178
Mi a legjobb ár/telj. proci manapság?
  • l3alF1aKe
    #178
    gigabyte rulZ
  • Pheel
    #177
    Én nem veszek AMD-s lapot. Ti nem veszitek meg az Abit-ot. Hol itt a gond? :-P
  • Anee
    #176
    nemtom az Epox lapokat szintén Top4be benyomták s a HKA+ vagy mi meg 35...s kb egy szinten van a kr7el
  • narumon
    #175
    "Ekkoriban még nem lehetett kapni. Most már lehet. 50 + fájdalom nem is nagyon húzós érte, egy rendesebb P4-es lap is ennyi"

    Oké na 22.-t?l lehet kapni :)
    Hát a sok az persze relativ, nagyon jó lap, akinek van pénze fizesse ki de én most el vagyok a Gigabyte 7VTXE lappal. Ez csak 26+Áfa igaz nincs rajta Raid sem...
  • Pheel
    #171
    2001. nov. 20. 20:50

    Ekkoriban még nem lehetett kapni. Most már lehet. 50 + fájdalom nem is nagyon húzós érte, egy rendesebb P4-es lap is ennyi.
  • narumon
    #170
    "Erről az Abit-os dologról csak annyit, hogy egyesek messiásként várják az Abit KR7A-t, ami mások szerint ugye szar, mert Abit"

    Ezt nem kell várni lehet kapni csak kicsit húzós az ára. De hogy jó lap az tuti.
  • Pheel
    #169
    Hát. CD írót már ne köss rá :)
  • Kft.
    #165
    én is erre gondoltam de azért megkérdeztem van e jobb a városban
  • Pheel
    #164
    Én inkább jót ajánlok és nem olcsót. Ha el tudod intézni az áfá-t, akkor www.multimediatower.ini.hu
  • Kft.
    #163
    pheel te hol lax mert ha debreceni vagy ajánlhatnál valami joo boltot ahol olcson megkapom a cuccot.
    da más debreceniek is modhatnak ötleteket
  • Pheel
    #162
    A new satisfied customer :)
    Esküszöm elszegődök valami boltba :)))))
  • Kft.
    #161
    ja kösz pheel a segitséget
  • Kft.
    #160
    akkor mégse veszek TB-t mert a táp az még + 6000
    és egyébként is jobban szeretem az intelt mondjuk lehet azért mert nem volt még AMD-m
    na de ha az embernek nincs pénze de mégis kéne már valami uj akkor inkább megveszem a legjobb celeront hozzá egy joo alaplappal és minden megvan ami kell 50000-böl kijön egy celeron 1000 meg egy Asus C(T)USL2-C azzal már elmondhatom hogy joo gépem van. És nekem joo vagy másfél 2 évig
  • Pheel
    #159
    A fogyasztásról nem tudok sokat, nekem ugye nem az van, akit meg ismerek ilyen cumóval az min 300-as, de inkább 400-as táppal nyomul.
  • Pheel
    #156
    Ne már! Még azt hiszik összebeszéltünk :)
  • supervisor
    #155
    Kivételesen egyetértek az előttem szólóval...
  • Pheel
    #154
    Abból a pénzből jó alaplapod nem lesz, mivel a proci alapból elvisz min 20-at, bár manapság már egy XP 1600+ is elfogadható áron van. 30 alatt/körül.

    Én amúgy az Intel oldalán tettem le a voksomat, ráadásul megelégszem egy Celeron 900@1000-rel.
  • Pheel
    #153
    Valszeg csak TB-t. Mintha erre mondták volna, hogy nem viszi az XP-t.
  • Kft.
    #151
    pheel neked mid van AMD vagy Intel ??
    te mit ajánlasz ? van kb 50.000-rem ebböl kéne egy uj proci meg alaplap
  • Pheel
    #150
    Erről az Abit-os dologról csak annyit, hogy egyesek messiásként várják az Abit KR7A-t, ami mások szerint ugye szar, mert Abit.
  • Kft.
    #149
    Köszönom a sok választ
    akkor ezek szeint jobban megéri AMD TB-t venni mint Intel Celeront csak egy joo megbizhato alaplapot kell venni hozzá ( a lényeg hogy ne Abit legyen )
    és mikor érdemes TB-t veni most vagy majd karácsony után mikor megy lentebb az ára ??
  • Lteebee
    #145
    Nekem volt egy shuttle bx-em, ami mindenféle teszten elég jól szerepelt anno, de kínlódás volt hozzá drivereket szerezni.

