15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • pointer4
    #11938
  • thedriver
    #11937
    Ha nem rendelted meg azt a tuning készletet, akkor nincs rá szükséged. :) A videóban az egy felturbózott G27, a gyárinál erősebb FFB-vel.
  • Mákvirág
    #11936
    Azután szeretnék érdeklődni,hogy a lentebb említett,2 kis hűtő ventit
    milyen igénybevétel esetén érdemes beépíteni?
    Én átlagosan napi 1 órát rally-zom,az effektek
    és a fídbek nincs nagyon felcsavarva, kb 30%! (g-27)
  • arty
    #11935
    jah nem tekergeti, csak játékok alatt majd jol jobbra vagy balra huz a kormány.... :D
  • Dietrich
    #11934
    Nekem ki van húzva a táp ha nem használom a kormányt. Így nem fog tekeregni gépbekapcsoláskor.
    Csak ha játszom akkor bedugom és az usb-t is, kalibrál és megyek szerverre. Azt hiszem kibírható ez a max. 1 perces történet.
  • pointer4
    #11933
    ForexEX el volt valami szopás GRIDnél, a Dirt meg ha jól emlékszem hasonló engine.
    De Grid esetében volt megoldás, keress vagy kérdezz rá a grid topicban.
    Valami TXT vagy INI fileban kellett baszkurálni valamit, ha jól emlékszem.
  • csabbesz68
    #11932
    Sziasztok .Szereztem a gyereknek egy régebbi (újra nincs pénz) logitech formula force gp kormányt ,csak az a gondom hogy az újabb játékok nem látják . Kalibráltam , a legutolsó driver van a gépen hozzá . A négy öt éves játékokkal nincs gond , csak hát az új játékokhoz képest azok a béka segge . Vagy csak valami beállítási probléma lenne? Ez a kettő újabb van most a gépen : race grid és a dirt2
  • Scrat
    #11931
    Thx.
    Ma is tanultam valamit!
  • pointer4
    #11930
    Ja hogy ja, igen, nem kikapcsolható!
    Ez úgy működik, mint az egér görgőd (olyat biztosan szedtél már szét)
    Van egy optikai jeladó, egy rácsos tárcsával. És mivel nem csak bekapcsolt állapotba tekerheted el a kormányt, ennek az elektronikának, tudnia kell, hogy merre áll a kormány, hol vannak a végállások. A középállás itt ugye fontos nem úgy mint az egérgörgőnél, ott nincs végállás, végtelenített.
    Bekapcsoláskor elteker egyet egyik irányba, végállásig, majd másikba és közbe megszámolja, hogy pl 4.000 szer adott jelet a dióda. Majd visszateker 2.000 et és ott a középállás :D
    Ez azért jó megoldás, mert nem tud elmászni a középállás, egy szétszerelés esetében, vagy az idő vas fogának hatásával. Legyártani is sokkal könnyebb, nem kell őket kalibrálnia a gépsornak.

    Úgy mondjuk meg lehetne oldani, hogy áramtalanítás előtt állítsa a felhasználó középre a kormányt, és onnan jobbra meg balra számolna az elektronika a gyári beállított értékekkel :D Csak ez nem felhasználó barát megoldás :D

    Ha majd esetleg csinál olyat a kormányod, hogy nem középen áll bekapcsolás után, akkor elszámolta magát, akkor újra ki-be kell kapcsolnod. :D Nem kell megijedni, előfordul :D
  • Solt
    #11929
    Ha a #11923-ban semmi kivetni valót nem találsz, akkor én kérek elnézést.
  • Mákvirág
    #11928
    Heló!
    Nekem g-27 van,az is kalibrál minden használat előtt ha bedugeszolom a tápját.
    Kapcsolós konnektort használok,hogy minden gép indításkor NE,
    hanem csak ha használni szeretném akkor kalibráljon (ami elkerülhetetlen)!
    De ez sem rossz megoldás "kiforrasztod a nyákról a vezérlő epromot, letöltöd, és visszafejted a firmware programkódját, és azt a sort, amikor a kalibráció van, kiveszed, és visszaégeted a te hackolt firmwaredet."
    És ami a legjobb, sitty-sutty megvan!
  • Scrat
    #11927
    Már ne is haragudj de kinek áll feljebb? Mi rosszat írtam???

    Kérlek hagyd, köszönöm szépen hogy megpróbáltál segíteni!

    A választ megkaptam, nem kikapcsolható! Ennyi.
  • Scrat
    #11926
    Ez kééész! :-))) köszönöm!
  • pointer4
    #11925
    Nem bonyolult, csak neked nem tetszenek a válaszok :D
    Mondom a legjobb megoldást, elvágod az usb csatit, találsz 4 vezetéket, a fehér-pirosat visszakötöd, a szürke-fehéret kapcsolóra teszed, és voila, kapcsolós lesz az usb kábeled. Amikor kell, bekapcsolod, kalibrál, használod.
    De ugyan ez lett volna a kapcsolós konnektorral is, meg az usb kábel bedugásával is.
    De ha akarod, kiforrasztod a nyákról a vezérlő epromot, letöltöd, és visszafejted a firmware programkódját, és azt a sort, amikor a kalibráció van, kiveszed, és visszaégeted a te hackolt firmwaredet.

    Vagy a 220-as vezetéket vágod el, és raksz rá egy villanykapcsolót...
    Ennél több ötletet a büdös életbe nem kapsz sehol máshol :D
  • Solt
    #11924
    Igazad van... kikopik... vigyázz rá, ne húzogasd!

