3752
PC-s vágás és home video
  • xlsi
    #3472
    Hello

    Cs4-be ha AVI kiterjesztésű fájt importálok be annak nem mozog a képe (hang az megy). Ez mitől van? Mpeg, mts megy.

    Tömörítés; az MTS fájlt mibe érdemes tömöríteni ami jó minőségű és széleskörben használható? (méret nem számít, bár jó lenne ha minél kissebb lenne) - vagy nem érdemes? Most persze nem arra gondolok amikor X program csak bizonyos formátumokat ismer és arra kell, nincs mese.

    Illetve ha MTS fájlból készítek videót, akkor exportálásnál melyik az a formátum ami a legjobban visszaadja a minőséget (720p), persze még elfogadható méret melett?

    Sajnos a dolgok ezen részéről teljes homályban vagyok, szerkesztés-felvétel megy, csak ez a végső pont számomra nagy mumus.

    köszi
  • Cormac
    #3471
    Nem egészen. Ez csak egy olyan videó, amit én hegesztettem össze a videóba be nem kerülő anyagokból...az igazi csak később jön és természetesen nem én csinálom. ;)
    Most ez még nem az.

    Kicsi OFF:
    De lehet már fogadni VB meccsekre is (ingyen, nyereményért) hátha érdekel valakit.
    ON.
  • varkesz
    #3470
    fent van, és még így se megy... azt írja ki, hogy a file audio-részét nem ismeri fel...
  • sznus
    #3469
    QuickTime legyen feltelepítve a gépedre. Ha fenntvan, akkor elvileg be is tudod importálni a videóanyagokat. Remélem csak ez a gond. De ha nem, kitaláljuk a megoldást akkor is. :)
  • varkesz
    #3468
    sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni: nemrég kezdtem csak vagdosni, eddig a premiere egy régebbi verzióját (sima 6.5-ös), de most vettem egy HDD kamerát, amihez a letöltöttem a legújabb CS4 próbaverzióját. De hiába próbálom, nem veszi be a kamera által felvett formátumot, ami .mov és nem értem miért, amikor direkt erre tervezték?
    nagyon ideges vagyok, mert hiába a vadiúj kamera, nem tudom vágni az anyagot. Azt írja ki,hogy érvénytelen formátum.
    valami tipp?
    köszi szépen
    Eszter
  • alph4
    #3467
    A legjobb ha semmilyen codec pack nincs felrakva. El kéne ezeket már felejteni, nem 2000-ben vagyunk. A Premiere is mint a többi értelmes program felrak mindent, ami működéséhez kell. Csak szabvány formátumokat kell használni. Amúgy meg videót videókamerával kell rögzíteni, fényképezni meg fényképezővel, arra találták ki.
    Nekem is van fényképezőm, 1-1x vettem fel vele videót de örülök ha lejátszani le tudom, nem hogy vágni.
  • tomvader60
    #3466
    Értem. Esetleg hogy lehetne kideríteni, hogy milyen codec hiányzik? Mindent tudó codec pakk létezik? :)
  • Hzsolesz
    #3465
    Valószínű, hogy olyan kodekkel van tömörítve, ami nincs fent a gépeden, vagy túl sok kodek van telepítve, és összeakadnak.
  • tomvader60
    #3464
    Hali!
    Nem tudjátok miért van az, hogy fényképezővel felvett videót beimportálom premier pro-ba, de nem tudom vágni, mert csak a hangot adja a klippeknél, a kép alig mozdul meg egy másodpercet. Érdekes, mert nyáron ezzel a géppel vettük fel a kerós vidit is és annál működtek a klippek. Előre is köszi!
  • Hzsolesz
    #3463
    Ahogy nézem, egy picit eltértetek az eredeti forgatókönyvtől.
  • Cormac
    #3462
    Köszi a tippet, végül találtam embert...és ez lett a munkájából, mármint nem amin dolgozik, hanem amin nem azokból dobtam össze én:

    videó


    Még egyszer, köszi.
  • freediver
    #3461
    Sziasztok!
    Segítségetekre lenne szükségem! újraraktam a gépemet (windows7-re)
    és a Premiere cs4 nem hajlando beimportálni az mpg fájlt. felraktam kodekeket is (K-Lite-codec-pack) de sehogy sem akarja.

