125
winchester
  • Pheel
    #69
    Csak annyit mondok, hogy: SIMÁN.
  • nyunyu
    #68
    Haaat, nem is tudom. Az en alig 11 honapos Maxtor 40GB-sem (DiamondMax VL40, alias 34098H2) csapagyas lett...Hangosabb, mint egy 7200-es.

    Szerencsere meg van ra tobb mint 1 ev garim, de ez akkor is idegesito.
  • trollcsi
    #67
    ja, win98SE, azt nem mondtam.
  • Pheel
    #65
    Ez minden cégnél előfordul, bár tény, hogy Maxtor vinyót még nem láttam tönkremenni. Csak Quantum, WD meg IBM volt a palettán. Még Seagate-et sem, csak az meg lassúcska...
  • Alien!
    #64
    Én 3 hét használat után vittem vissza egy 40Gb-os IBM-et mert beszart,kb 37Gb-nyi adattal...Azt mondta az arc,hogy sokan panaszkodnak rá....
  • l3alF1aKe
    #63
    -))
    most veszek 40Gb os vinyót...asszem ibm lesz
  • Dikkma
    #62
    Egy 40-es Maxtort vettem másfél hónapja :-))
    Egy hete hívott haverom, hogy mi az a boot disk failure :))))
  • Mempphis
    #59
    Nemrégiben vettem egy 40GB Maxtort és csak 37,5 van raja
  • Styleair
    #58
    Nekem egy 5,1-es Quantum szart be 2,5 év után.
    Ezután egy 40G 7200es Maxtor mellet döntöttem 3 év garaival. Elégedett vagyok vele, gyors és halk.
    Sajna a Quantumra csak 1 év garim volt.
  • Laalee
    #53
    talan az adatkabelt dugd ra normalisan es elfog indulni ...
  • Pheel
    #51
    ATA 66 azt jelenti, hogy az adott kábelen maximum 66 MegaByte adat tud 1 másodperc alatt átmenni. Szerintem a 7200-es vinyó sem visz át másodpercenként 33 Megánál többet, szóval ha kettőt dugsz rá belőle (1 kábelen ez a max), még akkor is elég a sávszélesség. Szóval ne tessék már azt gondolni, hogy ATA100 a megváltó, az ATA66 meg smafu... :-)
  • SAntA_ClAus
    #50
    Szoval akkor melyiekt eri megvenni? 40 Gb IBm ? vagy 40 Gb MAxtor ?
  • Borg
    #49
    Hát +6000ret nem tuti..de ha van pénzed vedd meg attol még, a jövöre gondolva
  • beko
    #48
    Az alaplapom csak ATA66, így már nem éri meg a 7200es?
  • Borg
    #47
    Ha van ATA100as alaplapod hozzá akkor mindenképp megéri...
  • beko
    #46
    Szerintetek megeri a +6000 et egy Maxtor 40G 5400-es es a 7200 kozott. Mennyivel gyorsabb az utobbi? Tapasztalatok?
  • Pheel
    #44
    Én egy szobában élek 5 db ilyen vinyóval. 3 db 40-es egy 45-ös és egy 20-as. És én bizony hallom a hangjukat, meg azt is, amikor seek-elnek (percegés). Igaz, itt nincs egy FOP 38 sem...
  • Mike
    #42
    Szerintem se vedd meg.
  • Mike
    #41
    De az meg szarabb amikor a vinyot is cseszheted. Adatokat meg neha nem art mentegetni. Foleg ha nehezen potolhatok.
  • Igo
    #40
    Van valakinek tapasztalata a Quantum HS sorozattal? Nekem azt mondták jó, de a Quantumoknak mostanában nincs túl jó híre.
  • Borg
    #39
    Bocs, ha 2.5évig ment, akkor az tuti nem Deskstar GXP sorozatbol való...az még nem volt akkor...
  • KBB
    #36
    Borg: És milyen igaza van!
    Lala: ehh (Nos borg?)
    Mike: Cs*szheted a garanciádat, ha elveszik az ADAT!

    by kbb
  • Mike
    #35
    Mindketto jo valasztas. Amelyikre kapsz 3 ev garit azt vedd meg.
  • Borg
    #33
    Ugyanmár!
    Anee az AMDre is azt mondta jó:))))
  • KBB
    #32
    Figyi. Ha tapasztalat kell kérezd meg Anee-t.
    Egyébként olyantól halottam, aki ott dolgozik.
    És ha akarod tudni, nekem is Quantumom van, és semmi baja nincs.

