120
Total Annihilation
  • postmortem
    #80
    Hi mindenkinek!
    Arra gondoltam hamár ilyen pangás van megírom a minap neten lezajlott csata rövid krónikáját...

    Egy 2v2-t sikerült előadni a Ror Shock nevű pályán, ami 5 szigetből áll, ezek közül 4 egyforma az öödiken meg egy jólszituált CORE commander szobor áll, ami kb 8000 fémet ér, annak aki felszívja.
    A leosztás: Hydra,netEn vs FragStaR,postmortem
    Az ellenséges csapat a pálya bal oldalán lévő 2 szigeten kezdett, mi meg értelem szerűen a jobb oldalikon... Mivel a pálya nem teljesen négyzet alakú ezért a tőlem távolabb eső netEn FragStaR, míg jómagam Hydra társaságát élvezhettem a játék kezdeti szakaszában. Ami netEnék közt zajlott arról nem nagyon tudok, de Hydra hozzám viszonylag korán beköszönt némi raksis hajó, és nagy meglepetésemre némi adv. rombolóval. A játék ezen periódusában gyakorlatilag mindenem épült, úgyhogy az első támadást éppenhogy sikerült visszavernem, ami jót tett a gazdaságomnak, hiszen egy adv. romboló kb 2000 fém, ami ugyebár a roncsból kinyerhető ! Közben a középső szigeten ácsorgó commander szoborból kinyerhető fémet is sikerlült megszerezni, szal kezdtem jól állni. Nem így FragStaR, akinek igencsak komoly gondjai voltak netEnnel és mintegy a hab a tortán még Hydra is meglátogatta nagyságrendileg kb 50 vamppal. Közben Hydrával intenzív "nedves" csatába kezdtünk, aminek a végén sikerült felül kerekednem, és ismét jelentős mennyiségű fémet hagyott bázisomnál . Egyszersmind sikeremen felbuzdulva támadást indítottam Hydra ellen a pelican seregemmel, amit némi adv. submarine és egyes szintű romboló kísért. Mivel Hydra nem épített védelmet, sikerült elég jól kipucolni mindn gyárát és építőjét, leszámítva a commanderét... A támadás nem volt sima, ugyanis eközben meg kellett küzdenem a vamp seregével , de a pelicanok elég jól vették az akadályt némi hawk támogatással. Erre az időre nagyjából FragStaR északi bázisa porrá lett, de 1-2 épülete maradt, amik meglepő módon a játék végét is megérték... Ekkor netEn indított gigantikus brawler támadást, aminek 1 halott flakker és 2 döglött fúziós lett az eredménye... Ebben a szakaszában a gémnek FragStaR nálam, míg Hydra netEnnél próbált "újjáépülni"... Az elkövetkező 5-10 percben ment némi heveny harc, de semmi fontos. Megpróbáltam netEnt pelicanokkal lerohanni, de a támadható pontokat jól védte. Mi az ellenség légi támadásait nyögtük FragStaRral, mígnem megláttam a fényt az alagút végén :D Történt ugyanis, hogy egy berepülés alkalmával netEn commanderét megpillantottam, amint a gazdaság közepén épít. Na több se kellett... Amint volt megfelelő mennyíségű repim felderítettem és már ment is az air strike :D Szerencsémre meglett, el is szállt sokmindene, de hogy ne érezze jól magát FragStaR is küldött neki egy atomot :DD Mindeközben lelkesen hadakoztam Hydrával, aki a bázis felét lemosta egy vamp támadással. A végén azonban netEn-t porrá atomozta FragStaR aminek eredménye képpen sikerült megnyernünk a csatát.

    Ez a leírás teljesen és abszolúte szubjektív szal tuti mindenki másképp látta, de a lényeg, hogy jó kis game volt meglepően jól sikerült elosztani a csapatokat, talán ennek volt köszönhető, hogy nem 10 perc alatt lett vége...

    Remélem sikerül kedvet csinálni a többieknek, hogy többen és gyakrabban játszhassunk ezzel a jó kis gaméval...
  • Charly
    #79
    Jó ez a Game
  • postmortem
    #78
    Élesszük!
    irc: ta.hu!!!!!!!! Itt mindig vagyunk este 18:00 után multi mehet akár hús-vér akár ai ellen
  • kisviku
    #77
    Nálam is nagy kedvenc volt.Elsősorban a jó játékmenet, viszonylag jó kezelhetőség és a kellemes zene miatt.
    Persze akkoriban azzal versengtek az RTS fejlsesztők, hogy ki hány egységet tud felvonultatni játékában.Hát ezzel a játékkal megdöntöttek minden rekordot.Már-már idegesítően sok egység van benne, ami nem lényeges, ha kevesebbel, de jobban használhatóbbakkal is lehet élvezni egy játékot.
    Viszont a nagy lőtávú ágyúk zseniálisak voltak...csak nem multiban.
  • Mihail
    #76
    hát nem a kinézet a lényeg egy játéknál, bár az is szempont
  • Thanatos
    #75
    mivel ez má nagyon nem mostani game... de a maga idejében korszak alkoto volt... (első game amibe rendes domborzat volt)
  • Mihail
    #74
    Az új 3.1es varzió nagyon jól nyomja multit!
    http://quantum.tauniverse.com/tam/ itt található egy modkezelő progi, ami multiplayert is kezeli, elég jól sikerült
    de van multi az alábbi helyeken:
    Where to Play:

    PhoenixWorx Download their client to play a version of Galactic War.
    The Zone Play at the Microsoft Gaming Zone. Some of the best active players play here.
    GameSpy Arcade Download their client to play.
    TA Community IRC Join channel #gnug to see if any games are going on.
    3.1c patch kell a multihoz, meg kering a neten egy olyan rip ami 3.1c-s és csak 318mega, benne minden cuccal(TAM mod rendszer meg minden ami kell)
  • Mihail
    #73

    ezt akartam berakni
  • Mihail
    #72

    még több kép az alapjátékból
  • Borg
    #71
    hmm. Ez elég gagyin néz ki.
  • Mihail
    #70
    http://www.tauniverse.com/
    itt elég nagy multiplayer élet van
    meg modkészítés
    pályaszerk.
    stb
  • Mihail
    #69
    http://www.uploadthis.co.uk/uploads/Axon/opsnapshot.jpeg.jpg
    ez egy mod
  • Mihail
    #68
  • Borg
    #67
    Képeket rakjál már be belőle. Engem érdekelne mostnában valami jókis RTS.
  • Mihail
    #66
    ezt a verziót érdemes beszerezni! torrent linket tudok adni
  • Mihail
    #65
    Total Annihilation PC 3.1 Multiplayer
    -------------------------------------
    Ripped: CD music soundtrack, Introduction movie, Single player campaigns.

    Pruned all unnecessary junk files (dead MP services, etc).

    Includes post-3.1 official Cavedog units (6), and maps,
    Core Contingency units and maps.

    Unit limit increase (5000) made in .INI

    No-CD 'cracked' 3.1 executable.

    This provides a good "clean slate" install of the basics,
    ready to have any Mod/TC/maps/mutators installed.

    TA:M is recommended for advanced options and users.

    ------------------------------------
    Optional things included:
    regfix.zip - Registry entry for the Zone; slow machines
    TA_Config.txt - Playing TA through proxy/firewall and more
    tademo99b2.exe - game recording/enhancing app
    tam1_0_2beta.exe - mutation program, handles mods and more

    (Mint: This is a 'minted' game, designated by the .mint. arbitrary extension.
    Minted games are designed to be deployed (possibly en masse, ala LAN) quickly
    and correctly- no time consuming CD swapping, installer programs, etc. They
    provide the exact contents of a virgin install. Dump the files to a desired
    directory, and run the correct executables and/or registry patches,
    and you have a working copy of the game.)

    Keep it real and on the scene for as long as possible.
    Simple and effective.
    Peace!
  • Mihail
    #64
    élesszük fel azt a jók kis gamét!
  • Kevi
    #63
    megoldódott
  • Kevi
    #62
    hello

    egy olyan kérdésem lenne, hogy mikor felteszem a játékot és elindítanám akkor elsötétül a képernyő és visszalép asztalra.
    az normális, hogy telepítésnél 33 mega helyet igényel?
    a feltelepített mappában van egy setup file, mikor arra kattintok egy ablak ugrik fel: unable to initialize setup files

    a gépem: asus radeon 9600XT, 512 memória, intel p2.8 Ghz, asus p4p800 e deluxe alaplap.

    Plz help!

    köszi
  • postmortem
    #61
    Na mi van veletek? Sok az UV? :D Kapjuk már össze magunkat és toljunk egy-két TA partyt!!
  • postmortem
    #60
    TAUCP sztem felesleges alap + CC boven elég. Unmapped/True mellett az egysegek 50%-a eleg jól hazsnalhazó a maradék meg úgy szar ahogy van :D

    Amúgy meg gyertek jáccani!

    IRC: ta.hu
    MSN: [email protected]

    web: Total Annihilation Hungary
  • tirpitz
    #59
    Köszi szépen! Vizsgaidőszak után nekiállok:)
  • Braveheart
    #58
    Bugmentes? Hehe. Nálam több új egységnek nincs textúrája, mint ahogy haveromnál sem. A ritkán előforduló kifagyásokról nem is beszélve.
  • Hydra
    #57
    UTASP továbbfejlesztéséből lett a TAUCP. (=stabilabb, bugmentes)

    Érdemes feltenni ha unod a CCt és ütős egységeket akarsz. Pl az ARM ccben teljesen használhatatlan Mavericket leszámítva.

    A savegameket nem fogod tudni visszatölteni TAUCPvel, ilyenkor a Totala mappában lévő Realfrontend.exe-t kell elinditani ahol egy nyomással ki lehet kapcsolni a Taucpt, és máris játszhatsz singleben.

