205
Üdv. a \"legek küzdősportjában\"
  • peacyg
    #84
    nem hát... rengeteg ilyen lesz még, velem is szinte minden 2 hétben előfordul, ha rárúgnak egy olyan jóóóót a combomra és nem feszítem rendesen, akkor bizony megszívtam. Amúgy hozzá lehet szokni. Én már pl annak örülök, ha rendesen tudok nyújtani a lábammal, hogy félúton nem érzem, hogy fáj :)
  • bens
    #83
    mitől van? ha rúgdosástól akkor zúzódás. két három nap alatt elmúlik. nem kell vele foglalkozni
  • Brolly
    #82
    Nem hiszem hogy gyulladás, csak amikor megynomom gyengén akkor fáj, meg ha megnyúlik. De lehet hogy húzodás.
  • bens
    #81
    attól függ mitől fáj. ha gyulladástól, akkor gyulladáscsökkentó krém, és érdemes orvosnak megmutatni. ha csak zúzódások vannak csak akkor pihi.
  • Brolly
    #80
    Hali
    ha fáj a combotok vagy a sípcsontotok, folyamatosan, akkor mit csináltok a pihentetésen kívül, kenitek vmivel, meg hoyg lehet elkerülni?
  • peacyg
    #79
    oks :)
  • bens
    #78
    csak úgy kérdeztem
  • PESK
    #77
    Ja nekem szerencsére nekem közel van az edzőterem!
  • peacyg
    #76
    jelen pillanatban azonban elég csak egy kerülettel arrébb mennem, hogy edzhessek ;)
  • peacyg
    #75
    naigen a kempo nekem nem egyszerű hobby... csak még nem csinálom régóta (lassan 1 éve) ahhoz, hogy a tanulásnál előrébb legyen. Viszont már most el vagyok kötelezve teljesen. Imádom csinálni! Edzéseket majd komolyabb szinten szeretnék tartani, de nagyon szeretnék. Persze most még ezek csak álmok. Addigis itthon is edzek mostanában, nagyon várom, hogy mehessek edzésre és mint már mondtam: imádom. Ja egyébként Székesfehérváron lakom, Pesten tanulok. Miért?
  • bens
    #74
    de akkor talán ezt

    Foglalkozás, hobby: foglalkozás: tanuló, mellette felszolgáló, hobby: kempo

    meg kéne fordítani, valahogy így

    Foglalkozás, hobby: foglalkozás: kempo, hobby: tanuló, mellette felszolgáló

    ;-)
  • bens
    #73
    rajtad múlik... hol lax?
  • peacyg
    #72
    de én nem a kempoból élek... viszont szeretnék a jövőben olyan szintre jutni, hogy edzéseket tarthassak. Nagyon szeretnék!
  • peacyg
    #71
    Én is elhivatott és iskolás is vagyok. Most már én is járnék 40 km-re is kempozni ;)
  • Brolly
    #70
    Hát én negyed 4-re érek haza legkésőbb, mellette még gyúrok, focizok, kressz tanfolyam.Én ezért mondtam hogy most nincs időm, de nyárra lesz sztem, remélem, hát akkor meg meló van sok, de majd meglátom.
  • bens
    #69
    várjál én is iskolás vok. ez mellett járok edzésre naponta, és ezek mellett heti 2× egy másik városba edzést tartani.

