37982
  • Gvik
    #37578
    Ha úgyis az erősítő torzítását használod, én elgondolkodnék mégis inkább egy-két kispedálban, feltéve persze ha be tudod határolni, hogy milyen hangzás/effektek kell neked. Mivel van effekt loop, választhatsz is, hogy a torzítás elé vagy mögé kötöd az effekteket. Ezek a különálló amúgy is jobb minőségűek, mint amik a multikban vannak, meg a multikban legtöbbször az "erősítőmodellezős"-részt fizeted meg. A Wah-pedál szintén ugyanez, a multikban rendszerint egy eléggé lebutított verziót raknak ebből is, szóval szerintem azt semmiképpen ne ad el.

    A Line6 dolgok eléggé kétélűek tudnak lenni a modellezős hangzás miatt, ismerek olyan embert, akinek semmi baja vele, meg olyat is, aki sírva menekül a hangjuktól. Másfelől hangszer kérdése is, nekem mondjuk csak a Roland erősítőmben vannak olyan Boss trozítók, amik elvileg a kis pedáljaik hangját utánozzák, és ez is olyan, hogy van olyan gitárom amivel jól szól, meg van olyan, amivel förtelmesen. És multibol is ugyanez a helyzet, mentem már neki azonos multinak ugyanazon beállításon különböző hangszerekkel, és az egyik rettenetesen, a másik meg istenien szólt, szóval mindenképp próba, és mindenképp saját hangszerrel vásárlás előtt, csakúgy, mintha erősítőt néznél.

    Nem is tudom milyen alternatívák vannak még multiból a Line6 meg a Boss melett, a Digitechről nem sok jót hallani, a Zoom-ból is csak a G3-as modellt dícsérik nagyon. A Vox multik tonelab szériáját nézd még meg szerintem, a mostani st meg ex nem annyira jól kezelhető, de a régebbi SE és LE szériát nagyon jól sikerültek, és mivel már újonnan nem árulják őket, a használt áruk is elég baráti.

    Ha kétszer ennyi lenne a keret, gondolkodás nélkül a TC electronic nova system-et mondtam volna, az pont jó lenne neked, csak modulációs/delay/reverb effektek + egy kompresszor és egy booster. Hangminőségbe meg tuti veri az összes eddig számba vett opciót.
  • Gvik
    #37577
    Megint csak nem saját tapasztalat, de ismerősök használtak ilyet basszusgitár húrból. Semmi extra, ugyanolyan hangja van, mint egy átlagos bevonatos húrkészletnek, kb ugyanannyi ideig is tart, csak amikor erről lepattogzik a bevonat, nem csak a hangja lesz rosszabb, hanem a látvány is, de az hatványozottan, rettenetesen igénytelenül tud kinézni. Ja, azt számold hozzá, hogy ők nem pengetőt használtak, hanem újjal pengetnek, pengetővel pedig még gyorsabban kopik a bevonatos húr.
    Ha bírja a pénztárcád, meg tetszik, akkor vágjál bele nyugodtan,csak ezekre számíts. De a húr is olyan dolog mint a pengető, zenei stílus, hangszer, kényelem, de legfőbb képen egyéni ízlés kérdése, hogy ki milyet használ. Mindenesetre ha ilyet veszel, majd írd meg a tapasztalatokat!
  • saslaca
    #37576
    Sziasztok

    Húrvásárlás előtt állok, néztem több gyártót is. Találtam egy neon színű DR húrkészletet Az lenne a kérdésem, hogy használta-e már valaki ezeket a húrokat, és hogy mi a véleménye róla? Nem pattog róla a festék? Milyen a hangzása?

