78
Roland-Garros
  • REALista
    #78
    Jaja!:D
  • Zenszkij
    #77
    És azt is sejteni lehetett ki nyeri meg :D.
  • REALista
    #76
    A döntőig csak formalitás volt az egész.Mindenki tudta hogy Nadal-Federer döntő lesz...
  • Zenszkij
    #75
    Paff 3-1es összesítéssel Nadal nyerte a férfi egyénit...Henin is lazán verte 6-2, 6-1re Ivanovicot. Remélem jövőre sokkal kiélezettebb lesz a mezőny. Jah és persze a dijátadáskor ott volt kedvencem Gustavo Kürten, aki megígérte jövőre rövidgatyában fog ott állni a (díjátadáson persze). Remélem :DD
  • Zenszkij
    #74
    6-7 éve Nadallal együtt edzenek. Kedvelem Moyát, de most jobb volt Nadal. Sharapova is lazán kapitulált ma, Henin is a döntőbe jutott. Megmondom őszintén ezévben nem olyan izgalmas a Roland Garros, nincsenek kiélezett meccsek, leszámítva Sharapova meccsét a svájci ellen.
  • gercse
    #73
    ja, sajnos, de várható volt mondjuk...
  • Zenszkij
    #72
    Moya kiesett, többet vártam volna tőle. 3 laza null.
  • gercse
    #71
    kiesett Moya, kedvencem...:(, mondjuk Nadaltól nem szégyen
  • Zenszkij
    #70
    Federer ugyan játszmát veszített, de a kis spanyol Robrédon is átverekedte magát. Talán Rafael Nadal állítja meg, remélem azért nem.
  • Zenszkij
    #69
    Sharapova és Ana Ivanovic is bejutottak a négy közé. Egymás ellen játszanak a döntőbe jutásér. Micsoda bomba párosítás .

    VS

  • Zenszkij
    #68
    Nadal könnyedén túljutott Hewitton, amúgy is unszipmatikus az ausztrál, remélem azért Federer veri a döntőben, fogadtam rá !
  • Zenszkij
    #67
    Sharapova mekkora szerencsével jutott tovább !!! Mindegy, szurkolunk neki !!
  • Zenszkij
    #66
    Mi az senki se szereti a teniszt? Nem nézitek az idei Roland Garrost?
  • Ramore
    #65
    úgy legyen, de ugye Kapros is ígéretes tehetségnek volt kikiáltva, még én is majdnem bekajáltam. :) azóta eltelt több, mint 1 év és a helyzet rosszabb, mint volt
  • Laffite
    #64
    ez tulajdonképpen egyszerű matematika, hiszen a juniorok között sokkal kevesebb kiemelkedő képességű versenyzővel kell számolni, mivel az itteni igazán jók minimum 20-szor kevesebben vannak mint a felnőtt mezőny legjobbjai, de ezzel együtt is biztos vagyok benne, hogy egy éven belül komoly fejlődést fog elérni, ami eredményekben is megmutatkozik majd.
  • Ramore
    #63
    Kapros a legjobb példa arra, hogy sikeresnek nevezhető junior évek után mennyire nem tudott berobbanni a felnőtt mezőnybe jó magyar szokás szerint. Én reménykedem abban, hogy Szávay nem esik bele ugyanebbe a "betegségbe" és 2-3 éven belül bekerül a TOP70 közé, mert annál késöbb már esélye sem lesz a komolyabb eredményekre, mert a világ más pontjáról mindíg be fognak robbanni a 18-20 éves valódi tehetségek.
  • Laffite
    #62
    +még ami fontos, Ági még nincs 17 éves, tehát sem fejben, sem fizikailag nincs még ott, ahol a felnőtt mezőny 90%-a már ott van...

    pl idény elején Bogotában, alig 16 évesen feljutott a főtáblára, de ott a második körben alulmaradt a nála 6 évvel idősebb és 5 éve felnőtt játékos Pennettától. Aztán Mexikóban Beltrame, aki szintén top 100-as, de 9 év előnye van Ágival szemben, ezzel együtt elvett tőle egy játszmát... Franciaországban szintén kiharcolta a főtáblát 3 győztes meccsel, aztán a cseh és a törökországi tornán sajnos nem sikerült bekerülni a 32-be, viszont ha év végéig el tudna jutni egy olyan pozícióba, hogy ne kelljen neki ennyi kvalifikációs meccset játszani a főtáblákért, akkor azzal nagyon megkönnyítené a saját dolgát.
  • Laffite
    #61
    a Top 100 nemcsak a magyarok szemében bűvös szám, az már tényleg nagyon nagyon kemény, a Top 10 pedig már világklasszisokat jelent...

