15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Dietrich
    #11978
    mellesleg a régi "gólyósgörgős" egereket "trackball" egereknek hívtuk. Volt olyan is nekem.
  • wollnerd #11977
    összekevertem a görgőt a golyóval... :)
  • Debilon
    #11976
    akkor miért nem azt írtad? :)
  • wollnerd #11975

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    én végig a régi golyós egerekről beszéltem!! :DDD
  • pointer4
    #11974
    golyó =/= görgő
  • Dietrich
    #11973


    lézeres...de van görgő rajta.

  • wollnerd #11972
    Hát a székelyföldiek! :D
  • wollnerd #11971
    A görgős egerek szarok. Én utálom őket!
  • Petryx
    #11970
    Jéééjjj még van olyan aki görgős egeret használ?!
  • Dietrich
    #11969
    nekem az egér görgője rengeteg kosz, piszkot vitt be az érintkezőhöz amitől a win7 is lefagyott böngészés közben. Először nem jöttem rá, hogy ez a hiba csak. Kipucoltam és minden oké. lehet nálad is ez lehet a hiba forrása.
  • bardocz
    #11968
    Úgy tűnik, hogy az ISR-es srácok fognak egy nagy pedálösszehasonlító részt is csinálni, ott lesz a clubsport meg a PT racing átalakító is. Kíváncsi vagyok.
  • Solt
    #11967
    Nekem tegnap a G13 hülyült be... kicsit piszkáltam a tuningot, nem akart elindulni a gép, majd áramtalanítás után a G13 úgy döntött, hogy most őt nem lehet felismerni egyik usb porton sem...

    Elkönyveltem, hogy meghalt, félreraktam... 1 óra múlva elővettem, hogy hátha... elindult. Kihúztam az usb-t úgy, hogy a gépet nem kapcsoltam ki, megint meghalt... vártam, megint jó lett...

    Fingom nincs mi lehet ennek az oka... :D
  • Norbi1990
    #11966
    Nekem az egerem csinálja ezt. Néha ki-be kell húzni de van amikor ha megmozgatom a usb csatiját akkor egyből felismeri megint.
  • Petryx
    #11965
    Pendrive volt kéznél, azt felismerte. (azt hiszem akkor is amikor a kormányt nem, de most már ebben sem vagyok biztos...) :-S
  • Laceee
    #11964
    Más USB-s eszköz működik rendesen ?
  • Petryx
    #11963
    Segítséget szertnék kérni!
    G25 kormányom van. Pár napja olyat csinált hogy az USB-be bedugáskor kiirta a Win7 hogy az eszközt nem lehet felismerni... átdugtam másik USB portba, és szépen ment tovább.
    Tegnap megint kiirta és hiába dugtam bármelyik portba, semmi reakció.
    Csak villog a zöld led a váltónál és "eszközt nem lehet felismerni"
    Újratelepítettem a drivert, semmi.
    Aztán újraraktam az USB drivert is és Logitech drivert is majd egyszercsak elkezdett tekerni jobbra-ballra na mondom hurrá feléledt!
    Elindítom a TDU2-t, mondom gurulok egyet. Kb 5 percig ment minden szépen, majd egy kanyarban mintha kilett volna akadva a gáz, irány a susnyás. Mondom WTF?
    Semmire nem reagált, se kormányforgatás, se váltó, se pedál, semmi.
    Kilépek, restart és megint ugyanaz, Nem látja a gép a kormányt.
    Ez most mi??? Megint újraraktam a drivereket de semmi. Játék közben eltűnt a kormány??? O.o
    És miért nem látja egyik USB portban sem az eszközt? Mi történhetett?
  • Sponnyabob
    #11962
    Öcsém beszarok, hogy ez nekem nem jutott eszembe. Ismerősöm olyan helyen dolgozik ahol használnak ilyen ipari ragasztókat ő szokott mesélni róla, hogy úgy fog mint a hegesztés. Ilyen fület meg sima plexiből lehet vágni. Nem is olyan bonyolult, bár engem nem nagyon zavarnak azok a kis gombok úgyhogy asszem nem csinálok vele semmit. :DD
  • pointer4
    #11961
    Na kb itt látszik a G25 kormány összes fém eleme :D



    Na mi nem stimmel a képen: ?

