41234
Mondjatok vicceket!


Egy viccnek nincs \"eredeti\", \"jobb\", \"rosszabb\", \"elrontott\", és egyéb hasonló jelzőkkel illetett változata. Változatok vannak, és mindenkinek az az eredeti/legjobb, amit először hallott, így felesleges beszólni azért, mert valaki más egy másik változatot ismer.
  • mcmoha
    #40505
    Rómában elterjed a hír, hogy Spartacus buzi. Haragra gerjed és kihirdetteti, hogy a következő szombat este a Circus Maximusban - annak bizonyítására, hogy nem meleg - 1000 szűzleányt "rendez le". Eljön a nagy esemény napja, a C.M. dugig emberekkel, buzdítják a nagy bajvívót.
    - Spartacus! Spartacus!
    Spartacus nekifog, 500 lányig meg sem áll, a tömeg tombol:
    - Spartacus! Spartacus!
    700 után megtörli a homlokát , a nép tombol:
    - Spartacus! Spartacus!
    900 után egy kicsit lassít, a tömeg biztatja:
    - Spartacus! Spartacus!
    999-nél nem bírja tovább és össze esik.
    Mire a nép:
    - Búúúúzi!!! Búúúúzi!!!
  • Ferenc4
    #40504

  • Béluska74
    #40503
    Szuperprodukciót hirdet a cirkusz: egy férfi egy óra alatt hatvan nőt elégít ki. Tolong a közönség, de totál leégés, a férfi simán eljut húszig, de harmincig lelassul és tovább nem bírja. Szégyenkezve bemegy az öltözőjébe és kétségbeesetten tördeli a kezét:
    - Nem értem, nem értem, pedig a reggeli próbán ment és a délutáni főpróbán is ment!
  • Blum
    #40502
    Pedig itt a ház alatti kocsma előtt 18:00 után olyan jediket, ninjákat, cowboyokat -meg amit akarsz- lehet látni, hogy az agyad eldobod :D
    Lenne egy kamerám akkor készítenék felvételt róluk, 4x gyorsításban és Benny Hill zenével zseniális youtube videót lehetne belőle kihozni.

    Amúgy meg inkább Shit az a Károly :|
  • AnuluWork #40501
    -Miért nincsenek Kaposváron Jedi lovagok ?
    -Mert Sith a Károly.

    :)
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2015.10.28. 19:30:28
  • morcosqtya
    #40500
    Igen.
  • Béluska74
    #40499
    Gyanús,hogy az eredeti onnan van. Én a facén leltem rá eme gyöngyszemre.
  • DantesHUN
    #40498
    Off:
    Én a pasast ismerem...na jó nem, mert akit ismerek ennél sokkal rosszabb. Volt egy csoporttársam, nagy zsíros gömböc, kai össze-vissza fingott büfögött a többi ember orra alá, és semmiféle elnézést nem kért , ha jött a fing hát jött...az élet mindig tud durvábbat produkálni.
  • tutituti
    #40497
    Bihari Viki blog?
  • soo277
    #40496
    Agresszív kismalac beül egy taxiba.
    - Nem zavarja, ha magamban beszélek? - kérdezi.
    - Ó, dehogy - válaszolja a sofőr.
    - Hozzád meg ki szólt, vazze?!!
  • soo277
    #40495
    Agresszív kismalac áthajt a piroson. Megállítja a rendőr:
    - Kismalac, ez a piros lámpa 5000 forintodba kerül.
    - Drága, NEM KELL!
  • soo277
    #40494
    Nyuszika és a farkas minden héten sakkoznak és mindig a nyuszi nyer. A farkas egyik héten megkérdezi a nyuszikát:
    - Hogy csinálod, hogy mindig te nyersz?
    - A sakkozás elött mindig elmegyek a barátnőmhőz, és jól megdugom.
    A farkas elkezd gondolkozni, hogy neki is ezt kéne tennie, de mivel nincs barátnője, úgy határoz jó lesz a felesége is. Kimegy a konyhába, és hátulról letámadja a főzőcskéző feleségét, egyszercsak megszólal az asszony:
    - Mi van nyuszika, mész sakkozni?
  • soo277
    #40493
    Az erdőben a nyuszika bemegy a húsboltba.
    - Medve, adj egy liter húst!
    - Nyuszika! Ha valahová bemész, illik köszönni, és ráadásul az nem liter, hanem kiló hús. Menj ki, és próbáld meg még egyszer!
    A nyuszika kimegy, majd visszajön.
    - Hé medve, egy liter húst!
    A medve nem bírja cérnával, és így szól:
    - Na, állj ide a pult mögé, majd én megmutatom!
    Kimegy, kopog, bejön.
    - Jó napot! Egy kiló húst kérek!
    Mire a nyuszika elkezd röhögni:
    - Üveget hoztál?
  • morcosqtya
    #40492
    Hatalmas! :D
  • Béluska74
    #40491
    Megtörtént eset: TÁRSKERESÉS FELSŐFOKON!!(NE HAGYD KI!!!!!!!!!!)

