63
IRQ ütközés Help!
  • hispan2
    #63
    Nekem meg ilyen:

    De most, hogy kihúztam minden USB-t a gépből (szkerrenr, webkamera, stb.), szóval mivel az USB állomásvezérlőknek vannak többi hardwerekkel megeggyező számai, így kihúzás óta (7 nap) még nem volt kék halál előtte kétnaponta egyszer biztos volt). Ha meg használnom kell egy USB-t, akka a kis időre bedudom, addig nem szokott gond lenni.
  • nemcsakfeel
    #62
    nincs a 2.,6.,7. ?
  • NeoMaN
    #61
    Itt az enyém, APIC kikapcsolva a BIOSban (így picit gyorsabb az AMD-s rendszer, és nem recseg sose a hangkari).
  • hispan2
    #60
    Mert ezek ütközés miatt száll el rendszeresen kékhalál miatt a gép. És sajna 3 darab 1-6os szémom és 2 darab 18-as számom is van és ezeből néhányat el kéne állítani még felhasználatlan számokra. Csak ezért.
  • budacsikattila
    #59
    bocsi lusta vagyok visszaolvasni.Miért is akarod lecserélni őket?
  • hispan2
    #58
    Szóval akkor hogyan is lehet ezeket a windóz által többször kiosztott számokat lecserélni? Ez itt a végső kérdés.
  • nemcsakfeel
    #57
    jobbá nem teszi a gépeg ha felesleges IRQ-q vannak, viszont ha nincs elég az nagy gond.
    nem lesz tőle gyorsabb a géped, ha most jó.
  • budacsikattila
    #56
    Bocsi de én is pont az IRQ-at nézegetem a gépemen, de akkor most mi az ACPI és az APIC?Azt hiszem átlagosan mükszik a gépem, de ha letiltanám a hálókártyám (mert nem használom csak van) akkor a szabad IRQ jobban hasznosítaná magát és még gyorsabb lehetne a gépem, vagy ez mindegy már?
  • hispan2
    #55
    Újraindulás úgy, hogy amíg nem vettem kia rendszerhibánál az autómatikus újraindítást, addig indult újra. geyébként kékhaláról van szó. De kezdem azt hinni hogy ez a hardwer dolog csak kamu mert megfigyeltem, hogy csak akkor van kékhalál ha nyitva egy internet explorer és mot hogy visszagondolok csak akkor, ha az SG fórumát böngészem. És ez nem vicc, ennek az üzenetnek az eleje is kétszer lett leírva imént említett okok miatt. Szóval lehet, hogy az egész szoftveres baj.
  • NeoMaN
    #54
    Figyelj, egy gép újraindulásának leggyakoribb okai:
    -Proci vagy az egész rendszer túlmelegszik
    -Rossz, ingadozó feszültségeket leadó tápegység
    -Hibás ram

