71
Milyen kártyát érdemes venni, ha a TVn is szeretném nézni.
  • Anee
    #71
    de szebb...
    Shodan:új proci egyértelmüen
  • ember
    #70
    Nem igazán szebb. Kb ugyanolyan, egy-két játékban még rosszabb is.
  • harcu
    #68
    Természetesen van benne minden földi jó, ami egy GF2 GTS-szintű kártyától elvárható. Ja, és sokkal szebb a képe.
  • Szepi
    #67
    Ez mind szép, de van benne T&L?
  • harcu
    #66
    Nem én raktam rá a ventit, hanem a cég, ahonnan vettem. Már egyből úgy kértem, hogy kell rá a ventillátor. Igaz, hogy csak 160/160-on jár.
  • mikike
    #65
    kösztök
  • Anee
    #64
    mert raknál rá ventit hogy ne csak 166/166ot birjon
  • harcu
    #63
    Miért is szállna el a garanciám. Szoftveresen piszkáltam meg, azt meg nehogy már észrevegyék egy formázás után.
  • Anee
    #62
    28+áfába
    Ja sd tvout
  • mikike
    #61
    akkor pontosan mit vegyek TVset?
    Radeon SD TVoutot?
    mennyibe kerül ez nekem?
  • Anee
    #60
    ..........kb egált mutat a GTSsel
    LEt csak akkor vegyél ha nem bánod ha első nap elszáll a garanciád
  • mikike
    #59
    szóval Radeon?
    az 3Dben is menő?
  • Anee
    #58
    Az a Radeon LE egy rendes radeon ddr csak ki vannak bizonyos dolgok kapcsolva s 150/150en megy s csak borda van....
    az sd meg 166/166on is már 80fokos ventivel
  • Szepi
    #57
    Megnéztem a depo-n. Ott nem volt Tv-outos. (Viszont a DDR-s olcsóbb volt 2000-el, mint az SDR!) Van benne T&L? Mert ha, igen, akkor Mikike vegyél azt! A Matroxot meg ne vedd meg, az egyik haverom is most vett, oszt jól befürdött vele...
  • Anee
    #56
    hááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááát
    G400 már kimenőfélbenvan abból is csak a MAXX éri meg de az meg nem éri meg az árát mert egy radeon sdr+tvt vagy GF2MX400 TVoutot kapsz...s a 3D is számit vagy nem?
    A G450 megintcsak felejthető 3dben 2dben korrekt...sebessége a g400Maxot se éri el hiába ddr..
    G550:felesleges a mellékelt szoftware miatt picsadrga lesz s egy GF2MXet basznak hozzád
    Tvoutja jó de ott a chipet kell nézni ami átalakitja a jelet
  • mikike
    #55
    és ez a Matrox?

    most egy G400-as van a srácnál amit tud hozni
    az milyen sebességbe (3D) (<=>GF2?)

    gondolom a TVoutja jó
  • Anee
    #54
    amúgymeg megnézed sima MX 1024*768*32ben 3dMark2001ben kiakad 2300 körül bármilyen gép van alatta ami még átlag de a radeon sdr sokkalta fölé kerekedik a 2600-3000res intervallumot is eléri
  • Anee
    #53
    Nézz szét öreg a Depon ott odairják ha sd+tvout
    már 27ért azt is talán ki lehet fogni
  • Szepi
    #52
    Ja, nem tudom, hogy hány fps-el megy a Q3A, szóval az előbb csak a hasamra ütöttem.
  • Szepi
    #51
    Most néztem árlistát : tényleg van Radeon SD Tv-s, csakhogy az 32+ÁFA a legolcsóbb helyen is, mig az Nvidia kártyája (nem MX400, csak a "sima MX"+tv) olyan 25+ÁFA körül van. Szóval mindenki döntse el, hogy az 25-30%-os bónusz megér-e annyit. (Nekem speciel minden akadás nélkül megy, szóval szerintem jól jártam. Abszolút mindegy, hogy a Q3A 55 vagy 75 fps-el megy... Nemsokára meg úgyis kell majd új kártyát venni...)
  • Anee
    #50
    ja vegyél
    szepi:korrekt MX400as 260/260hajtva éri el a 200/200as sd-s radírt....
  • harcu
    #49
    Mit szólnál egy Radeon DDR Ve-hez? TV out van, kép szép, de a 3d teljesítmény nem az igazi. Ha a 3d lényeges, akkor vegyél egy GF2 MX400-at.
  • mikike
    #48
    és én?

    akkor vegyek RadeOn SD-t TV outtal?
  • harcu
    #47
    Matroxok tényleg jók és szépek 2d-ben. Próbálkozhatsz még ATI Rage-dzsel is, nekem nagyon bevált régebben. Ezt már 10 nettó körül meg lehet kapni.

