37982
  • Slinky Cyle
    #37538
    18 ért nem egy rossz gitár.
  • Tibi7
    #37537
    Sziasztok. Valakit ha esetleg érdekelne, eladó az első gitárom. Samick márkájú, többet itt: gityó
  • MikX
    #37536
    Hejjo!
    Valakit érdekelne egy Marshall MG100DFX?
    Nemigazán jött be itthoni használatra :D
  • Fidolorous
    #37535
    áthúrozod ála' jimi hendrix :D én majd balkezes stratocastert akarok majd hogy megfordítva játszhassam.. na jó nem.
  • PeaceFrog
    #37534
    még ha tetszene is ez a franeinstein gitár, akkor se találnék balkezesben :D
  • Fidolorous
    #37533
    telecoustic deluxe
  • PeaceFrog
    #37532
    válogatós vagyok na :D

    szal szeretek acélos gitiken játszani aminek alapból vékonyabb a fogólapja, de azoknál is van olyan ami már a túlzás kategóriája és nem férnek el az ujjaim. és el nem tudom képzelni hogy mégis milyen lehet ez a nylonhúros vékonyított izé :D
  • Fehercsoki
    #37531
    Azt írtad nem akarsz vastag fogólapot, most meg a vékony se jó?
  • PeaceFrog
    #37530

    arra gondoltam hogy nem kényelmes
  • Fehercsoki
    #37529
    Ha az úgy problémás lenne akkor nem így gyártanák... Meg hát gondolj bele milyen vastag nylon húr kéne, hogy akkora erővel húzza a nyakat mint egy fémhúr...
  • PeaceFrog
    #37528
    és nem lesz para az hogy vékonyított a nyaka de nylonhúros? merthát azok vastag jószágok, vastagabbak az acélhúrnál... ezért akartam kézbe venni
  • Fehercsoki
    #37527
    Fender minőségi "olcsó" gitárokat gyárt, ebben az árkategóriában nem találsz jobbat szerintem.
  • PeaceFrog
    #37526
    tudom, hangszerdiszkonttól rendelném de vakon nem szeretek gitárt venni, és sehol semmi használhatót nem találtam hogy mégis milyen a kütyü
  • Fehercsoki
    #37525
    Fender szóval jó, hangszerdiszkont vagy mezzoforte biztos tart ilyet készleten.
  • PeaceFrog
    #37524
    Sziasztok!

    szeretnék venni egy klasszikus gitárt. régóta gitározok, van komolyabb hangszerem, ez csak marhulni kell, viszont azért kihallom a dolgokat eléggé, és azért jó hangszert szeretnék venni. nem igazán erőltetném meg magam a vastag fogólapokkal se, és találtam egy szimpi gitárt: Fender ESC-105. bejártam Pestet, de nem találtam sehol helyet akol kipróbálharnám a cuccot, sehol sem volt ilyen holmi csak netről lehet rendelni. valakinek esetleg van tapasztalata/véleménye erről a gitárról? mindennemű válaszért hálás vagyok :)
  • Hecker007
    #37523
    Illetve ne legyen védőföld vagy rosszul legyen bekötve.
  • Slinky Cyle
    #37522
    szerintem nem a gitárt földelte rosszul hanem a csöves erősítőt.
    Az simán kitudja végezni az embert.
    400-500 VDC elég hogy megsüsse az embert.

    Ha mondjuk egy lecsatoló kondenzátor zárlatossá válik, a nagyfeszültség áthúz a kisfeszültségű kapcsolók és potméterekhez..

