143
homerseklet honnan?
  • kastil
    #143
    ja még annyi, hogy alapon meg 35 fokosak csak, szal a borda rendesen érintkezik
  • kastil
    #142
    Sziasztok!

    e7500-as prociról van szó. nincs húzva, gyári hűtő. kb 5 perc skyrim alatt felment 71 fokra a core 1, paszta friss, gép takarítva, hűtő rendesen rajta van. Utánnanéztem és elvileg 74.1 fok az ok, de én ezt egy kicsit sokallom. 1 venti van a gépben plusszban, hátul a táp alatt, ez a gépből szívja kifelé a levegőt jelenleg. de ha befelé tolja, akkor is ugyan ezt kapomn, realtemp, hardwaremonitor és speedfannel néztem a hőmérsékletet, hátha valamelyik rosszul mutat, nem sok ez egy kicsit? Most megnézem majd meddig megy maxra.
  • SirAlo
    #141
    Hi, van egy FX 4100 AMD proci es alapjaraton csak 19 fokos mikorbe a levego a szobaba kb 28...:D ez meg hogy lehetseges ? (Gyari huto es eleg kicsi is)
  • kisviku
    #140
    Szia!

    Szerintem nem magas, mert a laptopoknak sz*r a hűtése, ez mindre igaz.Vegyél egy notebook hűtőt,mert az plusz hűtést ad alulról és meglátod, nem fog tekerni a sajátja sem annyira, mert érzi, hogy kap máshonnan.Ezenkívül kicsit döntöttek is a notebook hűtők, tehát még kényelmesebb.Elfér a táskában is.Az újak meg még vékonyabbak.
    Nekem ez van:

    http://logout.hu/cikk/cooler_master_notepal_x2/kivulrol.html

    Egy nagy ventilátor, csendes, jól hűt.USB-ről megy, de nem veszítesz portot, mert van rajta pluszban.
  • vitya79
    #139
    Sziasztok.

    Azt szeretném megtudni, hogy szerintetek az normális hogy egy asus laptop Intel T6600-as procival, 4 gb ram-mal és win7-es oprendszer alapállapotban, 68-71 fok körül van a proci hőmérséklet? Egyfolytában megy benne a ventilátor. Tegnap este óta meg sem áll.
    Köszi
  • samsung123
    #138
    Ahogy észrevettem minden +1 celsius fok szobahőmérséklet emelkedés akár 2x hőmérséklet növekedést okoz a gépben( levegős és vizes hűtésekre egyaránt igaz). Jön a nyár
  • samsung123
    #137
    alapjába véve, ha nem vagy modder lekületű, nemsokat tusz csinálni.
    De egyet mindenképp!
    Veszel alá egy jobbfajta nagy ventivel ellátott laptopalátétet, ami kellően magasan tartja és a szellőző réseibe levegőt is fúj.

    Persze ez se csoda módszer ha eddig is alá volt támasztva valamivel. DE ha nem akkor sokat segíthet.
  • Mydgard
    #136
    Udv!

    Terhelve most mar minden eleri a 74 fokot ez mar tenyleg sok...

    Temp1, GPU, Core1, Core2.

    Annyira nem poros belul, se a ventillator se a hutobordak, de a paszta lehet, hogy ki van szaradva es nem adja at rendesen a hot a proci. Mi a velemenyetek, lepni kene valamit nem?
  • Mydgard
    #135
    Ez a gond, hogy ahogy nezem felmegy 65-ig is bizonyos jatekok eseteben a CPU, belul 55 fokra. Ez mar sok szerintem, pedig elvileg portalanitva van. Allitolag ezek a mobil procik jobban melegednek, 90 fok a max. Valamit megis jo lenne tenni a hutesert. Amugy a szervizben az javasoltak, hetente celszeru kiszivni a port egy porszivoval a szellozo nyilason, mi a velemenyetek?
  • Higany
    #134
    Szeva! Szerintem az értékeid bőven jók. Olyan 60 fok fölé ne menjen az a lényeg...
  • Mydgard
    #133
    Udv!

