53
Most akkor milyet vegyek? HELP!!!
  • Pheel
    #53
    a sok profi :)
  • Csibe
    #52
    Teszteld az életben... kemény proggikkal, a legjobban a video-szerkesztő-, vágó programok használják ki, főleg az ATA66-100 elméleti átviteli sebesség ezeknél gyakorlativá válik.
  • Csibe
    #51
    csak szintetikus teszt, gyakran irreális eredményeket hoz ki
  • Pheel
    #49
    Akkor mire adjak? Szerinted mi a jó?
  • Csibe
    #48
    sisoft sandra suxx. nem szabad adni rá
  • Bradock
    #46
    Ez tényleg nagyon kevés. Nekem a Quantum AS 40 -es UDMA66 -on :Sisoft Sandra 2001/Drivers Benchmark: 20631
    Valami nagyon nem OK nálad.
    A Sisoft Sandra 2001 egyébként jelzi a hibákat és javaslatot is tesz a javításra.
  • FL
    #45
    Nézd meg mással is
  • agyhalál
    #44
    Sziasztok.
    Segítségre lenne szükségem: Sisoft Sandra 2001el mértem a 40 Gigás Quantum lct20as winyómat és 4410 pontot adott rá, amivel még a szimpla UDMAt se közelíti meg, nemhogy az UDMA 100at. 50Xes ASUS CD-ROMra ugyanilyen szar sebességet kaptam: 850 pont, közelébe se ér a 8Xosnak.
    OS: ME, alaplap: ASUS CUSL2-C. BIOSban a drive beállításokat hagytam AUTOn, DMA tudtommal mindkettőnél kipipálva.
    Van valakinek valami ötlete???

    Nores: Nekem egyszer az segített, hogy becsomagoltam a winyót alufóliába és úgy adtam neki tápot, biztosra mentem és hagytam 10 mp-t szenvedni, amikor táskába dobtam még pörgött és meleg volt. Boltban aztán mint lammer állítottam be és el nem tudtam képzelni, mi történhetett vele, belém kötöttek, hogy csak így hátizsákban vittem be, semmi antisztatikus zacsi, de aztán kicserélték.
  • Bradock
    #43
    Nem jó, már próbáltam. Az való igaz, hogy csöndesebb lessz, de a táp üzemi hőmérséklete lényegesen magasabb lessz a lecsökkent légszállítás miatt.
  • Pheel
    #42
    Esetleg ejtsd le párszor 5-10 centiről a szőnyegre-szőnyegpadlóra. Külsérelmi nyom nincs, csak leszakad a fej...
  • Nores
    #39
    A szemét vinyóm nem akar bekrepálni. A múltkor is ilyenkor volt vele baj, amikor melegebb időszak volt. Akkor majdnem minden adatot tönkretett, amit aztán a scandisk szépen letörölt. Most, hogy visszavihessem garanciába, előbb hibajelenséget kellene mutatnia - de nem akar (már két hete jól működik). Most bírja a meleget a szemét. Erre mondják, hogy hazardos.
    Nem kell valakinek egy alig egyéves 30 gigás Maxtor? :))
  • Csibe
    #31
    A win formatjával is el lehet tűntetni a logikai bad szektort, csak teszteltetni kell vele a rossz szektorokat: format x: /c
  • yanoo
    #30
    Nekem is 2 quantum van egy LM meg egy AS. 1ikkel sincs gond. Sztem altalaban tenleg a maxtorok +bizhatobbak. Ki kel fogni :))) Ja es van egy regi IBM DTTA-m is es az leveri a mostani 7200 quantum lct15 suxxot pedig az mar 7 eves vinyo :)))
  • Szepi
    #29
    De. Itt van mindjárt a M$-féle 852-es... :)))
  • Nores
    #28
    hacsak ki nem vesszük a rackböl :)
    Nem komálja a hosszú ö-t, és ü-t a Linux, és a 'z' és 'y' is fel van cserélve. Nem tud valaki egy jobb karaktertáblát?
  • Nores
    #27
    Csak felül fogtuk meg a vinyót, mivel rackben volt, és hozzá sem fértünk volna a panel részéhez, hacsak ki vesszük a rackböl.
  • Bradock
    #26
    Azt azért tudd, hogy a nyák kilátszó részét kézzel nem volna szabad fogdosni. Futtassál rajta teszteket, hogy összehasonlítsd az értékeket a gyári adatokkal.
  • Nores
    #25
    Valamiért nem teszi oda a válasz-linket a jobb alsó sarokba
  • Nores
    #24
    A logikai bad szektor keletkezhetett hibás kikapcsolás után, mert akkoriban a Win98 volt fent, és néha nem jól shut down-olt. Egyébként most nincs rajta rossz szektor.
    A múlt héten az okozta a problémát, hogy betettük a vinyót egy vinyórackkel egy olyan gépbe, ahol közel voltak a meghajtók (fekvőház), és a helyiségben is kb. 25-30 fok volt. Mikor össze-vissza fájlneveket írt ki, és később eltűnt a vinyó is, kivettük a gépből, és tök meleg volt a vinyó. Most látszólag semmi baja, azért gondoltam, hogy ventit kellene rá tenni, vagy kivárni a meleget (hogy hibázzon), és visszavinni garanciába. Most semmi baja sincs. Amúgy tuti, hogy nem lemezhiba, hanem elektronikai hiba törtnént akkor is.
  • Szepi
    #23
    Mondjuk idáig nekem is szinte csak Quantumom volt (az első egy WD volt, de 5 év után meghalt - szerencsére addigra már eladtam), szóval van itthon egy 1,7-es, teljesen jó, egy 3,2-es (egyszer meghalt, akkor kicserélték és azóta semmi gond) meg az a vinyó, amin a rendszer van, egy 5,1-es, ami kb. 1-2 havonta produkál (logikai) bad-sectort, de teljesen időjárásfüggetlenül.
  • Bradock
    #22
    Szerintem mentsd ki az adataidat CD-re, vagy másik vinyóra, és partícionáld újra a vinyót, majd formázdd meg a már friss patíciót(kat). Ha csak logikai hibák vannak, akkor ezzel tuti megoldódik. Amennyiben ezek után is hibázik szabadulj meg tőle amilyen gyorsan csak tudsz.

