• Inquisitor
    #39
    Na néhány megjegyzés:
    ATI=képminőség
    Aki ezt tagadja az vak, vagy selejtes a monitor/vga kártya amivel nézi.
    Az ATI a második negyedévben visszaszerezte a piac jó részét az nVidia-tól (akit szinte mindenki ver képminőségben a mai napig), igaz a mobil piacon, mivel a Mobil Radeon az összes szempontból verte a GeForce Go-t. De legalább is kevesebb mint a felét fogyasztja.
    Érdekes módon mindenki a "rossz driverek"-kel jön, ennek ellenére nem sok programról tudok ami ne futott volna Radeon-on.
    Olyan embert is ismerek akinek az "összes többi" dolog is tökéletesen működik a "rossz driverekkel" :)
    Pl. Video capture mindenféle formátumban, TV-kimenet, stb.
    Csak érteni kell hozzá ... ez van :(
    A cikkben nem láttam leírva, hogy a 8500-ös támogatja a HW tömörítést MPEG1,2 és 4!!! formátumokban, pedig EZ IS számít.
    Majd ha megjön a haver kártyája jól le is csekkolom majd :D
    (Csak megéri azt a 270USD-t ...)
    Most hogy NEM CSAK AZ ATI csinál ilyen kártyákat, a csapból is ez fog folyni, úgyhogy terjedni fog mint a pestis (vagy az GeForce X).
    Noname kártyát (8500-öst) már 230$ alatt is láttam ... szóval lesz itt harc.
    Mondjuk a "sima" Radeon se szar, most néztem egy ismerősnél, a bétás driverrel (40%-al lassabb OpenGL-ben mint a többi!) is 70FPS felett volt 1024-ben (full) a Q3 a spéci VIA pályán, szerintem az nem gyenge ...
    Ja és akkor ott van még a KÉPMINŐSÉG.
    Mind 2D-ben mind 3D-ben a legszebb képet adja.