    TAUCP : http://www.planetannihilation.com/taucp/main.htm

    Ha kifagyogat XPben nem csináltad meg normálisan az installt, a sorrend fontos. TA multi spawn + CC + (BT , nem kell multira nézve max a +5 pálya miatt amiket le tudsz szedni máshonnan is) +patch 3.1c + letöltött pályák + TAUCP

    TAUCP install előtt nem lehet a Totala mappában 3rd partys AI.

    http://www.tafansite.com/index.php?page=downloads itt van patch is
  • Braveheart
    #56
    olvass vissza 1-2 hozzászólást
  • tirpitz
    #55
    Nálam XP-n sokszor lefagy a TA, és elég gyakran nem tudja betölteni a saveket. Valami megoldásotok nincsen erre? Az alap TA, Core Contingency, és a Battle Tactics van fent. Lehet hogy a BT zavar be?
    Multiban én is benne lennék...
    A TAUCP-t honnan lehet leszedni?
    "Kell hozzá a CC meg a patch." Ezek szerint BT nem? Melyik patch?
    Előre is köszi!
  • Methylisocloro
    #54
    Na és mi a helyzet az UTASP-pal???
  • Lemming
    #53
    Érdekes ez az TAUCP, baromi sok egység...
    De érdemes feltenni?

    Ki van egyensúlyozva?
    Mert majd mindegyik egység leírása szerint über... :)
  • Hydra
    #52
    http://www.tafansite.com/index.php?page=downloads


    Itt található a CC mapek nélkül, patch, map, stb
  • IvanovicsTech
    #51
    Az a helyzet hogy a kiegészítő lemezeim elvesztek.honan lehetne letölteni ezeket?
  • Hydra
    #50
    Total Annihilation Unit Compilation Pack

    Kell hozzá a CC meg a patch.

    Jo sok 3rd party unit van TA hoz de idővel besokall a program, nem tudja kezelni öket, multiplayernél zavaró mert mindenkinek meg kell lennie az adott egységnek és ugye nincs kiegyensulyozva.

    A TAUCP egy egységcsomag 230 válogatott unitból és teljesen kiegyensúlyozva mindkét oldalra, az egységek filecsomagokban vannak, + 6 különböző AI is jön hozzá.

    Szokni kell egy jó darabig, és a 230ból kb 50% használható igazán, de az még igyis elég és ha belejön az ember nagyon durvákat lehet vele multizni. Ajánlom annak aki megunta a CC-t :)
  • Lemming
    #49
    Kezdjük az elején: Mi az a TAUCP? :)

    Én csak a CC-ig ismerem TA-t, nekem az is elég volt.
  • Hydra
    #48
    Mircben nem ismerem ki magam de szivesen mennék!
    hova kell mit irni?
  • Methylisocloro
    #47
    Mindenesetre meglepődtem hogy milyen aktivitás van még mindig a planetannihilation.com-on :)
  • Methylisocloro
    #46
    Szerintem is ez minden idők legjobb RTS játéka!!!
  • Hydra
    #45
    Helo,

    A mapek csak akkor mennek ha taucp install előtt rakod be öket a totala mappába. ha mégsem müködnek akkor http://www.fileplanet.com/dl.aspx?planetannihilation/tamec/util/tamechpi/Tamec2004final.zip
    akkor hiányzik a tamec hpi-d amit a linkre kattintva tölthetsz le.
    Ez onnan derül ki ha töltés közben kivág valami hibaüzenettel.

    A mapeket egybe
    http://www.planetannihilation.com/legacy/intro.htm
    itt szedheted le de nem ajánlom mert sok az ocska gagyi benne.

    Az ajánlatom továbbra is áll:
    "Keresek játékosokat agyament TA TAUCP multikhoz, kezdőktől fullprofi játékosokig jelentkezzen aki akar,
    legeslegegyszerűbb ha megkerestek MSNen [email protected] címen.
    A netem 512K fölfele, kb 4-5 játékost stabilan elbir ha mindenkinek DSL/cable ja van."
  • Braveheart
    #44
    NA, megtaláltam a választ....
    Q: After installing TAUCP, i get a bunch of NEW maps, but when i try to load them, i get an error message, what's wrong?
    A: Those are not really maps, they are actually map profiles that define the correct AI profile to use so that you'll get a better AI. Most of the maps you see are from TA, TA:Core Contingency and probably TA:Battle Tactics as well. There are also some mission-only map profiles (that has proper stating points to allow players to play skirmish/mutliplayer games with mission-only maps). If you don't see a preview screenshot when selecting the map, it means you don't have that map. It is that simple.
    honnét tudnám ezeket a pályákat leszedni gyorsan (úgy értem vmilyen csomagban, nem egyenként)
  • Braveheart
    #43
    Ezt nem értem... Felrakom a játékot, utána a CC-t, majd a 3.1-es patchet és a TAUCP-t. Elindítom a játékot, és az új mapok nem mennek, a minimap helyén egy szürkeség van és ha mégis start gamer megyek akkor meg kilép a játékból töltés közben. Mi lehet a baj?
  • Lemming
    #42
    Ugye 3.1 verzió és a gyári unitok a mérvadóak?
  • Braveheart
    #41
    Én is mennék ha megmondaná vki hogyan lehet az új mapokkal játszani.