71
Milyen kártyát érdemes venni, ha a TVn is szeretném nézni.
  • ember
    #28
    32biten a GTS is ennyi (illetve 48xx), viszont csak 800-as proci, 128 ram (3/3/3 asszem), valamint csak 32megás a GTS (bár ez nem sokat számít, 2001-ben már talán). Ugyanolyan környezetben valamivel többet menne szerintem, mint a radeon.


    (Egyébként kicsit off vagyunk itt, nem egészen ilyen kategóriájú kártyákra volt kíváncsi mikike asszem. Tényleg mennyi pénz egy 64 megás radeon?)
  • Mathias
    #27
    Nézd meg 32-biten. Az enyém: 1024x768 32 bit 700@1043, 512Mb (2-2-2) RAM,64Mb-os Radeon(gyári166/166): 4917 pont(a RAM és a proci seb nemsokat nyomott rajta) 3DMark2001: kerek 3000
  • ember
    #26
    1024 mármint
  • ember
    #25
    3dm 2000 1027/16biten nekem 5900 körül van a GTS, húzás nélkül.
  • Mathias
    #24
    ember: 2000, egyébként csak 16biten
  • dewdew
    #23
    a www.dewdew.sg.hu oldalon a videokartyakrol van par dolog. (27 kartya tesztje, Radeon LE, stb)
  • Anee
    #22
    Hát a V3 3500 csak a tuner miatt jó
    16bit kis tex mind ellene szól
    amúgy TNT2PRO szinten van vagy ULTRA de a geforcékból CSAK a mx200at verheti
    Amúgy adtak ehez is mindent
    Amúgy lehet kapni......
  • ember
    #21
    Milyen GeF-nél gyorsabb? GeF1, Mx200?

    (T&L nélkül a közeljövőben nem sokat fogsz kezdeni..)
  • mikike
    #20
    nem tudom
    egy haveromnak meg Voodoo3500 TVje van

    tud mindent, adnak hozzá minden csatit és gyorsabb mint a GeF
    29ért vette

    csak már nem lehet kapni...
  • ember
    #19
    3dmark 2001? 2000?

    A GTS úgy alázza a Radeon DDR-t ahogy akarja, tapasztalataim szerint.
  • Mathias
    #18
    Hmm.. mintha kicsit kevernétek az MX-eket. Az MX200 valóban enyit tud, mert a memória 64bites buszon komunikál a GPU-val és az órajele is csak 143Mhz, a chippé maradt 175Mhz,úgyhogy játékra ne ilyet vegyetek. Egyébként a DDR-es Radreonok,nemhogy az MX400-at, de még a GTS-t is lenyomják(1024x768 32 bit), még nem láttam GTS-t, ami 3DMarkban 4884 pont felett lett volna.(ebben a felbontásban)(kb4200-t tudnak).
  • Csibe
    #17
    Igazad van, ott valami nagyon nincs rendben. Nekem 633-as celka 2-m van 900-ra húzva, egy mezei Octek TNT2 M64-el (32 mb) 155/170-re húzva 2800-at kihozza 3D Mark 2000-ben. Ebből is láthatod, hogy ott tényleg van valami baj...
  • ember
    #16
    Heh, ennyire gyenge lenne az mx200? Nem hiszem. 2900 nagyon kevés. Valami ott nem stimmel.

    Egyébként ez a teszt is kb azt mutatja, hogy az mx400-zal van egy kategóriában, nem?


    Mikike, szerintem gyűjts egy GTS-re, legalább nem kell lecserélned olyan hamar.
  • harcu
    #15
    Nana, nekem egy Radeon 32MB DDR Le van, ami köztudomásúlag 10 perc alatt egy sima DDR szintjére emelkedik. Ezzel az MX és a GTS közé és fel. A sima DDR kapható VIVO változatban.

    Gyorsasággal nem lesz gond 3D-ben egy jó ideig, az MX200-nál biztosan gyorsabb bármelyik alkalmazásban, de 1024*768 fölött egyre jobban elhúz.

  • netrunner
    #14
    Azért ez durva. Nem hiszem hogy ilyen kategóriába lehetne sorolni a RADEON - t. Egyrészt sebességben a 32MB SDR verzió valóban nagyjából(!) ott van mint az MX400. De képminőségben messze elhagyja. És hozzávehetsz még olyan apróságot mint a hardware-s DVD lejáttszás... az ilyen apróságok sokkal jobb kártyává tszik a RADEON-t mint bármely MX400-as.
    Bár MX400 - al még nem teszteltem össze, de ha valakit érdekel egy ASUS V7100 MX200-al összeteszteltem
    Haver gépe:
    Duron 850 (tunning nélkül)
    ASUS MX200
    256 MB