    de valóban elhivatottság kérdése. mivel jóformán az edzésből élek, nem mondhatom h így kell csinálni mindenkinek. csak arra céloztam h 31 km, kb 30 perc busszal az még nem sok. van aki munkába, meg suliba is ennyit megy (pl. én :-)).
    de amúgy mind1. csak úgy mondtam.
  • peacyg
    #68
    Én megértem, azért egy iskolásnak ez más. Edzésttartani más, mint edzésre járni. Akkor Te elhivatott vagy, ha edzést tartassz. Brolly, akkor valszeg várnod kell, amíg leérettségizel...
  • bens
    #67
    én hetente kétszer járok edzést tartani 40 kmre innen, és nem okoz gondot, mert szeretem csinálni.
  • Brolly
    #66
    mikor Ált. iskolában voltam negyedikes, akkor kezdtem el rendszeresen Karate edzésekre járni.Mikor az megszűnt kb. 1 hónap múlva:) akkor abba hagytam, utána vagy fél évvel elkezdődött megint egy judo edzés, arra is jártam ,az már tartott vagy 2 hónapig. Utáa meg semmi. Én elmennék szívesen bármilyen általad felsorolt küzdősport edzésre, de nincs rá lehetőségem!(sajna) Mert ahol lenne az Miskolc, az vagy 31 km, nem is lenne baj ha oda járnék suliba, de nem oda járok hanem Tokajba. Ezért incs időm. Mert haverom Miskolcon lakik albiba, és ő ott jár Thai-boxra, nekik is most lesz nyári szünet, és amimkor ahazjön, megkérem majd hogy mutasson pár trükköt, és majd azok során "próbálom" megtanulni az alapokat.
  • PESK
    #65
    Sztem is keress fel valami klubbot és ott szakszerűen megtanítanak az edzők!!!
  • peacyg
    #64
    Értelek, a lelkesedés az jó dolog, de hogy egyszer megmutatják az nagyon kevés... Amúgy ha ennyire érdekel a téma, miért nem mész el edzeni, sztem erre a legjobbak (sorrend nélkül és hangsúlyozom, hogy SZERINTEM): thai-box, kick-box, kyokushin karate, kempo, meg még talán taekwondo, bár azt nem ismerem. Bár a technikák szépségét bármelyik tradicionális karatéval is meg tudod tanulni, csak azok nem kumite-centrikusak, szal nem fogsz tudni jól küzdeni, viszont nagyon szépen tudsz rúgni.
  • Brolly
    #63
    Azt is gyakorlom, mert egyszer már megmutattak egy rúgást, és addig tanulom azt míg jól nem megy, és ha az már jó, akkor fogok egy másik "gyakorlatot" gyakorolni.
  • peacyg
    #62
    továbbra is a sajátomat mondom... :) Konditerem szart se ér, anélkül, ha nem szakszerűen edzel. Mert pl rúghatsz 20 évig zsákokat, ha nem jó a technikád, azt meg kell tanítani az embernek...
  • Brolly
    #61
    joh, úgy is most fogok venni ithonra egy boxzsákot, partnerrel, meg majd lent a konditerembe "próbálkozok".
  • bens
    #60
    hogy a viharba ne lehetne?! minél többet zsákolsz, annál erősebbet és gyorsabbat fox rúgni. vagy ha nincs zsák, akkor jó a rúgópárna is, vagy bármi amit tudsz rúgni. de ez még kevés, mert ha nem gyakorlod a bunyót élesben partnerrel, akkor nem fox tudni rúgást bevinni. tehát a zsákolás meg az alapozás csak az érem egyik oldala.
  • Brolly
    #59
    ok ok, de gondolom az erőt,pontosságot zsákolással lehet, de a gyorsaságot is? vagy ahoz külön van vmi edzésmódszer?
  • bens
    #58
    amúgy (tudom h nem kérdezted, csakúgy mondom...) elárulom h nem fox jobban bunyózni, akkor sem ha titániumot rakatsz a sípcsontod helyére. ugyanis a rúgás hatékonysága a kövtkezőktől függ: erő, gyorsaság, pontosság, megfelelő időzítés. hidd el h nem a sípcsontodban van a hiba.
  • Brolly
    #57
    Hát azért nem akarok vele "még" kapufát rúgni, ahoz még kell edzeni elég sokat, de ídővel kipróbálom azt is .
  • bens
    #56
    szegeden edzek és balástyán van klubom. 2 kyus vagyok, de 3 éve vizsgáztam utoljára. úgy volt h idén m1ek 1 kyura, de nem jön össze mert akkor van a sziklamászó tábor amikor a vizsga. eleinte még érdekelt h milyen fokoztom van, de úgy vagyok vele h 2 kyuval bármilyen versenyen indulhatok szal nem kapkodok a vizsgákkal.
  • bens
    #55
    mi a fenét akarsz rúgni a sípcsontoddal? ahoz h lerúgj vele egy embert, ahoz nem kell sziklára edzeni. ha meg fát akarsz vele aprítani, akkor én a kapufát ajánlom. egy kyos aki bemutatókon seprűnyelet szokott törni a sípcsontjával, az a kapufát szokta rúgdosni.
  • Brolly
    #54
    sztem is.
  • peacyg
    #53
    abszolút felesleges
  • peacyg
    #52
    erről az jut eszembe, hogy mondta az edzőm, hogy van egy nagyon durva kempos és amikor ő (mármint az edzőm) elkezdett kempozni, a srácon egy barna öv lógot...most is ugyanaz lóg, és ez 12-13 éve volt :D Ennyit arról, hogy kinek mennyire a fontos a vizsga, a kyuk...
  • Brolly
    #51
    Hát megpróbálom, de nálunk azt is mondták(akik már régebben benne vannak) hogy ők úgy csinálták, hogy egy zokniban először kavicsokat gyűjtöttek, és azzal naponta így "ráütni" lendíteni, hagyni hogy a salyát súllya esen rá a sípcsontra, és ha már elég jól bírod akkor vasgolyókat a kavicsok helyére.Azt mondták hoyg ez nagyon jó a sípcsontra, de még nem próbáltam, és sztem felesleges.
  • peacyg
    #50
    Ehhez kellenek az edzőtársak. Minél többet rúgtok annál jobb lesz. Arra is jó a zsák, de szerintem legjobb az ütőpárnázás. Mármint a párod odafogja a combjához, Te meg rúgod, mint a lovat, persze szabályosan. Nyilván a legjobban a fightoktól, mert ott tényleg a sípcsontoddal rúgsz. De felesleges külön azt erőltetni, el kell járni edzeni, kihozni magadból a maximumot és akkor jó lesz...
  • Brolly
    #49
    Hát de úgy értem hogy a sípcsontodnak is a fájdalomküszöbje nagyobb legyen, hogy bírjad jobban a fájdalmat, ahoz is elég a zsák?
  • PESK
    #48
    hol edzel? hány kyus vagy?
  • bens
    #47
    hát konkrétan nem tudom megmondani mennyi ideje kickboxolok, mert egyszer elkezdtem, aztán sérülés miatt abbahagytam, aztán megint elkezdtem. ha azt nézzük h hány évet edzettem, akkor kb 6-8. versenyezni mindegyik szabályrendszerben szoktam (a low kicket meg a thait leszámítva), de még csak országos versenyt nyertem eddig. igazából nem nagyom erőltetem már a versenyeket, mert nem engedi az egészségem, csak az edzőm hajt folyton. magamtól sztem nem is versenyeznék.
  • PESK
    #46
    Mi például ugy szoktuk még a lábakat edzeni h a bordásfalnál rugunk különböző magaságokba körívesekt meg kitartjuk a rugásokat, stb.
    Ez szép lasan való haladáson mit értessz?? :D
  • bens
    #45
    egyedül nem lehet megtanulni kickboxolni. egy csomó dolgot csak edzőpartnerrel lehet megcsinálni.
    véleményem szerint a sípcsontot nem kell külön erősíteni, hacsak nem akarsz ilyen törés-mutatványokat csinálni. a zsákolás elég.