15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • JUVEfun
    #11258
    A Grid is jó kormánnyal ,ha jól beállítod. A force feedbacket elöször a profilerben utána a játékon belül próbáld meg belőni.
  • brendon566
    #11257
    Köszönöm.
  • sapkafej
    #11256
    na hello!

    nem nagyon értek hozzá, van egy ezeréves Speed Link 4 in 1-es kormányom. Gondolom nem valami menő márka, dehát most próbálgatni jó lesz, ha már rátaláltam újra.
    Még a ps2-s időkben használtam a ps2-höz, és emlékszem, hogy a force feedback letépte a fejemet is. Most pc-n játszom vele, de niucs semmi force feedback. Driver fent van (win7). Mi lehet ez?

    Vélemény is érdekel: ilyen Grid-féle játékokkal nem is érdemes próbálkozni kormánnyal, ugye? Próbálgatom, és egyszerűen szörnyű vele az irányítás, míg LFS-ben hihetetlen jó, minden komoly konfigolás nélkül.

    köszi srácok
  • peti193
    #11255
    Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!!ezt se árt átfutni mondjuk kezdés előtt
  • peti193
    #11254
    azthiszem másik oldalról megközelítve a kérdést olyan kormány kellene neked amit nehéz leamortizálni én tapasztalok alapján a logitech DFP-t mondanám sokat hallani arról ,hogy régebbi darabok is tökéletesen működnek és az ára se túl boros ,kb olyan 13 körül ment el nemrégibe egy a vaterán(jelenleg is tudok aukcióról).
  • brendon566
    #11253
    Hali, most kezdenék szimuzáshoz, és tervezek venni kormányt...
    Kezdő vagyok beérném egy használtal, nézegettem egy saiteket, nem mai gyerek...
    Azt szeretném megkérdezni, mi az a kor ami alatt még tuti érdemes megvenni egy kormányt. (rendszeres de kímélő használatot feltételezeve)...minimális az ár attól eltekinthetünk
    (sai-ról tudom, hogy sokágig megbízható, általánosságban...)

  • bardocz
    #11252
    Jól hangzik. Remélem rF2-ben ez alapból benne lesz majd.
  • pointer4
    #11251
    Itt a mód, még hangja is van, ha nem kuplungolsz :D
  • bardocz
    #11250
    Attól még én tudtam benne kuplung nélkül küldeni neki, és nem rohadt le az autó. Ha h-váltós móka kell, akkor LFS és FZ50 gtr fern bay goldon. Legjóabb.
  • Dietrich
    #11249
    azért a historic mod elég korrekten megvan bütykölve..ott az autó update résznél kiválaszthatod a váltód tipusát
  • balazsgigi
    #11248
    Köszönöm!
  • pointer4
    #11247
    De van hozzá mód, hogy szigorú legyen erre :D
    Meg amúgy a TDU1-2 is ilyen :D
  • bardocz
    #11246
    LFS meg iR kezeli rendesen.
    rFactorban lehet össze vissza váltani kuplung nélkül is.
  • Dietrich
    #11245
    GTL vagy az rfactorból a Historic mod.
  • balazsgigi
    #11244
    Köszönöm a segítséget!Végülis egy G27-t vettem.Még szoknom kell egy picit,de nagyon jó.Milyen játékkal teszteljem szerintetek,ami kihasználja a kuplunk,h-váltót?Eddig néztem Lfs,Tdu2,Rbr,iRacing.
  • peti193
    #11243
    Sziasztok!eladó DFP-t vagy DFGT-t keresek pirvátba jöhetnek az ajánlatok
  • balazsgigi
    #11242
    De ha viszont azt nézzük,arra van 2 év garancia,ami azért számít.
  • Encore
    #11241
    Sziasztok!
    Aki eladó DFGT-t keres 22E körül, az dobjon egy privit, eladom az enyémet.
  • arty
    #11240
    nem garis. nagyon köszönöm a segítségeket - ha lesz időm, szétszedem és megnézem. ebben reménykedtem, hogy ismert gond és így nyilván javítható is :)
  • pointer4
    #11239
    Ezen a nyákon szokott lehalni a rézcsík.
    Ott van a váltórúd alá építve.
  • Dietrich
    #11238
    ismert gond a G25-nél...
    ha garis akkor reklemáld meg és kapsz egy G27-t :)
  • bardocz
    #11237
    Ha jól emlékszem, ez ismert probléma. Megoldására is van valami a neten, de nem tudom, hogy hol.
  • arty
    #11236
    rükverc nem megy a g25ön, az milyen gond lehet?
    elektronika szokott ezeken behalni avagy inkább a mechanikával lesz a gond?

