3752
PC-s vágás és home video
  • kirol
    #3592
    Nagyon kezdő vagyok. Melyik a project ablak? :)

    Már kattintgattam mindenütt, de nem találok ilyet.
    Adobe Premiere Elements 9 -et használok.
  • Hzsolesz
    #3591
    Projekt ablakban jobb klikk, aztán New, Title, és itt a title szerkesztőben tudsz geometriai alakzatokat és szövegeket a videódhoz adni.
  • kirol
    #3590
    Ilyenre gondolok:


    Baloldalon egy logo is van.
  • Hzsolesz
    #3589
    Hát ez jó kérdés...
  • kirol
    #3588
    Azt hogy lehet megcsinálni hogy ha megjelenik egy ember, akkor kiírja a nevét, de ne csak simán a képre menjen a szöveg, hanem kis sávban, mint pl. a TV-ben, hisz ott is van valami alsó sáv, amire feliratoznak.
  • kormen
    #3587
    Szia!

    A Edit>Preferences>General és ott találsz egy "default scale to frame size" checkbox-ot azt kell bepipálni.


    Üdv
  • #3586
    van vmilyen automatikus méretezési beállitás mikor egy képet vagy videót húzok rá a timelinera?
  • Hzsolesz
    #3585
    Valószínű, hogy a fényképeződ nem egy hétköznapi tömörítést használ. Próbáld meg átkonvertálni valamilyen más formátumra. Lehet, hogy kaptál a géphez valamilyen spéci programot is.
  • biker86
    #3584
    Sziasztok!
    Nekem az a problémám, hogy mind a sourse, mint a timeline előnézete szaggat, sőt ha belepörgetek sem ad jó állóképet. Gondoltam arra, hogy talán nem megfelelő beállítású sequence-et hoztam létre...de annak elvileg semmi köze az egészhez? Mert a frame / sec-re figyeltem, de nem tom pontosan milyen videót vesz fel a fényképezőm, csak azt, hogy 30frame/sec meg, hogy 720p-s a kép. Szal ha importálok egy videót az bal oldali sávba azt le kéne tudnia játszania a proginak (a media player le tudja:)
    Ötlet?
  • socicsabi
    #3583
    Sziasztok.
    Lelkes amatőrként lenne egy kérdésem, illetve egyenlőre csak egy aztán lehet hogy lesz még. A cs5-höz felhasználói szinten értek, néhány éve már használom, a dvd menüt pedig a dvd-lab pro-val szoktam szerkeszteni, nekem az jött be.
    Szóval a kérdésem amire még nem sikerült rájönnöm, hogy azt hogy lehet megoldani a videókamerámmal (Canon hv30) felvett anyagot úgy capturelni hogy a szallagon lévő eredeti időt, (tehát hogy az adott jelenet időben pontosan mikor volt: év,hónap,nap,óra,perc) ha később a már kiírt dvd-t megnézem az asztali lejátszón ott a felirat ki és bekapcsolásával megjelenjen. Láttam már ilyet, egy esküvői videón ott megtudták oldani, persze nem tudom milyen programot használtak.
    Előre is köszönöm a segítséget.
    Csaba.
  • kormen
    #3582
    Kedves Toto (aki talált egy jobb forumot) !

    Az Easy in és out-ot lehet valahol szabályozni Premiere-ben?
    Igen egérrel.
    Tehát, hogy ne az egérrel kelljen szöszmötölni, hanem valahova beírni az értéket...?
    Nem nincs ilyen lehetőség.
    "Azaz, hogy egy motion lassuljon vagy gyorsuljon... DE... ennek van valahol egy számokkal szabályozható panelje? Ugyanis a Timeline-on belül nem épp egyszerű belőni..."
    Nincs ilyen lehetőség.
    A premiere-t arra találták ki, hogy snitteket egymás mögé helyezünk. És egy egy résznek egységesen megváltoztatjuk a sebességét ennyi.

    Rengeteg kérdést tettél fel amikre ez a program nem alkalmas.
    Volt problémád a nagyítás kicsinyítés területén mondok egy kulcsszót "collapse transformation".
    Probáltál animációt készíteni a premiere erre nem alkalmas max felirat illetve egyes szekvenciák elhelyezése valahol a képernyőt illetve beusztatás ennyi.
    Animáció készítés egyik objektum másikhoz kötése gondolok végtagok-fej-törzs újabb kulcsszó: "parenting",organikusabb mozgás: "puppet tool" végtag mozgatás.
    Élethűbb mozgása a karaktereknek:
    http://aeportal.blogspot.com/2010/11/rigitscript-character-rigging-for-after.html
    magyar példa:
    http://aex.hu/rajzfilm-egyszeruen
    Ezekre rákeresel nem találsz közvetlen kapcsolatot a premiere-rel, hogy úgy mondjam rossz buszra száltál.
    Megmondom a megoldást: After Effects.
    Mi kell hozzá? Rengeteg tanulás, türelem és gondolkodás.

