3856
Starcraft
  • Lammer
    #3816
    ez gyanusan szolgaltato hiba :/
  • Romeo One
    #3815
    No, az első érdemi infó...
    Köszi, kipróbálom.
  • Hawk06
    #3814
    Kell hozzá az 1.16-os patch.Amúgy wDetector 2.19-et használ valaki?
  • Romeo One
    #3813
    Ja. Csak többünknek nem működik...
  • kék
    #3812
    Hali!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni.
    Tegnap játszottam a Battle.neten az első résszel és kb. 20 perc után mindig megszakadt az internet kapcsolatom. Kellett kb. 2 óra, amíg visszatért a net. Megint játszottam 20 percet, megint megszakadt.
    Ma délelőtt megint ez történt.

    Routert nem használok.
    A net 4 megás.

    Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

    Előre is köszönöm.
  • Lammer
    #3811
    nem egeszen!

    A zene egyebkent fenomenalis! ;) A zergnek az a lappango stilusu ambientes trackje meg libaborost jatszik nalam ^^
  • Hawk06
    #3810
    Mindenki egyet ért velem?
  • TurboX
    #3809
    "...a nagyobb nevek közül még hányan fognak átjönni"

    NaDa

    nem bánnám ha Jaedong is átmászna
  • Hawk06
    #3808
    Nézegettem ilyen build ordereket,mostmár tudom legalább hogyan kezdjek neki a játéknak.Nagyon jó a drone meg extractor trükk :D.Mostmár kezdek rájönni a hibáimra,ahogy nézegetem a replayokat.És mostmár vagy 30 játék után több dologra tudok figyelni,több dolgot tudok irányítani.IGEN!!
    ...és 10 alkalomból 8-at azért vesztek el mert nem fedezek csak a játék elején egy keveset....scout...scout...SCOUT!!!Megér 4 tucat hydrát.
    Erősen jók a quennek szerintem,mindig van nekem min 6...aztán parasite detected.Jobb mintha megölnéd az ellenség uniját,meg ha olyan az ellenfeled bekküldi a bázisodra,hogy megöld,-1unit.És 6 queen sok parazitát lepakol:D.Aztán "Plague" jó bőséges adag.Majd mehet a zerg horda.
  • Hawk06
    #3807
    Nem,viszont van Starcraft Resolution Expander.Olyan felbontást állítasz amilyen tetszik.Link.
  • gooooliath
    #3806
    starcraft 1 16:4 aranyu kep felbontasu patch...tudtok ilyet?
  • Hawk06
    #3805
    Feltöltöttem az összes replayt,aki kiváncsi rá és tudna segíteni abban,hogy jobb játékos legyek küldjön egy pm-et.
  • Hawk06
    #3804
    Ja meg immortal,megint egy kakukk tojás.
  • Hawk06
    #3803
    Az Sc2 campaign nagyon jóra sikerült szerintem,jó hangulatos és élvezhető.Nagyon tetszett.Nagyon jó,hogy volt olyan küldetés is ahol saját döntést hozhattál.DE hiányoltam legalább 3 olyan klasszikus sc küldetést,amilyenek voltak az első campaignban.Olyant ahol nem kell siess semmi miatt,nyugis,teljesen kifejlesztheted a kedvenc fegyvereidet,stb stb stb.Az sc2 campaing során szinte semmit nem upgradeoltam :D,egyedül amikor Zeratul emlékeit néztem vissza.Na akkor upgradeoltam a védőpajzsot a protossoknak.Aztán ennyi.
    Az mp össze van csapva!
    A terran új egységei közül ki nem bírom a helliont és a reapert,meg a revanért és a marauderért se rajongok.A régi egységeket hiányolom.A protss az nagyon jó,de ott is hiányolom a régi egységeket elsősorban.A stalker helyett jó nyugodtan maradthatott volna a dragoon.Az átalakítható stargate meg a warp prism a kedvencem.Ezek sc 1be is kellenének :D
    A zergnél,ugyancsak hiányolom a régi egységeket,viszont IMÁDOM A NYDUS WORMOT a creep tumort és az overlordot ahogy ontja a sárt :D,hydralisk maradhatott volna a savköpetnél,sokkal jobb volt szerintem.A szárnyas zergling se épp a kedvencem.Az ultralisk végre nagyon jó lett,beillik a zerg horda közé meg le tud bujni a föld alá,szeretem is használni.Sc-ben elég kakukk tojás volt,amúgy a protossnál a reaver is az szerintem.Az új queent nagyon jó ötletnek tartom.A spine crawler helyett maradhatott volna a sunken colony ami ki tud mászni a földből,mint a spine crawler.Szeretem még a roachot mert tud mászni a föld alatt,több egység is tudhatná ugyanezt.Legalább ahol creep van.Sc-ben már nagyon hiányoltam ezt.
    A grafika szép de lehetne kissé "férfiasabb",olyan mint valami rajzfilm.:)DE elmegy.
    Az új hangok nagyon tetszenek,a háttérzene szar.Kivéve ha zenegépet hallgatod a hajófedélzetén.:D
    A legjobb újítások:bármennyi egységet ki tudsz jelölni,több épületet ki tudsz jelölni,a rally pontok(dolgozók elkezdnek bányászni ha kristályhoz rendeled,a zerg tojásnak külön külön rally pontot tudsz adni),az épületeket is lehet ctrl+számal csoportosítani,mutassa a lazsáló dolgozókat,mutassa,hogy melyik szám alatt milyen csoport van,LEHET SZINT VÁLASZTANI JÁTSZÁS ELÖTT óóóó igen :D. meg ilyesmik...
    Szóval elég jó lett az sc2 szerintem.Kellemesen csalódtam.Nagyon írtozok az ilyen új generációnak szánt 3d-s csillogó-villogó stratégia játékoktól.