    Szóval az történt, hogy váltottam pár sort egy viszonylag értelmes és viszonylag emberszabású sráccal és megbeszéltük, hogy akkor tegnap beülünk valahova kávézni.

    Sminkeltem egy laza 83 és fél percig, séró belő, előnyös kínai ruha felölt, parfüm meg minden, mégse nézzek ki úgy, mint egy homlessz mamut, elindultam a "randira". Megfogadtam, hogy nem eszem meg reggelire a tagot, nem nyomom le dumában, nem beszélek csúnyán, nem leszek barom, szépen, intellektuálisan elbeszélgetek vele Hegel esztétikájáról és hazajövök.

    Csávó áll a Moszkván, cigizik, köp egy hegyeset a telefonfülkék irányába, nálam is szakadtabb cuccokban van, virág sincs a kezében, szóval igen alacsony pontszámot kapott első ránézésre, de nem akartam ilyen hamar lemosni a sminket, gondoltam oké, kap pár percet varázslatos személyemből.

    Odalibbenek, egész helyes a búrája, rám mosolyog és BAZMEG HIÁNYZIK AZ ELSŐ 2 FOGA...

    Azt hittem beszarok ott helyben! Namármost nekem elég rendesen látszik minden a pofámon ezt ő is észrevette, gyorsan neki is állt mentegetőzni, hogy válogatottban hokizik-mondja ezt pöszén mert NINCS FOGA!-és hogy 2 napja kiverték a protkóját de már készül az új, jövő hétre meglesz.

    Gondoltam, jó, hát csókolózni amúgy sem csókolóztunk volna...

    Beültünk valami kávézóba, mondta, hogy ő egy online újságnál van a sport rovatnál-itt éreztem, hogy túl sok közös pont azért nem lesz köztünk- és hogy Csepelen lakik-szinte a szomszédban van, csak 2 óra tömegközlekedéssel. Szóval rendelt egy kapucsínót meg valami tósztot, sütit, sört, én meg gyömbért-semmi kaja, semmi pacal, csak szerényen, csajosan!-, közben csak beszélt, beszélt, hogy 4 éves korában kivették a fél gyomrát mert beteg volt, aztán 27 évesen volt egy motorbalesete és beültettek a lábszárába valami fémet, hogy múlt héten megemelt valamit és lágyéksérve van és amúgy kő kemény a bal heréje és tőzegáfonya teát iszik rá hátha elmúlik, ergó csak hallgattam, aztán felemelkedett a székről és akkorát fingott, hogy odanézett még a pultos is.

    Én meg csak ültem és nem akartam elhinni, hogy ilyen létezik. Hirtelen azt hittem, ez valami elbaszott amcsi vígjáték vagy a kész átverés só! De nem jött a Jáksó a pezsgővel...

    Sűrű elnézést kért, de hát neki most valami gombás bélfertőzése van, ne haragudjak, azt mondta az orvos, hogy ne tartsa bent a gázokat semmiképp, amúgy egész nap hányt és még fogat mosni sem volt ideje, mert edzésről jött és tényleg bocs meg minden, aztán ki is ment a vécére.

    Én meg ültem és egykedvűen szürcsöltem a gyömbért és nem akartam de valóban NEM AKARTAM elhinni a szitut, miközben elkapott belül a röhögőgörcs, hogy tulajdonképpen mire számítottam bazmeg? Egy normális pasira akivel órákon keresztül értelmes dolgokról fogok meghitten beszélgetni gyertyafénynél és a végén belekarolok és hazakísér? Chö! Ugyan már!

