Terrorizmus a nagyvilágban
  • K.András
    #81
    "Én nem csodálkozok azon, hogy a szegény közel-keleti országok (mert szinte folyamatosan gazdasági "blokád" alatt tartják őket) lakói a terrorizmus eszközéhez nyúlnak."

    Neked fogalmad nincsen a történelemröl már bocsi,irak az egyik leggazdagabb arab ország volt szaddam uralma elött,amit az angolok tettek lehetövé!Azt sem ártana tudnod, hogy ha az angolok az elsö világháboru idején nem verik ki a törököket, akkor még ma sem létezik irak a mai formában, ugyanis miután kiverték öket az angolok három tartománybol hozták létre irakot,aztán 1932-ben elnyerik a teljes függetlenséget(királyság lesz),eközben perzsiát egy erös kezö ember veszi "kezelésbe"(elnevezi iránnak) és kis hiján szövetkezik a németekkel, amit az oroszok és az angolok megszállásal honorálnak,majd pedig átadják az uralmat és ezt követöen diktatorikus de nyugatbarát politikát folytatnak,ekkor még amerika is támogatja öket,ezután a "fehér" forradalom elbukik és és kikiáltják a köztársaságot,ekkor fordulnak el amerikátol és fordulnak a fundamentalizmus felé(ennek egyik jele a 79 tuszválság),ekkora ez egész térségben rettegtek az iráni fundamentalistáktol és egyensulyt akartak teremteni félve az iráni nagyhatalomtol,ezért támadta meg irak iránt,az oroszok az amerikaik és az angolok is támogatják,nem beszélve a franciákrol akik a fö fegyverszállitok voltak(90-ig).Persze az arab országok is támogatják,egyiptom szaud arábia és jordánia.Az oroszok pedig mindkét félnek árultak fegyvert, majd pedig kipattant a botrány ,hogy amerika rakétákat adott el iránnak,azért hogy a patthelyzet fentmaradjon.Aztán a háboruban mindkét fél meggyengül vége lesz,ezután 90-ben irak megtámadja kuvaitot,az amerikaiak pedig "lenyomják" szaddamot,és kuvait felszabaditása után nem mennek be irakba(pedig az angolok szerint elkerülhetetlen).Probáltam nagyon szüken összefoglalni mit történt ott,de egy biztos,nem a civilizált világ számlájára irhato a terrorizmus.Sokkal inkább vallási vezetök népbutitásának,miszerint a nyugat az oka minden rossznak,elfelejtve mindent amit értük tettek,pl megprobálták öket a térségben irán szintjére felhozni,hogy ne éljenek fenyegetés alatt.Egyébként ha valaki megnézi,irásos feljegyzések vannak arrol hogy az arab világ több mint ezer évig terrorizálta a világ egy hatalmas részét.(7.-8. században jelenik meg az iszlám és forgatja fel a térséget).Aztán pedig az iszlám probálja megakadályozni a térségben a keresztények térnyerését.Szoval a keresztény az iszlám és a zoroasztizmus szembenállása nagyon régre vezethetö vissza,ennek ellenére a kereszténység még megprobált egy egészséges egyensülyt létrehozni a térségben,amire bármit lehet mondani kivéve hogy rosszindulatbol tették.Éppen ezért badarság azt kijelenteni hogy a civilizált világ tehetne a terrorizmusrol,azok tehetnek akik a saját népeiket elnyomját,butitják és hergelik,igazábol annyi olajuk van amennyiböl mind jol tudnának élni,de szük csoportok ezt nem akarják,nekik az az érdekük hogy csodás palotákbol embereket manipulálva fentartsák a hatalmukat,és ennek az állapotnak a demokrácia az emberek önállosága nem alakalmas!Na befejeztem mára,ennyi elég volt,nem is idegesitem magam tovább :)
    Szerintem olvassál,aztán gondold át a dolgot...