15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Scrat
    #11818
    Sziasztok
    Olyan kérdésem lenne hogy nem régiben szert tettem egy G25 kormányra.
    Sokat F1-ezek vele és kényelemesebb ha a két szélső pedált használom.
    Tehát, a kuplung pedál van beállítva féknek.
    Kérdés: vajon hosszútávon nem fog ártani neki hogy nem erre tervezték?
    Nem szedtem szét, nem tudom hogy belülről ugyanaz-e mindegyik pedál mechanikája, csak valami rugó miatt keményebb egyik a másiknál, de jó lenne tudni hogy nem árt-e neki ha kuplung helyett féknek használom!?
    Thx.
  • pointer4
    #11817
    :D
  • Palinko
    #11816
    meg ha már ott van kérhet mellé egy csomag kotont is csak hogy teljes legyen az összkép
  • ronnydown
    #11815
    Bemész a gyógyszertárba, és kérsz az eladónénitől VAZELINT! Görbén fog nézni, de kit érdekel? Az a legjobb ide, és semmiben nem tesz kárt. Ugye, ha normál funkciójának megfelel, akkor ide is! Pár száz forint egy tubussal.
  • pointer4
    #11814
    Zsirnál jobbat nem nagyon lehet házi körülmények között elképzelni. Ráadásul gyárilag is az van rajta. Csak valami modern gépzsírt, ami nem rágja szét a műanyagot. Ne olyat, amit nagyfater őrizget 30 éve :D
  • bardocz
    #11813
    Nekem valami száraz kenés lenne alogikus oda, mivel sokat áll, és a többi elfolyna. A zsírt meg hamar kidolgozná magából. Elvileg léteznek ilyen teflon, meg grafit cuccok, amit rá kell fújni, megvárni míg megszárad, és már használható is. Csak persze ehhez ki kell szedni, elektromos részek biztos nm értékelnék a grafitot.
  • atenza
    #11812
    Mivel érdemes bekenni a dfgt fogaskerekeit? Hallottam sok verziót már, mint pl. wd40, sima gépzsír, olivaolaj! stb., de nem tudom mivel érdemes leginkább :S A lényeg gondolom h ne okozzon kárt a cuccban?
  • Gerypapa 95
    #11811
    köszönöm a segítségeteket , igaz nem lenne olyan sok pénzem rá , nyári melóból amennyi összejön olyan 20-25 mert bulizgatni is szeretnék mellette :) aztán beszélnék anyáékkal hogy előlegezzék ezt meg nekem , én pedig majd visszafizetem nekik .. :P valószinű dfgt-t veszek , én is tegnap már nézegettem őket , majd kiderül hogy adja a kassza . Köszönöm még egyszer a segítségeteket !
  • arty
    #11810
    Thrustmaster ?
  • Norby646
    #11809
    Jajj am az első rész pointer4-nek ment csak mellé nyomtam me a betűket se látom már a fárattságtól . :D
  • Norby646
    #11808
    Nem tudom mi lehet a gond de azért érdekes hogy amikor a váltórúd hozzáér a h-sémához akkor vált egyet... És mindig 2 sebességbe kapcsol be... Lehet a mikrokapcsoló valahol hozzáér ehez a h-séma-hoz. Majd megnéztem egyelőre még az érettségi okozta sokkhatásban vagyok szal most lazulás van váltó meg minden ilyen szar mentesen. :D

    Am Gerypapa: Én kb 2 hete vettem egy hibátlan állapotú használt momo-t és tökéletesen megvok vele elégedve. Szerintem ugyanolyan minta dfp csak kevesebbet fordul. (volt már wingman-om, dfp-m, g25-m és most a momoúgyhogy tudom miről beszélek). 12-13-ért kapsz normális momo-t használtan, 15-17-ért dfp-t, 20-25 körül dfgt-t 45-50-ért g25-öt és annál már felesleges tovább menni. Persze most a használt piac árait mondtam. Hardveraprón találsz megfelelő kormányt. :)
  • Dietrich
    #11807
    a G25 2009 nyarán volt 30-35K utána már felment az ára azoknak amik megmaradtak még raktáron.
    Ma már csak használtan kapsz G25-öt 40K körül.
  • pointer4
    #11806
    Műszaki dolgoknak inkább csak lefelé tart az áruk, de hogy mikor mennyivel.... az nehéz.
  • Beagie
    #11805
    Kár hogy felment most nagyon a g25 g27 ára.
    Tavaly még 25-30 ért ÚJ!!!! G25-öt lehetett venni, ma már csak amximum 2 éves agyonhasznált darabokat adnak ennyiért.
    A G27 meg újonnan 70 ezer forintnál kezdődik.
    Szerintetek még hány évnek kell eltelnie, hogy ez is megvehető legyen 50-55 ezer forintért?
    Én egy évre saccolok, de csak azért, mert a használati értéke számomra annyi amennyit szánnék rá.
    Azért írom ezt az egészet le, mert mikor kihozták a 25öt, az is belekerült 80 ba, aztán pár év alatt 50-60ért lehetett venni.....
    Szerintetek érdemes még 1 évet rá várni?
  • bardocz
    #11804
    Ha esetleg a momo megfelel neked, 15ért eladom. De csak pesti személyes átvétellel, ilyet nem bízok postára.
  • Dietrich
    #11803
    mennyi pénzed van rá?