    Aztán visszajött és közölte, hogy mennünk kéne, mert hát az előbb sógorostul jött a puki,- azaz egy kicsi belement a boxeralsóba,- tegyem már meg, hogy fizetek (WTF???!!!!) ő addig kint megvár.-azt a gentleman kurvaanyádat!

    Úgyhogy fizettem, kimentem, kezet ráztam vele és csak annyit mondtam, hogy örülök, hogy beszart a gyönyörtől hogy velem tölthette ezt a kis időt, aztán sarkonfordúltam és otthagytam a büdös, fogatlan picsába'...
  • KaBuTo666
    #40490
    :DDD
  • mcmoha
    #40489
    Anno, a Tanítványok elhatározták, hogy megismertetik Jézussal a testi szerelmet is, hiszen az nem járja, hogy a Mester 33 évesen még mindig szűz.
    Megbeszélték Mária-Magdalénával, hogy este beküldik hozzá a főnököt és gondoskodnak egy-két zavartalan óráról.
    Úgy is történik minden, nagy szervezkedések, mesterkedések után végre bezárult az ajtó Jézus mögött.
    A tanítványok kezüket dörzsölik: kezdődhet az egy-két zavartalan óra!
    Egyszer csak óriási sikoly, és dühödt zokogás hallatszik az ajtó mögül.
    A tanítványok rémülten özönlenek be:
    Jézus mennyei nyugalomban áll a szoba közepén, Mária Magdaléna az ágyon fekszik, és keservesen zokog, fektében toporzékol, csapkod maga körül.
    - Mi történt, ó Mester? -kérdezik a tanítványok.
    - Bejövék az ajtón, -válaszol Jézus- itt álla Mária Magdaléna.
    - És?
    - Ledobá köpönyegét, ingét, és lefeküdék az ágyra.
    - És?
    - Szétveté lábait, s megmutatá szörnyű sebét...
    - Ééés?-sürgetik a tanítványok.
    - Begyógyítám Néki...!
  • Ferenc4
    #40488
  • SLICK
    #40487
    meghaltam :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Ironman2
    #40486
  • Agy Halott #40485
    - Mi a kozos a buzi es a traktor kozott?
    - Mindkettonek szaros a gumija.
  • Ironman2
    #40484
  • Ferenc4
    #40483

  • RiCSi1234
    #40482
    Egyszer belefér egy ilyen is, nekem is tetszik ahogy elmeséli. :)
  • AnarchoiD
    #40481
    nagyon jo viccc, meltatlan lett volna szovegben leirva, az eloado rendesen hozzatesz ;) izes vicc
  • RiCSi1234
    #40480
  • Béluska74
    #40479
    Elmentem az orvoshoz, és elpanaszoltam neki: Doktor úr, minden reggel, amikor felkelek, és a tükörbe nézek, hirtelen elfog a hányinger.
    Ön szerint mi bajom?
    Azt mondta:
    -Azt nem tudom, de a látása tökéletes.
  • mcmoha
    #40478
    A sikerre való tekintettel itt egy másik.

    Üdvözöljük a BKV Villamosvezetői forgalmi tesztjén!
    Kérjük karikázzák be a helyes választ!

    1. A járatsűrűség 3 perc. Az Ön előtti szerelvény 8:00-kor indul, hánykor kell Önnek indulnia?
    a. Majd a kávé után.
    b. 8:23-kor.
    c. Ha már nagyon dörömbölnek az utasok.

    2. Ön a 4-es szerelvényt vezeti. Észreveszi, hogy a pályán üzemzavar miatt szerelvény vesztegel. Mit tesz?
    a. Félrerántom a kormányt aztán kikerülöm.
    b. Ipszilon fordulatot veszek, majd a kocsiszínbe hajtok.
    c. Fél órát várok zárt ajtókkal, közben a mikrofonba káromkodok.

    3. Észreveszi, hogy a megbeszéltek ellenére a 6-os járat vezetője (a Köcsög Béla) időben indult. Hogy reagál?
    a. Bedobom a páleszt, amit az öltözőszekrényben rejteget.
    b. Üldözőbe veszem a 4-essel, s a Margithídon előzésbe kezdek.
    c. Defektet színlelek és elengedek még három 6-ost.

    4. Menőnek akar tűnni Klárika előtt és kilőni a zöldnél. Mit tesz, mikor vált a lámpa?
    a. Hirtelen balra tekerem a kart.
    b. Hirtelen jobbra tekerem a kart.
    c. Össze-vissza kapcsolgatok mindent, mint egy lengyel sci-fi-ben.
    d. Rájövök, hogy még nem engedtem fel az áramszedőt, így köhécselve megteszem.