    én aztmondom,hogy a két strarcraftból lenne egy tökéletes :D
  • csuszi
    #3802
    durvább anyagilag;)
    játékélmény az ízlés kérdése, ízlésről pedig már a görögök sem vitatkoztak 3ezer éve - ahogy a mondás mutatja:) nekem jobban bejön a 2, de egyéni dolog.
  • TurboX
    #3801
    +1:)

    csuszi: jovanna' csak erre: "és azért durvább mint az sc1" és az eladási statisztikákra reagáltam ;)
  • Lammer
    #3800
    Jobban belegondolva en aze ilyenkor(linked) ugy lennek koreai :D vagy legalabbis joak lenne kint elni ^^
  • csuszi
    #3799
    nem is rád reflektáltam, hanem melléd teeee:)
    ki kérdőjelezett meg bármit a mondandódból?;)
  • TurboX
    #3798
    a számok terén teljesen felesleges a két játékot összehasonlítani (nem is lehet), 10 év alatt nagyon sokat változott a világ de ebbe most ne menjünk bele. én inkább az egésznek a "kultuszáról" beszéltem amihez igaz, az egyik elengedhetetlen tényezője a pénz de nem a leghangsúlyosabb (persze ez nézőpont kérdése, én mint rajongó amiben a szórakozási lehetőséget látom, te mint üzletember aki profitálni szeretne). értem mire gondolsz de hidd el másról beszélünk.
  • csuszi
    #3797
    bár ha belegondolok hogy 3 millánál járt 6 hét alatt. akkor az évvégi 4milla nem is elég, lehet lesz az 5 is.
  • csuszi
    #3796
    ...és azért durvább mint az sc1...
  • csuszi
    #3795
    pénz beszél. ha más nem blizz szépen belenyúl a zsebébe és lefizeti őket, kifizetnek ezeknek pár tízezer/százezer dodót és a másik kezükbe meg tejel a nép milliókat, százmilliókat. durván 4milla lesz év végéig, és azért durvább mint az sc2, mert az sok év alatt érte el a 10milliót, így leárazva nem volt akkor bevétel/nyereség, mint most full throttle áron az sc2. 4millával szorozzuk csak be a 60-70dollárt. nem kevés zseton.
  • TurboX
    #3794
    apropó. azért az ehhez hasonló videók végignézése után hihetetlen hogy milyen magasságokig elment egy játék, jobban belegondolva én már örülnék ha a második rész csak fele ilyen eredményes lenne. ki a franc gondolta 99-ben hogy majd 10 évre rá szinte életforma lesz belőle koreában. nagyon jól tükrözi ezt az egészet a videó végén emily cho (kezdetben egy kívülálló) 3 mondata, amit alig bír elmondani.