    Valami ilyesmi lehetett.. egyszer csak elmegy a csöves erősítő hangja, vagy vad oszcillációba kezd.
    A gitáros mit sem sejtve odamegy az erősítőhöz és neki áll tekergetni a potikat, amiben közel 500 volt DC feszültség figyel, hogy aljas módon emberölést követhessen el.

    persze ehhez az is kell, hogy épp rossz legyen biztosíték vagy meg legyen patkolva..
  • Hecker007
    #37521
    mimimimimi?
    Ilyen marhaságot se hallottam még, ügyes volt aki ezt leírta. Még az erősítő is csak akkor ütheti agyon ha turkál benne bekapcsolt állapotban.
    Ott valami mást basztak el valószínűleg a technikusok.
    A gitárt egyébként a gitáros földeli a saját testével, viszont ott nincs halálos áram erősség, még érzékelhető feszültség se.
  • Fehercsoki
    #37520
    Szerintem az nem a gitár miatt volt...
  • Fidolorous
    #37519
    azt olvastam hogy a yardbirds egykori gitárosa 33 évesen rosszul földelte az elektromos gitárt és az áramütéssel kivégezte szegény csókát.. ez hogy lehetséges ?
  • Pistike 007
    #37518
    +1
  • Slinky Cyle
    #37517
    én nem találtam olyan fülest amelyik jól vissza tudná adni a gitár hangját..sajnos =(
    mindegyikkel baj volt a mély tartománnyal..
    nem elég erős a fülesek basszusa, a gitárhoz legalábbis szerintem
  • Fehercsoki
    #37516
    Ezt az oldalt is érdemes nézegetni.
  • Fidolorous
    #37515
    ez tetszik, köszönöm
  • Fehercsoki
    #37514
    Audio Technica ATH-M50, természetesen jó zenehallgatásra is, egyébként szerintem inkább PH-n a fejhallgatós topicban érdeklődj.
  • Fidolorous
    #37513
    Sziasztok, Gergő eheti vásárlási kérdése:

    Monitor Fülesnek mit ajánlotok ? Melyik az amelyikkel az erősíőre dugva értékelhető hangot kapok és eredményesen lehet vele gyakorolgatni amikor a lakótársak alszanak ? :D Létezik olyan ami emelett sima zene hallgatáshoz is mgfelel ?

    Köszönöm előre is komák..
  • oliwwer
    #37512
  • Fehercsoki
    #37511
    Tapping, keress rá.
  • oliwwer
    #37510
    El tudná nekem valaki magyarázni hogy az hogyan működik amikor valaki szólót játszik, de nem penget, csak a bundokon pörög az ujja ezerrel. Rz valami effekt, vagy hogyan működik?
    Köszi
  • Hecker007
    #37509
    A kinézete oké, de nekem túl vékony a teste, nem jön be szegény, akkor inkább egy DBZ Bolero.
  • sz4bolcs
    #37508
    biztos nem vágja az ember lábát..
  • AtomHeart
    #37507
    DBZ Imperial? Nem probaltam, de kinezetre nekem nagyon bejon, foleg a habos meg csikos javor topposok.
  • Hecker007
    #37506
    Egy LP-nél biztos kényelmesebb, de a strató nekem még fekve is kényelmes nem hogy ülve :D
  • Slinky Cyle
    #37505
    nekem tetszik
    valami PRS vagy S szériás ibanez lehet
  • sz4bolcs
    #37504
    Jó lehet rajta ülve játszani :D
  • Hecker007
    #37503
    Ez csak nekem nem tetszik?

  • sz4bolcs
    #37502
    debeteg :D
  • Skypack
    #37501
    hehe :D
  • AtomHeart
    #37500
    Esetleg a hidi pukit kicserelheted egy eros jelu humbira.
  • Hecker007
    #37499
    Ezt két féle képpen:
    első: effektpedál/erősítőn váltod a hangszínt plussz a gitáron
    második: két hangerő poti kell (strat alapból 1 vol, 2 tone) és akkor a hangerőkkel játszol, plussz ahhoz úgy kell belőni a torzítást az erősítőn, hogy a potival le tudd venni tisztára.

    Remélem sikerült érthetően fogalmaznom :D

    szerk.: esetleg hangerő pedállal és akkor nem kell átépíteni a gitár elektronikáját, de szerintem utóbbi stílusosabb :)