    5. Ha már tagja lenne a BKV csapatának, mivel növelné a csapatszellemet?
    a. Elmennek Bélával hajnalban felsővezetéket lopni.
    b. Kettőnkön szemléltetném Klárikának a szerelvények egymásba csatolását.
    c. Minden civilt avval hitegetnék, hogy igenis nagy munka azokon a keskeny kis síneken végigegyensúlyozni egy ilyen hatalmas járművel.

    6. ESSZÉ. Írja le, hogyan képzeli el egy átlagnapjanak csúcspontját! Ötletadás:
    a. Halálra ijesztettem 6 gyalogost amikor az utolsó pillanatban csengettem rájuk a megállóban.
    b. Klárikával minden találkozásunkkor egymásra indexelünk a kreszt figyelmen kívül hagyva.
    c. Egy út során sikerült lefényképeznem a visszapillantómban 8 kilógó lábat, 2 gyerekfejet, 12 hosszúkabát csücsköt, 4 aktatáskát.
    d. Megint beszóltam a hátsó kocsiban a cigányoknak.
    e. 12 perc késéssel indultam, majd a megállóknál az arcommal közlekedési dugót színleltem.
  • SigS
    #40477
  • mcmoha
    #40476
    BKV ellenőri vizsga:
    Kérjük töltse ki!
    Név /szám:
    Cím (az öné. Egyelőre):
    Ha felszáll egy buszra, mi az első dolga?

    a.) Szellentek egyet
    b.) Belerúgok a mellettem lévő öregúrba, majd leszídom miért állt az ajtóba.
    c.) Szétnézek a buszon, majd mikor senki sem figyel, sunyiban előveszem a karszalagomat és lyukasztok egy próbajegyet.
    d.) Nem tudom, ezért nagyon barátságtalan vagyok.

    Mit jelent a Következő mondat: Jegyeket, bérleteket!
    a.) Azt jelenti, hogy felkérem az utast, hogy mutassa be a jegyét vagy bérletét.
    b.) Nem tudom, de tetszik mert az utasok mindig beszarnak, mikor ezt mondom.
    c.) Nem tudom, de fingtam.
    d.) Áhh, ez beugratós kérdés!

    Egy utast bántalmaznak a kisebbségiek a buszon. Mit tesz ön?
    a.) Segítek nekik, így megúszhatom a verést.
    b.) Ha nincs jegye még én is belerúgok egyet.
    c.) Megkérdem őket van e érvényes jegyük, vagy bérletük, aztán ha nincs megkérem őket udvariasan, hogy fáradjanak le a buszról. Aztán elfutok. De jó messzire.
    d.) Leszarom.

    Észreveszi, hogy egy gyerek kucorodik a sarokban, láthatóan fél öntől. Mit csinál?
    a.) Odamegyek, és addig szivatom amíg sírva nem fakad.
    b.) Megkérdezem, van-e a diákigazolványán érvényesítő. Ha netalán lenne, akkor a gyűrött bérletszelvénye miatt büntetem meg.
    c.) Elmegyek mellette, mintha nem venném észre, majd lezavarom a buszról, mert nem mutatta be a bérletét.
    d.) Belerúgok, majd fingok egyet.

    Ön felszáll a járműre, és ebben a pillanatban a lyukasztók kattogni kezdenek. Mi a teendő?
    a.) Keresek egy gyereket, vagy nőt, és megbüntetem.
    b.) Csak akkor nem büntetek, ha aznap már biztos én győzök a megbüntetett emberek számában.
    c.) Megbüntetek két cigányt, majd odamegyek a sofőrhöz, szarok rá hogy csúcsforgalom van, és elkezdem mesélni, hogy berúgtam előző este.
    d.) Végigmegyek a buszon mindenkire gyanakodva nézek, majd leszállok és röhögök, a sok hülyén, hogy beszartak.

    Mettől meddig tart a munkaidő?
    a.) Ameddig össze nem gyűlt az aznapi limit, a büntetésekből.
    b.) Amíg a Béláék abba nem hagyják a munkát.
    c.) Amíg el nem ér a busz a kedvenc (bármelyik) kiskocsmáig.
    d.) Amíg meg nem látok cigányokat felszállni a buszra.

