78
Roland-Garros
  • dodgecharger
    #38
    100%-ban egyetértek veled.
    Viszont ezzel a játékkel még Henin is nagyon meglenne ám szorongatva!
  • Laffite
    #37
    amúgy a két mai elődöntő elég viharosan egyértelmű volt, szegény oroszokat már szinte sajnáltam...
  • Laffite
    #36
    az biztos, mert Henin jelenleg szerintem jobb mint Pierce, de a hazai pálya a Garroson az nagyon hazai pálya... szal szerintem az fog nyerni, aki idegileg kevésbé készül ki, ezért tippelnék Heninre, bár Pierce-nek fogok szurkoni.
  • dodgecharger
    #35
    na asszem Szombaton az utóbbi évek legjobb döntőjét fogjuk látni a nőknél!
  • PeeTeR
    #34
    hm... koszi szepen a felvilagositast
    (csak iden kezdtem el nezegetni a kozvetiteseket, eddig csak WRC -t neztem mast nem nagyon, de valahogy most bejon a Tennisz is meg a F1 is - szoval ezert nem vagyok tulsagosan kepbe - egyenlore!!! )

  • Laffite
    #33
    Davenport is kikapott, szal nagyjából marad a különbség köztük, marad az orosz második helyen, annál is inkább mert tavaly valamelyest jobban szerepelt itt Sharapova mint az amerikai.

    Amúgy Mykina veszítette a legtöbb pontot, hisz tavaly nyert, itt meg az első körben elvérzett, Pierce viszont jópár helyet előrejöhet a 23. pozícióról, de a legtöbbet Karatantcheva jön előre, eddig 98. volt, most talán már az 50-be is befér majd.
  • PeeTeR
    #32
    egyebkent Sharapova lehet meg elso? csak mert ma ugy eleg rendessen kikapott
  • PeeTeR
    #31
    ebben nem is ketelkedtem csak kivancsi voltam mennyire alazta agyon
    (ja es koszonom a linket)
  • Laffite
    #30
    ...Ivanovic és a kis bolgár is elvérzett, azaz mindenki kiesett akinek eddig szurkoltam, most már remélem Pierce nyeri a tornát!
  • Laffite
    #29
    eredmények
    ...vagyis simán hozta
  • PeeTeR
    #28
    Federer mennyire nyert?
  • Ramore
    #27
    igazad van, de 10-15 emberpalánta utaztatása, külföldi nevelésének a költsége még a tördéke sincsen mondjuk egy vizilabda, vagy kézilabda szakosztályhoz mérten.
  • Laffite
    #26
    ...azon nem kell csodálkozni, hogy nincsenek jó hazai edzőink, mert honnan is lennének...???

    amúgy télleg nem kell hozzá "semmi extra", csak iszonyat sok pénz, ugyanis azt a gyereket aki majd 15-16 évesen (mint Karatancseva most) már pl WTA tornán kezdi visszahozni az "árát" (ez férfiaknál mégtöbb, 17-18-19 éves kor), szal azt a versenyzőt 5-6 éves korától, vagyis cirka 10 évig kell a legjobb tenisziskolák egyikébe járatni monjuk az USA-ban, közben hónapról hónapra folyamatosan vinni a világ legkülönbözőbb részeire a korosztályos és junior versenyeken indulni, ami megint nem két fillér, és ha télleg tehetséges, akkor még lesz is belőle valami...

    ...ha mindez együtt van, akkor már télleg csak az ütő meg a pálya kell...
  • Ramore
    #25
    az a vicc, hogy a teniszhez nem kell semmi extra, pálya, ütő, tehetség és egy külföldi edző
  • Laffite
    #24
    nem tudom, amikor visszakapcsoltam már az oroszok játszottak...
  • PeeTeR
    #23
    magyar tenisz legalabb olyan jo mint magyar foci...
    egyebkent nem tudja valaki hogy ma delutan 16:20 -kor miert maradt felbe a merkozes? ferfi tennisz volt es a birora akadtak ki a nezok is meg a jatekosok is. aztan elindult a nagy hozonges meg a telefonalgatas a birok reszerol. csak el kellett jonnom otthonrol igy nem vagom hogy mi volt a gond. ha valaki tudja akkor irja l mert eurosport oldalon egyszeruen nem talalok rola semmit sem. mondjuk lehet hogy csak az en figyelmem kerulte el, dehat...
  • Laffite
    #22
    Hát ja, de azt azért ki kell tudni választani valahogyan, h mégis ki legyen az a tíz, erre lennének jók a színvonalas korosztályos bajnokságok, ami nem biztos, h pénz kérdés, mert az elején sok szülő még áldozna is némi anyagiakat a gyerekére, csak magát a létesítményeket kellene biztosítani és egy jól müködő szövetség is sokat tudna tenni az ügyért. Most ott tartunk, hogy a már WTA-s lányaink segítik az újonnan kapaszkodókat mindenféle szempontból, mert itthon annyira el van mindenki, h még egy valamirevaló tornát is léptelenek vagyunk megrendezni, hisz nincs hol és nincs miből, de akkor meg nem tudom min csodálkozunk... Meg kell nézni az ATP listát, az meg még siralmasabb, és ne mondja nekem senki, hogy pl a chilei kissrácoknak tíz éve annyival jobbak voltak az esélyei a mieinknél, hogy mostanra öten vannak a 200-ban és Gonzalez a 16. helyen van, de mondhatnám a cseheket is, 11 játékos a 200-ban, Stepanek 13. a ranglistán, és még sorolhatnám az országokat Perutól és a horvátoktól egészen Romániáig, nekünk meg nincs ATP versenyzőnk egy sem :(
  • Ramore
    #21
    Teljesen jogosan, hiszen az oroszok rendkívül bölcsen nevelik, neveltetik az ifjú tehetségeiket.