    Kicsit bepöccentem tényleg segít az ember. De ha nincs megoldás, miért írjam meg, hogy nincs.

    Nem az, hogy nem foglalkozunk veled, hanem nagyon sok tudás kell hozzá.

    Szerintem ezeket az infókat majd a jobb forumon is meg fogod kapni.

    Na ennyi.

    Üdv.
  • kormen
    #3581
    Grat. :D
  • Toto652
    #3580
    Mindegy... találtam egy jobb fórumot...
  • Toto652
    #3579
    Egyébként nem tudjátok, hogy nem válaszoltok? :D
    Ti profibbak vagytok... csak ezt kéne tudnom és minden rendben van.
  • adobepremiere
    #3578
    nekem is volt ilyen problémám a TM300 pana kamerámmal
    ezért
    a kamerán a Mic Setup-on Zoom Mic -re állitottam a hangfelvételt.
    máris megszünt a probléma
  • JoeFromHun
    #3577
    Köszönöm! Sikerült :)
    Ilyen pár lépéses magyarázatokat miért nem lehet találni a neten?
    Nekem ennyi segítség is elég lenne :)
    És ha jól megnézem ez 5 sorban le volt írva ..ebből meg tudtam csinálni amit akarok vagyis akartam!

    Köszi mégegyszer!

    Üdv:Joe!
  • sethniel
    #3576
    Sziasztok!

    Olyan problémám lenne, hogy Pan. Hdc-sd700ról felrakott videók (.m2ts) alatt nincs hang Adobe Premiere Cs5-ben. Valaki tudna segíteni?

    Előre is köszi!
  • kormen
    #3575
    Én a cinemacraft mpeg encoder-t használom. Állati gyors és nem kell hozzá atomerőmű. Premiere is tud vele dolgozni tehát abba ki tudod exportálni a dolgokat nem kell köztes avi-t csinálni. Alapbeállításokkal is kitünően megy tehát nem kell hozzá zseninek lenni. Persze az embernek nincs 1200 dollárja azt hiszem ennyibe kerül, de van internetje. :D
    Utána az encore- illetve bármilyen dvd készítő progi-is csont nélkül megeszi és onnan már kész is a dvd.

  • Yossarian
    #3574
    Nah megnéztem. Szépen elmagyarázza a program használatát, de igaziból valami olyasmire lenne szükségem, hogy "ha jó videót akarsz renderelni a 18GB-nyi aviból, akkor ezzel és ezzel a beállítással csináld". Emlékszem, hogy tavaly rengeteget kísérleteztem mire jutottam valamire. Ráment rengeteg órám és féltucat DVD-m mire használható anyagot tudtam összehozni. Ezt szeretném az idén megspórolni. Persze azt hittem, emlékezni fogok a beállításokra... :P
  • Yossarian
    #3573
    húúú, már a címből látom, hogy ez kell nekem :) köszi!
  • adam46
    #3572
    Szia!
    Nézd meg ezt. Szerintem sokat fog segíteni.
  • Yossarian
    #3571
    karácsonyra szeretnék a nagyszülőknek egy unokás dvd-t csinálni. A forrás dv avi. Segítenétek, hogy mivel, milyen beállításokkal érdemes tömöríteni a megvágott, effektezett anyagot?
  • Toto652
    #3570
    Elírtam... Az Easy in és out-ot lehet valahol szabályozni Premiere-ben?
    Tehát, hogy ne az egérrel kelljen szöszmötölni, hanem valahova beírni az értéket...?
  • Toto652
    #3569
    A new project után az új ablakban felül válaszd a custom settings fület.
    Itt lődd be a videó sebességét, méretét, hang minőségét, stb.
    Az editing mode-ot állítsd Desktopra. Pixel aspect ratio: square pixels.

    A video rendering-ben még válaszd ki a kívánt codecet... szerkesztéskor a None, opció a leggyorsabb, viszont az erős gépet kíván.
    Alul adj neki egy nevet...

    Kész, húzd a képet a timelinera és a hangot alá... file export.
    A settings-be beállíthatod a végeredményt, minőségileg, választhatsz kodekeket, stb.
  • JoeFromHun
    #3568
    Sziasztok!

