15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Dietrich
    #12258
    nem rossz dolog az :)
  • bardocz
    #12257
    Versenyezni nincs idom na:D Arra kene 1-2 ora gyakorlara. Tankozast meg bem kell gyakorolbi csak nyomni kell:)
  • pointer4
    #12256
    Van neked időd, csak azt is tankozással töltöd :D
  • lac coo
    #12255
    Bugxuta kérdés, de hátha valaki pont tudja aválszt ...:)

    Jól emlékszem,. hogy a mediamarkt-ban a múlt héten 70 000 Ft alatti áron láttam G27 -et ? :)
  • bardocz
    #12254
    Ennyi. Nekem is ilyen van, nagyon megéri. Bár mostanság sajna nincsen időm használni:S
  • lac coo
    #12253
    G27 pedált mennyibe fájna nyomásérzékelősre alakítani ,
    esetleg van valaki idehaza aki vállalja ?

    És még egy kérdés: van-e valahol valami korrekt leírás G27 egyedi kormány készítésről ?
  • Dietrich
    #12252
    nekem is mindenbe PC-n..
  • scorsess
    #12251
    gondolom pont azért írta, mert nem kimondottan pc-re készült a dfgt... na mindegy, ps3-on gt5-ben minden működik hibátlanul..
  • Dietrich
    #12250
    ezért aztán én Logitech kormányt konzolos boltoknál nézném először majd árgépen..
  • Dietrich
    #12249
    Valahol mintha azt olvastam volna, hogy dfgt-hez sosem volt normálisan megírt driver,

    az elődja a DFP az PS2 a DFGT PS3-hoz készült körmány..illetőnek volt erről tudomása? :)
    csak lehet használni PC-n is...
  • Dietrich
    #12248
    mondtam, hogy nálad a hiba nem a játékban
  • lac coo
    #12247
    G27-et hol érdemes most venni, hol a legolcsóbb "tiszta forrásból" ? :)
  • Robi546
    #12246
    Üdv!

    Azt szeretném kérdezni hogy: hol tudom kikapcsolni a kormányomon a Combined Pedals -t ? EasyTouch, ET-2034 Speed Force Kormányom van, nem force feedbackes de más topicot nem találtam.
    Válaszokast előre is köszi.
  • lac coo
    #12245
    Tényleg az érzékelő a szar :(
    sőt olyannyira darabokra repedt a kis tárcsa, hogy kuka az egész!
    gondolom a rossz minőségű műanyag elkezdett zsugorodni , rászorult a tengelyre majd megrepedt, mostanra meg beakadt és darabokra tört:(
    Lehet ilyent venni valahol ?
  • scorsess
    #12244
    ami lemaradt: de lehet rászánom a holnapi napom...
  • scorsess
    #12243
    Hi!

    @fuszhi:
    Én a hardverkertől rendeltem ,korrektek voltak, viszont azóta már egy 10-est rádobtak az árra... Ahonnan semmiképpen se rendelj az az AV Panet, senkinek sem ajánlom, én eléggé megjártam velük. Érdeklődtem, azt mondták kb egy hét és küldik, megrendeltem pénteken, kedden hozta a futár,még örültem is, hogy ilyen hamar meglett. Kaptam egy gyári hibásat, nem kalibrálta be magát a kormány, csak a gt felirat villogott folyamatosan. Még aznap beszéltem velük, megegyeztünk, hogy a futár hozza a másikat ezt meg viszi. Innentől eltelt egy hónap, mire a pénzt visszautalták, mert végül nem tudtak másikat beszerezni...vagy gondolom csak hibásat tudtak volna küldeni újfent :D

    dfgt:

    Én, mint laikus azt gondoltam/gondolom, hogy ha bekapcsolás után a win7 alatt van ffb, akkor a játék alatt is kellene, hogy legyen, pl. a menü alatt is, és nem azért, mert ott is érezni akarom a futómű minden rezdülését meg az aszfalt repedéseit, hanem mert ez lenne a normális.. :D
    Valahol mintha azt olvastam volna, hogy dfgt-hez sosem volt normálisan megírt driver, és kezdem azt hinni , hogy az illetőnek nagyon igaza volt/van. Kipróbálnám még xp alatt is, hogy ott is jelentkezik-e a hiba (mert szerintem ez az), de a kronológiai sorrendet be kell tartani, előbb az xp, aztán jöhet a win7 telepítése, ez a sorrend...


  • lacko79
    #12242
    Sziasztok!

    Olyan problémám van, hogy a kormányomnál a gázpedál nem reagál. A fék teljesen jól működik, csak a gáz nem. Hétfőn használtam utoljára, addig senki nem nyúlt hozzá, mert nem voltam itthon. Sehogy sem tudom bekaribrálni. Egy Speed-Link SL-6694-ről van szó. Nem mai darab, több, mint 5 éves. Ha érdemes megjavítani, akkor tudtok ajánlani egy szervízt? Ha szerintetek inkább vegyek újat, akkor a Thrustmaster Ferrari GT Experience-re gondoltam. Mi a véleményetek erről a kormányról?
  • lac coo
    #12241
    Most megnéztem DXtweak alatt, és teljesen jól érzékel az egész tartományban, gondolom ha koszos lenne vagy ilyesmi akkor kihagyna, ugrálna ...