    láthatod egy új DFGT 30K (az van nekem is)
    de ph-n van néha napján használt G25 is ami azért jobb kormány tőle.
  • Dietrich
    #11802
    vagy azt :D
    hja akinek origi csomagolt verziója van :pp
  • Gerypapa 95
    #11801
    köszönöm , sajnos rá kellett megint jönnöm , hogy szarér húgyér nem lehet minőséget venni ( bocs a kifejezésért ) esetleg tudtok ajánlani elfogadható áron kormányokat ?
  • bardocz
    #11800
    Esetleg egy új momo-t
  • Dietrich
    #11799
    akkor használt logitech kormányt kell vennie..de még az is jobb mint a manta.
  • thedriver
    #11798
    DFGT és G27 van már csak.
  • Dietrich
    #11797
    az EX is? nem tudtam :)
    Mantától az is jobb és az nem 30K
  • thedriver
    #11796
    Némi ráfizetéssel. :) A legolcsóbb Logi jelenleg 30-nál kezdődik.
  • Dietrich
    #11795
    Nem a legjobb kormányom van Manta

    próbáld meg leszedni a drivert és újra rakni..ha nem segít lehet kuka lett a kormány. ha garis kérjél helyette logitechet némi ráfizetéssel.
  • Gerypapa 95
    #11794
    sziasztok . Lenne egy elég nagy problémám . Tegnap még játszottam a kormányommal , de ma már az inditásnál a zöld ledem világított ami a programot jelenti :/ Bedugtam az USB-t és a Win 7 jelzett hogy nem leeht felismerni az ezközt. Az ezközkezelőben pedig illesztőprogram naprakész , új verziót nem talált mi a teendő ilyenkor ? tudtok nekem segíteni ? Nem a legjobb kormányom van Manta MM623 twin turbo


    köszönöm előre is ;)
  • pointer4
    #11793
    Miért kell leszigetelni ? A fém vázat belekötötted az elektronikába? Mert szerintem nem tettél olyat. Bár nem látom a szerkezetet, de gyanús, hogy más lesz itt a gond.
  • Norby646
    #11792
    Sziasztok! Na megcsináltam a házi váltót de valami nem stimmel vele mert össze vissza kapcsolja a sebességeket, néha megakad 4-be vagy 6-ba aztán ha a váltórúd hozzáér a h-sémához (fémből van) akkor meg bekapcsol időnként üresbe szal eléggé önálló életet él. Most először is gondolom szikszallag kéne a váltórúdra mivel minden fém... Viszont a sebességekre van vmi megoldás? Az alshift nem sokat segített... :S
  • cselt
    #11791
    hosszabbító kábel az van, nem probléma
  • pointer4
    #11790
    Én eddig mindig PH-ról vettem, hiába néznek ki iszonyat gagyin beváltak. Szinte egyikhez sincs adapter, de elég sokon azért van rá csatlakozásra lehetőség. És akkor még rádugtam egy adapter.
    A legnagyobb gond ezekkel az szokott lenni, hogy egy idő után a sok kihúz-bedug-tól kilazul az aljzat kerete, és lötyög benne a csati, ez vezethet gondhoz előbb utóbb. Ezt újraforrasztással lehet orvosolni.
    Ilyet egyszer vettem HAMA-ban, és hibátlanul műxik azóta is. Csak lehet rövid a zsinórja, lehet egy usb hosszabbító kábel is kéne neked (1m), és akkor ott szakítod meg az áramköröd :D
  • cselt
    #11789
    Áhh értem, hogy erre eddig miért nem gondoltam :D
    Van különbség köztük, vagy lényeg, hogy legyen külön táp és jólvan?
  • pointer4
    #11788
    Olyat, ami jó :D és megbízható :D
  • cselt
    #11787
    kapcsoló powa :D
    Na és milyen aktív hub-ot lenne érdemes venni?
  • pointer4
    #11786
    Amúgy tudod mit érdemelsz te meg? :P Azt amivel egy idős vagy :P Ez a dógod!

    Viccet félretéve, amúgy szerintem az előlapi csatlakozód a hibás, lehet gyengébb minőségű, vagy már csak túlkoros.
    De a táppal ellátott USB hub kapcsolóval, jó ötlet :D Igazából kapcsolóval minden jó ötlet, csak kapcsoló legyen rajta :D
  • Dietrich
    #11785
    Hát nem tudom nekem nem hülyült meg tőle a kormány.
    Olyan volt többször is, hogy amikor nem használom a kormányt az asztalon félre van húzva oldalt és ilyenkor kilazul a pedál csatlakozó. ha nem figyelek rá akkor a rajtnál szívás van..
  • pointer4
    #11784
    Szégyellem is magam nagyon!!!! :D
  • cselt
    #11783
    Fufúúú de jó, egy bicajkapcsoló milyen király lenne.
    Na inkább tcl-el gyakoroljál, mert csak ígérgetted, hogy jössz porschera is aztán nem lett belőle semmi :P
  • pointer4
    #11782
    Nekem mind1 :D Mindenre rakok neked kapcsolót :D Még a kemping bicajra is :D
  • cselt
    #11781
    akkor már inkább egy usb-hubra kéne tenni kapcsolót, mert akkor abba dugnám a pedált is meg a váltót és akkor egyszerre lehet szépen kapcsolni mindent :)
  • pointer4
    #11780
    Hozd el a kormányt, elvágom az usb zsinórját, és teszek rá neked kapcsolót :D
  • peti193
    #11779
    mondjuk lehet az eszközkezelő tényleg jobb megoldás