37982
  • ximix #37982
  • tigeroo
    #37981
    a fender play is ingyenes visszavonásig!
  • Tibi7
    #37980
    Köszi szépen! Ha csak 1 apróságot tanul az ember belőle, akkor már megérte az 1 eurót. De belenéztem pár videóba, és elég minőséginek tűnik.
  • Probatbicol
    #37979
    Köszi a tippet, be is fizettem, egész jónak tűnik.
  • tigeroo
    #37978
    music2me akció - 6 hónapnyi lecke 72 EUR helyett most 1 EUR
    nem rossz ajánlat a mostani otthonülésre.
  • morcosqtya
    #37977
    Szerintetek áthúrozzam vagy elég kifőzni a régit? :DDD
  • sz4bolcs
    #37976
    Mindenki gyakorol. :D

    a rock klasszikusait xD



  • AtomHeart
    #37975
    Amugy jol kihalt ez a forum.
  • AtomHeart
    #37974
    Papirkutyak...
  • tigeroo
    #37973
    állat :D

  • Mr_no_NaMe
    #37972
    lol, te sem vagy már mai darab a fórumon :C

    (amúgy bocs, nem tudok érdemben hozzászólni, csak úgy érzem meg kell szólítanom az őskövületeket)
  • tigeroo
    #37971
    A Fender Play felületét használja valaki tanulni?

    Most kaptam 3 hónap előfizetést (amúgy havi 10 dolcsi) a vásárolt hangszeremhez.
  • adamq01
    #37970
    Sziasztok!

    Van egy 7 húros szólógitárom, viszont olykor szeretnék octaver pedállal basszus hangzást is kicsikarni belőle. Standard E hangolásban 12-es húrokkal a D húrig egész jól visszaadja a hangzást, de a vékonyabb húrok már nem elég testesek, ezért gondolkodtam, hogy esetleg ha 15-16 os húrokat tennék rá, akkor az már elég lenne, viszont féltem a gitár nyakát, nehogy elhúzza a vastagabb húr. Azt találtam ki, hogy csak 4 húrt tennék fel rá EADG, egy húr távolságban 1E-2-3A-4-5D-6-7G.
    Szerintetek működőképes lenne így?
  • tigeroo
    #37969
    emlékszem rá, de nem tudom hogy merre lehet most.
  • Fidolorous
    #37968
    én sajnos nem de helyes történet, sok sikert a megtaláláshoz :D
  • Mr_no_NaMe
    #37967
    Sziasztok!

    Régen járt ide egy srác, Match (Pityu), de elég rendesen felszívódott. Nemrég meghallgattam egy számot a volt Why? zenekarukból és eszembe jutott, hogy 10 éve még elég sokat beszélgettem vele, de aztán úgy elváltak útjaink. Esetleg tud valaki róla valamit? Még a teljes nevére sem emlékszem :D
  • overseer-7
    #37966
  • overseer-7
    #37965
    1933
    Ez a modern metál, rock és hardcore ősgyökere.
    A jazz aranyokorában fejlődött ki ez fajta modern monoton alap.. amire ráépülnek a solo hagnszerek.
    Ha nem lett volna ez a zene, lehet nem lennének solo gitárok.. vagy máshogy.
    Itt már a solo mellett vannak riffek.. ismétlődő chorusok stb..
    durva, hogy metál és rock elemeket hall az ember 1933 ból, rézfúvósokkal, és nagybőgővel mint bass gitár



  • Toby0501
    #37964
    Sziasztok!
    Fender CD-60CE gitáromban lévő Fishman elektronika hangolót kapcsolgató gombja rakoncátlankodik, szerintem kontakthibás. Merjek-e belefújni kontakt-sprayt így, hogy benne van a gitárban vagy inkább szedjem ki belőle, nehogy bántsa a cucc a fát/lakkot/akármit? Amennyiben utóbbi, milyen módon van ez fogatva? A csavar a fába megy bele vagy a belső oldalon van neki egy elem, ami rögzíti? Tökre nem értek hozzá, eddig csak pengetni kellett, törölgetni, meg húrt cserélni.
  • Fidolorous
    #37963
    Sikerült ! És fantasztikus pont ezt képzeltem el hihetetlen hogy ennyit vártam rá.
  • AtomHeart
    #37962
    Jatenyleg, neked adtam el oket.
  • Fidolorous
    #37961
    még mindig van otthon pár darab, rákéne vennem magam hogy összekössem őket :D
  • AtomHeart
    #37960
    Ez lehet, hogy jo lenne neked: http://gsfanatic.com/hu/hirdetes/321469/elado-korg-multieffekt

    Nem ismerem a cuccot, de regebb jokat olvastam a korabbi Pandorakrol!
  • AtomHeart
    #37959
    Szamitogepet tudsz hasznalni? 2k-s guitar link, guitar rig ingyenes verzioja plexi erositovel, esetleg tube screamerrel meg barmelyik occo fejhallgato.
  • Fidolorous
    #37958
    Sziasztok, megint ott tartok hogy egy jó fejhallgató szettet akarok összehozni, amivel lehetne Jimmy Page-t tanulni hajnali 2 órakor is. 2 hónapja vettem egy VOX AMPHONES-t ami az AmplugAC30 beültetve egy fejhallgatóba. A technológiát nem ismerem ami mögötte áll, de tény hogy erősen torzított (tehát Led Zeppelin, Jimi Hendrix) nótákra nem való, egészen szánalmasan szól szóló tanulás közben..annyira hogy nem is imponál a tanulásra. Kipróbáltam ugyan egy pedálra kötve, ott azért már kezdődött valami, mégis kíváncsi lennék hogy Ti mit ajánlotok teljes komplett set ként amivel ellennék évekig.