    azóta Ági megnyerte az egyest is juniorban, és aki télleg arra számít, hogy ezután a felnőtt mezőnyben majd aprítja az élvonalat, az nagyot fog csalódni, mert Ági egyelőre a juniorok közt az egyik legjobb, a felnőtt mezőnyben pedig még nem indult akkora tornákon, hogy látványosan előre tudjon lépni a WTA listáján, de én nem lennék benne biztos, hogy kb másfél év múlva nem lesz 70 alatt... addig biztos nem, mert fél év alatt csak egy Clijters vagy egy Henin tud annyi pontot összeszedni, de nekik se volt könnyű újra feljönni a tornák kiemelt helyeire.
  • Ramore
    #60
    Nadal teljesen megérdemelten megnyerte a versenyt, 19 évesen a csúcsra kell tudni juttatni egy fiatal teniszezőt annak az edzőnek, aki valami komolyat szeretne elérni a tanítványával. Megnézném a magyar 19. életévében járó teniszezők milyen szinten tartanak, illetve milyen messze vannak a "kész" állapotuktól.
  • Narcotic Syntax
    #59
    nagyon jo meccs eddig! én puertanak szurkolok de amit nadal lemuvel az sem emberi :)
  • Ramore
    #58
    amikor Mandula a 30. körül volt, akkor is ki tudott kapni a 248. helyezettől is.
  • Hangianix
    #57
    Mandulanak mennyi volt a legjobb? 48? Vagy meg jobb is volt (oszinten szolva en 30 korulire emlekszem, de azt nem merem bemondani vakon :D )? Az a gond, hogy tartosan nem tudjak tartani a formajukat es a vetelytarsakhoz kepest kesobb kerulnek arra a szinvonalra.
  • Ramore
    #56
    aztán valahogy mégsem fog majd beérni a felnőtt mezőnyben, talán párszor átjut a magyarok szemében bűvös TOP100-on, de 70-nél lejebb már nem fog jutni. volt erre már példa nem is egy, miért lenne ez másként?
  • Laffite
    #55
    A junior lányok versenyében párosban Roland-Garros bajnokunk van Szávay Ági személyében!

  • PeeTeR
    #54
    jo persze le a kalappal, plussz semmi bajom nincsen vele, SOT szuletesnapjan ilyen eredmenyt elerni, eleg rendessen elesmiresre melto. Csak Federer -t sajnalom ;P O a kis favorite
  • Ramore
    #53
    19 évesen favoritja a versenynek a nyitónap óta és mostmár szinte biztosan be is fejezi a feladatot. le a kalappal!
  • PeeTeR
    #52
    megnyerte ez a pocs spanyol...
    o hogy az a ******************************
  • PeeTeR
    #51
    merkozesert adokat Nadal
    FEDERER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Laffite
    #50
    messze még a vége, de amúgy se szabad ezt ilyen komolyan venni, ez csak sport, vagyis játék, amúgy meg én is Federernek szurkolok.
  • PeeTeR
    #49
    baze, ha Federer kikap Nadal -t kinyirom arzennal
  • Laffite
    #48
    persze, ez tény, de attól még nehéz kivárni a végét :)
    de most például hatalmas jó két elődöntő született és remélem összejön egy Puerta-Federer döntő is :)
  • PeeTeR
    #47
    najo de nem tudnak mindig mindenkinek a kedvere tenni olyan szinten hogy csak azok jatszanak akik utos es kemeny szetteket nyomnak
  • Laffite
    #46
    na igen, csak hát a hagyomány... és valamilyen sinten igazuk is van, csak télleg az, hogy ha olyanok játzsanak, akik közömbösek az embernek és a teniszük is felejthető, akkor azt elég gáz kivárni.
  • PeeTeR
    #45
    huh ennyire nem ismerem meg oket. zoldfulu vagyok egyenlore. Patty Schnyder az biztos :) Aztan Dementieva, Myskina, Pierce ok akiket meg arcra is be tudok azonositani. De tanulok! :))

    en is azt birom Sharapova -ban hogy agressziv, en is szeretek igy jatszani. Sot, nagyon szeretek! :)
  • Ramore
    #44
    én is nagyon utálom a 4 órás meccseket, főleg, ha két noname szenved egymással. egy agassi sampras meccset viszont símán végignéztem.

    szerintem bőven elég lenne a 3 szettes meccs férfiaknál is.
  • Laffite
    #43
    Sharapova kétségtelenül agresszív teniszt játszik, de azért én másokat is szívesen megnézek, pl Schnyder, Farina Elia, Dulko, Mirza, Dementieva, Myskina, Jankovic, Razzano, Dechy, Golovin, Pierce...

    ATP oldalról meg az argentínoknak szoktam szurkolni, Gaudio, Puerta, Coria, Canas, Acasuso, Nalbandian...
  • Laffite
    #42
    a WTA-val van szerződésük, de pár éve meg fordítva volt, akkor meg csak ATP tornákat adtak.

    amúgy a G.S. tornákból amit közvetítenek, az eleve vegyes közvetítés, hiszen a második héten (ha nincs eső miatt torlódás) eleve váltott napok vannak férfiak és nők között. a másik meg az, hogy egy izgalmasabb férfimeccs egy GS tornán általában 5 szettes, ami minimum 4 óra, na én meg attól akadok ki amikor számomra 2 érdektelen pasi nekikezd délben és 4-kor még belekezdenek az ötödik játszmába, miközben másik 2 pályán már lement másik 4 meccs, amiből semmit nem adtak...
  • PeeTeR
    #41
    nekem vegulis olyan mindegy csak jo legyen. bar Sharapova -t szivesen elnezegetem mindenfele hatso gondolat nelkul
  • Ramore
    #40
    Nekem a hócipőm televan már a nő teniszmeccsekkel, a Eurosport az utóbbi 1 évben 10x több nő meccset ad, mint férfit. Korábban nem így volt, szinte minden nagyobb férfitornát közvetítettek.
  • PeeTeR
    #39
    ja bazze ne is mond, mar tukon ulok