15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Büdös Bohóc
    #11298
    rosszul van valami beállítva és ennyi, ugyanahhoz az axishoz lett állítva a tekerés és a pedál lehet. Lgalábbis így sejtem
  • Büdös Bohóc
    #11297
    Vettem 1 hete Thrustmaster RGT FFB Clutch edition kormányt, 22500 forint és 1250 forint volt a kiszállítás. Kibaszott jó választás szerintem, erőteljes FFB effektek, stabil erős kormány, jó erős a pedál is, van pillangó és kézi váltó (bár nem H-shift, de az csak a Logi G sorozat kiváltsága eddig kb...) és 5 axisos (3 pedál + 2 darab analóg kar)

    Egy kicsit az analóg karokban csalódtam, azt hittem, hogy mindet lehet egyszerre használni, nos ahogy néztem (legalábbis a driver beállításoknál) valahogy mégsem érzékelődik mindkét analóg kar az 5 axisos módban vagy valami konflikt van.

    Nagyon megéri az árát, ez kb a legolcsóbb (ha nem a legolcsóbb) igazi force feedbackes kormány és máris minőséget kapunk és nem valami szennyet :) Több kritikus is arra hivatkozik, hogy a kormányban levő FFB minősége erőssége már csak 1 szinttel van a G25 és hasonszőrű profi kormányok alatt.

    és a kinézet sem elhanyagolható tényező szerintem és ez a kormány nem egy rondaság az biztos. Letisztult design, semmi extra nagy csicsa.
  • sovatalevi
    #11296
    Sziasztok!A kovetkezo a gondom. Amikor csatlakoztatom a pedalokat a kormanyhoz,akkor balra kanyaritasnal full gazt ad. Ha viszont kihuzom a pedalokat,akkor minden okes.Mi lehet a gond? :S
  • bardocz
    #11295
    Kár, hogy így mérve egy 630fokos kormány is 60 fokosnak számítana.
    Kormányelfordulást kopptól koppig mérünk, már az idők kezdete óta.
  • Dietrich
    #11294
    http://www.logitech.com/hu-hu/gaming/wheels
    900 fokos kormányzás

    logiéknál is csupa hülye tervező van ;)
  • goso
    #11293
    teljesen igazad van nem tudom honnan vettem a 60 at az én síkgeometriámban 60=90 :D, és 1080 az 0 lenne persze csak a ti amatőr világotokban
  • arty
    #11292
    az volt :)

    köszönöm a tippet!
  • TruckerDave
    #11291
    Logitech G25öt vennék 30-35 ezer körül.
  • pointer4
    #11290
    Sejtettem, hogy valami ilyesmi :)
    Nem tudom, melyik bolygóról írsz de a kör nálunk 360°-os, nem 330° :D

    De azért sem azt adják meg, mert akkor az 1080°-ban elforgathatót, hogy adnád meg? :D Azt 3x lehet körbetekerni egyik végponttól a másikig.
    Ráadásul, ezt a 90° nem tudod elforgatni, mert az két végpont különbsége :D
  • goso
    #11289
    a kép
  • goso
    #11288
    ha A és B a kormány elforgatásának végpontjai akkor:
  • pointer4
    #11287
    És milyen kitekert logika alapján jött ki neked a 270°-s elfordítási szög , 60°-ra?
  • goso
    #11286
    hát nekem logikusnak tűnt az alapállapot és a végpont közötti szög de ez nem így működik meg ha nagyon kötöszködni szeretnék akkor a 270 nem 270 hanem 60
  • thedriver
    #11285
    Persze hogy a két végpontból. :) A 270 sem az egyik irányt jelenti. A 900 sem. :D
    Ezt érdemes elolvasni esetleg...
  • goso
    #11284
    ha kitöröd akkor meglehet 1080 is :P a 180-at két végponttól számítod mert úgy tényleg 180
  • thedriver
    #11283
    90? Azért 180 biztos van az... :)
  • goso
    #11282
    nekem már a 270 is hatalmas ugrás 90 után :)
  • Dietrich
    #11281
    ezt csak azt tudja megmondani aki mindkettőt használta.