    Köszi.


    Ugyanitt keresek eladó: Höfner Shorty-t.
  • AtomHeart
    #37957
    A honlapon feltuntetett ar + szallitasra rajon meg 27-37%.
  • Fidolorous
    #37956
    ajjaj akkor az mit jelent ?
  • AtomHeart
    #37955
    Ha jol latom, USA-bol jon, akkor rajon meg 27%-os AFA, de meg vagy 5-10% vam is.
  • Atwa
    #37954
    Sziasztok! Audio-Technica MB2K mikrofont szeretnék venni gitár és ének felvételhez. Valakinek esetleg volt már vele tapasztalata? Ehhez a mikrofonhoz szükséges lenne hangkártyát vennem, vagy anélkül is korrekt felvételeket tudnék készíteni? Köszi előre is a válaszokat :)
    Utoljára szerkesztette: Atwa, 2016.04.11. 15:28:40
  • Fidolorous
    #37953
    Sziasztok. Jövőhéten fizetés után szeretnék rendelni egy gyakorló eszközt innen: Shredneck

    Mivel a posta annyiba kerül mint maga a cucc, ezért gondoltam ha valakinek szüksége lenne, innen bármire az oldalról akkor szóljon, és spóroljon a postán. Magyar forgalmazóról sajnos nem tudok.

    Üdv

    Gergely
  • sz4bolcs
    #37952
    Ja. De amúgy tényleg a Nothing else matters szólója az, amivel egy kezdő elkezd így ökörködni. :D
  • Fidolorous
    #37951
    túl játsza magát nagyon. pedig jó lenne.
  • Mr_no_NaMe
    #37950
    Köszönöm, de a jelenlegi gitáromon nem módosítanék semmit..majd esetleg veszek egy újat, és azt teljesen testre szabom. Egy Yamaha RGX 312 gitárom van, a nyakprofil tökéletes, kényelmes, nagyon jó gitár, de évek óta az RR formáért vagyok oda :) Ha meg már RR forma, és úgy is venni kell, akkor olyat vennék aminek ében a fogólap.

    Amúgy egyszerűen csak nem tetszik a rózsafa. Se a színe, se a felülete, ráadásul az ébennek sokkal fűrészelősebb, erősebb hangja van, legalább is azt mondják. Meg hát na...ében :D
  • morcosqtya
    #37949
    Ha van egy kényelmes gitárod ami egyébként jól szól és elégedett vagy a hangszedőkkel meg a nyakprofillal csak a fretboard a gáz akkor javaslom a fogólapcserét. Ha az ében a Te világod, tudok adni kontaktot akár aki makaszári ébenre cseréli, bundozza is.
    Nem lesz túl olcsó a dolog de tartós.
    Ében meg alig kopik.
  • morcosqtya
    #37948
    Mi a baj a rózsafa fretboarddal? Hogy kopik vagy a csengése nem elég kemény?
    Ezen némileg javíthatsz ha nutot cserélsz rézre vagy új nikkelezett húrokat teszel fel és havonta cseréled.
    Utoljára szerkesztette: morcosqtya, 2016.03.14. 13:13:33
  • Mr_no_NaMe
    #37947
    Köszönöm! 6-7 évvel ezelőtt még simán be tudtam volna szerezni :(

    szerk.: a másik dolog pedig az, hogy már a legtöbb "olcsóbb" kategóriájú RR modellt rózsafa fogólappal dobálják utánad. Konkrétan már viszketek a rózsafa fogólaptól, elegem van belőle és utálom. Kizárólag az ébenfa az ami érdekel, de az meg olyan 250-300 körül mozog :/ Pedig régen 120ért is lehetett kapni RR modelt... ellenem van a világ :(
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2016.03.14. 12:43:29
  • morcosqtya
    #37946
    csak RR3 van fent most a GS fanaticon... 95-ért.

    Nem lesz egyszerű beszerezned ezt a RR J2SP-t.
    Utoljára szerkesztette: morcosqtya, 2016.03.14. 12:21:31
  • morcosqtya
    #37945
    E-bay. Meg keress rá erre a modellre a neten és fórumokon, hogy RR J2SP for sale..
  • Mr_no_NaMe
    #37944
    Sziasztok!

    Régen a Children of Bodom frontemberének, Alexi Laihonak a Jackson csinált egy fasza gitárt (amit azóta elloptak), ami egy signature modell is lett egyben, de mivel Alexi felbontotta a szerződést a Jacksonnal és átment az ESPhez, ezért már az ő gitárját sem gyártják.

    Erről lenne szó: Jackson Stars RR-J2SP

    Kérdés az, hogy ha nekem mondjuk az álmom egy ilyen gitár, akkor honnan a francból kéne szereznem egyet? Biztos gyártottak belőle több ezret, és abban is biztos vagyok, hogy valahol porosodnak még ilyenek. Van valami ebayhoz hasonló nagy hangszercserebere honlap a neten esetleg?

    És tudom, van rengeteg RR modell, de nekem ez kell. Semmi más nem érdekel ezen kívül.
  • sz4bolcs
    #37943
    Haverja sem semmi :D