    by kbb
  • narumon
    #30
    S?t nekem is mentek a Quantumok évekig bár kétségtelen hogy többet hoznak vissza mint IBM-et. Ezért sem értem a dolgot.
  • Borg
    #29
    Úgy hallottad? Konkrétan kinek ment tönkre eddig IBM winyója? Szerintem itt max egy egyedülis esetröl van szó, valaki bénázott, vagy 1 gyári hibás DARABot fogott ki, és azóta terjed a kamu hogy az IBM igy meg ugy szar.. Érdekes nekem a quantumjaim is évekig mentek, és egy sem adta meg magát...
  • KBB
    #28
    Hát nem tudom. Szerintem nagyon nem örülnél neki, ha csak úgy elszállna a vinyód, minden fontos adatod úgy sincs kinn cd-n, gondolom nem írsz percenként cd-t.
    IMB vinyó tényleg elszállhat, úgy halottam a mechanikája kicsit túl van hajtva, ezért romolhat el.
    Egyébiárnt IBM tényleg a leggyorsabb, elismerem.

    by kbb
  • zacsko
    #27
    Nekem 8 hónapja van IBM (ATA100, 7200) 30 gigás, és eddig nincsen baja, langyos, csendes, és bár egy nagyon picit hallatszik a hangja de én ennek inkább örülök, mert sokszor jól jön ha hallom, hogy épp dolgozik e vagy sem.
    Ja és ahol vettem három év garit adnak, ugyhogy felőlem két év múlva is tönkremehet, kapok ingyen egy sokkal jobbat. A fontosabb adataimat úgyis mindig CD-re mentem, csak jól járok ha elszáll:)

    A másik vinyóm egy Quantum 13CX, 5400-as és multkor majdnem megégette a kezem, pedig hűtős keretben volt! Ennek ellenére két és fél éve működik hibátlanul, a zajossága is elviselhető, bár ha elkezd pörögni ő a leghangosabb a gépben:)
  • narumon
    #23
    Na pénteken megkaptam az új IBM vinyómat. 7200 Deskstar 60GXP. Nagyon gyors, nagyon halk eddig nagyon kedvező a benyomásom. Hosszútávon kiváncsi leszek, van itt egykét régi vinyó már (Quantumok)
  • jimmysam
    #21
    Nekem már harmadik Maxtorom van, IBM-em nem volt, Quantum az volt 2, mind 2 bes.art:( Gariba kicserélték aztán túl adtam rajtuk gyorsan:)
    Szerintem a Maxtor jó, halk és csendes!!!
  • Borg
    #20
    Nekem bejött ez a DTLA 30as, GXP75ös, halk is, és nagyon gyors. És nem melegszik egyátalán, pedig most már 3napja megy egyfolytában.
  • Csibe
    #18
    Maxtor még gyors is... megbízhatósági lista első helyén áll. Bár.. konklúzió: mind2 nagy név, és mind2 nagyon jó. Nekem a Maxtor kurvára bevált, ezért tapasztalatból én arra voksolok..de haveromnak régi 1 gigás 6 éves IBM-je van. Se bad sector, semmi, és viszi rendesen...
  • Mathias
    #17
    Egyébként strintem az IBM nagyon halk, vagy én vagyok süket, persze lehet hogy a FOP32 miatt nem hallom
  • diegho
    #15
    A maxtoromnak semmi, azaz semmi hangja, ha nem lenne táp és proci venti, nem lenne hangja a gépnek. Az IBM is rohadt halk.
  • Csibe
    #14
    ja és inkább Maxtor
  • Csibe
    #13
    Maxtor bazi halk.. gyakorlatilag nem is vagy komoly pörgésnél csak alig hallani a hangját.
  • Anee
    #12
    nekem normál használatnál befőtt..azóta be se csavarozom a vinyót
    Maxtor 2 éves
    Jha de az IBM 2 hónap alatt adta meg magát!!!!
  • Borg
    #11
    A helyzet az hogy én most egy IBM DTLA 75GXP 30730 30GB, 7200as ata100as winchestert veszek, mert ez van, és sürgösen kell. Maxtor meg nincs.
    Nézegettem teszteket, elég jól szerepel főleg teljesitmény terén. Hőmérsékletben 44°C irnak, hosszadalmasabb használattal, ami a maxtornál 39°C. Asszem ez nem akkora különbség hogy ettöl az IBM befő, a MAXTOR meg nem. Szerintem ha valakinek befőtt, akkor azt ő cseszte el, vagy gyári hibás (egyedi eset) volt.
    Amiben viszont nem vagyok biztos az a hangszint, kinek mi a tapasztalata?
    Összehasonlitási alapként nekem egy 15ös quantum ata66osom van, immár 3éve semmi baja...
  • Coine
    #10
    Sztem mind2ő jó, de inkább Maxtor.