    Segítséget előre is köszönöm!
  • twine
    #3460
    Gondoltam ilyesmire(5.1) de a hanganyag az sztereo az biztos....
    Gopro Hd hero "kamera" anyagáról van szó....Annak pedig esélye sincs x.1-re szegénynek...
    Gyorsitásról ennyi tesztet találtam összesen a neten:
    Igaz ez már nem a "mezei VGA" kategoria :) a 120-140Huf közötti árával!

    GTX 480 + Adobe cs5:
    Cineform Files - Software
    Total Time- 3min 30sec
    No Filter CPU Playback Quality - Yellow/Smooth
    Export Time No Filters - 4min 17sec
    Filter CPU Playback Quality - Red/Few Stutters
    Filter List - Gaussian Blur(47), Sharpen(43), Fast Color Corrector, Tint(100), Noise(16)
    Export Time Filters - 7min 17sec


    Cineform Files - MPE
    Total Time- 3min 30sec
    No Filter CPU Playback Quality - Yellow/Smooth
    Export Time No Filters - 4min 22sec
    Filter CPU Playback Quality - Yellow/Smooth
    Filter List - Gaussian Blur(47), Sharpen(43), Fast Color Corrector, Tint(100), Noise(16)
    Export Time Filters - 4min 49sec


    5D Mark II Files - Software
    Total Time- 3min 30sec
    No Filter CPU Playback Quality - Yellow/Smooth
    Export Time No Filters - 3min 42sec
    Filter CPU Playback Quality - Red/Few Stutters
    Filter List - Gaussian Blur(47), Sharpen(43), Fast Color Corrector, Tint(100), Noise(16)
    Export Time Filters - 6min 40sec


    5D Mark II Files - MPE
    Total Time- 3min 30sec
    No Filter CPU Playback Quality - Yellow/Smooth
    Export Time No Filters - 3min 40sec
    Filter CPU Playback Quality - Yellow/Smooth
    Filter List - Gaussian Blur(47), Sharpen(43), Fast Color Corrector, Tint(100), Noise(16)
    Export Time Filters - 4min 17sec



    Cineform Conclusions
    No Filters - No Difference
    Filters 34% less time using MPE (437sec vs 289sec)


    5D Mark II Conclusions
    No Filters - No Difference
    Filters 36% less time using MPE (400sec vs 257sec)

    Mindezt csak info képpen, ha valkait érdekelne még a téma....DE teljesen igazad van...20-30%-os sebesség növekedés és a 130ezres VGA valahogy nincs arányban :)

