IL-2 Sturmovik: Battle of StalingradTeam Fusion FB oldalIL-2 1946 MOD telepítésLőszer leírás Vogeltől!Kép feltöltése

IL-2 BoS: Aircraft Familiarisation IL-2 BoS Tutorials CloD: New Pilots

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.
  • Her Laca
    #34477
    Röviden leírom a dolog mikéntjét.
    Először is kell egy kemény ,fekete ,cső amibe ugye a led belefér. Állatkereskedésben lehet kapni 450 huf ,a végén valami bojt van egy madzagon. 3 infraled ,végül is mindegyik jó de most direkt erőset kértem .
    Ja meg egy 10 ohm-os ellenállás.


    A méreteket ugyan így lerajzoltam, levágtam egy darabot a csövemből de hoszabra hagytam azért,majd a végeit ledugóztam és sóval megtöltöttem.
    Egy lapos tálba vizet forraltam,majd beletettem a csövet ,egy perc múlva már hajlott mint a nádszál,,kivettem majd a sablon mellett hajlítgattam. A középső lednél átfúrtam ide egy toll végéből aplikáltam a led tárolót.
    Vezetéknek utp kábel száljait használtam,mivel elég merevek és könnyen lehet tologatni a csőben. Először a két szélső ledet huzaloztam behúztam őket középre ott a lukon a megfelelő irányba kihúztam.Meleg ragasztó pisztollyal rögzítettem a ledeket,ezek után a középsőt kötöttem majd ragasztottam be.Jön a test . Az első darab egy golyóstoll műanyag kattintólya,vagy mi amivel bekapcsóljuk a tollat. Ez egy kicsivel kisebb mint a cső így a furatba beletudtam tenni. A végén ez zárt és van egy kis peremeis. A perem mellett függőlegesen fúrtam egy lukat majd egy másik toll testét méretre szabtam. Ez fekete gumibevonatos toll, ez fontos részlet. Tudniillik egy mefelelő méretű fúróval a végétől 1-1,5 cm re átfúrtam és a vékonyabb az előzőekben tárgyalt tollkapcsolóra húztam ,úgy ,hogy a kapcsolóba fúrt luk a csőre nézzen. A gumírozás az oldalán szoros ,ámde mozgatható kötést eredményezett ,egyáltalán nem laza. Most jön az a fekete kis henger.
    Ez egy régi USB kábelen volt valami vas ,vagy mágnes volt benne ,van ilyen egy csomó kütyü kábelén is. Szét lehet pattintani,belül szép nagy hely van.Az egyik felének az oldalára lukat fúrtam,ebbe tettem a gumírozott tollam végét ,majd pákával kiperemeztem,hogy ne tudjon kiesni.Ez kész volt még összeragasztás előtt ,behúztam a vezetékeket,,a hengerben ráforrasztottam az USB -t meg az ellenállást majd rögzítettem meleg ragasztóval. Rátettem a másik felét a hengernek. A csipesz olyan nadrágtartót vállfán volt arra ráragasztottam a hengert ,persze azt is megcsapoltam,biztos ami ziher.
    Ja minden forrasztást zsugor csővel láttam el.
    Asszem elég is volt belőle:) szerintem házilag ennél többet nem nagyon lehet kihozni ,bár még a legón töprengek:)