    Erdeklodnek, hogy egy laptopban mi az idealis homerseklet, tobbek kozott a procinak, videokartyanak, alaplapnak? A SpeedFan nevu progival merve ez most 45-55 fok koruli, ez megfelelo? (45 ha megy a ventillator 55 ha nem)
  • peti01
    #132
    foramax
  • peti01
    #131
    link a hütöre speedy86
  • peti01
    #130
    speedy86-nak üzenem szerintem jo én hasonlot használok és 7.5 celziussal kevesebb a hömérségletem a gyári ventihez képest proc(amd athlon 64 x2 3600+ dual core)
    szerintem jo és az árais elfogadhato
  • rabbitf
    #129
    Köszi a gyors választ.

    Tegnap csúcsok dőltek...
    CPU 60°C
    PWM 50°C
    Alaplap 43°C

    Persze hosszú játszás után, meg 28°C volt bennt.....

    Egyébként a vgatól féltem legkevésbé, mert a drivernél, ahol kiírja
    a hőmérsékletet, ott az van írva, hogy 115°C-nál szabályoz le....

  • Eagle16
    #128
    A VGA kicsit melegecske, de a 65 fok még elmegy, úgyhogy szerintem jók a hőmérsékletek.
  • rabbitf
    #127
    450W és 7000 CU
  • rabbitf
    #126
    Jah van még 2Gbyte ram a gépben, ezeket pedig egy Asus Atlas 4500W táp hajtja...
  • rabbitf
    #125
    Hello

    A segítségeteket szeretném kérni.
    Ebben a melegben eléggé izzad a rendszer, azt szeretném megtudni, hogy
    elég jó-e a szellőzés a házban.

    Proci: 45°C alapban, terhelve 56-57°C (intel Celeron 3.2 GHZ, D350)
    Alaplap: 35°C alapban, terhelve 42°C (Abit IS7 E2)
    PWM: alapban 34°C, terhelve 46°C
    Vkari: alapban 48°C, terhelve 65°C (Galaxy Geforce 7600GT)

    A procin egyébként egy Zalman 700B-Cu hűtő van.

    Előre is köszi
  • Speedy86
    #124
    jaja ez csak passzív. 15e forint ugyhogy azért hűthet is:)
  • Akuma
    #123
    Igen eléggé masszívnak tűnik, csak nem látom, hogy hol lehet hozzá felfogatni a ventit... gondolom ez csak passzívként megy, úgy meg nem sokat érhet. De legalább zajtalan lenne.
  • Speedy86
    #122
    ő se csúnya:
  • Akuma
    #121
    Én sem szívesen adok érte már 5ezret sem, bár amit beszúrtam képet, azért még talán kifizetnék 6-7ezret is :)
  • Speedy86
    #120
    Nagyon komolyan néz ki. Ez az egész házat lehűti:)
    5-6-7e ft-tol többet én tuti nem adok egy hűtőért. max ha megveszi majd valaki a gyárimat
  • Akuma
    #119
  • Akuma
    #118
    Egy ilyet kellene olcsón keresned, ez nagyon komoly hűtést csinálhat, kárhogy nagyon drága. Én most közel 13-ért látom Aqua-ban, ennyit azért nem ér meg... Nemrég 15-ért láttam komplett vízhűtést, akkor már inkább azt kellene venni...
  • Speedy86
    #117
    6-ért láttam de már meg nem mondom hol
  • Akuma
    #116
    Jónak tűnik, talán vennék én is ilyet, ha mondjuk 4ezer körül osztogatnák... Bár nem tűnik túl extrémnek, legalább festették volna réz színüre
  • Speedy86
    #115
    Sziasztok!
    Erröl a hűtőröl mi a véleményetek?
    Asus
  • Myron
    #114
    Barton 2600+ (semmi tuning) gyári ventillátorral (3000RPM valmi kis szar)
    climateprediction.net fut rajta egész nap, a ház oldala le van véve (lusta vok visszarakni, meg amúgyis minek, legalább jobban hül a meleg nyári napokon).