  • pointer4
    #11960
    Fosnék, hogy elenged az a ragasztó :D
  • thedriver
    #11959
    Sok DFGT tulajdonos vágya teljesülhet, végre sufnituning nélkül is lehet valódi pillangó váltó a kormányán 38-40 dollár közötti összegért: Link

    Íme egy videó is a műveletről: (kb a 6. perc környékén keressétek)
  • Beagie
    #11958
    hehe.
    Most jöttem vissza, látom mivel lehet felhúzni a kormányosokat :D
  • Solt
    #11957
  • Sponnyabob
    #11956
    Egyébként tudtok ajánlani valamilyen pedálsort amit külön lehet venni. Láttam már a Fanatec-nél ilyet de azok elég drágák. Szóval tudtok ajánlani valamilyen pedált. Azt se tudom mennyiért lehet ilyet venni szóval mennyiért lehet valami normálisat venni?
  • bertino
    #11955
  • Mákvirág
    #11954
    Szerintem addig álljál vívóállásban,amíg majd válaszolnak.
  • pointer4
    #11953
  • Beagie
    #11952
    Írtam a Logitech gyárnak, hogy nekem 25 ezret simán megérne a szép kis G27-ük.
    Majd ha van válasz írok.
    Használati értéke szerintem annyi, nem több.
  • koanla
    #11951
    Ha a kuplungra tényleg incs szükséged, akkor azt meg lehet oldani, hogy a DFGT pedálokról érkező kábelét leforrasztod és a G25 pedálsorára átteszed. Mivel a végén a csati marad, így megmarad a csatlakoztathatóság. Azt nem tudom, van-e bármi különbség a DFGT-ben és a G25-ben lévő potenciométerek elektromos paraméterei között, de ha nincs, akkor működni fog a dolog-
  • Sponnyabob
    #11950
    Hát nekem a kuplung annyira nem fontos. Egyébként nincs bajom a dfgt pedáljával csak nagyon közel van a két pedál.
    Egyébként nincs itt valakinek eladó g25/g27 pedálja?
  • bardocz
    #11949
    Rendelni kell.
    Ez a megoldás is jó, ha neked nem kell a kuplung, viszont a dfgt-nek alapból keményedik a pedál a fékút végén, igaz így is nagyon puha, de könnyebb vele pontosabban fékezni, legalábbis szerintem.
  • Sponnyabob
    #11948
    Ez jól hangzik, de ilyen cuccot be lehet szerezni itthon valahol?
    Illetve találtam egy videót ahol megmutatja hogy lehet és erről kérném a véleményeteket, hogy ilyet érdemes csinálni vagy inkább ne próbálkozzak ilyenekkel? ennyire szoktak beválni az ilyen barkácsolások?
  • bardocz
    #11947
    Leo bodnar átalakítóval a pedált a gépre tudod kötni, és azt egy külön játékvezérlőnek érzékeli, így használhatod bármilyen kormánnyal. Van egy másik ilyen átalakító, csak ahhoz nem tudok linket, meg a nevét sem, de az komolyabb cucc.
  • Sponnyabob
    #11946
    És nem tudtok valamilyen megoldást. Mert a DFGT-nek a pedálja elég kicsi.
  • bardocz
    #11945
    Nem tudod beledugni, mert van két kis pöcök még a G25-nél, ami a DFGT-ben nincsen.
  • Sponnyabob
    #11944
    Sziasztok!
    Lenne egy érdekes kérdésem. Van egy Logi DFGT kormányom és a pedálját szeretném lecserélni egy g25 vagy g27 pedáljára. Ez lehetséges, illetve ha igen kell hozzá valami barkácsolás? Mert ahogy láttam a csatlakozók egyformák, de nem tudom, hogy ha bedugnám működne-e a DFGT-vel?
  • tomi555
    #11943
    Ja hát néha néha benézek ide is, másik topicot rendszeresen nézem csak ritkán írok :)
    Most jelenleg épp ithon vagyok, régi cockpitem most darabokban, mert csináltuk a szobámat, de azt amúgy is el akarom adni. Elképzelhető hogy megyek vissza következő félévtől Németországba MSc-re úgyhogy most olyan cockpit van tervbe véve ami elég compact ahhoz hogy kivigyem :)
    Na meg idén mostmár végre el akarom indítani a szimulátor kiegészítős dolgot, lcd-s meg led-es visszajelzők buttonbox, loadcell amp(Tiluséknak én csinálom a loadcell erősítőket a pedálra), stb van jópár tervem, csakhát megint ugye idő :S
  • pointer4
    #11942
    Van, és le is írja a pirossal kiemelt link alatt.
  • Galy
    #11941
    Hali!

    THRUSTMASTER Ferrari 430-ról van valakinek tapasztalata?

    THX!
  • pointer4
    #11940
    Na, az elektronikai zsenink is olvassa a topicot? :) Mizu, rég láttalak?
    Mikó jössz már haza megépíteni a tervezett cockpitet? :)
  • tomi555
    #11939
    A programátírás ötleted tetszett. De amúgy a vicc az hogy én már gondolkodtam rajta csak éppen tuning céljából:) Kíváncsi lennék azért hogy le van-e kódolva... Ha emlékeim nem csalnak talán van is JTAG kivezetés.