    Egyébként annyit azért a történethez hozzátennék hogy körülöttem legalábbis nem életszerű az hogy ugyanazt a "hosszú" file-t keljen használnom PIP-ben! Max némi vágóképet csippentek ki, azt meg egy pillanat alatt rendereli ugyis...Egyébként pedig tökéletesen szaladnak az 1080p-s projektek a vason+CS5-ön....tehát nagy probléma nincs,,,csak idegesít ha tudom hogy valami "nyekeg" a gépen, és nem tudom az okát miért....
    De lassan kigyógyitom magam ebből a hülyeségből :)
  • Hzsolesz
    #3459
    Ilyen egyszerű, mezei VGA-knál szerintem hiába vársz csodát a videókártyádtól.(akár ATI, akár Nvidia) Nem hinném, hogy meggyorsítaná, segítené a szerkesztés menetét, egyedül a kép megjelenítésében játszik szerepet. A nagy erőforrás a processzor oldaláról szükséges. A külön videószerkesztésre gyártott videókártyák meg már más tészta.
    Amikor meg létrehozott automatikusan egy új audió sávot, az azért volt, mert a videó, amit behúztál valószínű 5.1-es audiósávokat tartalmaz. Azt pedig nem tudod a default sztereó sávokra bepásszintani.
    Nekem a HD Sony natív M2TS fájljait teszi automatikusan 5.1-es hangsávra.
  • twine
    #3458
    Hej de rosz hogy nem tudom szerkeszteni....
    Viszont szaggatásos dolognál kiváncsi lennék egy erősebb Nvidia zsugára, vajon segitene e vagy sem.....Mert rögtön a project létrehozásánál már ki lehet jelölni a hardvert, ami segit a lejátszásban...amely opcio az ATI VGA-m miatt ugye szürke :(
  • twine
    #3457
    Sziasztok! Ismét itt :)
    Szóval pontosítanám az eddig leirtakat:
    A "szaggatásos" hiba akkor jelentkezik ha ugyanazt a HD(1080p)/MP4 file-t használom egymás fölött két videosávban, némileg időben eltolva valamerre,,,,ha pontosan egymás fölött van a két sáv(magyarul ugyanazt látom mindkét videosávon) akkor lejátsza akadásmentesen....Lehet hogy mégis drob kollegának van igaza a nagy erőforrásigényben, mert ez valami olyasmi lehet amit nem oldottak meg az Adobe-nál, hogy az előnézetet csak egy filban készíti el, és azt nem tudja egyszerre kijátszani normálisan...vagy...őőőőő...hát én nem is tudom,,ez már csak "okostojás" találgatás
    Az általam említett másik probléma, hogy nem tudom arra a sávra rakni amelyikre akarom a dolgokat:
    Az "némileg" megoldódott,,,ha elinditok egy sd projektet, semmi gond nem volt oda raktam ahova akartam a dolgokat...viszont egyszer történt hogy azt hiszem egy HD projektet indítottam el(azért a sok "azt hiszem " mert éjjel 2 órakor molyoltam, és már baromi álmosan félálomban)
    a file-nak megfelelően (1080p/29,97/2ch) és akkor volt olyan hogy lehuztama timeline-ra a video részletet, és csinált magátol egy ötödik!! audiosávot,(alap project volt 3 audiosávval, nem adtam hozzá én semmit) és arra volt csak hajlandó illeszteni a video hanganyagát...azután onnan sehova sem tudtam mozgatni....
    Na ez miért lehet? (hiszem hogy ez utobbi történetnél bennem van a hiba, nem a "készülékben" ) de mi az?
    Mostanában elég nagy a csönd a topicban...szóljatok rám ha már sok a hülyeségem :)
  • adobepremiere
    #3456