    Pedig ott volt a nagy lehetőség a Juventus Team kezében, de nem bírt élni vele.
  • Laalee
    #144
    amd nel az olcso es jo a shuttle mar a k6-2 höz is shutle lapom volt mai napig fagyas nelkül megy, athlonhoz vettem abitot mert akoriban csak abit volt meg asus szivtam vele eleget... most mar jo de ez a 3. alaplap, amit gariba csreltettem :) es most a ddr es ahutle lap rol is azt irjak olcso es franko + gyors.
  • harcu
    #143
    Via 4in1 nem TB függő, ezt a levelet egy P700 / Asus Cusl2 gépről írom. Melegedésben lehet valami, kompatibitási problémák nem az AMD-t jellemzik, hanem sajnos magát az Intelt, aki saját magával nem kompatibilis. Hardverekkel való akadozás sem AMD jellemző, hanem Via, valamint Intel 810/815-ös chipkészlet. Tuningolni meg nem muszáj, alapból úgyis a porba gyalázza a Celerongyot, akármennyire is tuningolod.
    Mellesleg nem érdekli a TB-t az alaplap, ha csak nem veszel valamilyen dzsunkát, de az úgyis bármit megfektet, nem csak az AMD-t. (csodákat lehet rebegni a PCPartner, Acorp és társai + PII párosokról, mennyire útálták őket a userek.)
    AMD-nél ASUS, MSI, EPOX, GIGABYTE javallott, Abittal vannak igen nagy szívások.
  • Pheel
    #142
    Via 4 in 1, melegedés, kis mértékű inkompatibilitás, bizonyos hardverekkel való akadás, grafitozási mánia

    Meg mert úgyis le leszek anyázva. Ezért jó ez a fórum. :(
  • Kft.
    #141
    mért nagyobb a szivás a TB-vel ??
  • Pheel
    #140
    A TB gyorsabb, de mérföldekkel nagyobb vele a szívás. Ha AMD-t veszel, akkor tanulmányozd a milyen alaplapot AMD-hez fórumot, ott le van írva minden. Általánosságban annyi, hogy hagyományosan jó az Abit és az ASUS, valamint az EPOX-ot is nagyon dícsérik páran.
  • Kft.
    #139
    jooo estét mindenkinek

    valaki mondja már meg nekem most akkor celeron 1000 + asus C(T)USL2-C
    vagy AMD TB 1000 + joo alaplap max 30k-ért itt azért nem irtam tipust mert nem ismerem az amd alaplapokat
    szoval valaki okos értelmes ember válaszoljon nekem Thx
  • Evil
    #138
    addig lehet forgatni amig el nem tornek a labai es akkor mar forgathatod akarmeddig. :)).Amugy nem ajanlom mert a magas szorzo miatt es a technologoai hataroknak koszonhetoen nem szamithatsz csak minimalis tuningra.Inkabb egy jo 800 ast 133-150fsb vel ami merfoldkovekkel jobb mint egy 1100 peldany.
  • l3alF1aKe
    #135
    Hát nekem nem ez esett le 1100 durci vs 1200 (tualatin)celka közti tesztekből....-)..néha még az 1GHz es duron is alávág..hmm
    Jól olvastam?-)
  • supervisor
    #134
    Celeron VS Duron vita eldontve.
    Az INTEL bosszubol kiadta a 13mikronos 1,2GHZ es PIII-at CELERON!! néven csak hogy a DURONosokat idegesitse.Kapásból megy 1500MHZen (100->133raFSB)és körülbelul egy 1500MHZes THUNDERBIRD teljesitmenyet hozza igy.Csak a MEMORIA tesztekben kap ki de igy is csak kicsivel DURONéktól.Ja és M.o. is kapható már 33+fa ért.