    "270 fok elfordulás"

    nálam emiatt nem jönne szóba a DFP és DFGT után..
  • goso
    #11280
    Szerintetek melyik jobb a thrustmaster f430 vagy a dfgt mert árban kb egyenlő melyiket mire érdemesebb használni?
  • TruckerDave
    #11279
    Az lenne a kérdésem, hogy előre láthatólag még egy ideig lehet majd kapni dfgt-t ? Mert nem akarok úgy lecsúszni róla mint a G25-ről :) De valamit kidobna a Logitech még gondolom egy darabig akkor is lehet kapni majd.
  • Dietrich
    #11278
    ha olyanokkal oválozol akik tudják mi a lényege (a mod is alkalmas rá) hidd el megértenéd.
    de ha valaki a sablonos "csak balra van kanyar" dumát nyomja annak kipróbálni sem kell.
    az LFS nem alaklmas rá..az egy drift mod ;)
  • bardocz
    #11277
    Na abban engem sem fogna meg, nincsen benne spotter se, meg semmi. rFactorban már jókat lehet versenyezni, iRacing meg egyik legjobb. Nagyon izgalmas futamok szoktak lenni.
  • Lacko86
    #11276
    évente 2-3x szokott lenni lfs.hu-n oválozás, de engem nem fogott meg :)
  • bardocz
    #11275
    Próbáld ki;) Addig úgyse hiszi el senki, én is így álltam hozzá. Most meg már többet evrsenyzek oválon, mint pályán.
  • Lacko86
    #11274
    mi a jó az oválozásban?
  • Runek
    #11273
    Sziasztok,

    Lenne egy olyan problémám hogy van egy régi Logitech FF ex kormányom és néha "megbolondul" 1-1 mp-re és úgy érzékeli mintha jobbra balra rángatnám mindezt nagyon gyorsan tehát az egyik pillanatban teljesen balra a másikban teljesen jobbra, majd minden megy tovább rendesen ez teljesen random időpontokban fordul elő. Esetleg valaki tapasztalt-e már hasonlót, hardware vagy software probléma-e és adott esetben javítható vagy inkább egy új kormány a megoldás ?(régóta nem volt használva a cucc)

    előre is kösz a választ
  • Dietrich
    #11272
    pitbe menet azért kapcsoltam be, hogy ne fulladjon le ha elakarok indulni :)
  • bardocz
    #11271
    Kuplung segítség mindenhol kivan kapcsolva, kivéve F1. Boxból meg sokkal gyorsabban lehet kijönni szépen csúsztatva, mint automata kuplunggal. Egyedül két bajnoksághoz kell nekem a dfgt-n lévő sok gomb, azkra meg nem gyakrolok sokat, szóval, ennyi időnként kibírom a kormány cserélgetését.
  • Dietrich
    #11270
    rfactornál oválon a kuplungot kikapcsoltuk (rf bug)..még ennél a szar nascar modnál is amivel tavaly nyáron mentünk így pár tizeddel gyorsabb az ember. próbáld ki.
    csak akkor kapcsoltam be ha mentem a pitben tankolni és mikor mentem ki a tankolás után off
  • bardocz
    #11269
    Kuplung miatt jobb a G25, meg mivel nagyrészt oválozok, és lfs meg ir-ezek, ahova meg kell, ezért inább ezt használom. Formula autókhoz meg dfgt a sok gomb miatt.
  • Dietrich
    #11268
    oválhoz tök mindegy :)
  • bardocz
    #11267
    Dáájóóó, akkor legalább azzal nem kell szenvednem, amikor kicserélem a kormányt. Basszus, gyakorolnék holnap estére, még mért köröm sincsen, de már hívnak Nascarozni, ahol meg másik kormányt használok:D
  • pointer4
    #11266
    Annyit vesz ki belőle a kormány amennyi neki kell. Ha többet is tud a táp, az nem zavar senkit.
  • bardocz
    #11265
    Viszont a dfgt tápja 0.75A, a g25-nek meg 1.75A. Ez zavarhatja?
  • pointer4
    #11264
    Momo hoz tuti. 24V az 24V.
  • bardocz
    #11263
    A G25 tápja használható a DFGT-hez?
  • Firerock
    #11262
    kössz!
  • JUVEfun
    #11261
    Kormány beállitás
  • Firerock
    #11260
    shift 2-höt tudna valaki adni egy jó kormány beállítást?g25
  • arty
    #11259
    dede, grid is jó kormánnyal!