    Van ám a CS5-ben egy csomó Presets
  • twine
    #3455
    Értem amit mondasz, és akár még egyet is értek(értenék) vele, de jelen esetben nem a "HD" a probléma szvsz. mert ha megnézed, látod hogy nem a képpontok számával, és annak kiszámításával van a baj "x" sávon...
    Az megy már a preminek is... Nincs gond a pip-el ha különböző részletekkel pakolom tele a képet, a gond akkor jelentkezik mikor pontosan ugyanazt a részletet duplázom....majd kicsinyítem le az egyik sávon....Ez a furcsa számomra....
  • drob
    #3454
    Nem "gyökér" az az mp4, hanem full hd..., azt meg nem lehet dv aviként használni... :)
    még mindig jobb mintha avchd-t kellenne vágnod.
    premi valahogy nem használja ki a gép max tudását szemben az ediussal, mint ahogy írtad is, pip nem szaggat ott. ezért jobb az a progi, van ami rossz, de meg lehet szokni. Ha megoldanák ezt a problémát, hogy ne kelljen 2x nagyobb gépet használni ha premivel akarom uazt. a videót vágni, akkor tényleg ismét csúcs lenne, de így nem az sajna.
  • twine
    #3453
    Hogyne-hogyne...értem, és köszönöm a reakciót! Most kicsit zavarba hoztál, mert a hozzászólásod alapján ugy veszem észre, gyakorlatilag ugyanugy kellene működnie mint az előző verziókban, azzal a különbséggel hogy egyszerre több sávot is aktívvá tudok tenni! Ha időm és energiám engedi ma este ha hazaérek megpróbálok ránézni, hogy én beszéltem eddig hülyeséget, és fáradt voltam már nagyon, mikor végeztem a telepítéssel, majd indítottam egy proba pojectet,vagy......meglátjuk...
    Más:
    Nemrég kértem segítséget HD-MP4 ügyben..azóta ezek vágásához az 5.5 Ediust használom....Legnagyobb örömömre a CS5 Premiere is elkezdte "kajálni" ezt a formátumot DE(az első teszt pont ez volt):
    Az a problémám, hogy ha "duplázok" egy filmrészletet mondjuk Video1, és video2 sávra és a video2 sávon lévő méretét kicsínyítem (pip) Akkor piszkosul elkezd szaggatni a lejátszásnál, gyakorlatilag nézhetetlenül akad....Ugyanezt nem csinálja abban az esetben ha két különböző részlettel dolgozom, akár ugyanabból a file-ból is.....
    Ezt pld az EDIUS nem csinálja,,annál rezzenésteleül folyik a lejátszás (ez utóbbit csak azért jegyeztem meg mert igy szinte biztos hogy nem hardver hiba (mondjuk lassu HDD).... De akkor mi lehet?
    Normális DVAvi-val nem probáltam még ugyanezt a szituációt...(van egy sanda gyanum hogy DVAvi-val ugyanez nem történik meg...elég "gyökér" formátum ez az MP4)
  • sznus
    #3452
    Istenem, hogy fogalmazni nem bírok normálisan. Meg itt-ott kihagyok pár szót, de remélem érted twine. :)
  • sznus
    #3451
    Én értem miről van szó. És hülekedtem én is azon a hülyeségen, hogy egyszerre több videósáv is lehet aktív. De aztán rájöttem,hogy van értelme. De csak akkor különösebb haszna, amikor a klipek között ugrál az ember (eleje-vége).

    Nekem úgy nem volt katyvasz, ha csak 1 videósáv volt "világosabb". Nekem mindig oda szúrta be a videót. (Hangnál szintén zenész.) Szóval ha csak 1-1 sáv aktív, akkor nem szabadna megkutyulnia.
  • Hzsolesz
    #3450
    Aham...így már világos. Erre viszont nagyon tömören reagálok:beb...na, ha egy ilyen funkciót kivettek volna belőle...akkor meg sem fordul a fejemben, hogy felrakjam.Tájékoztass minket, ha esetleg sikerül megoldani.
  • twine
    #3449
    Szia!
    Köszönöm a választ,,de sajnos nem a másolás beillesztésre gondoltam,,hanem egy "bárminek"(pld. video) az általam választott sávba illesztésére a timeline-on! Bár gyorsan hozzáteszem cs5-el kb 20 percem volt összesen foglalkozni, de ezalatt az idő alatt nem tudtam mondjuk a 3-as videosávra huzni anyagot mert csak az egyesre engedte berakni....HIába volt "kijelölve" a 3-as video sáv...(ami nállam azt jelenti hogy a sáv elején rábökök egérrel és másszinű lesz azaz aktiv lesz, a többihez képest)
    Bízom benne igy érthetőbben fogalmaztam...A baj az hogy annyira egyszerű feladat, hogy már a magyarázása is bonyolultabb magánál a feladatnál (ami jelen pillanatban nem akar menni nekem) :))
  • Hzsolesz
    #3448
    Ha a CTRL+C CTRL+V-re gondolsz, akkor CS4-ben valóban elcseszték ezt a funkciót. Mert csak abba a sávba tudtad beilleszteni, amelyikből másoltad. Elég szomorú, ha ezt a szarvas hibát nem javították.
    Sokszor úgy érzem, hogy a fejlesztés sok esetben visszalépés.
  • twine
    #3447
    Sziasztok!
    Akkor egy arcpiritóan egyszerű kérdés, amire nem találom a választ, pedig már ha jól emléxem egy tanult kollega is feltette ugyanezt a kérdést:
    Az eddigi Premi verziókban nem volt gondom hogy melyik video vagy akár hangsávra tegyem amit akarok, kijelöltem az adott egyenes elején az "aktiv" sávot, és oda "pattintottam" az anyagot....
    Most a CS5-nél ez nem akar működni...CSak az általa engedélyezett sávra engedi rakni mindenáron az anyagot...Szégyenlős pirulós smile, de áruljátok már el nekem hogyan működik ez CS5-ben..ugy tünik ujra kell tanulnom a progit? :))
    Köszönettel
    üdv
    twine
  • Evin
    #3446
    Ez szép és jó, de 32biten kitörölhetem vele.
    Mindegy, egyelőre arra a kis dologra, amire kell, jó lesz a CS3. Legutóbb (1-2éve) is ezt használtam.
  • adobepremiere
    #3445
    a CS5-ös Premiere-hez valóban már elengethetetlen a combos háttér.
    nagyon jól kihasználja a 64 bites op rendszereket különösen a win 7-et.
    simán megy az MTS file akadozás menetesen.
    a CS3-CS4 ezeket még nem tudta hozni :(
  • Evin
    #3444
    Ahhoz még nem volt szerencsém, nem volt rá szükségem, de így mekkora kiszúrás. Akkor marad a CS3. :(
    Köszi.
  • sznus
    #3443
    Igen. Akárcsak az AE.
  • Evin
    #3442
    Most akartam kipróbálni a Premiere Pro CS5-öt, de nem akar felmenni, mert "állítólag" nem elég a rendszer.

