15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Rainbow15
    #11738
    és azt ki is használjak a lassú kanyarokban?
    És a túragépekben hogy van?
  • bardocz
    #11737
    F1-ben 400°-ot fordul a kormány.
  • cselt
    #11736
    Szerintem 270-nél több és a kuplung f1-ben egy fülön van :)
  • Palinko
    #11735
    270fok és gombos a kuplung az f1 ben
  • Rainbow15
    #11734
    kicsi off:
    Biztos volt már, de azért megkérdezem:
    A túraautókban, GT-ben és F1-ben mennyit fordul a kormány? Ês a kormànyzár hogy van?
    Ezekben az autókban h van a kuplung, gombra egyiknél sem, és csak indulásnàl hasznàljàk?
  • peti193
    #11733
    köszönöm válaszod
  • peti193
    #11732
    köszönöm egyszerünek hangzik!gamepad végülis van mikorkapcsoló kell , lehet megpróbálkozom vele
  • Falkon
    #11731
    A lényege:
    Az alap egy kiszuperált joystick. Lecsupaszítod, hogy csak a tengely legyen meg. Veszel 8 darab mikrokapcsolót, és egy olcsó gamepadot. A gamepadból csak az alaplap kell, lecsupaszítod a sok gombot róla. Egy kis elektronikai tudás, a kapcsólókat rákötöd az alaplapra. Megépíted a dobozt hozzá. Kb ennyi, hasonló a lentebb látható linkhez. Délután majd rakok képet, hogy hogy néz ki.
  • ronnydown
    #11730
    Csak egyben eladó a szett!
  • pointer4
    #11729
    Bár rugókkal és gumikkal is lehet ilyet csinálni, de az már túl bonyolult, és még akkor nincs is ott az az érzés, hogy beraktad fokozatba.

  • pointer4
    #11728
    Hát ez nagyon gagyinak tűnik. Evvel az erővel odarakhatnál egy ilyet is:



    Akkor inkább FFB Joy, az FFSifter/FFJoy progival, megy egy vágott H lemez.
    FFB ereje tartja bent a fokozatban, ürest is érezni. Érintkezéssel nem lesz gond, és kisebb is lesz.



  • peti193
    #11727
    bocsi nem vagyok paraszt csak lemaradt az a fránya t betű tehát így szolna a dolog ---> hát ha leírnád lehet még jól jönne
  • peti193
    #11726
    há ha leírnád lehet még jól jönne
  • peti193
    #11725
    engem vagy a pedál vagy a váltó érdekelne ha azok működnek megpróbálnám összehozni a DFGT-m el
  • Norby646
    #11724
    Akár a bannerbe is helyet kaphatna amúgy ez az oldal szerintem ha belemenne aki írta. (Miért ne menne bele? :D) Mert van ugyan ilyen leírás de az egész angol és nem midnenkinek van angol nyelvvizsgája... :D Ráadásul tényleg bárki megcsinálhatja mindössze pár ezer forintból és különöseb tudást nem igényel. Na mondjuk azért egy páka nemárt ha van otthon... :D
  • Norby646
    #11723
    Én találtam egy nagyon jó leírást egy házi készítésű váltóról. H váltó házilag. Itt képekkel együt leírja az illető hogy hoyan kell megcsinálnia váltót és beüzemelni. Én is ez alapján fogok csinálni egyet lehet még a hétvégén... :)
  • Falkon
    #11722
    Igen, Wingman akart lenni, csak elírtam! :D

    Igazából leírás nincs, fejből csináltam, de ha kell eltudom magyarázni hogy van.
  • ronnydown
    #11721
    Szerencsére nem jól gondolod!
  • wollnerd #11720
    Ui.: nekem is hibás lett. :D kaptam helyébe egy G27-est. :)
  • wollnerd #11719
    Ha hibás, akkor gondolom senkit. :D
  • ronnydown
    #11718
    Nekem van eladó hibás G25-öm, érdekel valakit?
  • Norby646
    #11717
    Sikerült találnom leírást úgyhogy már tárgytalan a dolog de azért ettől függetlenül ha vki küld azt megköszönöm!
  • Norby646
    #11716
    Megnéztem a bannerban a dolgokat viszont csak angol leírást találtam a házi készítésű váltóról és azért ennyire nem vok jó angolos... :/ Ha esetleg valakinek van magyar leírása vagy saját maga csinált váltót és leírná hogy hogyan kell annak örülnék mert ha nem túl nehéz akkor én is megkísérelném hogy csináljak egyet. :)
  • Norby646
    #11715
    Köszönöm ez jól fog jönni. :D
  • Dietrich
    #11714
    erről a hibáról van szó és leírás a javításáról garancia időn túl.
  • Norby646
    #11713
    Értem, köszi a választ akk sztem momo lesz! :D

    bardocz: Jó lenne, de nincs annyi zsém szal sry. :S Nagyjából 10-et (plussz minusz 1-2 ezer) tudok most rászánni úgyhogy keresgélek ezerrel. :D Találtam 1-2t de még nézelődök asszem.
  • Mákvirág
    #11712
    Milyen,zöld vagy piros dobozos?
  • Mákvirág
    #11711
    Szervusz!

    A potival van egy kis gubanc,de orvosolható és nem túl bonyolult.(azt mondják)
    Nekem lassan már 3 éve van momo-m,de semmi gondom sincs vele,
    pedál hiba nem volt,csak egyszer kellett a kormány optika jeladóját megtakarítani
    "oszt jónapot"!
  • bardocz
    #11710
    15ért kell új, bontatlan?
    El fog romlani a pedálja valószínű, mint az összes momo-nak, de valameddig asszem javítható.
  • pajti
    #11709
    mit tud? :D
  • Norby646
    #11708
    Én a dfp-hez használtam anno egy wingman-nak a gázpedálját... :D Igaz annak már más pedálja nem volt fékpedálja mert az letört. Nem bírta a tdu versenyt. :D

    Am a momo-nak tulajdonképpen mi ez a pedálhibája? Orvosolható valahogy? Ha igen akkor milyen gyakran kell és nem túl bonyolult? A dfp kicsit drága most nekem és a momo-t fontolgatom de azért olyat nem akarok venni amit havonta szét kell szedni.
  • peti193
    #11707
    Logitech Windman ?google nem barátom most ebben
  • peti193
    #11706
    építettél magadnak ? (kérek leírást róla :D:D )
  • Falkon
    #11705
    *én
  • Falkon
    #11704
    Kuplung: Vegyél egy olcsó Logitech Windman-t. H-váltóra olcsón nincs ötletem, és építettem magamnak.
  • peti193
    #11703
    Sziasztok! Logi DFGT-m van és szeretnék hozzá H váltót meg kuplung-al ellátott pedál sort nem túl drágán használt is szóba jöhet.
  • pointer4
    #11702
    Új kormi.

  • Dietrich
    #11701
    Nem tudja valaki milyen kormányokkal fogja a logitech lecserélni a DFGT-t majd a G27-t?
    a honlapon már csak ez a két kormány szerepel.
    http://www.logitech.com/hu-hu/gaming/wheels
  • pointer4
    #11700
    270°-ot fordul mind a kettő, ez a minimum. Ami ennél többet fordul, az a következő lépcsőfok (900°).
  • Norby646
    #11699
    Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy a logitech momo hány fokot fordul? Úgy hallottam 270 fokot fordul de olyat is hallottam hogy azt csak a piros momo force tudja. Ez igaz?