    Köszönöm előre is!
  • Gvik
    #37575
    Ismerem, de sajnos ez sem jó, mert a fogólapja ennek is egyenes, én valami olyasmire vágynék, mint a fémhúros akusztikus, meg az elektromos gitároknál van, hogy a fogólap is görbe, "mint egy hengerfelület", nem pedig egy sík lap.
  • Hecker007
    #37574
    Egy Bosshoz képest semmire valók a Zoom effektek, legalábbis a G2 és társai azok. A Bossnak tiszta a hangja, kisebb a jelveszteség, szükség esetén a torzítói is használhatók, vagy akar otthon felvételt is tudsz vele készíteni vállalható minőségben, ráadásul lehet vele 4 kábelezni így akár az előfok elé is tudsz effektet pakolni, pont emiatt nem mondtam a Boss ME szériát, azokon sincs loop így kénytelen lennél annak a torzítóját használni a Banditot meg csak végfoknak kb.
    Mint írtam nem kell neked feltétlen GT8/10 egy GT3, GT5 vagy GT6 is bőven kiszolgál.
  • Fehercsoki
    #37573
    Effektek jók, erősítők/torzítás elég digitális hangzású.(de árkategóriájában szerintem a legjobb ha a stomplabet nem nézzük mivel abban kevesebb az effekt de az erősítők/torzítások jobbak) Egyébként ha ilyet veszel akkor NU változatát vedd mindenképp. Azt viszont nem tudom, hogy a bosshoz képest milyen, de ahogy láttam az majdnem 2x annyiba kerül.
  • joshua
    #37572
    Erősítőmodelleket nem nagyon használnám, tökéletes nekem ami a banditban van, szinte csak effektekre kellene. Azon is gondolkoztam, hogy pl egy Zoom G2 vagy ennek az újabb verziói, vagy ilyen kategóriájú 2gombos kis multik menynire vannak minőségben lemaradva pl egy gt-8tól?
  • Hecker007
    #37571
    GT-nél a 8 és a 10 között nem sok különbség van, a 10 könnyebben kezelhető. GT6-on is elgondolkoznék, ha az erősítőmodellek mennyisége nem számít.
  • Slinky Cyle
    #37570
    Nekem is ugyanezek vannak mint neked.
    Fender strato, bandit 112
  • joshua
    #37569
    Sziasztok.
    Van egy Fender strato-m, mellég egy Peavey Bandit 112 erősítő (torzítást innen szedem) és egy Crybaby pedál jelenleg. Ezek mellé kéne valami multi, kispedálokban nem gondolkozok, mivel úgy eléggé drága lenne, és annyi pénzem nincs:D Szóval használtak között nézegettem, elsősorban Line6 m5 (ez azért gázos mert egyszerre csak egy effekt használható és néha nem ártana ha többet is lehet egyszerre ugye), Line6 m9 (ez már nagyon drága nekem újonnan, használtan pedig egyet se találtam, de ez lenne a legjobb számomra), Boss gt-8 (itt gyakorlatilag eladhatnám a wah pedálom. Szerintetek melyik lenne számomra a legjobb megoldás? Zenei mozgásom a Two door cinema club és Sum41 fele mozog. A pénzügyi keretem pedig olyan 50 ezer forint. (esetleg megérné a gt-10-re gyűjteni?)
  • PeaceFrog
    #37568
    Gvik köszönöm a válaszod!
    amit te keresel azt a Fender már megcsinálta:
    http://www.hangszerdiszkont.hu/fender-esc-105-klasszikus-gitar-ng-tokkal.html
    vékonyított nyakprofil-fender minőség... ha nem ismered akkor szerintem ez az amire gondolsz :)
  • Gvik
    #37567
    Személyesen nem próbáltam, de másokat már halottam stagg gitárokon játszani. Az elektronikájától tényleg ne várj sokat, viszont jól jöhet így hangosítani, mert mindenesetre az biztos, hogy kényelmesebb és olcsóbb, mintha mikrofonnal oldanád meg ugyanezt(az meg értelemszerűen nem mindenhol elvárható, hogy megoldják neked a hangosítást, ha meg igen, az meg nem feltétlenül lesz olyan minőségű). Viszont van xlr-kimenet, az jó dolog, nem kell külön diboxra költeni majd. Akusztikai szempontból egyáltalán nincs a stagg gitárokkal probléma. Az hogy vékonyított a teste, magával hordoz némi előnyt és hátrányt is, egyfelől kevésbé lesz gerjedékeny ha az elektronikát használod (ami ilyen minőségű elektronikánál megint plusz pont), másrészt akusztikusan jóval kevesebb hangja lesz (és emiatt meg nem is biztos hogy "normálisan" erősíthetnéd mikrofonnal). A nyaka az ilyeneknek általában ugyan olyan, mint a "rendes" klasszikus gitár változataiknak, csak testméretben különböznek. Arról sajnos nem tudok nyilatkozni, hogy gyári összeszerelésből adódóan mennyire kényelmes rajta a játék, milyen magasan vannak a húrok, jó-e az oktávbeállítás, ilyesmik (általában itt jönnek ki nagyon az "olcsókategória" hibái). ezek viszont fontos dolgok, mert akusztikus gitárnál az ilyen hibákat közel sem olyan egyszerű orvosolni, mint elektromoson.
    A hangon, akusztikai szempontból (megy nyilván ezt veszi fel többé-kevésbé az elektronika is) akkor tudnál javítani, ha tömör fedlapos gitárt néznél, ez tényleg nagyon sokat számít, avatatlan fül is simán meghallja a különbséget. Viszont ez jóval magasabb árkategória, olyan 80 ezer körül kezdődnek, de azok még csak elektronika nélkül mennek.

