Terrorizmus a nagyvilágban
  • mrzed001
    #3569
    Honnan tudod, hogy nincsenek eszközök? Továbbá ott lehetnek még a támadók maguk.
    Azt mondod, szted 2 perccel a kilövést követően már meg is érkezhet a válaszcsapás. Nos, ez lenne a normális (én is ezt tenném), DE nem ez történik.
    Tüzérségi támogatást eddig nem igazán vettek igénybe (tán mert annak a helyét visszafelé is be lehet saccolni, és akkor mehetnek oda is az ellenséges rakéták, ők meg lustik hurcolászni) az olvasottak alapján, inkább berepdesnek és dobálják a bombákat.
    Sőt, még csak a levegőben sincsenek előre a gépek, hogy ott lőttek, 2 percen belül lecsaphassanak rá .. sőt valahol olvastam, hogy 3 nappal később csaptak le egy épületre .. persze csak civilek voltak már 3 napja benne ...
    Szóval szép dolog az elmélet, én is úgy csinálnám ahogy írod, ez lenne az értelmes ... de nem ez történik.
    Az eszközöket meg oda viszik, illetve elviszik mert nem hülyék.

    A dolog másik oldala, amire már többen utaltak: a Hezbollah több esetben is civil épületek tetejéről indítottak rakétákat
    Vannak (voltak?) egyáltalán még nem civil épületek arra ?

    Egyébként arra már volt példa több is, hogy ugyanarról az indítóállványról több rakétát is indítottak. Valószinüleg e válaszcsapások elsődleges célja az, hogy elrettentse őket az ilyen próbálkozásoktól.
    De nem lenne akkor elég, ha egy vadászheli odarepülne, gépágyúval szétszedi csakazt, majd tovaszáll ????
    Miért kell a vízzel együtt a csecsemőt is kiönteni?