    July sc2 beli eredményeire kíváncsi leszek ill. arra hogy a nagyobb nevek közül még hányan fognak átjönni
  • Lammer
    #3793
    [vegignezte]

    annyira eros a mezony kinnt Koreaban, hogy en azert kulon kiemelnek 2 fiatalembert... "Grrrr"-t... az 1ik talan a volt valaha legerosebb Non-koreai Protoss! Egyeduli nem koreai OSL gyoztes! ez azert nem semmi! Meg kiemelnem a Francia kuloncot Elkyt is (allanodan extrem napszemuvegben jatszo srac) nem volt rossz o" sem!

    Milyen durva, hogy Zeus meg Goodfriend is ugye majdnem nyert OSL-t oszt utana beleszurkultek a mezonybe (meg sokaig jatszottak) :( (bar Zeus jol nyomta tovabbra is parosban)

    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=XLOu6k7A6rE]regi Grrrr interju az inyenceknek^^[/URL]
  • Lammer
    #3792
    vegigtoltam kotelezo modon... nem volt rossz veguliZS! de varom mar az elso >>igenyes<< UMS palyakat hozza, mert az eddigiek max jopofa probalkozasok :)

    off: dró abszolute kedvenc meg mindég, de nagy kaszter es/vagy tank+stun (pl. tiny, ogre magi, kentaur) parti lettem :)
  • csuszi
    #3791
    fav game lett. sc1, cod 1;uo;2, hg:l(patchelve:)), nfs porsche, sc2. 10en százév alatt nem sok, csak azért írom, hogy nem aggatom rá minden másodikra hogy kedvenc.
  • TurboX
    #3790
    egy kis nosztalgia az emlékezetes pillanatokról.. azok a rucik te jó isten.. :)
  • Nuki
    #3789
    Egy csecsemőnek minden új :P

    Tanusíthatom Lammer úrról, hogy tényleg nagy terranbuzi, és drowranger buzi. (vagy ez utóbbi már nem?)

    Tényleg, sc2-t kipróbáltátok-e?
  • Lammer
    #3788
    szivesen :)

    (nem nezem meg a tobbi videot csak errol jut eszembe->)
    amugy par helyen tiltjak a HOLD lurkert... ugy magyarazzak ki, hogy nincs termeszetes hold gombja a lurkernek onnaloan... en ha rendeznek komolyabb versenyt engednem, mert szerintem leggombhamozas... ha mar tobb unittal jelolod ki(pl. over aminek van) akkor miert ne? raadasul abszolut terran lover vagyok (innen tudja mindenki testkozelbol is elo" lanokrol miegymas) :D es igen, tudom mekkora karokra kepes 1-2 control MM ellen :)
  • Hawk06
    #3787
    Ide akart menni.
  • Hawk06
    #3786
    Kösz,egyuttal megtanultam a lurker stoppingot is,ott volt valahol a kapcsolodó videók közt.:D
  • Lammer
    #3785
    Ez tavaly eveleji.. de ezen ment a vita, hogy hoax-e??,,?vesszo

    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=5tpPo-uLvWI&feature=related]mondjuk Violetak listajaban van par ilyen video amit fentebb linkeltem... oktatas tenmaga tecso"-re felteve :D[/URL] hoax-e?