    A napokban kaptam egy technikai fórumról egy levelet. Elég tanulságos a tartalma:

    > Sziasztok
    >
    > Leirnek par sort a bad sectorokrol, mivel a hetvegen beszivtam, es talan
    > mas is okul a dolgokbol.
    >
    > A badsector mint olyan ket fajta lehet. Fizikai, es logikai.
    > Fizikai bad sectorrol akkor beszelunk, ha maga az adathordozo serul meg,
    > es emiatt nem kepes a winchester az adatot rola beolvasni. Ez ellen nem
    > lehet mit csinalni... max garanciaban elsutni. Tobb hir terjeng arrol,
    > hogy mikor kell kicserelni egy hdd-t.. vannak, ahol azt mondjak, hogy csak
    > X%-nyi meghibasodotott resz utan cserelnek. Nekem az a velemenyem, hogy ha
    > egy billentyuzetet kicserelnek, mert egy betu nem jo, akkor egy hdd-t is
    > kotelesek kicserelni, mivel az mar nem teljesen latja el a feladatat (mint
    > ahogy a billentyu sem. Masik fontos dolog, hogy a fizikai bad sector
    > altalaban terjed, es foleg a regebbi (kulonos tekintettel a Seagate-okra)
    > jellemzo.
    >
    > Ha logikai bad sectorokkal fut ossze az ember, akkor az a jobbik eset.
    > Ennek a keletkezese a kovetkezo: jon az OS, szepen olvassa az adatokat a
    > hdd-rol. Namost a hdd talalkozik egy olyan szektorresszel, amelyikben a
    > benne levo adat, es a hozza tartozo ellenorzo osszeg (crc) nem egyezik.
    > Ilyenkor megprobalja ujra beolvasni, es ha megint rossz lesz, akkor az
    > szepen bejelolodik, mint hibas szektor. Nade. Egy ellenorzo osszeg lehet
    > amiatt is rossz, hogy pl a gepunk rossz idoben kapcsolodott ki, es emiatt
    > a hdd nem tudott kiirni minden adatot, es pl ha eppen egy ellenorzo
    > osszeget irt, es ekkor kapcsoltuk ki, vag reseteltuk le, akkor
    > ertelemszeruen hibas lesz a adat-crc kapcsolat. Ilyenkor jon jol a Norton
    > DiskEdit (vagy egyeb hasonlo alacsony szintu buherator), ahol meg lehet
    > keresni, hogy ezek a bejegyzesek hol talalhatoak a hdd-n, es a tartalmukat
    > ki kell utni 00-ra, ezek utan rairni, es visszaolvasni. Ha minden jol
    > ment, akkor a logikai bad sectorunk gyonyoruen eltunik, es minden megy
    > tovabb szepen es jol.
    > Fontos dolog, hogy a formazas NEM szedi le ezeket a szektorokat
    > (legalabbis a dos/win-es format). Jozan paraszti esszel ugye azt gondolna
    > az ember, hogy ir-olvas a format,es ha ok, akkor midnen ok. De ugye miert
    > is ne M$ szokas szerint es se igy van, ugyanis a format eloszor olvas, es
    > ha az olvasott adat es annak crc-je nem jo, (miert is lenne jo, hisz bad
    > sectoros a hdd, legalabbis logikailag) akkor tovabbra is megmarad annak,
    > meg sem probalja kiutni a sectort, es ujra, tiszta lappal beolvasni...
    > Szoval a formattal csak ovatosan!
    >
    > Nekem a fenti mulveletet egy Win2000 install hozta ki. A gepen egy 98
    > volt, ami ment is egy ideje, de mikor vegleg ledoglott szokas szerint,
    > akkor tettem volna fel a 2000-ret, ami formazas kozben talalt 4 bad
    > sectort.. (30G IBM hdd fel eves, szoval kicsit furcsaltam is...) na
    > diskeditet elo, kiutottem a szektorokat, es azot aminden szep es jo...

