15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • __Jacek__
    #14859
    Nalunk 3 hete folyamatos ho eses, -15+ napkozben, es a svedek nem soznak:)))) De vigan autozom keresztben a jo kis szoges telikkel:)
  • bardocz
    #14858
    Ez már olyan hó, ami problémát okoz :DD Van ahol tényleg sok esett, de ez semmi. Reggel 7:30 körül parkoltam le a kocsim, és 10 órakor a motorháztetőn még nem volt semmi, mert leolvadt róla az összes, úgy, hogy fel se melegedett rendesen a motor. Nagyobb épületek körül látszott, hogy szimplán elolvadt a járdán a hó :D
  • lac coo
    #14857
    LOl. Ez hó ??? :DDD
    Ekkora nálunk is van :)
  • bardocz
    #14856
    Köszönöm!

    Kis off, kint vagyok angliában, és ma elkezdett esni a hó.Korábban hazaengedtek melóhelyről, holnap nem kell bemenni.

    Remélem látszik a kép a hó mennyiségéről. A városban bent elismerem, kicsit csúszós volt az út, mivel kopott nyárigumijaim vannak, és senki se használ télit, viszont kint az országúton már bőven lehetett 70 mérfölddel közlekedni. Elmentem boltba, a két centi hó miatt már ki volt fosztva :D A városba lévő legnagyobb pub-ban az összes foglalást lemondták, és nem érkezett meg a kajaszállítmány, így lehet hétvégén ki se tudnak nyitni :D Magyar taxisok mondták, hogy itt kint hóban rommákeresik magukat, mert az angol taxis ilyenkor nem vezet már.
  • lac coo
    #14855
    BSZ ! :)
  • bardocz
    #14854
    Nehéz lehet megoldani biztos, csak minden más cégnek sikerült eddig :D
  • lac coo
    #14853
    Tn halszenzoros asszem.
    Csak mert a pedalban ipyen a hal, pici tisztitas es megjavul...
  • arty
    #14852
    vicc, hogy 5+ éve a CSR-jeikkel is ugyan ez volt állandóan, még tartalék optikai érzékelőt is kaptam fanáéktól (persze nem segített)
    mondhatni: márkasajátosság :))
  • bardocz
    #14851
    Dehogyis. Ugyan az a technológia, mint a golyós egerekben. Meg Logitech kormányok, gondolom Thrustmasters is ilyen.
  • lac coo
    #14850
    Ebben hal szenzor van ?
  • bardocz
    #14849
    Írt a support, hogy szedjem szét, mert lehet az optikai érzékelő van lelazulva. Szétszedtem, a helyén volt, sőt, a csavar ami tartotta a legjobban megszorított volt. Azért szétszedtem, összeraktam, és most működik. Ugyan oda raktam vissza, nem is nagyon lehet állítgatni, mert van egy műanyag fül, ami pozícióban tartja, de mégis jó lett. 1 óra játék alatt egyszer sem veszítette el a középállást.
    Ami igazán érdekes, hogy kipróbáltam iR-ben a Corvette-Bathurst kombót, és egy másodpercet vertem az eddigi rekordomra a második körre, úgy, hogy nem is tudom mikor mehettem vele utoljára.
  • Solt
    #14848
    Nem tenném, tényleg ez volt... :)
  • macleody
    #14847
    Érdekes, hogy a CSL Elite-hez a 2.93-as driver van, a CSWB 2.5-höz meg maradt a régi 2.92-es.
  • bardocz
    #14846
    :DD

    Már eleve ez a frimware dolog. Egy két elektromotorról beszélünk, ami kap valami jelet, és forog. Meg pár gomb. Nem igaz, hogy nem tudják elsőre megcsinálni rendesen és frissítgetni kell.
  • macleody
    #14845
    Ne ijesztgesd már :)
  • Solt
    #14844
    Nekem a T300 firmware update után adta meg magát nem sokkal... :)
  • bardocz
    #14843
    CSL Elite wheelbase, ami a fekete pénteken volt leárazva.
    Most a gépem újraindítgatása, meg a driver háromszori újratelepítése után csodálatos módon bekapcsolt. Volt egy firmware update, azt megcsináltam, amíg működik. Majd holnap kideürl elindul e megint...
  • Solt
    #14842
    Hasonló tünetekkel mennek tönkre mindhárom gyártó cuccai. Nálam két T300 fosta így össze magát, PH-n meg volt akinek a Logitech cucca produkált hasonlókat.

