125
winchester
  • duracellmumus
    #125
    bocsi hogy gondolkodóra fogtam a társaságot már megoldódott a probléma beteg volt a Master Boot Record-al, kicserélték mostmár persze telepszik... tapasztalat az hogy a diamondmax 9 kevésbé melexszik (26°c) mint a 10-as széria (33°c) a hangja nemsokkal nagyobb..
  • duracellmumus
    #124
    valaki próbált telepíteni 250-es maxtorra(PATA)(NEM a LÓÉ)16MB WIN XP-t(mezitlábas/Sp2 -st)?
    Mert nekem nem sikerült...no operating system...
    (1.initalizing,2.restart,3.formázás,4.valamit másol-ment,5.restart,6.majd kiirja "NO operating system...)
    JA a lap NFORCE 2 Ultra 400 a lap a legfrissebb bios-al amúgy ha vinxpre dugom látja,írja,gyors. Mi a bug????
  • majkee
    #123
    Nemrég vettem 250gb-os SATA-s Maxtor-t.Nem látja a gép.Ismerős valakinek a hiba?1-2 gépen sikerült,valami microsoft hiba lehet?
  • DeathMatch
    #122
    Nekem Maxtor van 160 gb-os, kicsit hangos, de eddig nem volt vele problémám... (9 hónapja vettem)
  • DanyyX
    #121
    Hi

    Ha a topicot nézem akkor: SEAGATE
  • PeTTi
    #116
    Nekem is maxtor van 5400-as 60G.Hangja az télnyleg nincs,és gyorsabb is .Eddig egy 30G Quantum volt ,és egyben a leghangosabb darabja is volt a gépnek.
  • klampfer
    #115
    Hello. En kb 7-8 honapja vagyok boldog tulaja egy 60/7200 MAXTOR-nak. (ATA100) Es abbszolut bavaltotta a hozza fuzott remenyeimet. Hangja az NINCS, Sebesege OK, es NEM melegszik. A forumokat olvasva en egy kicsit feltem a melegedestol, (7200nel mindig ezt hoztak fel)de 1 kokkal sem melegebb a haz melegenel. Szoval csak ajanlani tudom.
  • Pheel
    #113
    Szerintem ez ilyen másnak sosem jön elő probléma :))))
  • Borg
    #112
    Hja.. de mostmár celebrálhatna valaki valamit az én (#101) problémámra is...
  • Pheel
    #111
    Annyira el van szállva a srác az óriási tudásától, hogy nincs értelme felvilágosítani sem :)))) Sajnálatos, hogy egyesek még elhiszik, amit mond :)
  • Borg
    #110
    AH mar latom egyesek keverik a szezont a fazonnal:) (FIFO,serial,pipeline stb...)
  • Pheel
    #109
    Ha nem érted, akkor kukkants be ide!
  • Borg
    #108
    kwega: köszi
    atee: nekem nincs baja a winyonak, dft is átmegy rajta tökéletesen, BIOSban is minden ok, UDMA5ben megy...
    Amugy a winyo mar vagy 1 eves kb, és azóta semmi gondja nincs.
    Bár most nem tudom mi lehet a gebasz...

    Pheel: nem egészen vágom mit is mondasz:)
  • STIPee
    #107
    Topicra válasz: MAXTOR! Én már csak tudom IBM-nél dolgozom!
  • Pheel
    #106
    Lehet, hogy a vinyód is soros, mint az RDRAM :) Ahogyan azt egy nagytudású kolléga az egyik cikk fórumában kifejtette. :))))))
  • atee
    #105
    Nagyon jo winyo kulonben csak kicsit bizalmatlan lettem ettol:(
    Talan most inkabb mar seagatet vennek!
  • atee
    #104
    Nekem elszallt 98se alatt egyik pillanatrol a msikra csak az IBM fitness teszt tudta megcsinalni!
    Azota megint minden ok de meg csak 3 honapos!
  • atee
    #103
    nekem is ez van csak 40 es winyoval!
  • kwega
    #102
    Nekem is ugyanez a vinyóm van és win xp prof. hun op. rendszer. Utánanézek a dolgoknak, s szólok mi újság. (1-2 nap)
  • Borg
    #101
    Na, még ez a topic a legmegfelelöbb erre a célra.