    Szal az újraindulásokért biztos nem az IRQ-k a hibásak....
  • hispan2
    #53
    De akkor mit lehetne még állítani?
  • hispan2
    #52
    Nekem ez az opció (APIC) el van sötétítve (nem állítható), de ez nem is baj, mert enable-re van állítva. Szóval biztos nem az a baj, mert Enabled állípotban is ugyanúgy újraindul időről időre a gép.
  • hispan2
    #51
    Na én most megnézem tényleg látva ezt aképet mert nekem is ilen biosom van egy nem éppen régi alaplappal.
  • nemcsakfeel
    #50
    az én biosomban nincs se acpi, se apic .. p2 es gép
  • NeoMaN
    #49
    Leírnád pontossan az alaplapod típusát? Egyébként nekem is van olyan IRQ ahol 2-3 netán 4 eszköz van egyszerre, de semmi gondom...
  • NeoMaN
    #48
    Amúgy kurvafurcsa, mert ITT meg nem APIC-ról hanem ACPI-ről gagyognak IRQ ütközés esetén. Most már én is meg vagyok kavarodva bazzeg. Ha hazamegyek, mostmár télleg megnézem a saját BIOS-om. :)
  • NeoMaN
    #47
    nemértelek! nem vicc a lenti kép. vagy mire gondolsz??
  • nemcsakfeel
    #46
    ez április 1. ?
  • NeoMaN
    #45
    Advanced BIOS Feature-ben van. Itt egy kép, alulról a második opció.
  • nemcsakfeel
    #44
    Nekem sincs.
    Viszont annyit javult a helyzet, hogy VGA nak engedélyeztem IRQ-t, így fel tudok hozzá rakni drivert. Azelőtt 4 driver is hibát dobott elő.
  • hispan2
    #43
    Nekem meg még mindig nincs megoldáom sajna.
  • nemcsakfeel
    #42
    kipróbáltam megint, USB-t is csak úgy tudom letiltani, hogy legalább a többi eszköz működjön, ha a PNP OS -t No ra állítaom..
  • hispan2
    #41
    Már megörültem hogy három napig nem indult újra a gépem de ma megint... És még mindig nincs megoldás.
  • hispan2
    #40
    Fogalmam sincs de majd Greenpeace barátunk elárulja.
  • nemcsakfeel
    #39
    jaja, nekem sincsmeg.
    ez vmi spec feature?
  • hispan2
    #38
    De ebben a bizonyos Phoenix Award BIOS-ban hol találom azt az APIC-ot?
  • NeoMaN
    #37
    "Az APIC deaktiválásával 15 IRQ marad 23 helyett, így a gép visszatér a Win98-as korszakba... Ráadásul a kevés IRQ problémákat okozhat hardverkezelésben Windows 2000/XP alatt."
    Az APIC bekapcsolása további 8db, virtuláis, a winfos által is könnyen kezelhető IRQ-t hoz létre....
  • nemcsakfeel
    #36
    Az az opció energia gazdálkodásra vonatkozik, nálam aszem S1 nél úgy megy készenlétbe a gép hogy ventillátorok mennek, S3 viszont úgy megy készenlétbe hogy kívülről úgy néz ki mint ha fullra ki lenne kapcsolva, viszont kb 5 sec alatt felébred.
  • hispan2
    #35
    Nekem csak ACPI van, APIC nincs. Így hát megnéztem, mi az az ACPI és azt állítottam át. S1-en volt, van még S3 (ezen van most) és van még S1&S3 is. Mondjuk jó lenne tudni, mik ezek.
    Csaomót kerestem ezt a APIC kapcsolót de nem találom. A BIOS-om Phoenix Award BIOS ha ez segíthet.
  • nemcsakfeel
    #34
    de azért leírhatod :)
    na egy fokkal előrébb vagyok ( tHX az ötletet: párhuzamos port irq ja biosból kiiktatva, nyomtató is majd USB re megy. )
    így a lan kártya sikeresen működik.
    viszont még USB nem megy.
  • NeoMaN
    #33
    Áhh, mind1, ez nem az.. :ÐÐÐ
  • NeoMaN
    #32
    nézd már meg, mit ír neked itt a gép:

  • nemcsakfeel
    #31
    az már volt Enabled is meg Disabled is, de nem segített.
    De hát mit tiltsak le? VGA nem kap.. Sorosport: egér. Párhuzamos: nyomtató, USB re menne a szkenner.
    - Integrált hang van, annak 2 IRQ kell, ha csak egyet kap, akkor akad a hang mint állat
    - Lan kártyának egy kell szegény ISA-s.
    - USB nek 4 kell ..
  • NeoMaN
    #30
    OS PnP enabled legyen sztem. ponbt az a lényege ennek is, ha gubanc van, akkor winfos megolja...
  • NeoMaN
    #29
    soros port, usb amik nem kellenek, printer port, scsi vagy sata vezérlő, stb.
  • NeoMaN
    #28
    próbáld meg letiltani biosból, vagy a windows eszközkezelőjében azokat a dolgokat amiket nem használsz.
  • nemcsakfeel
    #27
    Nincsen se ACPI, se APIC.
    Elvileg ha a Pnp Os installed Disabled re van állítva, akkor a bios lekezeli az ütközéseket. De ez még mindig nem jó.
    Az USB kártyának mindenképpen kell az összes IRQ? Úgyse használnék egyszerre 4 eszközt..
  • hispan2
    #26
    Kipróbálom csak akkor kimentek mindent. Ja és remélem, hogy ezt képes leszek megtalálni.
  • nemcsakfeel
    #25
    Megnézem ezt az apicot, de szvsz nekem ilyen kapcsoló azon a gépen nincsen.
    Próbáltam már párféle konfigurálást, most nem ír ki semmilyen ütközést, viszont a lan kártya mégse megy :(
  • NeoMaN
    #24
    APIC (nem ACPI!!) módot enabledre kell állítani a BIOS-ban. Ezután a win tudja kezelni az esetlegesen ütköző dolgokat is gond nélkül. Vigyázat, mert lehet, hogy újra kell installálni a wint a beállítás után rögtön (ugyanis nem képes betöltődni). Szal elötte mentsetek!