3752
PC-s vágás és home video
  • pepemovies
    #3552
    hello mindenki lenne még egy kérdésem egy videó átmenettel kapcs, ilyet is sok helyen látod hogyan csináljál?
    http://www.pinkbike.com/video/163443/
    1:24-1:25 nél van ez ilyen sárgás-pirosas átmenet ilyet hogy lehet kreálni? köszi előre is.
    bye bye
  • Toto652
    #3551
    (a 24 és 48 képkocka csak példa)
  • Toto652
    #3550
    Bányászd elő az 'Effect controll' palettát. Alapból itt: motion, opacity és time remapping van.Bármi effektet teszel a videóra, az itt fog megjelenni és itt állíthatod.
    Sok effekt a motion kulcskocka elvén működik, ergo csinálsz egy kulcskockát a 24. képkockán és még egyet a 48.-on. A két kulcspont közötti eltérés fogja okozni a változást a videón, betűn, képen.
    Jelezd ha valamit nem írtam elég érthetően :D
  • bkovacs
    #3549
    Toto, Köszi a választ, esetleg még azt le tudnád írni hogy hol találom ezeket a funkciókat? Két napja a helpet bújon de olyan topa vagyok hogy nem találtam semmit csak a beúszás leírását. köszi
  • Hzsolesz
    #3548
    Nem próbáltam még, de szerintem, ha a Field Order-nél azt adod meg, hogy (none)Progressive, akkor deinterlace-eli.
  • pepemovies
    #3547
    Amúgy még mindig érdekel hogy cs4-cs5 be ti hogy oldjátok meg a deinterlace kérdést. Tudom ez egy visszatérő kérdés de még nem kaptam rá választ. Mert ugye cs4 től vették ki az export ablakból a deinterlace jelölőnégyzetet. Akkor csak úgy lehet hogy vagy minden egyes képkockán jobb klikk és deinterlace vagy pedig amikor végeztél a vágással kimented és ujra bexportálod és ott jobb klikk deinterlace. Ha valaki tud valami egyszerűbbet akkor írja le kösziiii.
  • pepemovies
    #3546
    kormen
    köszi meglesem amit mondtál.
  • pepemovies
    #3545
    Hzsolesz
    igen valójában amit írtam, az is ezen alapszik hogy amikor capture közbe elérte azt a részt amikor nem passzolt a 2 felvett anyag akkor létrejött egy pár képkockányi üres rész ami meghülyíti a progit és csúszás van. Viszont azt én sem értem hogy egy megállítás nélkül televett kazinál miért csinálja ezt.
  • Hzsolesz
    #3544
    Köszi pepemovies!
    Lehet benne valami, de van olyan kazettám is, amit beraktam, elindítottam a felvételt, és megállítás nélkül tele vettem a kazit. Szóval ott ez ki van zárva.
    Ellenben egy angol fórumon valami olyasmit írtak, hogyha capture közben frame drop van, akkor az meghülyíti a programot, és akkor csinál efféle furcsaságokat.
  • kormen
    #3543
    Kapcsold ki a Frame Blend-et!

    Ráállsz a videorészletre ami lassítva van és jobb klikk és ott megtalálod a Frame Blend-et. Ez egyébként a premiere egyik "jó tulajdonsága" próbálja a két kép között valami átmenetet csinálni és ez teheti szellemképes-sé a cuccost.

