464
Arcanum
  • SewerRat
    #464
    Sziasztok! Multi működik még? Van egy eredeti CD-s verzióm. gog-oson gondolom biztosan menne.
  • sirdond
    #463
    :)
  • Shiwo
    #462
    itt

    bár mondjuk tavaly nyár végén néztem utoljára, ahogy elnézem, azóta lefulladt a dolog :(
  • Jakuza001
    #461
    Hol is ? Mert en nem tudok rola.
  • Shiwo
    #460
    úgy tudom, hogy készülget, csak lassan, mert kevesen vannak rá és baromi sok benne a szöveg
  • Szótér
    #459
    Kösz tényleg jó az oldal.
    Elég jó de hirtelen lesokkolt a rengeteg infó.Nem gondoltam hogy ennyi minden van még.Egyébként én úgy játszom hogy eleve olyan karaktert készítettem akinek magas a charisma szintje és ezt növeltem majd elmentem azokért akiket be lehet venni a csapatba eleinte.Elég jó mert velem együtt fejlődnek és sokszor még harcolnom se kell.
    Amúgy egy magyarítás nem ártana mert kieszi az idegeimet a sok(rengeteg szöveg)de nem hiszem hogy készül hozzá.
  • Shiwo
    #458
    esetleg nézd meg ezt az oldalt:

    http://www.gamebanshee.com/arcanum/walkthrough/crashsite.php


    igaz, hogy angol, de elég jól le van bontva, hogy mely területen mik találhatóak, milyen küldik vannak..

  • Szótér
    #457
    Engem az érdekelne hogy kerestem hozzá végjátszást és találtam is(egyik se teljes) de kétfélét és a legtöbb úgy kezdi hogy caladon nyúlvész meg minden és a küldetések sem azok de a helyek megegyeznek.Nekem viszont a zeppelin lezuhanással kezdődik.
    Lehet aztán hogy ugyan az a kettő(én még caladonig nem jutottam még tarantba küldizek.) csak akkor mi a rossebér caladonnal kezd azt nem tom.

    Ja igen és nem tudja valaki hogy a Halycon-ok mit kérnek és hol lehet beszerezni.
  • SewerRat
    #456
    Hogy szoktatok vele online játszani?
  • sirdond
    #455
    akkor ebben sokan egyetértünk, a harcrendszer nem tökéletes, de nekem még mindig az egyik kedvenc játékom az arcanum. a lore egyszerűen szuper,élmény szerepjátszani :)
  • Calver
    #454
    sajnos Arcanum-nak csöppet... nos, gáz a harcrendszere.
    de ha ezen túl tudod tenni magad, maga a játék kiváló, elképesztően ötletes helyszínekkel és jópofa történettel.

    ajánlom közelharc (vagy hajigálás) + tápoló mágia utat, azon belül is Temporal-ban a Hasten a csúcs, de előtte sem árt Agility of Fire, 12-es ügyességgel kétszer ellövöd, és nagyon durván megugrik akciópontjaid száma - persze alap 20-as ügyességnél elveszti hasznosságát, de hát kőkemény egy pontba kerül, bőven megéri.
  • Lord RZA a PUNK
    #453
    Valami nagy gond lehet velem mert imádom az rpgket de ezt a harcrendszert egyszerűen nem tudom megszokni annyira le van butítva.
  • SewerRat
    #452
    Hamachin kívül van más mód, hogy multizni lehessen egy jóízűt ezzel a gyöngyszemmel?
  • csgj
    #451
    Jah, azt tudom, hogy mi lett szegényekkel... :-S De talán tudná valaki helyettük folytatni, vagy újrakezdeni. Megvásárolhatná a jogokat mondjuk a Bethesda, vagy a BioWare, esetleg az Obsidian (utolsó esetben, mert nem sokan elégedettek velük).
  • gerey
    #450
    Tervezte a Troika a folytatást, csak közben csődbe mentek. :(
  • csgj
    #449
    Nagyszerű játék ez az Arcanum! Nem akarnak folytatást készíteni? Vagy mondjuk egy remake-et? Szerintem azzal is sokan játszanának... Új grafikával egy ilyen steampunk világ nagyon-nagyon ütne!
  • SewerRat
    #448
    Feltört játékkal mennyire tudok játszani kettesben coopban haverral a neten?
  • sirdond
    #447
    gog.com-ot mondtam volna, de ahogy látom átmenetileg nem elérhető

    ezen kívűl amazon,ebay, terra arcanum, vagy aprón valahol
  • SewerRat
    #446
    A játék megvehető még eredetiben valahol?
  • tucsok63
    #445
    kk köszi
  • Shiwo
    #444
    ez mondjuk angol oldal, de tán boldogulsz vele (más nem webfordító)

    a "view"-et (az oldal közepe tájékán) tedd át expanded-re és submit, akkor részletesebb infót kapsz a felszedhető társakról
  • tucsok63
    #443
    ja igen az ö helyére kéne valaki mert egyszer csak azt mondta h el kell mennie caladonba elintézni valamit de bejártam minden helységet de sehol sem volt ... nagybátyám azt mondta h nemsokára vége a játéknak de akkor is jó lenne mert szeretnék majd egy tech karit és neki nem lesz jo virgil mert nem tud majd hilelni ezért valami ütős kéne a helyére
  • Shiwo
    #442
    több társat is lehet szerezni, ennek mértéke a karizmádtól függ...első társ például az a csávó lehet, aki a roncsoknál rád talál
  • tucsok63
    #441
    sziasztok elég jol megy a játék teccik is igaz angol tudásom hiányos de segitetek de nem ez a lényeg azt szeretném kérdezni h hol találok magam mellé társakat ? igaz van 6 automatonom meg egy medichal arachnidom de azok hamar elhulanak...
  • Calver
    #440
    #433, egynek.