    ( próbáld meg megérteni, hogy a tekergetés a kalibrálás része, ami nélkül a kormány nem használható )

    Azért halkan megjegyezném, hogy nem semmi, hogy még neked áll feljebb... :D Azé vannak fazonok...
  • Scrat
    #11923
    Felejtsük el a kérdést!
    Úgy látom túl bonyolult.
    Köszönöm szépen a válaszokat...
    Nyilván nem fog kikopni az USB csatlakozó sem ha naponta kihúzkodod...
    Egyébként nem tartom bedugva a konnektroba, de ha bekapcsolom a gépet, bedugom a kormányt és már tekeri is. Ettől szerettem volna szabadulni, nem hittem hogy ekkor problémával állok szemben!
  • pointer4
    #11922
    Mondjuk a 800Ftos USB HUB tényleg nem támogatja a sok kihúzást-bedugást.
    Szét kellett szednem, és az usb aljzatot rendesen ráforrasztani a nyákra fél év múlva. De most már jó :D
  • Solt
    #11921
    A kopásra már inkább nem is reagáltam! :D
  • Dietrich
    #11920
    Ha kihuzkodom az USB-t az egyrészt ki fog kopni, másrészt semmivel nem vagyok előrébb vele, hiszen ha bedugom majd ugyanúgy teker

    Mi kopik ki? én már 4 éve dugom be és húzkodom ki a logitech kormányokat, de hogy ettől nem lett semmi bajuk az fix. Sem a PC USB csatinak.
    Az már régen rossz ha bedugás után nem kalibrál a kormány...tekerje csak a nyüves jobbra majd balra
  • pointer4
    #11919
    Akkor nálad komoly gondok lehetnek :D
    Ha az USB csatlakozó 5V-vával, képes megtekerni a 24V os motorokat :D


    Ja, hogy jaa
    :D
  • bardocz
    #11918
    Kipróbáltam, így is kalibrál bekapcsoláskor.
  • pointer4
    #11917
    Kapcsolós elosztó, konnektor.
  • Solt
    #11916
    Nem tesztel, hanem kalibrál. Ettől a tekeréstől tudja, hogy mi merre hány méter... ergo, ha használni akarod, akkor ez a procedúra kikerülhetetlen.
  • bardocz
    #11915
    Minek hagyod a konnektorba bedugva? Amúgy minden bekapcsolásnál kalibrálni fog a kormány.
  • Scrat
    #11914
    Nem szeretném ki-be huzogatni az USB-t.
    Persze hogy nem tekeri, hiszen nem érzékeli. De ha bedugom, megint csak tekeri.
    Szinte mindig használva van a kormány ha a PC-t bekapcsolom.
    Azt szeretném elérni ha minden összevan dugva, akkor sem "teszteli" le önmagát minden bekapcsoláskor.
    Ha kihuzkodom az USB-t az egyrészt ki fog kopni, másrészt semmivel nem vagyok előrébb vele, hiszen ha bedugom majd ugyanúgy teker.
  • Solt
    #11913
    És mi volt a kérdés?

    "hogy ne tekerje oda-vissza meg a kormányt PC bekapcsoláskor?"

    Így nem tekeri...
  • Scrat
    #11912
    Remek ötlet! Így csak akkor tekeri meg ha bedugom az USB-t.
  • Solt
    #11911
    Húzd ki az usb kábelt.
  • Scrat
    #11910
    Sziasztok.
    Nem rég lettem boldog G25 tulaj.
    Egy kérdésem lenne: nem lehet kikapcsolni hogy ne tekerje oda-vissza meg a kormányt PC bekapcsoláskor?
  • pointer4
    #11909
    Ha valakinek van Fanatec Club Sport pedálja, és a fékben lévő szuper polifóm-szivacs miatt, darabos a fékút vége, annak van egy jó hírem.
    Elméletileg, - Tilus kolléga segítségével - megtudtuk a tuti megoldást amit a Fanatec is csinál, ennek a problémának az orvoslására.




    És ezzel a grafitporral kell megfürdeti a szivacsot.

    Még hosszú tesztem nem volt rá, de remélhetőleg nem kell 2 havonta megismételni, mint pl más kenőyanyagokkal.
  • pointer4
    #11908
    Tartsd már ki a kezeidet fél óráig magad elé, majd rájössz :D És egy futam simán másfél óra :D
  • wollnerd #11907
    Hűhűhűűűű! xDD
  • thedriver
    #11906
    Azon gondolkodom, hogy milyen kellemes lenne ezzel 900 fokot kitekerni. :D
  • wollnerd #11905
    Miért törne le? :D
  • pointer4
    #11904
    De a rezgésnek mi köze az FFB hez ? :D

    Amúgy igen, ez addig mutat jól, amíg használatra nem kerül sor :D
    Letörik a karod egy futam után :D
  • arty
    #11903
    sehogy. ez egy halott koncepcio.
  • Dietrich
    #11902
    azért megnézném hogy bírja ki 1-2 órás versenyt így a levegőben tartva...
  • Sponnyabob
    #11901
    Raknak bele egy olyan rezgő motort mint ami a telefonokban van. Hát rezeg vazze :DD
  • pajti
    #11900
    FFB
  • wollnerd #11899
    FFFFÚÚÚÚÚÚÚÚÚ! Ez ocsmányul néz ki! Ráadásul kicsi!
    Mi élvezet van abban hogy levegőben kormányozunk?