    Fontos, hogy az ATI és a MATROX produkálják a legszebb és leélesebb képet 2D-ben, így ezek közül válassz.
  • antiDLL
    #45
    Sziasztok!

    Milyen videokártyát érdemes vennem, ha nem 3D-zek (kizárólag zene- és audioprogramokat futtatok), csak azt akarom, hogy gyorsan rajzolgassa a képernyőket? Ehhez a videokártyán lévő nagy memória a fontos? Szóval asszem vmi "sima" (de gyors) 2D-s kártya kéne. Please, ajánljatok valamit! Nem feltétlenül az olcsóság lenne a cél, hanem, hogy elég gyors legyen. A konfig: Celeron 700, 256 M RAM, 40 GB-os Quantum vinyó (7200 rpm). Előre is köszi!
  • Szepi
    #44
    Hogy?
  • Anee
    #43
    És még hogy teljesít
  • Dikkma
    #42
    Hogyne lenne!
  • Dikkma
    #41
    Ezt a képet most csórtam Tessier (Phyre) oldaláról sztem király!

  • Szepi
    #40
    Van Radeon SD TV-out-al? (Azt tudom, hogy van VIVO, de az asszem DDR.)
  • Anee
    #39
    Hát a radeon sdtől is elmarad.........
  • Szepi
    #38
    Próbáld meg becserélni egy ASUS V7100 Mx-re. A tv-out változat (Pesten) 27+áfa. Simán fel lehet húzni 200/200-ra (mintha MX400 lenne). Nekem az van.

    3dmark2000 : (1024*768*32 + minden csutkán van), Cel 633@827, Vidkártya 200/200-on, 256 RAM : 4016.
    3dmark2001 : 1946

    igaz, a Radeon DDR-töl elmarad, de ez jobban megéri ár/teljesitmény viszonylatban. Szóval csak ajánlani tudom. (De asszem jó még az Elsa meg a Leadtek is, de ebbe nem vagyok biztos, az ASUS-t viszont elsö kézböl ismerem)
  • Szepi
    #37
    Mikike : szerintem V3-at semmiképpen se vegyél, akinek van az ismeröseim közül, az mind szidja. Meg drivert se sokat fogsz hozzá találni...

    Mondok 1 jobbat : ne új videokártyát vegyél, hanem 1db 21"-es monitort. Az már akkora, mint egy TV, és sokkal jobb a felbontása. Más kérdés, hogy 10x annyiba kerül...
  • Anee
    #36
    Efy maxxirégi elsőgenerációs szines TVre gyönyörü képet varázsolt a radeon semmi állitással...50Hzel
  • mikike
    #35
    grundig TV

    régi nagy böszme
    de sikerült rá szineket varázsolni a TVC2000 progival, amikor levettem a Colorcarrier értéket.

    viszont most meg a BridgeBuilder nem fut vele, nem látszik semmi

    ezekkel az OpenGLes progikkal mindig gondom volt NVidiaval

    de le akarom cserélni ezt a GeF2 MX200 TVoutot mert állítólag drágán is vettem
    egy TNT2 M64-et + 12e-t adtam érte

    szeretnék valami jót és most akkor adja olcsobban akitől ezt vettem
  • Mathias
    #33
    Hát ja, azért egy próbát megért.A tesztből azért látszik, hogy egy DDR-es Radeon(166/166) nem az MX400-al van egy súlycsoportban, hanem kb a GTS-sel(kicsit alatta). A dobozos radeont(183/183)lehet hogy nem tudná lenyomni.
  • ember
    #32
    Na, hát a GTS, mint írtam 4800 körül. Szóval majdnem egy szinten vannak 32 biten. Viszont furcsa, hogy 16biten meg elhúz a GTS.

    (egyébként az eredményt kibaszott sok dolog befolyásolhatja két különböző gépen, szóval nem hiszem hogy itt megváltjuk a világot a tesztünkkel :)
  • Mathias
    #31
    Na kicsit meglepő eredmény született. 3DMark 2000-ben 1024/32bit 24bit Z-Buffer,tripla frame buffer 700@805 256Mb(egyet kivettem)3-3-3 4590
  • ember
    #30
    Oké, de nekem csak 128 van! Egyébként most veszek, majd lemérem megint.
  • Mathias
    #29
    A 64 megás 50+áfa a VIVO +1000-2000+áfa. az eredményen szerintem a Ram mennyisége nem sokat dob. ugyanenny volt 256-tal. megnézem 800-on 3-3-3-mal. Kiváncsi vagyok.