    Na lényeg h állandó 65 celsius fok.
    Ez bőven jó. Azt írták 75nél kezd hibázni és 85-nél állítja le a gép biztonságból.

    Csak úgy beírtam ezt mert nincs jobb dolgom, na cső.
  • Zsolt1964
    #113
    Köszi! most alapon 54 körül van
  • JAG1
    #112
    Sztem olyan 50 fok körül alapban...
  • Zsolt1964
    #111
    Hy! kérdezném: socket 478 P4 3Ghz-nek ilyenkor milyen hőmérsékletünek kellene lennie? légáramlás norm. 3 ventillátor teszi a dolgát.
  • Matyesz56
    #110
    deletét nyomd de ne basztasd
  • Higany
    #109
    Nem tudtok valami olyan progit, mint a Motherboard monitor, csak újabb alaplapokra. Mert én feltettem és le is frissítettem, de nem ismeri fel a lapomat és nem tudom használni. Az alaplapom típusa: Gigabyte GA-M55S-S3 és a proci AMD Athlon 64 3800+ Köszi!
  • Narancs
    #108
    1. asuslap nem mér rendes hőmérsékletet, ezt régóta tudjuk
    2. ha csak a táp nyom ki hátul az édeskevés, normális levegőáramlást kell kialakítani. Ha elöl egy venti beviszi egy venti a hideget, hátul meg ki, és az áram közepén (mint egy szélcsatornában) a CPU áll, nyáron se lesz gond.
    3. biosban mindíg melegebb a proci idle mint xp alatt, mert biosban még nem működik a speedstep meg a halt parancsok sem élnek
    4. titan féle trutyót fel ne kend, hővezetőképessége mint egy kődarabnak
    5. pasztázásnál a cuccot olyan vékonyan kell felvinni, amennyire csak lehet. Ezeknek a pasztáknaka hővezetőképessége elég szar, minél kevesebb, annál jobb.
    Ez csak pár paróság, de elengedhetetlen egy csendes, hűvös gép építéséhez.
  • Me Ga
    #107
    Helló!
    A kinti hőfokot illetően igazad van, bár az aggaszt, hogy egy másik hasonló gép ugyanott 20 fokkal kevesebbet mutat...
    A teljes üresjáratot úgy értettem, hogy bekapcsolom a gépet, és 10 sec múlva a bios már ennyit ír ki, szóval ott biztosan nem fut semmi... :-)
    Win alatt kipróbáltam az összes itt felsorolt progit, de mindegyik ua. mutatja...
    A pasztázás mindenütt jó, többször újracsináltam, nincs benne semmi.
    Ventik terén nem állok túl jól, viszonylag régi ház (az újra egyelőre spórolok), csak a táp nyom kifelé.
    De egyből bekapcs után is meleg a proci, amikor bent még nincs meleg.
    Mindenesetre kipróbálok egy plusz hátsó ventit...
    Köszi az ötleteket és tippeket!
  • Storung
    #106
    Hali!

    Azért ne feledjük el, hogy odakint igencsak 30 fok körül jár az idő, és légkondi nélkül egy szobában sincs sokkal hűvösebb, a gyári hűtök meg olyanok amilyenek...De játszunk el a gondolattal, hogy hiba van...
    Pár kérdés mindenféle kötekedés nélkül: Mit jelent az, hogy "Teljes üresjáratban is azonnal 50 fok körül van."? Mi fut(hat) a háttérben ami esetleg terheli a procit? Vékonyan van pasztázva mindenhol, nem ragadt bele semmi, jól fekszik fel a hűtő? Megy be a házba előről friss levegő, és a ház hátulján dolgozik kifelé egy venti, vagy csak belül kering a luft? Egyébként a BIOS frissítések között nem találtam utalást konkrétan CPU hőfokméréssel kapcsolatos javításra...De ettől még javíthattak rajta, tehát lehet,hogy érdemes megpróbálni a frissítést.
  • JAG1
    #105
    Esetleg ez...
  • Warpig
    #104
    Nem sima XP SP2. A proci egyébként D 915 Pentium. Vkinek megy ilyen procival?