  • Nores
    #21
    Mégsem vittem vissza a szervizbe a 30 gigás Maxtoromat (amin az adatvesztés volt), mivel ráeresztettünk egy Partition Magic nevű progit, ami szerint mégsincs rajta bad szektor (biztos hibás bejegyzés volt). Majd a scandisket lefuttatva - az majdnem mindent letörölt a windowsos particióról, annyi hiba volt rajta - most látszólag jól érzi magát. Se bad szektor, semmi hiba. Tehát van egy (ha melege van) megbízhatatlan vinyóm, amit nem merek használni fontosabb adatok tárolására.

    3 lehetőségem maradt:
    1, megvárom, hogy melegebb időszak legyen (nem is gondoltam, hogy az a pár fok, ennyit számít - a múltkori két cracknél is meleg időszak volt), és újra hibát csinál, majd visszaviszem a szervizbe. Talán kicserélik, vagy adnak hozzá egy hűtőventillátort.
    2, veszek rá én egy ventit, akkor talán nem is csinál hibát.
    3, eladom.

    Egyébként csak a windowsos particíon történt eleddig adatvesztés, de ott nagyon: szinte mindent letörölt róla a scandisk.
    Valaki küszködött már hasonló problémával?
  • Coine
    #20
    de van más is : nekem 2 Quantum winyóm van több éve ÉS SEMMI gondom nincs velük, ez van !
  • Szepi
    #19
    Király! Köszi mindenkinek! Majd még utánnanézek.
  • Bradock
    #18
    Nemrég kb. 1 hónapja vettem egy Quatum AS 40GB -os winyót, de nálam nem hangos. Igaz a házam gyárilag dupla borítású ami valószínűleg sokat beső zajt megszűr.
    Szóval engem csak a tápventi hangja zavar.
  • Csibe
    #17
    Nekem olyan halk a Maxtorom, hogy sokszor félrenézek a tv-re, aztán fél perc múlva idegesen kapom a fejem, hogy mért nem tölt... közbe a windows már rég ott figyel. :) Szepi, a www.maxtor.com-on meg tudod nézni pontosan mi a különbség a két családba tartozó vincsik között. Bő infot ad, érdemes átnyálaznod.
  • Pheel
    #16
    Volt egy Quantum 4.3-as SE-m is. Azt azert adtam el 2 es fel ev utan, mert gyengult benne a motorfek. Nem is vennek tobbet Quantumot az biztos. A Seagate 420MB-osom is jobban birta.
  • Pheel
    #15
    Nekem van egy 17.4-es 5400rpm-es Maxtorom mar vagy masfel eve es teljesen elegedett vagyok vele. Halk, nem melegszik nagyon, eddig jol birta a razkodast is :))))))
  • Nores
    #14
    Na szóval: pontosan 1 évvel ezelőtt vettem egy 30 GB-os Maxtort (5400 rpm), kb. egy hónapja lett rajta két bad szektor, aztán a múlt héten meghalt. Melegedés miatt (nem lemezhiba, hanem vsz. panelhiba) először a hosszú fájlneveket keverte meg, aztán fokozatosan megszűnt létezni. Végülis lehűlve még sikerült az adatok nagy részét átszipkázni róla, szerencsére.
    Most szintén Maxtort vettem (40 GB, 5400 rpm), mivel azért mégsem veszek Quantumot. Szóval én bízok a Maxtorban; még megpróbálom kicseréltetni a régit, ugyanis 3 év garanciát adtak rá.
    Azért az is érdekes, hogy a kisebb üzlet vállalta a 3 év garit, de a nagyobb (Mistral) csak 1 évet vállal rá, pedig a Maxtor 3-at. Hát nem szemétség ez?
  • Anee
    #13
    Nemtom elég rég óta vannak vinyóim
    1BM elég hamar bados lett..
    2 a Quantum egy srácnál 1 évet birt
    3-nekem 2.5éve van maxtor s no problem.....
    Jah maxtor halkabb is
  • dewdew
    #12
    Quantum merevlemezek Maxtor címkével: óvatosan a vásárlással !