    Utánaolvastam; tényleg csak és kizárólag 64 bites rendszerre megy fel?!
  • BarGab85
    #3441
    Másold fel a dvd-t nevezd át a fileokat mpg.-re és utánna Canopus proCoder-el át tudod aviba konvertálni.
  • BarGab85
    #3440
    Az edius fórum nem valami aktív, beírom ide is a problémámat hátha itt tud valaki segíteni:

    Most tanulok át adobe premierről Canopus edius4-re a munkahelyemen.
    Friss Windowsra telepítettem rendesen felismeri az Nx kártyát tudok digitalizálni, kiírni, stb.
    Feliratózó programnak az beépített Quick Tiler 1.5-öt használnám de nem ismeri fel a betűtípusokat amiket telepítettem a windows-ba.
    kb 100-150 fontot tartalmazó csomagot tettem fel de kb 8-10 típust ismer fel az edius. A többi szoftver a gépen (Open office 3.2, Photoshop CS3) mind felismeri és használja őket csak az edius nem. Mindegyik helyén arial-t jelenít meg.
    Van erre valami megoldás?

    Előre is köszönöm a választ!
  • Zan
    #3439
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem,hogy van nekem egy dvd-m,amit szeretnék felrakni a gépre,de nem mint VOB,hanem aviban átkonvertálva!Igazság szerint már fent van a gépen,csak nincs átkonvertálva!Mivel kell?Leszedtem egy DVD shrink nevü programot de nem teljesen értem,hogyan hogyan működik.Vagy milyen programmal kellene ezt megcsinálni?Utánna vágni is kellene,meg hangot rávágni,meg minden szar,de most első körben az lenne a legfontosabb,hogy fent legyen a gépemen aviban!Köszönöm az esetleges segítséget!

    Igen,ezt már egy másik topicba is beírtam,mert nem tudom melyik topic él jobban!:)
  • murciur
    #3438
    Sziasztok, kapcsolódnék Twine pár nappal ezeleőtt írt soraihoz. Most állok hardver frissítés előtt és a fő szempont a videó vágás (HD is) CS5 Premiere progival. Mindehol valóban azt lehet olvasni, hogy Nvidia GeForce GTX285 ill. Quadro kártyákkal dolgozik együtt megfelelően a program. Bár valahol olvastam azt is, hogy "all from Nvidia" ebből ugye az következne, hogy a gyengébb kártyákat is kezelei a progi. Én ezt a típust néztem ki magamnak: Asus Extreme ENGTX275 896MB GDDR3, mégiscak 30-35e olcsóbb mint a GTX285-ös. Mi a véleményetek ezzel kapcs.? A memória az valószínűleg 9GB lesz,64bites Win7, i7 920 proc, és külön HDD-re megy majd a render.... várom a véleményteket, köszi
  • Hzsolesz
    #3437
    Cormac, ezt lehet, hogy egy 3D Max fórumban kellne inkább bedobnod. Biztos többen értünk itt is a 3D-hez valamennyire, de nem hinném, hogy ennyire.
  • drob
    #3436
    Ezért mondtam, mert jobb..., bár vannak dolgok amelyek a premiben sokkal jobban meg van oldva logikailag. De hogy premi szaggat 4 magon, edius meg mint a vaj, hát...
  • Cormac
    #3435
    Sziasztok!