  • pepemovies
    #3542
    kérdés: 1080i be felvet anyagot gyorsítok illetve lassítok és deinterlace val szellemképes export után miért? amugy meg ha vágás közbe nézem vissza akkor nem szellemképes. hogy hogy export után szellemképes lesz? mpg2 hdv be exportáltam.
  • pepemovies
    #3541
    Hzsolesz
    nekem volt ilyen, és a hajamat téptem hogy miért van ez vagy 3 szor capture-m újra de mindig csuszás volt. Rájöttem mi. Lehet hülyeség de nekem szerintem ez volt. rally-t vettem fel és 3 szor újra néztem az anyagot a kamerán és amikor visszatekertem a felvétel végére hogy onnan folytatom akkor 1-2 képocka szünet maradt és igy amikor átvettem gépre akkor elcsúszott a hang, innentől kezdve ha hd anyagot veszek fel nem nézem soha vissza a kamerán vagy ha visszanézem akkor 1-2-3 másodpercel előbbre álltom visza és igy pár másodpercet ráveszek az előző felvételre és igy nincs az a csúszásom.
  • Toto652
    #3540
    Animálni lehet klasszikusan, képkockánként :D
    De van benne mindenféle motion, forgatás és ilyesmik, ha ezeket kombinálod és trükközöl, akkor szinte bármi megvalósítható.
  • bkovacs
    #3539
    Szasztok, olyan kérdésem van hogy lehet e a címeket animálni az Adobe Premierben(pl. betünként vagy sornként) vagy csak a crawl és roll opciók elérhetőek? Választ előre is köszi
  • Hzsolesz
    #3538
    Beimportálom a HDV anyagot CS3-ba, és mivel MPEG-2 ről van ugyi szó, lefut az indexing és a conforming. Ezután le akarom játszani az anyagot, erre a hang nem el van csúszva. Lehetetlen így dolgozni a programmal! Valakinek volt már ilyen?
  • pepemovies
    #3537
    köszi a gyors választ holnap meg is nézem.
    lejjebb olvastam megint előjött a Interlace/deinterlace téma cs4 és cs5 be eltüntették azt a kis kapcsolót az export ablakból ti hogy oldjátok meg? Én úgy hogy kimentem aviba beimportálom majd az avi snittre jobb klikk és deinterlace és utána exportálom ki mpeg 2 be. vagy van másik megoldás? miért vettél ki ezt a kapcsolót nemtudjátok?
    köszii
  • kormen
    #3536
    Van egy olyan effect a premiere-be amit "Brightness & Contrast"-nak ez a video effects>adjust-ba találod a kell a snitt végére kell egy kulcskocka max-ra állítva mind a kettő értéket azaz 100-ra majd kicsivel- a néhány másodperc az már sok én csak néhány képkockával tenném- korábbra a 0-kat. És után közvetlenül rakod a másik snittet és kész is.
  • pepemovies
    #3535
    hello
    mindenki egy olyan kérdésem lenne amit régóta fel akartamm ár tenni de most szántam el magam :D
    rengeteg videóba látok olyan átmenette snittek között hogy először a fehér színek égnek ki és ugy megy át a másik snittbe vagy ugyan ez hogy a sárgás színek égnek ki és ugy mennek át a másik snitrre sajnos nem tudom jobban megfogalmazni így egy példa:

    http://freecaster.tv/mtb/1012456/balaton-monster-dirt-contest-2010
    2:10 percél van itt a sárgás átmenetet használták.

    köszönöm előre is a segítséget.
  • BarGab85
    #3534
    meg is nézem, de már csak az új gépemen állok neki.
    Most halt meg a mostani. tegnap reggel óta csak az adatokat mentem ki róla utána kuka.
  • kormen
    #3533
    Ajánlom neked a www.revostock.com illetve a videohive.net nevű helyeket onnan lehet lesni ötleteket.

    Nagyon jók vannak.



  • BarGab85
    #3532
    A régi főcímben csak számok villództak és le akartam cserélni.
    Amikor operatőrből vágóvá léptem elő kb. 4 napig agyaltam hogy mi legyen ami illik a műsorhoz is, meg a cég profiljába is.
    Mi csináljuk a helyi újságot is, aminek a hátsó borítóján szokott hasonló montázs lenni.
    Meg akartam tartani a polaroid kéeket de mozgóképpel. A zene adott volt.
    Saját ötlet.
    Most a híradón agyalok de ahhoz nincs még elfogatható ötletem.
  • Toto652
    #3531
    Hát nem is csodálom... nagyon pofás és kreatív! :)
    Te találtad ki, vagy volt elképzelésük?
  • adobepremiere
    #3530
    ügyi vagy
  • BarGab85
    #3529
    Én ehhez a főcímhez használtam rengeteg motion-t és legalább 20-30x fagyott bele a gépem.
  • Toto652
    #3528
    Hali!
    Fellépett egy tök új probléma amit eddig nem csinált a Premiere...
    ha Flashben készítek egy animációt és abból videót publikálok, aztán importálom, akkor két képkocka közé berak még egy szellemképeset.
    Az Fps ugyanaz, deinterlace bekapcsolva. Mi a tök ez?
  • Toto652
    #3527
    Jaa, ez egyértelmű, megmutatom mit akartam csinálni, de megoldottam 16 tonna motionnel :D
    Visszafele gondolkodtam, csak pepecsebb meló lett belőle, de kész :)

    Syntax
  • BarGab85
    #3526
    A régebbi premierekben meg lehetett csinálni, hogy az 1videósáv a háttér a 2. pedig a egy kisebb boxban játszódik le aminek változtathattad a méretét.