    A Maxtor nemrégiben jelentette be DiamondMax D540X merevlemezeit, amelyek azóta már az üzletek polcain is megtalálhatók. A D540DX merevlemezek 5400 fordulat/perc sebességűek, 2 MByte cache található bennük és tányéronként 40 GByte kapacitással bírnak. Azonban a drive-ok nem mindig néznek ki ugyanúgy.
    A dolog magyarázata, hogy a Maxtor ezeket a lemezeket nem csak a saját üzemeiben gyártja, hanem a Quantum felvásárlásával megszerzett üzemekben is. Így történhetett, hogy két azonos típusú és kapacitású merevlemez eltérően néz ki.

    Szerencsére a meghajtók sorozatszámából ki lehet deríteni a gyártás helyét. A 4D020H1, 4D040H2, 4D060H3 és 4D080H4 sorozatszámú merevlemezek a Maxtor gyárból valók, a 4K020H1, 4K040H2, 4K060H3 és 4K080H4 jelű drive-ok a Quantum üzemében készültek. Azaz a "D" jelöli a Maxtor gyárat, a "K" pedig a Quantum-ot.



    A merevlemezek vásárlása előtt tehát érdemes gondosan megnézni a címkét, mert nem mind Maxtor, amire az van írva...

    Mindez kísértetiesen hasonlít a Seagate márkajelű Conner winchesterek esetére... - Eg

  • Szepi
    #11
    Köszi mindenkinek. Csibe : Mi a különbség a 45 és a 60 között? (Már gondolom az árán kivül)
  • Csibe
    #10
    De abból is van többféle... DiamondMax Plus 45 vagy 60 ?
  • rage
    #9
    Több magyar kereskedő adta ki a hírt:
    Beszüntettük a Quantum winchesterek árusítását
    a rendkívül sűrűn jelentkező problémák miatt
    Helyette ajánljuk a Maxtor vinyókat,
    mert azok hibaszázaléka elenyésző

    Ezzel meg is van a válasz a kérdésre

    Még annyit,hogy a vinyó Maxtor, a Matrox
    az más....
  • Szepi
    #8
    ATA100, 7200 RPM, 30GB, 2MB (Asszem ez meg cache) Ez igy elég pontos?
  • Csibe
    #6
    Igaz... de még mindig az oridzsi Quantum gárda csinálja a kvantumokat...
  • Coine
    #5
    Maxtor, mondjuk a Quantum is a Maxtoré :))

  • Csibe
    #4
    Az attól is függ pontosan melyik modellt szemelted ki... A Maxtor eladások és megbízhatóság szempontjából az 1. a világon. Emelett gyors is. Mi kell még több? Quantummal viszont szoktak gondok lenni... Maxtornak a gyártó által meghatározott MINIMUM élettartam 5 év.
  • Szepi
    #3
    Eddig oké, de miért azt??? Mi az, amiért azt érdemesebb megvenni? Az, hogy 400Ft-al olcsóbb? :)))
  • Csibe
    #2
    A Matrox megvette a Quantumot. Nem tudom ez egyelőre mit jelent, még vannak különbségek sztem. Maxtort ajánlom mindenképpen...