    3DMark2000 : 2900 pont
    --
    Én gépem:
    PIII 500
    ATI RADEON 32 SDR / TV-out
    256 MB
    3DMark2000 : 3500 (minden minőségi attributum maximumra vételekor)
    ---

    Hát ennyit a GeFosokról :)))
  • Anee
    #13
    MX400al van egy kategóriába
  • mikike
    #12
    nekem egy csepp szin sincs a TVn sehogy
    a TVn meg nincs composit bemenet, ugyhogy marad az SVHS

    azért vettem ilyet mert erre volt pénzem

    bár ez a TVoutos Radeon is izgató (ha tényleg müködik) és el tudom passzintani az mx200am

    de nem gyenge az ATI 3Dben? attól félek, hogy lassu lesz játéknál
  • harcu
    #11
    Kollégám is ezzel küzdött. Állítása szerint az NTSC alatt vannak szinek, PAL alatt nincsenek.
  • rage
    #10
    Az volt az egyetlen game V3-mal, ami nem ment tökéletesen
    Az utolsó driver, ami mindenhez király, azzal fagy

    ha csak 1 ilyen program van - semmi gond
    De ha mondjuk minden második ilyen - akkor hiába a sebesség......
  • Anee
    #9
    hát kérlek megy de hogy..
    Példának okáért az F1RCben nemtalálom azt a beállitást hogy ne villogjon a verda új driverrel meg rendesen okoz hibákat
    Igen van:nemtom milyen volt a V3+C2 párositás de egyik kedvenc gamm az Airfix Dogfoghter nem megy..elindul legátsza a muvít s bebasz egy fekete képernyőt.
    egy pecs se segitett neki sajnos....
  • rage
    #8
    Van olyan játék, ami nem megy vele?
    Mint ahogy a V3-on a Colin 2?
  • Anee
    #7
    jah eredmény hogy képben légy tudásával:
    Duron927 256MBRAM 3dmark2001:3024 200/200on
  • Anee
    #6
    Na mikkie kapsz ajánlatot:
    Tvoutos radeon 32mb sdr garanciás bordahűtőkkel összesen 28ért ellátogat hozzád....
    Rage:sajnos az utolsó jó driver februári s várom azóta a "megváltót"
    200/200at birja a board rendesen egy kicsit hibázik de belefér......
    mathias:Milyen kártyát érdemes venni, ha a TVn is szeretném nézni a fórum címe ez szerintem takar mindent....
    egy monitorkimenetről tvre átalakitó meg 15 rugó


  • rage
    #5
    A Radeon is jó kártya, szerintem amint kijön egy jobban sikerült driver, nem lesz azzal gond

    Ami a tv-képet illeti, nincs az MX-en composite kimenet? Ott jó szokott lenni a szín.
    Általában az SVHS kimeneten jön elő ez a gond
    Ha GeF 2 MX-ed van, szerintem egyelőre hagyd meg
    Játszani egyelőre még jó, aztán kijön a GeF 3 MX...
  • Mathias
    #4
    Ki kötés volt a Tv out??? Én egy beállítással használok mindent(én is unom átkopcsolgatni).Ja a +d az 3D. Anee: ad el neki a radeont, a GTS-be nem kell váltogatni, de gyengébb is.Mikike nézd meg a www.szamitogep.hu-n a termékbemutatók/videovezérlők/radeonLE
  • Anee
    #3
    Hát radeon LEt ajánlani is NEM GYENGESÉG!!!!!
    nincs is rajta tvout......:)
    Hát szivem szerint inkább egy GF2 GTSt ajánlok tvouttal s azért nem a radeon Vivi vagy SD Tvout mert retyik a driverek hozzá.......sajnos
    Ha ezzel akarsz rendesen játszani állisd át radeontweakerbe ha CSvel megintát ha Q3mal megint át.....
    legszivesebben eladnám a radeonomat
  • Mathias
    #2
    Ezek közül a Radeon a legjobb, mert a voodoo nem tud 32 bites színmélységet, a matroxnak szép a képe, de +D-ben gyenge. A radeonnak szép a képe és jó 3D-ben. Az ára a 64Mb ddr-es VIVO-nek(nekem is ilyen van :)))kb 50+áfa, de a 32mb-os LE az kb21-22+áfa, egyébként hogy jutott eszedbe mx200-at venni??? Jó nagy marhaság volt!!
  • mikike
    #1
    Vettem egy TVoutos GeForce2 MX200-as kártyát kb 20ért.
    De ez a szar nem adja ki a szineket a TVre.

    Szeretném lecserélni, csak nem tudom mire érdemes, ami pénzeben sem lenne sokkal több.
    Voodoo3 3500 vagy Matrox G400 vagy Ati Radeon?
    Milyenek ezek? És mennyiért?