    Valami szoftveres szarságra gynaakszom de nem tudom mi lehet....
  • lac coo
    #12240
    Ok szétszedem, megnézem célirányosan :)
  • pointer4
    #12239
    De mi van odacsavarozva? a fekete ház, vagy az alatt a nyák? Mert G25nél az a baj, hogy a ház pattints, és alatta a jeladó csavarja lazul ki, és mozog a nyák.
    Ez olyan mint az egér görgőjének az opto szenzora, 2 diódával. Lehet ott van szösz, dzsuva.
  • lac coo
    #12238
    Nem rég tisztítottam ki.
    nagyon nem értek hozzá, de melyik az a jeladó benne ? :)

    ami a kis fekete házban forog?



    Bal felül ahonnan kijön a zöld piros vezeték ?Az (szerintem) nagyon nem tud lógni vagy ilyesmi elég fixen van odacsavarozva ...
  • pointer4
    #12237
    Valami gond lehet a jeladójával, lehet lóg, vagy koszos lett.
  • lac coo
    #12236
    Nos, úgy néz ki mégsem a játékok a hibásak DFGT ügyben, most próbálgattam FVA-val is, ffb nincs, a kormány középpontja már amenüben tekergetésnél kiesik középről...

    Mi lehet a baja?
    Fizikailag semmi rendelleneset nem látok rajta, teljesen rendben van rajta minden, illesztőprogranm friss, eltávolítottam, reget kipucoltam, újraraktam még sem jó.

    Ha elmegy középről a kalibrálás is ugyan oda állítja vissza ( a rossz helyre...), csak úgy tudom középre állítani ismét ha a gépet kikapcsolom, majd lekapcsolt állapotában középre tekerem majd úgy indítom el a gépet...

    Vegyek másik kormányt vgy van valakinek ötlete mi lehet a baja ?

  • TruckerDave
    #12235
    Én úgy emlékszem innen, de már nem emlékszem :D
  • fuszhi
    #12234
    Sziasztok ha valaki már vásárolt DFGT kormányt az honnan jutott hozzá ? Mert most szeretnék vásárolni egyet.
  • Rainbow15
    #12233
    Megoldódott, de nem tudom, hogyan..
  • Rainbow15
    #12232
    lgs510, elírtam.
  • Rainbow15
    #12231
    Mitől van, hogy win7-en nem megy a kormányom, semmit sem érzékel? Amikor a gép indul, forog, bekalibrálja magát,de windowsban semmi. lgs502 van fent. Rámegyek a DFGT-re, alapból a PS2-es GP kormány képe jön be...
  • Dietrich
    #12230
  • Dietrich
    #12229
    bardocz válaszolt rá..de más játékokban pl. simbin ott írja is "fordított érték" és mindig ott keresd ahol az FFB erősségét állítod.

  • scorsess
    #12228
    hi!

    csak megijedtem mert új még a kormány, meg fogalmam sem volt, hogy ez most normális-e, vagymi...
    kösz mindenkinek a segítséget, pályázás alatt megy szépen minden, a többit meg..... :D
  • Bivaly76
    #12227
    Ha még valaki nem olvasta volna, egy magyar nyelvű leírás:

    Thrustmaster T500RS bemutató.
  • lac coo
    #12226
    Én nem is, már megszoktam, lent érdeklődött a kolléga ... :)

    De hogy a köcsög F1 2011-ben rendre elcsavarodik balra a centerpont és nem jövök rá mitöl ! az idegesít :))))
    Még vissza sem lehet kalibrálni, ugyanoda tekeri vissza magát, csak gép lekapcs segít ....
  • neilszab
    #12225
    Akkor van probléma, ha akkor nem jó az FFB, amikor kormányozni akarsz. Gondolom a menüben nem akarsz, ne foglalkozz vele... ;)
  • lac coo
    #12224
    Nem, nem mindegyikben. Címeket most nem tudok fejből, de van ahol játék után desktopon sincs ffb :DD
  • bardocz
    #12223
    Ahol állítod az erősségét, ott át tudod húzni negatívba a csúszkát.
  • scorsess
    #12222
    @Dietrich : hmmm, rFactorban hol lehet ezt beállítani?
    @lac coo : minden játékban? :D
    mindenesetre köszi


  • lac coo
    #12221
    Játéktól függ, van hogy tényleg elmegy az erő a menü alatt !
  • Dietrich
    #12220
    "Reverse Effect"
  • Dietrich
    #12219
    jó helyen.
    a fordított effekt bevan kapcsolva a játékokban?
    logitech sajátossága ez.