    Neked melyik Fana cuccod is van?
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2018.02.22. 21:18:59
  • bardocz
    #14841
    Hogy érted, hogy midnhárom gyártónál? Thrustmaters kormányom még nem volt. Logitechnek szimplán tönkrement az elektronikája nálam, nem is tudom hány év után. A G29 jól működik nekem, vagyis legutóbb még jó volt. Ez viszont, egy hulladék, már nagyon bánom, hogy megvettem.
  • Solt
    #14840
    Én egy mezei kérdést tettem fel nekik, arra másnap jött válasz...

    Egyébként nagyon gyanúsak nekem ezek a hibák... túl egyformák mindhárom gyártónál.
  • bardocz
    #14839
    Fanatec milyen gyorsan reagál a support levelekre? Most adtam fel, eddig csak a középállást veszítette el folyamatosan a kormány, már be se tudom kapcsolni, csak villog a piros led, és be se áll középre.
  • b-type
    #14838
    enyim kézi :)
    tavaly fabrikáltam, mikor lecseréltem a pedálsorom V3-ra

  • __Jacek__
    #14837
    Írj a Logitechnek.
  • slider00
    #14836
    Igen sajnos az. Ez megoldódott, viszont sajnos a váltófülön lévő mikrokapcsoló is rossz. Lenne valakinek ötlete honnan szerezzek?
  • bardocz
    #14835
    Lehet a csapágyház van eltörve.
  • slider00
    #14834
    Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. G25 kormányom van, s észrevettem hogy a kormánytengely picit fel le mozgatható, kattogás hallható. Rendellenes működés nincs egyelőre. Mellékeltem videót is erről. Van valakinek ötlete? Kell foglalkoznom vele? Köszönöm!


    Utoljára szerkesztette: slider00, 2018.02.19. 08:17:39
  • Joex22
    #14833
    Nekem CSL Elite van és még nem sikerült semmilyen hasonló zajt kicsikarnom belőle.. pedig az elején volt úgy is, hogy majd' kitekerte a kezem (mindenhol 100% Force Feedback). Azt hiszem, már a 293-as driver is elérhető volt, amikor vettem.

    AC, R3E, rF2, AMS a repertoár, mindegyikkel fain.
    Utoljára szerkesztette: Joex22, 2018.02.16. 15:57:48
  • unrealnoise
    #14832
    A T300 jobb. Sokkal. Bővíthető, fejleszthető. A G29 csak akkor éri meg ha nagyon olcsón, mittudomén újonnan 45-50 körül be tudod szerezni. De ha hosszabb távra tervezel, akkor T300. Lehet lesznek vele gondok, nem tudom, de én eddig nagyon pozitívan csalódtam a cégben gariztatás terén.

    Más:

    Most találtam ezt: Fanatec CSL-Elite | Driver 291 beta, goodbye rattling?
    És hát eddig a "zajos" videók miatt nem akartam Fanatec-et venni, de így érik, hogy be lesz szerezve. :) Valakinek valami tapasztalat?
  • tdeejay
    #14831
    Sziasztok!
    Új vagyok ebben a topicban, és a segítségeteket szeretném kérni.
    Kormány vásárlás előtt vagyok, és a két kiszemeltem a G29, és a T300 lenne. Utána természetesen cockpit is lenne, de előszőr a kormányt szeretném beszerezni.
    Ki melyiket ajánlaná? Kinek mik a tapasztalatai ezekről?
    Ps4pro-hoz használnám, illetve pc-hez.
    Köszönöm előre is a válaszokat!
  • oneal1
    #14830
    Sziasztok!

    segítséget szeretnék kérni.