    Egy busz, melyet kollegája vezet, lerobbant. Ön szabadnapos, de pont arra sétál. Mit csinál?
    a.) Kiröhögöm.
    b.) Szarom le.
    c.) Kérek segítségek, de cserébe megígértetem, hogy hétfőn bárkit megbüntethetek a buszán, ha nincs meg a limit.
    d.) Kiröhögöm, aztán segítséget kérek.

    Mivel tudná emelni a csapatszellemet?
    a.) Az intelligenciámmal.
    b.) Az erőmmel.
    c.) A szépségemmel.
    d.) A szellentésemmel.

    ESSZÉ:
    Írjon minimum egy oldalas esszét az alábbi témában:
    Egy napom ellenőrként.

    Ötletek a címekre:
    a.) Ma megint legyőztem a Béláékat, 6 emberrel többet büntettem meg.
    b.) Miért nem ember az ellenőr?
    c.) Megbüntettem 2 cigányt a busz hátuljában.
    d.) Megint nem tettem semmit, amikor egy terhes asszonynak állnia kellett.
    e.) Megszivattam egy gyereket délelőtt.
  • dante3
    #40475
    Új pap érkezik a plébániára, és rögtön az első nap át is adja neki a főpap a gyóntatószéket. Azonban meghagyja neki, hogyha nem tudja, melyik büntetésre mennyi imádságot kell kiszabni, csak szóljon ki bátran, hátul lesz a kertben.
    Jön is az első gyónni vágyó ember, egy fiatal nő.
    - Milyen bűnt követtél el, lányom?
    - Paráználkodtam.
    - Mégis hogyan?
    - Szoptam.
    Gondolkodóba esik a fiatal pap, nem tudja, milyen mértékű büntetést szabjon ki rá. Ezért kiszól az idős papnak:
    - Atyám, te mennyit szoktál adni egy szopásért?
    - Te még új vagy itt, neked maximum egy ezrest adok érte!


    Egy férfi bemegy az orvoshoz:
    - Doktor úr, segítsen rajtam! Éjjelente nem tudok aludni, még altatóval sem, így nappal mindig álmos vagyok, és gyakran elbóbiskolok munka közben. A főnököm azt mondta, hogy kirúg, ha még egyszer el merek aludni.
    - Sebaj, van itt egy új, bivalyerős altató, ebből a vegyen be egyet lefekvés előtt és minden rendben lesz.
    A férfi hazamegy, és lefekvés előtt két pirulát is bevesz egy helyett, hogy tutira menjen. Reggel frissen ébred és elmegy a munkába.
    - Főnök úr, soha többé nem fogok elaludni munka közben!
    - Ennek örülök, de hol volt a múlt héten?
  • cherubim06
    #40474
    Most mesélték Erdélyben(magyar falunevekkel helyettesítettem):

    Pista bácsit kérdezik, hogy telt a szilveszter.
    - Füreden voltunk, ittunk, ettünk, táncoltunk, de éjfél után nagyon megvertek, az asszonyt meg megerőszakolták.
    Jövőre megint kérdezik Pista bácsit, hogy telt a szilveszter.
    -Most Lacházára mentünk, ittunk, ettünk, táncoltunk, de éjfélkor itt is nagyon megvertek és megerőszakolták az asszonyt.
    Eltelik még egy év, kérdezik Pista bácsit.
    -Na idén hova menne Pista bácsi?
    -Én sehová, de az asszony Lacházára szeretne menni.
  • Zero001
    #40473
    Nem tudom, nekem hiányérzetem van. Mindegy, kár rá szót vesztegetni.
    Ez is hasonló, ezt is jobban szeretem:

    A pápa elhatározza, hogy inkognitóban bemegy Rómába. Beül a sötétített ablakú limuzinba, és megmondja a sofőrnek, hogy irány a város! A sofőr azonban baromira be van rezelve, mert még sosem vitte a pápát egyedül, mindig testőrök sorfala kísérte, és nagyon izgul, nehogy valami történjen, ezért csigalassúsággal vánszorognak.
    A pápa rászól, hogy hajtson gyorsabban, de a sofőr 40-nél nem hajlandó gyorsabban menni. A papa megelégeli, és azt mondja:
    - Cseréljünk helyet, majd én megmutatom, hogy kell vezetni!
    Megtörténik a csere, a pápa padlóig nyomja a gázt. Persze egyből kiszúrja őket egy rendőrautó, és leinti őket. Kipattan az egyik rendőr, odalép a vezető felőli ablakhoz, amelyik hangtalanul letekeredik. A rendőr meglátja a pápát, azután falfehéren elnézést rebeg, és visszarohan a rendőrautóhoz. A társa dühösen kérdi:
    - Mi van, miért nem büntetted meg, hülye vagy?
    - Te, én nem mertem, olyan fontos személyiség ült abban a kocsiban...
    - Csak nem a polgármester? Hát pedig arra igazán ráférne, elég mostohán bánik velünk!
    - Nem, nem, sokkal fontosabb személy...
    - Csak nem valamelyik korrupt miniszter?
    - Nem, nem, fontosabb...
    - A miniszterelnök?
    - Nem, nem...
    - Hát akkor ki a franc, nyögd már ki végre!
    - Azt nem tudom, de maga a pápa a sofőrje...
  • molnibalage83
    #40472
    Nem lenne befejezve...? Ennek a viccnek van másik változata rabbikkal.

    Három zsidó találkozik és azon megy vita, hogy kinek a rabbija a legnagyobb.
    Az első mondja
    -Ha a rabbim kimegy Szeged főterére, akkor mindenki előre köszön neki.
    -Az semmi - mondja a kolozsvári ember- én rabbim, ha kijön az utácra akkor mindenki tiszteleg neki és haptákba vágja magát.
    - Áz, ez túró, móndja a beregszászi. Múltkor a pápa meghívta a Vatikánba a rabbinkat. Ott sétáltak az utcán mire jött szembe kék bíboros és odaszólt az egyik a másiknak.
    - Te, nem tudod, hogy ki az a gój a beregszászi rabbi mellett?

  • mcmoha
    #40471
  • vizes
    #40470
    Persze, de most elaltatta a gyanakvásom.
  • LSSAHPAUL
    #40469
    Alap hogy ilyen vicceknél már a felénél a végére kell 'lapozni' :D
  • vizes
    #40468
    Ó, b..meg!
  • Zero001
    #40467
    Ez a vicc olyan, mintha nem lenne befejezve. Vagy csak a túl hosszú felvezetéshez gyenge a csattanó, nem tudom. De valahogy mindig is hiányérzetem volt vele kapcsolatban.