    Felraktam a pro 2.0-t és a motionokkal oldotta meg nem effektel, csak azért emlékeztem mert rengeteg féle volt presetként elmentve :(

    erre gondoltam: link
  • Toto652
    #3525
    Kép a képben?
    Azt hogy? nem értem...
  • BarGab85
    #3524
    ha ez se akkor feladom.
  • BarGab85
    #3523
    Pár nap késéssel megálmodtam, ha fennáll még a probléma.

    Ha a kép-a-képben teszed rá akkor megjegyzi az eredeti képméretet és még animálni is tudod elméletileg.
    csak azt nem tudom, hogy szekvenciát be tudsz-e hozni vagy csak videósávok között működik a dolog.
  • Toto652
    #3522
    Az a helyzet, hogy a szekvencia innentől kezdve 1280x720-as lesz... nem "tudja", hogy a háttér és az elemek kicsinyítve vannak.
    A Flash elvéből indultam ki, ott a Movie Clip tudja a valós méreteket.
  • BarGab85
    #3521
    Ha kiexportálnád és videófile ként raknád rá a mmotionokat az nem segít?
    Bár nagy hátránya, hogy nem lesz utánna szerkeszthető csak ha újra kiexportálgatod.
  • Toto652
    #3520
    Megtaláltam... köszönöm!
    Készítenék valamit és felmerült egy tényállás:
    1280 x 720 a videó mérete.
    Készítettem egy szekvenciát, melyben vagy egy ciklikus folyamat (300x300 pixel)
    Egy új szekvenciába beraktam egy hátteret (4108x2398 pixel) és erre elhelyeztem pár helyre az előbbi szekvenciát, de hogy beleférjen az egész háttér, ezért lekicsiínyettem 30%-ra.

    Ezt a szekvenciát berakom a végleges szerkesztővonalba, és azt akarom, hogy 100%-os méretben, motion-okkel bombázom, DE. mivel a szekvenciában 30%-kkal kisebb lett, ezért a fővonalban az jelenti a 100%-ot, és ha ránagyítok, szétesnek a pixelek, nem úgy mint a Flashben.

    Ezt ki lehet küszöbölni valami trükkel?
  • Toto652
    #3519
    Ó, várj csak... nálam nem ilyen csíkozás van!
    Amikor valami gyors, akkor lesznek ilyen rossz csíkok a mozdulat helyén...
    Bár, ezt csak néhány videó esetében csinálja... ha én készítek képkockákat akkor minden jó...
  • Toto652
    #3518
    Output fül? Az meg hol van? o.O
  • Hzsolesz
    #3517
    Van progressive lehetőség is a Field ordernél, de ne azt használd, hanem az output fülön bal oldalt felül a deinterlace lehetőséget.
  • Toto652
    #3516
    No, igen... köszönöm, végre ezt is tudom :)
    De az a helyzet, hogy nekem nem a forrásom, hanem a végeredményem ilyen... pedig a forrás még képkockánként megnézhető!

    Van valahol publikálásnál egy progressive scan kapcsoló a programban, csak én nem vettem észre? o.O
  • Hzsolesz
    #3515
    Örökösen visszatérő dolog. Ezt rágd át:
    Interlace/deinterlace
  • Toto652
    #3514
    No, de azt tudja e valaki, hogy miért csíkozza a premiere a videókat?
  • Toto652
    #3513
    Premiere esetében érdemes Quictime-ba kovertálni!
    Tökéletes lesz a minősége ha Animation-ba tömöríted, viszont nagy lesz, de ha Mpeg-4-el, akkor egész jó lesz a méret, csak a színek egy kicsit fakulnak.
    Részemről temetem az AVI-t :D