    MEGHALT a CELERON, ÉLJEN A CELERON!!!
    Üdv.
    EGy megrögzött THUNDERBIRD tulajdonos.
  • pccoder
    #132
    A senki által említett cikk olyan működési körülményeket vesz alapul, ami a valós életben soha sem fordulhat elő. Ha pedig valaki nem tud úgy rögzíteni egy ventillátort az alaplapon, hogy az ne essen le, akkor annak talán még egy C-64-et sem ajánlanék. A teszt íróinak meg biztos túl sok pénzük volt, vagy már nem tudták min levezetni felgyülemlett fölös energiájukat.
    Az AMD procik mellett az szól, hogy feltehetően még jó néhány évig a Socket A foglalatba fognak illeszkedni, míg a Pentium III és Celeron procik a legjobb esetben is csak 2003 elejéig lesznek porondon!
    A két chip minőségéről pedig csak annyit, hogy míg a Pentium II 400-asom naponta 10-15 alkalommal fagyott neves alkatrészekkel, addig a jelenlegi Duron 800-asom gagyi Acorp alaplappal is elmegy több napig fagyás nélkül. Egyébként ez az első nem Intel alapú gépem, de azt hiszem megmaradok az AMD mellett, mivel a P4 amúgy is egy nagy rakás **** lett sebesség tekintetében. Ja és még akkor speciális alaplap, meg még tápot is kell cserélni... Szóval részemről igencsak felejthető.

    Amúgy most látom, egyezik a véleményem a DivX-ével. Szerintem az AMD-világot egyszer mindenkinek érdemes kipróbálni. Egy teljesen más érzés. Persze egyénenként változó, hogy ez jó vagy rossz irányba viszi a dolgokat.
  • Nyiri
    #131
    Nekem most is Celeroncsom van, de mar gyujtok xp-re, ja és nem kell levenni a hutoborda, akkor nem eg el (xpben mar van hovedelem)

    Ja és tom (tomsharware) csak azt nem tette bele a videoba, hogyha nem egy gany alaplappal hasznaljuk az AMD-t akkor a lap lekapcsol magatol a tulmelegszik! Csak ennyi!
  • l3alF1aKe
    #128
    Még jó hogy csak az ilyen senki emberek vesznek intelt.-)
  • Evil
    #125
    kijon 10000-12000 ft +egy par oras munka ami egy rezhuto ventillatornak az araval egyenlo de nagysagrendekkel jobb es csendesebb valamint ezt fel tudod hasznalni az elkovetkezendo procikra is.Nezz el ide bar lehet ismered. www.tuningnet.hu itten tudsz bordat is rendelni en is ezt hasznalom garantaltan jo.
  • Mathias
    #124
    z : lehet, hogy simán viszi a mem a 140-et vagy még többet...
  • l3alF1aKe
    #123
    Hja ja...gondoltam hátha attól hangos, hogy a rácson a levegő légrést vág...és az fütyül esetleg...na mindegy...akkor ezt fogják amellettem ülők hallgatni egész kedd estig-)
  • mikike
    #122
    a vizhűtés izgat de drága
    vagy te hogy csináltad?
  • Evil
    #121
    nem a racstol hangos hanem a nagy fordulatszamtol.Vizhutes rulez!
  • l3alF1aKe
    #120
    na...nekem egy fop38 van a procin...erős az igaz...mert 15MHz fsb t nem jelölt ki procihőm. emelkedés gyanánt. De...kurvára hangos...mit gondoltok, ha leveszem a rácsot...esetleg megszűnne ez az éktelen sivítás amit nem akarok magammal vinni eq ra?