Terrorizmus a nagyvilágban
  • mrzed001
    #3661
    Az sokkal drágább, és "veszélyesebb" a saját emberéletre.
    Nem erről szól a háború, hogy odaküldjük kiképzett fiainkat, hogy megvívják értünk a csatákat? Persze hogy veszélyes, de aki nem szereti a veszélyt (és esze nincs sok) az ne katonának menjen, hanem politikusnak vagy managernek :D

    Anglia:
    Nekem egy kicsit zavaros az egész. Lehet hogy még folyik a nyomozás azért, de lényegében semmi tényleges infót nem tettek közzé az állítólagos 18 majdnemgéptérítőről. Lehet hogy ezek is nemzetközi körözés alatt álló terrorista gyanús személyek voltak, akik saját néven vettek repülőjegyet [egy kicsit azért rosszmájúskodok, mert a 9/11 "médiasallangban" ezt azért nagyon nehezen vette be a gyomrom]

    Folyékony robbanószert emlegetnek. Nos, ha jól emlékszem a glicerin és egyéb folyékony egykomponensű robbanóanyagok igencsak instabilak (megrázod fiola és BUMMMM), szóval ezt kapásból kizárnám. Többkomponensű hatásos meg nem éppen az otthon sufniban összeütöm fajta (bár egy profi vegyész lehet meg tudna cáfolni, mindenesetre még nem hallottam ilyenről)

    Szóval azon sem csodálkoznék, ha az egész csak egy megfélemlítő / FUD kampány lenne.

    Ami a csakegyátlátszószatyor elvet illeti, nos szép és jó, csak nincsenek felkészülve a hatására a légitársaságok. 19 óra egy gépen így, hát eddig sem szándékoztam a két ország egyikébe se menni, ez után meg 3x is meggondolnám