15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • cselt
    #11778
    Eszközkezelőben letiltottam, majd engedélyeztem, de nem kalibrálta újra magát, meg míg le volt tiltva, addig is világított.

    (Amúgy meg neszójjábe, megérdemlem, hogy most egy kicsit itthon üljek :D )
  • pointer4
    #11777
    Hát próbáld ki, otthon ülsz egész nap te semmirekellő :D
    Amúgy az eszközkezelőből tuti megcsinálhatod.
  • cselt
    #11776
    Van előlapi usb, csak ahogy eddig tapasztaltam azt a kormányok nem igazán szeretik, van amikor meghülyülnek tőle, ezért keresnék valami elegánsabb megoldást mint, hogy mindig dugogatni kelljen a kábelt.

    @peti193: őőő ez Xp alatt van így, mert én win7-et használok és nem találok ilyet. És vissza is lehet utána hozni, ha eltávolítottam?
  • peti193
    #11775
    Esetleg így

    Start --->>Beállítás---->>Vezérlőpult---->>Játékvezérlők--->>kijelől és eltávolít
  • Dietrich
    #11774
    gondolom a házon elöl nincs USB csatlakozó azért macerás..
    lehet venni olyan előlap amin van USB csatlakozó.
    itt
  • cselt
    #11773
    És ott hogy?
  • Neoncsoves
    #11772
    eszközkezelő
  • cselt
    #11771
    Lenne egy kicsit hülye kérdésem, de létezik olyan progi amivel szoftveresen lehetne egy usb ki-be dugogatást megcsinálni? Mármint úgy értem, hogy az usb be van dugva végig, de mondjuk ha nem kell akkor kikapcsolom és olyan lesz mintha nem is lenne rádugva, de ha meg kell akkor csak kattintatni kelljen?
    Eléggé macerás mindig dugogatni a kormány csatlakozóját amikor játszani akarok, ehhez keresek valami kényelmesebb megoldást :)
  • peti193
    #11770
    Hát nem tudom nekem nem gond a fém megmunkálása van otthon szinte minden hozzá meg régebben jártam az öereggel hegeszteni forrasztani meg miegymás mondjuk ha esztergálni kell az már nálam is gond ,de nekem most pihen a munka még egy hónap vizsgaidőszak aztán folytatom. Nekem DFGT-m van szóval új kormányt nem nagyon akrok venni mert akkor már G27-et kellene ha Logitechbe gondolkozok ,és akkor már inkább egy Clubsport pedál de pénz és nagy vezetői tudás hiján marad a Home Made.
  • pointer4
    #11769
    Hát tovább tart az tuti, és mindig menni kell üveg sörrel/borral a mesterekhez kuncsorogni :D
  • Falkon
    #11768
    Jó, de ez azért profi munka. Én egyszerűbbre gondoltam. Nekem úgy szarul érzékelte a tengelyt.
  • pointer4
    #11767
    Szerintem a pedálból könnyebb jót csinálni mint váltóból.
    CST felépítése alapján. Mondjuk itt a fém megmunkáláshoz kellenek szerszámok, az tuti.

    Bár én váltóból a FREX felépítést vettem számomra kedvezőnek. ilyesmit
  • Falkon
    #11766
    Pedált nem fogsz tudni jól összerakni. Ha Logitech kormányod van, ajánlom hogy vegyél egy másik logitech kormányt. Ezt a 2-öt összelehet hozni.
  • peti193
    #11765
    nekem az volt a szerencsém hogy szinte minden volt hozzá csak mikrokapcsolókat kellett megvenni ,többi már barkácsolgatás kérdése vot és forrasztani én se nagyon tudok ,de haver gyorsan összedobta .Igen ezt másra bíztam az elektronikának ezen részéhez nem igazán értek a mechanika az ami közelebb áll hozzám .Szerintem ha készleszek és sikerélmény is lesz nekivágok a pedál elkészítésének is bár ahhoz nem sok jót találtam neten ,de majd keresgetek még.
  • Norby646
    #11764
    Most látom hogy írtál. Hát azóta én is vettem a vaterán majd dobok képet ha kész lesz a váltó. ;)
  • Norby646
    #11763
    "jól halad"... Jó neked... :DD Nekem már megvan minden hozzá de az elektronika az nem az én asztalom... :S Valahogy ez a forrasztgatás még nem nagyon megy. Azt se tudom mit hova és hogyan... :D De azért szép dolog a próbálkozás úgyhogy nem adom fel.
  • peti193
    #11762
    Értem ,akkor eddig kisebb tévedésbe voltam ,de így már tiszta a dolog még most szerzem be a mikrokapcsolókat szóval időbe jött a segítség Köszönet érte Nagyon Hasznos Volt!!!
  • pointer4
    #11761
    Üresre nem kell gomb, azok a játékok amik kezelik a H váltót olyanok, ha egyik sebesség fokozat sincs benyomva, akkor van üres. (mert ugye ha fokozatban van, olyankor végig nyomnia kell a karnak a mikrokapcsolót)
    Láttam pár olyan játékot ugyan, ahol az üresre is lehetett állítani gombot, de oda nem kell állítani semmit.
  • peti193
    #11760
    Vizsgaidőszak közepette H váltó építésbe fogtam(nem vagyok normális). De felmerült egy kérdés.... azt értem ,hogy 1 sebességi fokozat és így tovább 2. ,3. stb ezeket ugye mikrokapcsolóval megoldom ugye mert ahogy mozog a váltókar és a mikrokapcsoló kapcsol ez tiszta. De viszont ha üresbe van akkor azt hogy érzékeli?? neten nem találtam erre semmit. Egyébként jól halad lassacskán elkészül.
  • Falkon
    #11759
    Elméletileg működik, de ugye így nem lesz ffb-d.
  • bardocz
    #11758
    Arra gondol, hogy áramforrás nélkül megy-e. Annak viszont semmi értelme.
  • Dietrich
    #11757
    PC-re bármit rátudsz kötni aminek USB a csatlakozása..
  • pointer4
    #11756
    1. Miért, milyen csatlakozós a tiéd ? csak PS2 -es?
    2. Bármilyen ilyen játékvezérlőből többet is csatlakoztathatsz, és ha a játék engedi kézifékre analóg tengelyt, akkor ige, ha nem, akkor csak gombot. RBR topicban erre tuti tudnak konkrét választ.
  • CecelégyGusztáv
    #11755
    Sziasztok!