    Elektro-klasszikus gitárból csak egy fajtát próbáltam, Oscar Smith (a Wasburn cég "Squier"-je) OC11CE-t, ami ára ellenére egy jó húrkészlettel akusztikusan és kierősítve is meglepően szépen szólt, nem sokkal drágább kategória, de nem hiszem hogy gyártják balkezesben.

    Én mondjuk a klasszikus gitárok hangját szeretem, de a játékérzettel a nem görbített fogólapjuk miatt sose sikerült megbarátkoznom. Próbáltam rendes akusztikus gitárt is nejlonhúrokkal, de azoknak meg nem volt olyan szép hangja, valami hiányzott belőlük nekem. Kár hogy még senkinek nem jutott eszébe elérhető áron tömeg termelni klasszikus gitárokat akusztikus gitár nyakkal/fogólappal...
  • Fehercsoki
    #37566
    Klasszikus gitárból is van jó ilyen árban, miért kell annyira hogy legyen benne hangszedő is?
  • PeaceFrog
    #37565
    a nylonhúrhoz ragaszkodnék, akusztikusom van. ráadásul balkezes vagyok és csak ebből a gitiből van ilyen tipusú gitár
  • Fehercsoki
    #37564
    Szerintem ezért az árért(ha jól láttam 30k körül van) vegyél egy normális akusztikus gitárt... Olyan gagyi piezo hangszedőt ami ezen van 2-3k-ért kapsz vaterán vagy gitarshopon. Egyébként meg ha fel akarsz venni / ki akarod hangosítani az akusztikus gitár lehet hogy jobban jársz ha mikrofont használsz.
  • PeaceFrog
    #37563
    Stagg C546TCE N

    most nem leakadván azon hogy Stagg... valakinek vagy valaki ismerősének (az ismerősének az ismerősének....) volt már ilyen elektro-klasszikus gitárhoz szerencséje? bármi infó érdekelne! hogy szól erősítő nélkül? merthát a test nevetségesen vékony... a nyakprofil milyen? kényelmes? stb...

    köszönöm előre is a válaszokat. Én próbáltam keríteni pesten, hogy kipróbálhassak egy ilyet, de sehol sincs raktáron.
  • Tibi7
    #37562
    Azért ha legközelebb adakozni szeretnél, nyugodtan keress :D
  • Fidolorous
    #37561
    jó hülye is voltam/vagyok de legalább jó helyre került
  • Slinky Cyle
    #37560
    engem már így is üldöz a nav
  • AtomHeart
    #37559
    Csunyan lebukhat afa csalassal a vallalkozo, ha a tevekenysegi kore nem indokolja a zenesz cuccok vasarlasat...
  • Tibi7
    #37558
    Ejj, hogy ilyenkor nem néztem fel én se :/
  • Gvik
    #37557
    Oké, nyilván, megkérhetsz valakit, aki vállalkozó, hogy rendelje meg a saját nevére, csak van a közelbe ilyen ismerős (vagy csak én vagyok ilyen szerencsés, hogy ismerek ilyen embereket?)
  • AtomHeart
    #37556
    "vállalkozóként, a saját céged nevére"

