• kako
    #55
    ZsoltK: Igen, van igazad, de:
    A demodulal utan kihagytad a 16550A-s UART szerepet, tudniillik ahhoz az adatokat soros-parhuzamos atalakitasnak kell alavetni, hogy a DMA csatornara kerulhessenek.
    Es meg azt is elfelejted, hogy a sebesseg, amit mutat a "rendszer", az bizony a legtobb esetben szamitasi hibas a vindozok eseteben, ahogyan az fdisk nevu program is rosszul szamol, csak ezt is kevesen tudjak.
    Ha megis az oprendszer halozatkezelo resze miatt lenne az emlitett sebessegkulonbseg, akkor ez igazolni latszik azt, hogy a UNIX-ok halozatkezelese messzebb jobb, ugyanis a FreeBSD-nek nevezett UNIX-klon-bol loptak at a TCP/IP stack-et a MS-ek.
    masik: A matav a hatterben fejlesztget, es azt a felhasznalo mar csak ugy erzekeli, hogy az elobb meg "ilyen" volt, most meg mar "olyan". Nem kell hozza harom evig elszakadni a geptol.

    Seldon: Na akkor megmutatom hogy kell atugrani, de guvaszd am a szemed:
    1, Kompatibilitas: A forrasszintu kompatibilitasnal nem kell jobb. Ja, ez serti a Microsoft erdekeit? Legalabb szabvanyos lehetne valamelyest, akkor egy ujabb verzio kijovetelekor nem kellene a forrasokat ujraforditani. Ja, akkor masok is tudnanak jo programokat irni a windoz ala, es ez megint serti az erdekeit?
    2, Ha jol megnezed amit irtam, nem szapultam semmit sehol ok nelkul, es nem istenitettem semmit sehol ok nelkul, pedig tehettem volna.
    3, Mindenesetre megneznek egy kulso modemet "lagy" burkolattal is, csakhogy ertsem, miert hangsulyoztad ki a kemenyet:-)
    4, Nem tudom melyik volt az a szakkifejezes, amit serelmezel, ha megirod, akkor elmagyarazom. Aki ilyen kozismert szakkifejezeseket nem ismer meg, az miert gondolja, hogy....
    Ezt egeszitse ki mindenki vermerseklete szerint.