    A magyar teniszbe én egy forintot sem adnék. Az utánpótlásra sem kellene költeni olyan sokat, egyszerűen ki kellene választani évfolyamonként 10 tehetséget, akiket mondjuk az osztrákoknál, vagy akár az usában ki kellene neveltetni valamelyik teniszakadémián. Ami fontos még, a magyar "szakemberek" munkáját hanyagolni kellene.
  • Laffite
    #20
    az is elgondolkodtató, hogy a nőknél pl az első 20-ban most éppen 8 orosz van...

    a mi jelenlegi rangsoroltjaink a wta listán:
    131 (135) CZINK, MELINDA
    167 (168) GUBACSI, ZSOFIA
    180 (179) NEMETH, VIRAG
    193 (195) NAGY, KYRA
    220 (217) KUTI-KIS, RITA
    233 (230) KAPROS, ANIKO
    255 (255) MANDULA, PETRA
    279 (277) SZAVAY, AGNES
    398 (401) MAROSI, KATALIN
    450 (457) POCZA, BARBARA
    532 (529) ADANKO, MILJANA
    599 (598) FOLDENYI, ANNA
    854 (851) HORANYI, ZITA
    974 (972) STADLER, ILDIKO
    1002 (921) ACS, JULIA
    1067 (1059) KISS, DORA
    1301 (1288) TRUNKOS, JUDIT

    ...de azért változatlanul szurkolok mindannyiuknak!
  • Laffite
    #19
    nem támogatja, mint ahogy az utánpótlásba is csak jelképes összegeket öl és a pályákba, létesítményekbe szintén, más kérdés hogy talán pont ezért nincs sehol a teniszünk :(
  • Ramore
    #18
    a magyar teniszező "hölgyek" ismét nagyot alkottak, nagyon remélem, hogy ezt a teljesítményt az ország egyetlen adófizetőktől beszedett forintjával sem támogatja!
  • Laffite
    #17
    sokaknak, pl Patty Schnyder, Jelena Jankovic, Gisela Dulko, Sania Mirza, atp oldalról meg nekem mindegy, csak ne roddick nyerjen, valamelyik argentínnak örülnék a végén.
  • PeeTeR
    #16
    majus 23 -tol!!!!!
  • mateos
    #15
    Higis , nameg a Spanyoloknak
  • Kulagép
    #14
    Kinek szurkoltatok a Roland-Garros-on?
  • Lteebee
    #13
    A lemaradó:)
  • Breki33
    #12
    van egy nagyon jo teniszprogram
    Roland Garros 2001 ha valaki tudna egy cimet ahonnan le lehet szedni megkoszonnem :)
  • mateos
    #11
    jaja , mar faradt voltam..........
  • Piquet
    #10
    mert bénán csináltad
  • mateos
    #8
    Na mivan ez mér nemmegy ??
  • mateos
    #7
    <"http://www.rolandgarros.org/images/players/wtad106.jpg">
  • mateos
    #6
    <"http://www.rolandgarros.org/images/players/wtaw220.jpg">

    venus Williams
  • mateos
    #5
    <"http://www.rolandgarros.org/images/players/wtaw220.jpg">

    Venus Williams
  • mateos
    #4



    Martina Higis
  • mateos
    #3
    http://www.rolandgarros.org/images/players/wtah301.jpg

    Martina Higis
  • mateos
    #1
    Nemtom mennyire ismeritek a Teiniszt , ha igen irjatok.