    Egy olyan videót szeretnék csinálni ahol egy álló kép lesz és az alá lenne betéve egy 10perces mp3 hang.
    A végeredménynek egy 1080-as videónak kellene lenni..kérdésem az lenne,hogy kell e ehhez Premiere vagy van van más egyszerűbb program is rá. De szeretném ezzel csinálni ha nem volna nagyon bonyolult. Ha valaki pár lépésben el tudná mondani,hogy ezt hogyan tudom megcsinálni... azt megköszönném.
  • BarGab85
    #3567
    Lehet hogy rájöttem a hibára:lekaptam a gépház oldalát, 1 db pcie 16X port van amiben a vga kártya csücsül, van még 4 db pcie 1x foglalat amiben a hálókártya és a Matrox van berakva.
    A matrox fórum szerint nem elég az 1x-es csati a tr x2 nek hanem 16x-os kell. Ezt megerősítette a leonardo sns-is telefonon.
    Attól félek az 1 hónapos gépemben alaplapot kell cserélni :(
    KB egy éve nem volt normális gépem ami hiba nélkül futott most már kezdek kicsit besokalni.
  • Toto652
    #3566
    Hali!
    A múltkor segítettetek, hogy hol van lehetőség Timing-re a Premiere-ben.
    Azaz, hogy egy motion lassuljon vagy gyorsuljon... DE... ennek van valahol egy számokkal szabályozható panelje? Ugyanis a Timeline-on belül nem épp egyszerű belőni...
  • BarGab85
    #3565
    Ha nem megoldható akkor ajánljatok egy olyan formátumot aminél hasonlóan gyors az export (min valósidő vagy rövidebb) és skálázható annyira hogy nem okoz olyan minőségvesztést.
    Próbáltam a wmv-t de az egy 1,5 órás projektet minimális minőségvesztés nélkül 3 óra alatt csinál meg. ez mpg2-vel volt 1 óra max másfél.
  • BarGab85
    #3564
    Amióta kijött a frissítés, már használtam matrox kártával kb 1 hónapja és nem volt gond.
  • Hzsolesz
    #3563
    Nem azóta fagy, amióta beraktad a Matrox kártyát?
  • #3562
    hali!
    premiere pro CS4-et használok.
    mpeg videót másolnék be, de aztirja ki h:
    "Unsupported format or damaged file."
    pedig az importálásnál kiírja h felismeri az mpeg fájlokat, szóval nemértem h miért csinálja.
    Ha vki tud rá megoldást annak előre is köszönöm!
  • BarGab85
    #3561
    SD PAL felvétel exportáláskor ha MPEG2-t választottam ki akkor eddig működött tökéletesen minden beállítás.
    Az utolsó frissítés óta ( ha jól tudom: 5.0.0.2. ) ha MPEG2-t választom ki akkor kifagy a premier az "Export Settings" ablaknál.

    Volt reinstall, Volt full windows reinstall és utánna a frissítések nélküli cs5 is ugyanezt a hibát generálja.
    kb10 alkaloból nyolcszor fagy.

    Rendszer:
    Win7 Home Premium 64bit
    Core I5 processzor, 8GB ram
    Matrox RT2-es kártya.

    Telepített kodekek: DivX, XviD, MatroxVFW

    Előre is kösz a segítséget!
  • pepemovies
    #3560
    hello mindenki.
    eddig a cs3 használtam mondom vágok egyet a cs5 is megnézem milyen stb. amint kiexportáltam az anyagot azt vettem észre hogy akad a kiexportált videó mondom lehet a gépem volt a ludas kiexportálom újra hát most is megakad 2 szer a videó de máshol. Igazából nem akad meg a videó csak ugrik 1-2 framet aztán kiexportáltam harmadszorra is hát akkor is ugrott 2 szer de megint másik helyen. Esetleg valakinek volt ilyen észrevétele? Eddig a cs3 dolgoztam és vágtam rajta sd, hd anyagot és semmi ilyet nem tapasztaltam de cs5 nél meg ugrik az exportált anyag de mi lehet a baj? gépem megvan hozzá, win 7 használok 64 bit. nemértem
  • BarGab85
    #3559
    újratelepítettem és megoldódott.
  • BarGab85
    #3558
    Mégsem a VFW volt a bűnös. Megnéztem a Sequence settings-t is: ott is minden jól van elvileg beállítva. Ezt a beállítást (project-settings-hardware-monitor/TV-connectivity) nem is találom. :(
  • BarGab85
    #3557
    Köszönöm rávezetett a megoldásra:
    A VFW Codec Configuration-ban Standard-ról expanded-re voltak állítva a színek.
    Most már minden fasza.
  • kormen
    #3556
    Ez talán megoldás a bajodra:

    http://forum.matrox.com/rtx2/viewtopic.php?t=6425&sid=3750672600bd51c6e5354e80e336a72f
  • BarGab85
    #3555
    erre a kimenetre gondoltam
  • BarGab85
    #3554
    Megjött az új gépem, benne a matrox rtx2-es kártya. Felraktam a premi cs5-öt és a hozzá illő matrox drivereket.
    ha az S-videovagy az RCA kimenetre egy tv-t kötök kontrollként, akkor ott csak fekete fehér kép jelenik meg. Ez mitől lehet? tapasztalt valaki már ilyesmit?
  • Toto652
    #3553
    Ugyanúgy mint ahogy az előzőt kérdezted, csak két színnel kell áttűnést csinálni...