    Adott egy logitech g27, aminek az usb kábelét a drága kiskutyánk lerágta...

    Járt már valaki úgy hogy kábelt kellett rajta cserélni?
    Mennyire speckó a kábel, hol tudnák ezt nekem vajon megcsinálni?

    Köszönöm előre is!
  • lac coo
    #14829
    No ez megeri a 100 eurot ! :)
  • macleody
    #14828
    Esküdni mertem volna, hogy valami nagy dobás lesz a mai akció. Fana
  • macleody
    #14827
    Köszi, megnézem majd mindenképp.

    Ennyiért én is elvittem volna.
  • Tomo15
    #14826
    Grat hozzá! Egy kicsit segítenék ha megengeded, de lehet ezek számodra nem lesznek jó beállítások, mindenesetre én így érzem a legjobbnak! Kormány menü: Sen 900, FF 100, Sho 0, ABS 0, Dri -02,-1,off (ízlés kérdése, szerintem -1, illetve az off a legjobb), For 100, Spr Off, Dpr Off. Ezeknél egyedül a dri, azaz súlyozást érdemes állítani, a többi maradjon! Ac-ban menüben a gain 100, többi 0! Autónként elég belőni a pályán.
    PC2-ben szerintem irreálisan erősek sokszor az effektek, számomra a következő beállítás bizonyult a legélethűbbnek: Kormány menü beállítás u.a. pc2 ffb menüben: Custom ( Jack spade féle standard lo comp DD fájlal) Gain: 100, Volume: 30--60 között (ezt az egyed érdemes külön gombra állítani, mert autónként eltérő erősség a jó), Tone: 100, FX: 0. A két utolsó érték lehet fura, de a szokásos, és javasolt ,valamint pl. Tm. kormányoknál jól működő 50 körüli érték ennél irreális részletességet okoz.
    Utoljára szerkesztette: Tomo15, 2017.12.23. 16:12:04
  • Pitti
    #14825
    Jóvan az mar hack... exe miszmaccs
  • lac coo
    #14824
    Dehogynem, egy biztositek ...:)
  • Pitti
    #14823
    Citromodban sem tudod kikapcsolni ezeket.
    Voltam vezetéstechnikai tréningen..céges teambuilding ... Rántópadon az ESP gyalorlatilag ha nem csinalsz semmit akkor is megfogja a kocsit és sávon belül maradsz. Na mondom ez így nem móka kikapcsoltam. De amint kihúzta a rántópad a talajt úgy visszajött az esp mint a huzat. Szóval az is csak kisebb látványdriftet enged. Ha vészhelyzet van jön vissza.
    Igaz nagyobb sportkocsiknál lehet.
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2017.12.22. 12:40:47
  • macleody
    #14822
    Másik USB porzban megy rendesen.
    Mondjuk azért Laca, mert vagy 4 kört mentem összvissz, meg amúgyis gyári beállításokkal megyek. De egy ilyen vérszimessel mint te úgysem vehetem fel a versenyt :p
  • lac coo
    #14821
    De ne a jatekban nezd, valami driverben, hogy mi hogy mukodik....

    Amugy bekapcsolt segitsegekkel mi a fenenek ilyen daga cuccot venni ?! :))))
  • Pitti
    #14820
    Ezt inkább a pedál csinálja. Újraindítás? Esetleg megfordult a féktengely? Firmware a legfrisebb? Driver reinstall. Leszedni fekrakni. Nekem még szokott olyat kb fél évente, hogy meg kell tisztogatni törölni a hal szenzort. Nemtom miért.
    Néha csinál érdekességet, de 99,9%-ban jól működik.

    A váltó kavarhat még be ha van. Azt is kalibrálni kell minden firmware install után is
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2017.12.22. 07:15:52