    Ugy latszik Floridaban akkor ezek most "tenyleg" komolyan veszik a temat (?) :D
  • Nuki
    #3784
    befostok: http://hitkit.eu/2010/09/09/a-floridai-egyetemen-jar-a-kredit-ha-starcraft-ozol/
  • Lammer
    #3783
    az igy kompjuter ellen fun, de egy elo" jatekos ellen sajnos nem lesz effektiv :)

    amugy meg tudom ajanlani ha komolyan gondolod Jaedong fele burrow tatkikat :)

    Klikk
  • Hawk06
    #3782
    Kösz a tippet.Amúgy még rájöttem valamire,csak harcoló egységekkel nem tudok nyerni.Kell legalább 12 queen és minden támadáshoz Defiler min 2.
    Csak a Dark Archonoktól kurvára félek meg a Science Vessel is kemény,a High Templar is eléggé idegesítő de azt kiszedi a queen.
  • Lammer
    #3781
    masshydra es mapcontrol + szkordzsok hogy mikrozzon meg menekuljon a corsairekkel elole es hydrakkal meg jo mikroval es pozicionalassal agyonvered oket! Esetleg hogy fuszerezd 1-2 quennel lassithatod is az osszefogott corsairjeit :) jah es az expekre nem art 1 spore colony :)

    ha jol szethuzod a hydrakat akkor a reaver csak 3-2-1 hydrat ol meg (minnel jobb a mikrod!) es a sok hydra DPS-e joval nagyobb, mint a reavere. Azt ugye plane jo tudni, hogyha sikerul "elnyujtanod" a reaver szkarabeuszat, akkor kevesebbet sebez... Ezt konkretan a gyors vultureoknal lathatod, hogy meg egy vulture sem hal meg ha ugyes vagy (bar ez teged nem erdekel zergkent, de jo ha tudod)...
  • Hawk06
    #3780
    Feltöltök párat.Amúgy ráébredtem,hogy mi a hibám.Abba kéne járjon az eszem,hogy a játék elején a bányászandó helyek min. 80%-át el foglaljam.Főleg Zerg playerként.Minél több exp-em van annál,könnyebb lessz a késöbbiekben a játék.Aztán már jöhet carrier corsair valkyre tank akármi mert már végük. :D
  • csuszi
    #3779
    nem ártana repet beszúrnod, hogy az okosok segítsenek.
  • Hawk06
    #3778
    Sziasztok
    Most nemrég kezdtem el multizni Zergel de a Protossal legtöbbször levernek föleg egy tapasztaltabb játékos és mindig ugyanazzal a stratégiával: fast expansion,utána egyből corsair.Nyírják az overlordjaimat aztán jönnek a reaverel+shuttle egy halom corsair fedezi a shuttlet.Az én légierőm a közelébe se tud érni és amig azzal harcolok előkészítnek egy tucat carriert és végem.
    Ez ellen tud valaki valami jó stratégiát?

    Mondjuk egye elég jó strtégiát fejlesztettem ez ellen,bár lehet,hogy már ismert.Elsőre bevált,bár másodszor egy tapasztaltabb játékosnál nem jött be.Mondjuk neki sok zealotja,dragoonja és archonja is volt.
    Na szóval a stratégia az hogy ilyenkor általába a főbázis magaslatát elég későre rakják körül cannonal,vagy csak nagyon kevéssel.Én azt csináltam,hogy amig a ő a reaverel és a corsairokkal szórakozott a expansionjaimon addig én hamar kifejlesztettem az overlordok gyorsaságát és szállítási képességét (+közben speed a zerglingeknek,lőtáv és speed a hydrának)és csináltam jópár zerglinge meg max 1 tucat hydrát és az overlordokkal átszállítottam a protoss főbázisára és a nexus mellé lepakoltam öket.Elöször kinyírtam a zealotokat meg 1 reavert aztán pylonokat és a stargatet aztán a többit az egységeimre bíztam.Nem telt el 2 perc és az ellenfél kilépett.
  • RAMyMamy
    #3777
    szívesen :)