    Egy IBM DTLA 30730as winyom van, 30GB ATA100, 7200al megy, ASUS TUSL2Cben.

    A gépen WinXP Pro ENG van.

    Tegnap érdekes dolgot tapasztaltam, méghozzá ráküldtem a sisodt sandra 2001pro legfrissebb változatát, és a 24000 helyett az én winyom ment 16000ret.

    Benéztem eszközkezelőbe, hát IDE/atapi driver részlegnél, az elsödleges, másdolagos IDE csatorna, és vezérlő intel cuccos drivere egyetlen egy file, ami unknown minden adatára nézve, mind3 esetben.

    Megyek support.intel.com letöltöttem application acceleratort, nem segitett. Leszedtem ultra ata storage drivert, nem segitett. Mind2 után ugyanugy unknown maradt a cuccos, hiába installálódtak tökéletesen a setup szerint.
    Semmi uton modon nem tudtam/tudom frissiteni az adott drivereket.

    Ok, nagy káromkodások közepette WinXP lemez be, ráinstallál.
    Minden szép és jó, minden drivert visszaállitott az alap XPsre, de melyikek kivételével? Hát persze hogy az IDE driverek maradtak csak unknownok...
    Ráküldtem sandrát azért megint, bilanz: bő 8000 pont.

    Najó, frissebb az XP install, gondoltam hátha most több sikerrel jár az intel driver, miután minden windowsupdate lejött ( amik között nem volt storage driver, de a history azt irja egyszer már telepitett egyet...).
    Feltettem INF updatett, application acceleratort (ami az uata driver uj kiadása), eredmény:
    C: 21850
    D: 19990
    E: 12500
    Ez a 3 particio amire a winyo osztva van.
    Ja, és teszteltem IBM drive fitness testerrel a winyot, semmi hiba, minden tesztet kiállt.
    Feltettem vagy 4 féle XP tweaket, mindben volt valamiféle winyo gyorsito parancs, az egyikben még udma módot engedélyezö reg tweak is, semmi változás.


    Ezekután kérdem én, van valakinek konstruktiv ötlete, hogy mi lehet a gebasz?
    Kezd -10 fölé menni a vérnyomásom.
  • kisviku
    #99
    Azonnali segítséget kérek!
    Tudom hülye kérdés,de én nem tudom mit jelent az UDMA meg az ATA rövidítés.A válasz sürgős mert holnap veszek egy gépet a cégnek és egy abit VH6T az alap ami azt írja hogy "support for Ultra DMA/100 IDE devices"
    Namost szeretnék belerakni egy MAXTOR 6L020J1 20.0GB (7200RPM, ATA133) -as vinyót ami UDMA 133-as.
    Fogalmam sincs mit jelent ez.Nem fog működni az alaplappal?
    Kérlek segítsetek gyorsan!Köszi.
  • Pheel
    #98
    A Chip emberemlékezet óta nem megbízható, ha a tesztekről van szó...
  • [HUN]kwega
    #97
    Hát srácok, elolvastam a Chip magazin legújabb vinyó tesztjét, de nem lettem okosabb. 27 db-ot tesztelnek, 5-100G-ig. van 5400 és 7200rpm-es is. Mindenféle adatok a tesztben (fejek száma, sebesség, elérési ídő stb.), csak arról nem írnak semmit, amire ígazán kíváncsi lenne 1 leendő vásárló.
    Nennyire melegszik? Mennyire hangos? Az adott típusból ill. elődjéből hány %-ot vittek vissza garba, mert meghalt? Az előző két kérdésre méréssel lehetne válaszolni, az utóbbira pedig egy kis nyomozás után. (a gyártó gondolom erősen titkol ilyen infokat)
    Tehát nehéz dönteni.
  • Pheel
    #96
    A 7200-es vinyóknál furcsa lehet a magas forgási sebesség megszűnésekor a hang. Leginkább egy turbina leállítására hasonlít, csak sokkal halkabb ugye :)

    Olvasáskor akkor darálhat, ha fragmentált a vinyód. Defrag?
  • Pheel
    #94
    Nem tudom, ezek a vinyók már nem szoktak hangosak lenni, én a 40-esem nem is hallom.