    Kategóriában a kedvencem:
    A pap és a fél citrom esete

    Élt egyszer egy pap, aki esküje letétele után elindult világot látni. Hosszú éveken át vándorolt, mígnem elérkezett egy Isten háta mögötti kis faluba. Itt az általa hirdetett vallásban hittek, de templomuk nem volt; a legközelebbi, majd 25 km-re levő kisvárosba jártak templomba. A pap gondolt egyet, és az egyház támogatását kérve, a falu férfijainak segítségével saját templomot építtetett. Ettől kezdve minden vasárnap ő celebrálta a misét, adta össze a házasodókat és mondott imát a temetéseken. Sok év telt el így.
    Egy közönséges mise végeztével, egy kora tavaszi, hűvös vasárnap délelőttön, ahogy kiterelgette a gyülekezetet a templomból és zárta volna be a kaput, a templomkertbe lépett egy ismeretlen férfi. Szakadt ruhájában, koszosan odaállt a pap elé, és azt mondta:
    - Pap, kérlek, légy jó, és adj egy fél citromot! - a pap jó volt, és bár kicsit furcsállta a dolgot. Hátrament a paplakba, elővett egy citromot, félbe vágta, majd kivitte a férfinak és odaadta neki, aki hálásan tekintett vissza rá. Azonban a pap oldalát furdalta a kíváncsiság. Azt kérdezte:
    - Fiam, miért kell neked ez a fél citrom? - a férfin erre jeges rémület lett úrrá, és mielőtt a pap egy szót szólhatott volna, kirobbant a templomkert kapuján, és elszelelt.
    Egy héttel később, megint csak kifele jövet a templomból a pap megint szembe találta magát a templomkertben a fickóval. Az így szólt:
    - Pap, kérlek, légy jó, és adj egy fél citromot! - a pap meglepődött, mind a férfi újabb felbukkanásán, mind az újabb, furcsa kérésen. Persze azért jó volt, hátra ment a paplakba, és hozta a fél citromot. A férfi kezébe nyomta, de rögtön rá is kérdezett:
    - Itt van fiam, de kérlek, áruld el, miért kell neked ez a fél citrom? - a férfi láthatóan megrémült, és rögtön elfutott, azonban a pap sem volt rest, utána eredt. Csakhogy nem volt igazán jó kondícióban, még sosem futott ennyit és ilyen gyorsan, hát a falu végében kifulladt, és csaknem elájult. Arra gondolt, hogy hátha a jövő héten is eljön a különös alak, és akkor érdemes lenne tudnia tartani vele a lépést. Így hát a következő hetet szorgalmasan futóleckékkel töltötte. Megérte, mert, ahogy gondolta, a következő vasárnap ismét belépett a templomkertbe a furcsa idegen. A pap meg sem várta a kérését, jó volt, és hozta a lakából a fél citromot. A férfi e szavakkal fogadta:
    - Köszönöm, pap, hogy jó voltál, és adtál egy fél citromot.
    - Szóra sem érdemes, fiam, felelte a pap, de kérlek, áruld el, miért kell neked!? - a férfi már futott is kifele, de a pap szorosan a nyomában volt. Sokáig futottak, a pap már kezdett nagyon kifáradni, mire egy széles, sebes folyóhoz értek. Az idegen gondolkodás nélkül a folyóba vetette magát, és átúszta, majd eltűnt futva a túlparton. A pap nem tudta követni, mert nem tudott úszni. Bosszankodva tért haza.
    A következő hetet azzal töltötte, hogy naponta a 25 km-re levő kisváros uszodájába járt gyakorolni. Izgatottan várta a vasárnapot; most már biztos volt benne, hogy a fura szerzet újra ellátogat hozzá.
    Vasárnap, ahogy bezárta a templomot, megnyikordult a kertkapu, és belépett a férfi:
    - Pap, kérlek, légy jó, és adj egy fél citromot! - a pap jó volt, hátrament, (felhúzta az úszónadrágot és a futócipőt is), fogta a fél citromot, és kivitte az idegennek:
    - Itt van, fiam, de áruld már el, kérlek, mire kell ez neked? - a fickó megrémült, kirontott a kapun, a pap sebesen utána. Elérték a folyót, a férfi átúszta, a pap utána. A túlparton futott tovább, a pap követte. Egészen egy mély szakadék szélén álló, magas fáig futottak. A fickó macskaügyességgel felmászott, ám a pap nem tudott fára mászni, a földön maradt. Szitkokat szórt mindenre, ahogy baktatott hazafele. A következő héten a falubeliek furcsállva nézték, ahogy a pap minden nap a templom kertjében a fákra mászik, ide-oda ugrál, és egészében véve igen furcsán viselkedik. De a papot nem érdekelte, megszállottan gyakorolt, készült a találkozásra. Vasárnap már a mise előtt felvette reverendája alá az úszónadrágot és a futócipőt. Sőt, jó volt, és még a fél citromot is előre a zsebébe tette. Az átlagosnál jóval gyorsabban celebrálta a misét, és amint lehetett, megszabadult a gyülekezettől, és bemelegítésbe kezdett. Pontban, amikor a misének rendesen végződnie kellett volna, a kertkapun belépett az idegen férfi.