    Noigen, itt volt a kutya elasva.
  • Slinky Cyle
    #37555
    Viszont ha paypalt használsz, mint internetes bankot, egyrészt nincs külön költsége a nemzetközi utalásnak, ingyen van.
    A másik meg, hogy a szokásos valuta középárfolyam helyett is sokszor olcsóbban számolja át a pénzt, pl forintról dollárra.
    és sok oldalon lehet használni a paypalt
  • Gvik
    #37554
    Ahan, az árak ugye bruttó árak, amik a német áfához vannak számolva, ami 19%. Ez meg ugye nagykereskedés, amitől ha EU-n belül rendelsz, vállalkozóként, a saját céged nevére, akkor nem kell áfát fizetni.
    Azt viszont vedd figyelembe, hogy mivel Mo-ról csak átutalással tudsz fizetni, átvételkor nem, ezért amikor utalsz a bankon keresztül, a bankok szeretnek az aktuális forint/euró árfolyamra még rápakolni eurónként 5-10 forintot, bár adott összeg felett még így is bőven megéri.
    Nekem pár éve a jazzgitárom jött innen, egy akkor Magyarországon még nem is kapható modell. 180-ból megvolt, fél év után, amikor elkezdték itthon is árulni, 210 volt a listaára.
  • Slinky Cyle
    #37553
    melyik weboldalon lehet házat venni?
  • AtomHeart
    #37552
    "illetve azt számold hozzá, hogy mivel eu-n belül nincs áfa, minden 19%-al kevesebbe kerül, mint a német oldalon feltüntetett ár"

    Ez bizti?
  • Slinky Cyle
    #37551
    én most rendeltem két kimenőt az ebayről, indonéziából.
    Ott beírtam transformer EL84, és kijöttek.
    5 ezerért van körülbelül egy 20 W os push pull OT 6.4 K primer.
    Ujak és szerintem ennyiért megéri. Két 2xel84 csöves erősítő kijön belőle.
    Kísérletezni jók.

    Pár éve vettem egy harly benton 2x12 es ládát, Vintage30 asok voltak benne, ezért vettem meg őket. A két vintage szórót beszereltem a marshall 1960 as ládámba a két T75 mellé, így vegyes osztag lett belőle.
    45 ezerért hoztam el pestről.
    Ha úgy vesszük a láda hozzá ingyen volt.

    6ohmos helyére szerintem nyugodtan betehetsz egy 8 ohmosat.

    A trafót szerintem nem fogja zavarni.

    Annyi az egész, hogy megváltozik a trafó primer ellenállása.
    A csövek szempontjából a terhelő ellenállás elég széles sávban mozog.
    Gond csak akkor van ha túl kicsi a kimeneti ellenállás.

    pl egy 6 Kohm / 6 ohm kimenőre ha rákötsz egy 8ohmos szórót, akkor kapsz egy transzformátort ami 8 Kohm / 8 ohm os lesz.

    A transzformátor áttétele nem változik, ugyan az marad a szorzója.
    Most a kérdés hogy a csövek hogy szeretik a magasabb terhelő ellenálást.
    A nominális értéknél lejjebb nem érdemes menni szerintem, marad a terhelés növelése.
    Ez a véleményem.
    Szerintem nem lesz gond vele.
    Pl láttam már ,hogy 2x el34 es csőhöz árultak kimenőt 3.2 Kohm osat, de ugyan úgy árultak 5.6 Kohm osat is két csőhöz.
    Tehát elég széles tartományban mozog a terhelhetőségük.
  • Hecker007
    #37550
    Kérdés, hogy a kimenő nincs-e leégetve benne.
    Sajnos én futottam mostanában ilyenekbe, leégett kimenő, tönkrement hangszóró, kb ezek érik pedig a legtöbbet az alkatrészek közzül.

    2*12" vagy 2*10" ládák milyen árban mennek?
    Meg kérdés, hogy ha az erősítőben 6 Ohmos a hangszóró akkor azt milyenre cserélhetem mert ugye a felhozatal az 4-8-16 Ohm. Hallottam már olyat hogy ha kisebbet rakok rá akkor az a hangszórót nyírja ki ha meg nagyobbat akkor a kimenőt terhelhetem túl, de az a 2Ohm többlet tényleg kinyír egy kimenőt?
  • Slinky Cyle
    #37549
    15 ezerért láttam a napokban a gshopon full csöves gitárkombót.