    NTFS-nél legjobb tudomásom szerint nincs clusterméret. Ez a FAT jellegzetessége. Itt másképpen hivatkozik a területekre.

    Elég rá 2 partíció. Egy a rendszernek meg egy másik :)
  • Pheel
    #92
    "Hűteni kell-e?"
    Inkább csak lehet. Ha a házadban van elég hely körülötte, akkor nem kell.
  • [HUN]kwega
    #88
    Köszönöm, bár nem lettem sokkal okosabb. Viiszont ma jelent meg a Chip magazin, itt 27 vinyót tesztelnek. Csak a címlapot láttam még, de ha elolvasom a cikket, talán okosabb leszek. Lassan már az is felmerül, hogy nem az említett 2 típusból kellene választani. Lehet, hogy 1 Seagate v. WD jobb választás lenne?
  • Pheel
    #86
    Lefelé kompatibilis, szóval JA
  • [HUN]kwega
    #84
    Még annyit, hogy ha IBM, akkor is nehéz a döntés, ugyanis 2 típus van forgalomban: IC 35L060 és DTLA-307060. (Mindkettő 60G/7200rpm.) Mégis mi a különbség? Gőzöm nincs, de mire rájövök, biztos már megvettem az ócskábbat. Murphynek üzenem, hogy bekaphatja!
  • [HUN]kwega
    #83
    Beszéltem 1-2 kereskedővel, mert fogalmam nincs, melyiket vegyem (IBM, Maxtor). Itt Miskolcon azt mondják, volt pár hibás Maxtor, amit visszavittek, IBM kevesebb akadt. Viszont IBM-et kevesebbet is adtak el. Sőt! Sok kereskedőnél IBM-et rendelni se lehet. Nagyon nehéz dönteni...
    Most 1 IBM 307030 tip. 30G/7200rpm van a gépemben, semmi hiba. De arról gőzöm nincs, hogy a dupla ekkora méretű is van-e ilyen jó. Még az sem biztos, hogy a mostani 1 hét mulva is ilyen jó lesz. Ez kb. fél éves. Van akinek 1 év után áll meg. Nehéz ügy...
  • [HUN]kwega
    #81
    Ez a gépedtől is függ, meg attól, mire használod. Ha Tomato alaplapod van, P II procival, 64 MB rammal, win 95-el és főleg irodai munkára használod, s csak néha játékra, akkor 5400-as a nyerő. Ha viszont csúcsszuper géped van, új OP rendszer, gyakran rippelsz és digizel, akkor csakis 7200-as, vagy attól is gyorsabb. Ha a kettő között: dobj fel 1 FT-ot.
    Én egyébként a kettő között vagyok, de csakis 7200-ast vennék, ill. fogok is venni.
  • stavi
    #80
    huhh, nekem is 60-as maxtor 7200-es van, de mmég nem bad-es :) (vagy 3 hetes...), de amikor lelovom a gepet akkor idétlen sipolos hangon áll le... ez normalis? mukodes kozben nem sipol...
  • Emery
    #79
    ja jatekra, netre, (letoltes) filmnezesre hasznalnam
  • Emery
    #78
    7400 vagy 5400 Maxtor 40 gigas melyiket vegyem? megeri a kulonbseg a 4000-5000Ft arkulonbseget?
  • Borg
    #77
    Haverom minap vett 60as Maxtor, 7200asat.
    Pár nap után jöttek a badsectorok... szóval tényleg csak szerencse kérdése, jó sorozatot kell kifogni...
  • [HUN]kwega
    #76
    Egyre inkább az az érzésem, hogy szerencse kell a vinyóvételhez. Tök mindegy, hogy IBM v. Maxtor.
  • [HUN]kwega
    #75
    Nekem is ue. van, és no problem.
    Most viszont vennék hozzá 1 másodikat 60G-t 7200-t, da nam tudom, hogy Maxtor v. IBM legyen. Tippek?
  • Borg
    #74
    Nekem kb fél éve megy a 30730as ATA100/7200as IBM winyo..nincs semmi baja
  • Feketekéz
    #73
    De az SCSI volt WaterLo
  • Break
    #71
    hehe, nekem is 30-as maxtorom van ,és eddig kiváló (7200-es, kb. 2 hónapos)