    - Pap, kérlek, légy jó, és ... - a pap már nyújtotta is a fél citromot, miközben visszakérdezett:
    - Fiam, mire kell ez neked, az isten szerelmére? - a férfi megrémülve rohant el, a pap utána. Futottak a folyóig, átúszták, futottak tovább a fáig, felmásztak rá. Itt a pap csaknem elkapta a figura grabancát, amikor az elkapott egy indát, és átlendült a szakadék túlsó oldalára. A pap azt hitte, idegbajt kap, de ekkor megpillantott egy másik indát. Nosza, megragadta, és átlendült ő is a szakadékon. Ott azonban nem várt akadályba ütközött: egy repülőgép-temető volt ott, ahol az egyik roncsban elzárta magát a férfi. A pap dühöngve járta többször is körbe a roncsot, de a szilárdan lezárt oldalajtón kívül nem talált bejáratot; azt kellett valahogyan kinyitnia. Csaknem őrjöngve tért haza. A következő hét minden napját a falu lakatosánál töltötte, ellesve a zárak kinyitásának minden lehetséges módját.
    Vasárnap futócipőben, úszónadrágban, hátán vízhatlan hátizsákba rejtett feszítővassal, lángvágóval, tolvajkulccsal és fúrógéppel tartotta a misét, majd kiállt a templom elé, várva az idegent. Amaz csakhamar meg is érkezett.
    - Pap, kérlek, légy jó, és adj egy fél citromot!
    - Itt van, fiam - nyújtotta a pap, mert jó volt, de közben cselesen megragadta a férfi csuklóját, magához húzta, és megszállottan villogó szemmel kérdezte:
    - De mire kell ez neked? - a fickón pánik-félelem lett úrrá, kitépte magát a pap kezéből, és elrohant, de a pap nagyon szorosan ott volt a nyomában. Száguldottak a folyóig, gyorsan áttempóztak rajta, futottak tovább a fáig, nyakukat törve másztak fel rá, egymás után átlendültek a szakadékon, a férfinak alig sikerült bezárnia a roncs ajtaját a pap előtt. Ő azonban nem állt meg, lekapta hátizsákját, elővarázsolta a szerszámokat, és ügyködni kezdett a zárral. Egy óra nem telt bele, a nehéz ajtó nyikorogva feltárult. Odabent az idegen rémülten vacogott, nagyon félt a pap ádáz és diadalittas tekintete láttán. A pap lassan odalépdelt a fickó elé, leguggolt, és nagyon halkan, barátságos mosolyra váltva, szelíden megkérdezte:
    - Fiam. Hetek óta kérsz tőlem fél citromot minden vasárnap. Nagyon szívesen adok, akár a jövőben is még többet, csak azt az egyet kérem tőled, hogy áruld el nekem: mire kell neked?
    - Rendben van, pap... - érkezett a remegő hangú felelet. - Elmondom neked, de kérlek, légy jó, és ne mond el senkinek! - a pap jó volt, és nem mondta el senkinek...
  • molnibalage83
    #40466
    Amerikai-magyar vállalat gyárába látogatóba érkezik az amerikai vezérigazgató. Nagy felhajtás, lógó nyelvek mindenfele, egyszer csak megszólal a nagyfőnök:
    - Hát a Kovács Béla merre van?
    Elkerekednek a szemek, szaladnak rögtön a gyártósorra a Béláért.
    Mondja is neki a vezérigazgató:
    - Hi Béla, jó látni Téged, este lesz egy kis muri náliunk, küldöm érted limuzint, te jönni el.
    Másnap a Béla elkésik a munkahelyéről, jön az üzemvezető:
    - Béla, te miért késtél?
    - Hát tudod főnök, tegnap a vezérigazgatóval kicsit felöntöttünk a garatra, reggel nem bírtam felkelni.
    Főnöke felméri az erőviszonyokat és inkább hallgat.
    Két hét múlva az Államok elnöke érkezik gyárlátogatásra. Újból nagy a felhajtás, egyszer csak megszólal a president:
    - Hát a Kovács Bélát merre találom?
    Szemek újra elkerekednek és már szaladnak is a Béláért.
    - Hi Bélám, hogy Te vagy? Este Bécsben tartok egy partyt, küldöm érted helikoptert, te jönni el.
    Másnap a Béla megint elkésik. Főnöke dühöng, hogy a Béla tegnap az elnökkel itta le magát, de már nem bír magával és megkérdezi:
    - Béla, te honnan ismersz ennyi befolyásos embert?
    - Én még a Pápát is ismerem. - mondja Béla.
    Főnöke lefehéredik, de nem hiszi el a történetet. Béla, hogy bizonyítsa állítását repülőre ülteti főnökét és elrepülnek egyenesen a Vatikánba. Megállnak a Szent Péter Bazilika előtt és azt mondja a Béla:
    - Én most bemegyek és öt perc múlva a Pápával együtt fogok integetni Neked azon az ablakon. Eltelik öt perc, a főnök felnéz, és az ablakban tényleg ottvan a Béla a Pápával. Ott helyben összeesik és elájul. Jön egy japán turistacsoport és elkezdik élesztgetni a főnököt, aki nagy nehezen magához tér.
    - Mi történt magával? - kérdezik a japánok.
    A főnök erőtlenül mutogat az ablak felé:
    - Látják... azt... ott fenn.
    A japánok felnéznek és megszólal az egyik:
    - Jééé.. ki az a fehér ruhás ember ott a Béla mellett?