    Két hónap múlva induló játékomhoz keresek egy ráérős tapasztalt szakembert, aki lemodellezne egy reklám-videót.

    A játékban Amerikát lehet felfedezni az 1500-as években, tehát korabeli látványvilággal büszkélkedő videó is kell. A zene megvan hozzá, 2:52 másodperc. Ezen kívül a videóban lesznek ingame képek és szeretném, ha hatásvadász lenne (a zene is növekvő intenzitású).

    A videó részleteiről:
    Az az elképzelésem, hogy az elején felhős napsütéses, békés látvány tárul a néző szeme elé, majd lefelé vagy oldalra fordul a kamera és egy dzsungeles földrész látszik...ezt követően itt beborul az ég....majd a kamera elszáguld a tenger fölé, míg elér egy pár hajóból álló, hosszú úton lévő flottát....a flottán nem kell közeli karakter, de látszódjon hogy régóta úton vannak a hajók....az éjjel váltja a nappalt, vihar érkezik és még mindig reménytelenül haladnak a hajók...aztán földet látnak...néhány régi stílusú csónak indul el a hajóktól a partra.

    Külön jelenet: Távolról, felülnézetből látszódik, amint szekérkaraván halad egy erdei úton. Éppen beér egy olyan helyre, ahova a növényzet mozgásából ítélve rengeteg valaki tart, majd egy villám hasít a képbe és snitt. (Ez egy indián rajtaütés volt.)

    Kb ennyi elég is, de lehet rajta változtatni bármit, ez még csak elképzelés. Beszéljük meg!
    Közben néhány ingame képet rakunk be, esetleg feliratot is.
    Akár vágásonként is mehetnek a jelenetek, nem feltétlenül kell folyamatos átmenet. Az egésznek összesen kb. 3 percnek kell lennie, hogy a teljes zeneszám végig menjen.



    Erre keresek ráérő, tapasztalt szakembert, aki ezt megcsinálja.
    Természetesen nem ingyen menne a dolog, viszont június elejére el kell készülnie. Ezért kevés az idő.
    Akit érdekelne, keressen meg MSN-en ([email protected]), vagy Skype-on (cormac74).


    SÜRGŐS MUNKA!


    Köszi és minden jót mindenkinek!
  • twine
    #3434
    El is döntötted egy pillanat alatt a kérdést :) Edius 5.5,,és minden megy mint a karikacsapás :) Kb egy-másfél évig dolgoztam Edius-al, ami akkor borzasztó szimpatikus volt, viszont sok hiányosságal küzdött, mint pld a hiányos keyframe kezelés (3-as,4-es verzio talán) MUlticore cpu-t nem támogatott..stb...Ezért is tértem vissza az Adobe cuccaihoz! Most az 5.5-öt felraktam, és hiba nélkül mindenben teszi a dolgát, és persze jóval okosabb is lett az előző verziókhoz képest.....
    Bocs hogy ebbena topikban ömlengek róla, de itt kaptam meg a sok hete keresett kérdésre a választ...4-es volt otthon amit próbáltam, de az még nem kajálta ez a nyomorult MP4-et amit kapok....(Igaz a GPU-t csak ugy látom az áttünésekhez használja, renderhez nem, de legalább Codec-től függően 70-99%ban hajtja a CPU mind a négy magját...Tetszik :D
    Köszi
    üdv
    Twine
  • tomek44
    #3433
    köszi!