    Szerintem ennyiért ajándék.
    Csak az alkatrész költség kerülne olyan 60 ezerbe, ennyiért ingyen van.
  • Fidolorous
    #37548
    Orbitális akció !!!!

    Laney LX12 Gitárkombó hibátlan állapotban
    3000 HUF

    Kell a pénz még ma szóval segítsetek, vigyétek el. Budapesten belül akárhova elviszem

    06 31 3203711

    Tesco mobile
  • Gvik
    #37547
    Érdemes egyébként összeállni páran, ha csak ilyen kis tételekről van szó... amúgy rengeteg olyan dolog van, amit itthon nem is árulnak, illetve azt számold hozzá, hogy mivel eu-n belül nincs áfa, minden 19%-al kevesebbe kerül, mint a német oldalon feltüntetett ár. Nekem már jött innen gitárom, meg pár mikrofonom is - mondjuk ezekhez képest kis tétel volt a postaköltség. Elég megbízható meg gyors is, a support szolgálat is tényleg létezik, és nem csak akkor van értelme, ha személyesen mész be verni az asztalt, ezek meg nem sok magyar üzletről mondhatóak el (sajna...).
  • Slinky Cyle
    #37546
    izé..

    itt van pedal power comparision
    Power supplies

    itt meg lista hogy a pedálok mennyit esznek amperben
    Pedal Power Consumption List in milliamps mA

    Ez a pedál amit meg akarok venni.. Elég sokat átnéztem.
    A legjobbak amik szabályozott simított 9 voltos kimenetük van és egymástól független kimenetekkel vannak ellátva.. azok nagyon nagyon drágák.
    Ilyen 150-400 dollár körül mozognak főleg.
    Fontos az izoláció mert anélkül bejön a képbe a földhurok brumm és szar zajos lesz az egész.

    A legolcsóbb pedál power amit találtam ami izolált és regulated ez a kis 5 kimenetes harly benton, ami viszont a T-Rex Fuel Tank pontos másolata. Ami szintén nagyon drága.

    Namármost én meg akarom venni ezt a fasza kis tápot.
    Ami nagyon olcsó a maga 28 euros árával ez olyan 8500 ft körül van.

    Viszont a szállítmányozás is drága =(

    Ha valaki szeretne közületek szintén venni egy ilyen tápot, akkor én kettőt rendelek, és ha megjön németből elpostázom neki, úgy hogy a szállítási díjjat megfelezzük egymás közt.

  • Slinky Cyle
    #37545
    http://www.thomann.de/gb/harley_benton_powerplant_junior.htm

    Harley Benton PowerPlant Junior

    ezt akarom megvenni
    5 db 9 voltos, regulated és isolated kimenet.
    A T rex junior másolata, ami 100 dollár alatt nincs.

    Mivel izolált független kimenetei vanak, teli dughatod pedálokkal, akkor is néma csendben lesz a rendszer.

    egy csomó tápnál nem izolált a kimenet, és ezért nagyon zajosak a pedálok együtt ugyan azon a tápon...
  • Slinky Cyle
    #37544
    ez elég sok, ahhoz képest, hogy a cucc amit venni akarok, az is 25 euro =(
  • Gvik
    #37543
    20 vagy 25 euro volt amikor legutóbb jött innen ismerősnek cucc (~egy éve).
    Asszem 40 kg a határ, ami felett kerül valamivel többe.
  • Slinky Cyle
    #37542
    http://www.thomann.de

    milyen pénzekért szállít ide magyarba?
    egy effektpedál lenne megy egy kis 9vdc tápocska
  • Slinky Cyle
    #37541
    ezen szétröhögtem magam

    Relation Between Volt Current and Resistance

  • Tibi7
    #37540
    Rendben. csak előbb utánanézek mi az
  • Slinky Cyle
    #37539
    izét adjál el nekem, egy 27" es bariton gitárt