    netán ez valami "ismert" gond ?
  • bardocz
    #11235
    Ha igen, megvenném.
  • bardocz
    #11234
    Pedál van?
  • pointer4
    #11233
    Egy picit hangos, levágott USB-csatis G25 eladó.
    Tökéletesen működik, csatik visszaoperálva.
    Gar nincs rá.
    Tekintettel a nyilván való körülményekre, 25k.
    Budapest, személyes átvétel.
  • goso
    #11232
    köszönöm a segítséget nagyon sajnálom hogy megszüntették a g25 öt
  • bardocz
    #11231
    DFGT váltóbotjára hogyan tudnék egy analóg kuplungot tenni? Először a váltókart ki kéne cserélnem, mert az rövid ehhez, meg a golyó sem jó rajta. Node utána? Ha elég nagy a felbontása, akkor akár 1 centi út is elég lenne.
  • cselt
    #11230
    A G25-öt gondolom azért nem gyártják, hogy megvegyék a G27-et, mivel ez váltotta le.

    A kuplungot nem muszáj kinyomni, ahhoz hogy tudj váltani. Illetve ezt szmilátora válogatja, pl iracingben nem tudsz úgy váltani, hogy nem nyomtad ki a kuplungot, de rf-ben simán lehet kuplung nélkül is.

    A G25-nél még lehetett állítani, hogy szekvenciális vagy H váltó legyen, G27-ben már nem lehet.

    Ha nem feltétlen szükséges a 3 pedál és a H váltó, akkor én tudom ajánlani a DFGT-t, ami jóval olcsóbb mint egy G27, de szintén nagyon jó kis kormány. Ráadásul sokkal több gomb van rajta, mint a G27-en.
  • goso
    #11229
    miért állították le a g25 gyártását? Szeretnék venni egy jobb minőségű kormányt de azért megfizethető áron a lényeg hogy ffb legyen benne, néztem ezt a g27 et és felmerül a kérdés hogy a kuplungot ki kell e tolni ha H váltóban szeretnél váltani? (logikus különben mi értelme lenne csak azért érdekelne) és a g25 öt át lehetett állítani olyan váltóra hogy csak fel le mozgott a váltó ezt a g27 ben is meg lehet csinálni? És még milyen ormányokat ajánlotok?
  • balazsgigi
    #11228
    Végülis a kormány hangja nem is zavarna annyira,a Momo,meg a Dfgt-nél nem hinném,hogy nagyobb zajt csapna.A pedál elvileg olyan,mint a G27-é,esetleg a váltóval kéne megbékélni,aztán okosítani.Erre gondoltam amúgy,ha G25 lenne.
  • McHuntR
    #11227
    maradj a G25-nel.. lehet hogy a fogaskerek picit hangosabb, meg a H-shifter nem olyan hataroozott, de van benne szekis valto, es JOBB minoseg..

    2 hete vettem G27-et, es egyre jobban log, kopog.. mintha szetkopott volna a kogaskerek..
    meg se kozeliti a G25-om minoseget... ( mar banom hogy eladtam )
  • balazsgigi
    #11226
    Csak megérné-e kb. 20 ezerrel többet a G27,mint a G25?Mert olyan 45 körül lehet hozzájutni a G25-höz,és ha lejár a gari,akkor olvastam,van egy két okosság hozzá.
  • Dietrich
    #11225
    használtan biztosan kapsz még kevesebbért is.
    újonnan van 70-75K-tól.
  • balazsgigi
    #11224
    G27-re még lenne,65 körül hozzá lehet jutni,de csakis garisat veszek.Azért is írtam a pénzt,mert igazából ennél többet nem áldoznék rá.
  • Dietrich
    #11223
    G25-ről nem éri meg G27-re váltani
    viszont DFGT-ről inkább G27 ha van rá pénz.
  • balazsgigi
    #11222
    Hali! Dfgt-t szeretném leváltani,(vagyis már eladtam),egy komonyabb kuplungos,h-váltós szettre.
    A G27 felé kacsingatok.Szerintetek vegyek azt újan,vagy használt,még garanciális G25 is megfelel?
    A váltó mennyire úgymond gagyi a G27-hez képest?És mennyire hangos a G25 kormány?A 45-ös lábamnak szüksége lehet a G27 pedáljára,arra való tekintettel,hogy az állítható?
    Vagy tudnátok mást ajánlani?Bár én Logitechet választnék.
    Azt nem mondom,hogy a pénz nem számít,mert akkor nem írtam volna.
  • dark night
    #11221
    igaz:D kösz azért
  • pointer4
    #11220
    Sárkányfűt a sárkányfű árustól, logitech drivert a logitechtől.
    lolologikus
  • dark night
    #11219
    hello
    tudna nekem valaki linkelni vagy küldeni Logitech momo force kormányomhoz lehetőleg friss drivert nem nem nagyon találok a neten csak régebbieket vagy ki mit használ?!köszi!!