    Logitech Driving Force kormányt tudom használni csak USB-ről mint a MOMO-t?
    RBR ralihoz ha egy usb joystick-ot csatlakozok tudom használni kéziféknek?

    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • peti193
    #11754
    Na belevágtam a váltó elkészítésébe! Egész jól haladok holnap feltöltök egy két képet hátha van valakinek valami jó meglátása vagy aki ilyenbe gondolkozik ,hogy belevágjon váltó építésbe annak segítségül szolgál
  • Rainbow15
    #11753
    Tudom, hogy jobb, legalábbis mindenkinek teljesen más a hangja. Gondolom a nagyobb bajnokságok is ts3-at használnak. (VSR, de látom te is indulsz a bmw nyári kupán)
  • Dietrich
    #11752
    TS3 sokkal jobb mindenben mint a TS2..
  • Rainbow15
    #11751
    hmm az érdekes, köszi. Emlékszem régen sokat szórakoztam vele, egyszer össze is jött a profilerből, de később valamiért nem, most sem... Remélem TS3 kell majd a bajnoksághoz, és akkor ezzel sem lesz gond.
  • Dietrich
    #11750
    nekem is DFGT van és nem használom a profilert mégis gombon van a TS
    annyi a trükk, hogy előbb legyen a kormány bedugva USB-be és utána indísd el a TS3-at! TS2-nél ez nem műxik!
    Miután elindítottad a TS3-at a beállításokban "nyomd és beszélj" kiválasztasz egy gombot (nálam a PS gombok közül a baloldali) és ezután ha azt nyomod akkor tudsz beszélni.
  • Rainbow15
    #11749
    Hogy tudom beállítani a logitech profilerben, hogy pl. a button 2 a kormányon az "í" betű legyen? (hogy TS-re be tudjam állítani)
  • Falkon
    #11748
    Vatera! :D
  • Norby646
    #11747
    Váltógombot honnan szereztél rá? Bontóból, vagy inkább ismerős? :D Bejövős az a merci jel rajta... :P
  • Norby646
    #11746
    Fasza kis váltó! ;)

    Beszereztem egy momo-t és eddigi tapasztalataim alapján jól választottam... :)
  • Falkon
    #11745
    Rendben.
  • peti193
    #11744
    köszönöm a képeket ha esetleg felmerül a kérdés akkor jelentkezem :)
  • Falkon
    #11743
    Na a képek:
    Kívülről:

    Belülről (kicsit poros ott belül :D )
  • Norby646
    #11742
    Hát azért ne túlozzunk. Ez a legegyszerűbb modja annak hogy csináljak váltót és a legolcsóbb is. Azért mégiscsak jobb mint ha nem lenne. Mindegy végülis kinek mi a gagyi. Én tuti megcsinálom úgy ahogy írja a srác azzal a különbséggel hogy úgy fogom megcsinálni hogy legyen ellenállása a váltónak és ne csak szabadon mozogjon az egész, hogy lehessen érezni hogy most sebességben van.
  • cselt
    #11741
    Nem kell kihasználniuk mert olyan az áttételezés, hogy nem kell koppig kitekerni. A játékban én is 540°-on használom mégsem tekerek rajta annyit, mert a megfelelő kormányzár értékkel nem kell. Akkor kell csak sokat tekerni, ha bajban vagy és nagyon ellen kell kormányozni, vagy boxból kiállni.
  • bardocz
    #11740
    Monacoban igen.
  • Dietrich
    #11739
    tuti nem annyi a F1-ben...360-400 fok körül van.
    legjobban akkor látni ha van erről videó, mikor tolják az autót akár a pályán akár a boxban és közben tekerik a kormányt.