    aztán: tápolj közelharcra (mágia támadásra semmit nem ér), addig nem nagyon fogsz dolgokat eltalálni. harcolj körökre osztott módban szép elegánsan, mindig nyomj kör végét (space?) mielőtt már nem csak akció pontokat akarna enni a támadás (fatigue asszem itt).

    ezek kb az alapok, innen már rá fogsz érezni.
  • Fidolorous
    #439
    Na végre eljutottam az első faluba, Shrouded Hillsbe. Már itt látszik hogy ez szerepjátéknak epic lesz, rég hiányzott már nekem az ilyen fajta részletesség egy játékban. Viszont mint minden körökre osztott játékban, ha harcról van szó nálam katasztrófává válik a játék. Easyn tolom, adtam a DEX-re illetve a Strengthre is néhány pontot, van egy Harm nevű képességem, mégis az esetek 88%ban a palim mellé üt, a Willpower meg ugye hamar kifogy. Ha van valami ötlet esetleg hogy mégis mire kéne adni a játék elején hogy ne percenként lássam ezt a bizarr "RIP" képet azt örömmel fogadnám.
  • Fidolorous
    #438
    Na ma kipróbáltam ezt is, kb. az elején egy farkas csorda 15* kinyírt egymás után, szóval még tanulmányozni kell ezt :D
  • Calver
    #437
    mágia magában kevés - nagyon gyorsan kifogysz a kakaóból, nem igazán lehet vele pusztítani. viszont ha közelharchoz veszed hozzá és varázslatokkal szimplán feltápolod a karaktered... a legkegyetlenebb karaktereket lehet így simán összehozni. pl 20 DEX-es karakter + Hasten = móka és kacagás
  • sirdond
    #436
    nekem most csak full tech, elephant gunnal light encumbrance mellett is 5öt lövök, ami azért elég hatásos :D

    a következő karakterem biztos,hogy mágus lesz,kíváncsi vagyok azzal milyen
  • Calver
    #435
    aha... nekem tech-es karakterek soha nem jöttek be annyira, főleg mert mindig mágiát is akartam használni, de lehetetlen volt pont megtalálni az egyensúlyt a két oldal között, h elefántölő puskával felgyorsítva darálhasson a kétlábú

    én spec annakidején közelharcos mágiahasználóval toltam, egyetlen tech képzettségem asszem a zártörés volt... egyszerű de roppantul szórakoztató játékstílus
  • sirdond
    #434
    pedig belenéztem a manualba és nem találtam meg, köszönöm

    egy gunsmith-t kezdtem thief beütéssel :)

    már a vége felé járok, csak turn based módban játszok és sajnos vannak hibái, hiányosságai,ennek ellenére szerintem teljesen élvezhető,sőt, a mai játékok fel sem vehetik a vele a versenyt rp téren
  • Calver
    #433
    hozzáteszem még: ha jót akarsz magadnak, és közelharcos karakterrel játszol mondjuk körökre osztott módban, akkor először a Dexterity-t maxold, akár DEX növelő varázslattal is (Agility of Fire, kettőt tarthatsz fenn belőle egyszerre, az +8) - roppantul jót tesz a karakternek ha darál

    hasonló módon lehet kacagva maximumra vinni a Beauty-t is, ami dettó roppantul hasznos tud lenni, főleg ha a karakter Escaped from Asylum nevű háttérrel rendelkezik (+25% sebzésellenállás, ami nagyon jól jön, cserébe -25 reakció, ami viszont kompenzálható).
  • Calver
    #432
    Strength Double damage bonus
    Dexterity Speed is 25 (+1 per point over 20)
    Constitution poison immunity
    Beauty reaction modifier is +100% (+10%
    per point over 20)
    Intelligence +10% to the success rate of every
    Skill
    Perception sense invisible
    Willpower immune to any Spell resisted by
    Willpower
    Charisma 100% loyalty: followers will never
    flee from your side and will only
    leave you if you ask them to, never of
    their own accord

    Manualból, amit megtalálsz itt
  • sirdond
    #431
    újra itt új kérdéssel :)

    az érdekelne,hogy az egyes tulajdonságok (dex,str,cun stb..) 20 szintjéért milyen bónuszok járnak?

    végignéztem jó pár oldalt, de sehol nem írták le (egyedül a strenght volt leírva példaként)
  • sirdond
    #430
    nekem kimaradt a játék,de úgy döntöttem most bepótolom a dolgot :)
    két kérdésem lenne:
    van valami előnye,ha virgil végig bent marad a csapatban,vagy kidobhatom valahol? (egy mágus-t felvennék helyette)
    magnus-t lehet valahogy utasítani,hogy javítsa meg a cuccokat? (sajátját meg a parti többi tagjáét is)
  • Gustafson
    #429
    Köszi!
  • Calver
    #428
    nem tudom már a neveket, de alap szinthez 1 pont kell a cuccon (ill 1/4-ed pont is elég cuccból/fajból, a lényeg h legyen rajta), középsőhöz 3 pont talán, mesterhez 5, tehát maximumon. szóval csak költeni kell az aktuális képzettséghez és tudsz trainingelni.
  • Gustafson
    #427
    Azt valaki tudja, hogy hol találom meg a tréningekhez való szükséges feltételeket? Csak közlik a trénerek, hogy nincs elég tapasztalatom a kikepzéshez. De mi kell hozzá? Köszi!
  • Calver
    #426
    na az is megoldás... én annak idején spec asszem ököllel vertem szét, h ne sérüljön a fegyverem
    bár igazándiból nem éri meg szétverni a gőzgépet, a kis féreg gnómot kilapítani sokkal jobb móka
  • Shiwo
    #425
    én dinamittal robbantottam szét