15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • bigiboi
    #12739
    Thrusmaster gariból 1-es!! két hónapja estem át egy procedútán ami 4 hétig tartott /inkább el sem küldtem volna soha!/ nem világitott a led. a pill kapcsoló is szarakodott ezért küldtem vissza gariba a pillangó kapcsolót kijavitották de a ledek visszaérkezve sem működtek:( ja és állitólag kiküldték a gyártóhoz na hát ez szép hogy onnan ugy küldik vissza! lényeg hogy éljen a logitech:D minden szempontból!
  • wollnerd #12738
    Ahol a logójuk van, az is lehetne lenyomható gomb... Hasonlóan mint az autókban a márkajel helyén.
  • Sponnyabob
    #12737
    Lehet félre értelek, de a DFGT-n lévő középső gombot én dudának használtam az ilyen játékokban :D
  • wollnerd #12736
    Ezt a videót nézve a 3:25-nél jutott is az eszembe hogy a Logitech-ék soha nem tettek a kormányokra középre gombot a dudálásra a gyártásuk során! -.-
  • thedriver
    #12735
    Prohardver.hu kormányos topikjában van Thrustmaster garis tapasztalat, ott olvasgass. Utóbbi 1 hónapban volt valamikor.

    Pontosan milyen kormány, és mi a baja amúgy?
  • Pitbull1111
    #12734
    A PLR fájl átirás megoldja ,de a végleges megoldás a kapcsolócsere lesz.
  • oneal1
    #12733
    nincs valakinek tapasztalata, hogy a thrustmaster-es garis javításokat mennyi idő alatt végzik?

  • cselt
    #12732
    Mármint a wd40? Van rá esély, hogy használjon, de nem tuti. Ha ez se segít, akkor ki kell cserélni a mikrokapcsolót és az megoldhatja a gondodat.
  • Drift Elek
    #12731
    köszönöm szépen!
    pont az rFactorra vagy rákattanva szóval ez nagyon hasznos infó volt.
    majd kibróbálom a WD40-t is.
    neked mennyire használt?
  • cselt
    #12730
    Én megpróbálnám WD40-el befújni, ill a játékban keresni valami beállítást, amivel ez kiküszöbölhető. (rFactornál PLR fájlban Repeat Shifts)
  • Drift Elek
    #12729
    Sziasztok!

    Van egy Formula Force EX-em és lenne vele némi problémám.
    sokszor rájön hogy duplát vagy akár triplát vált fölfele de ritkána leveáltásnál is duplázik.
    sajnos nem játékfüggő mert mindenhol csinálja. Néha van hogy tudok egy fél órát nyugiban játszani aztán egyre többször félrevált majd kb minden 3. váltásnál kettőt vált. 10 perc elteltével megint jól működik.
    erre tudtok nekem valamit mondani?
    megköszönném a segítséget :)
  • Mákvirág
    #12728
    Thrustmaster Ferrari F1 Wheel Integral T500
  • Pitbull1111
    #12727
    Üdv !

    Javaslatokat várnék,ki milyen kormányt venne most.Én t500 rs-en gondolkodom,de nem tudom érdemes-e,g 27 em volt eddig.
    Ja ,és Egy rev burner lenne még eladó,Valaki rámozdulhatna.
  • pointer4
    #12726
    Nekem sosem tört el a tárcsa, ezért megoldást sosem kerestem rá, és is hallottam senkitől még. Lesd meg külföldi fórumokon.
  • CamelX
    #12725
    Na hogyaza :D pont azt még csak ki se próbáltam, ellentétben a szimulátorok nagy többségével :) köszi a tippet, az kell akkor nekem
  • fiat126
    #12724
    Sziasztok!
    Pointer4: Láttam a weboldaladon a galériában,hogy volt ilyen hiba ami nekem is fennáll.Tudsz valamit mondani,hogy te hogyan orvosoltad ezt?Vagy nincsen -e valami ötleted erre a hibára hogyan lehetne ezt orvosolni?Elöre is köszi.
  • pointer4
    #12723
    LFS parkoló, oda rakosgathatod kedvedre a bójákat, gumi hordókat. De ki is lehet menteni, és be is lehet tölteni egy kész ilyen pályát.
  • CamelX
    #12722
    Tud valaki nekem olyan szimulátort mondani, amiben van (letölthető) tesztpálya? Nem versenypályára gondolok, hanem egy nyílt térre, olyasmire mint a RBR gyakorlótere, bólyákkal, vagy akadályokkal.
  • TerranceG
    #12721
    Eladó Logitech DF GT

  • fiat126
    #12720
    Sziasztok!Nagy bajba kerültem és remélem tudtok segíteni.A g25 bal motorján az a kis jeladónak eltörött a tárcsája és sajnos a ragasztás nemigazán segített vagy egyáltalán nem segített rajta.Tudnátok segíteni,hogy honnan tudnék ilyet szerezni vagy hogyan lehetne ezt a hibát orvosolni?Előre is köszi.
  • neilszab
    #12719
    Nekem a G25-öt a mai napig minden bekapcsoláskor kalibrálja...
  • Debilon
    #12718
    így van+amíg nem volt rendes PC support, addig (legalábbis nekem) minden gép bekapcsoláskor kalibrálta a kormányt
  • Dietrich
    #12717
    Hát ez az... a DFP-t már az 5.0 driverrel lehetett használni, abban ismerte fel DFP-nek.
  • Black Ghost
    #12716
    Hát ez az, de mi, ez a driver mi a tökömmel tud összeakadni, egyáltalán volt valakinek ilyen gondja?

    Valszeg win7 reinstall lesz, csak hát balga módon nem került külön particióra, így elég sok mindent kell lementenem.
  • neilszab
    #12715
    A gyári Logi driver mindig is tartalmazta a DFP-ét, és tökéletesen fel is ismerte/kezelte azt!
    Amikor kijött a DFGT, akkor volt pár hónapig olyan gond, hogy DFP-nek ismerte fel a DFGT-ét a gyári Logi driver és az új plusz gombok nem működtek rajta. Ettől függetlenül tökéletesen használható volt a gyári driverrel és mostanra ez a gond is megoldódott. Ha nálad nem működik vmi, akkor ott vmi más hiba lesz.


  • Laceee
    #12714
    Agyon "optimalizált" Windows-al lehet, hogy nem megy...
  • Debilon
    #12713
    DFGT-met W7 64biten használom, nem értem a problémádat

    minden vackot lehet állítani a vezérlőpultból

    és igen, valóban amikor megjelent a kormány, nem volt fullos PC támogatás, de az nem igaz hogy egy mostani driverrel nem működik, pláne nem az, hogy a Logi oldaláról leszedett 64bit-essel ne menne
  • Black Ghost
    #12712
    Mit már írtam, ez a driver van fen!!!

    "Ez után a kormány megjelenik a játékvezérlők között, ott rányomsz a tulajdonságokra, majd settings és ott állítgathatod a dolgokat."

    Azt is írtam (#12704) hogy itt a gond, a kormányszög "Rotation" kívül nem tudok állítani semmit. Tehát "ffb, Centering Spring, Game settings" nálam szürke, nem módosítható. Ezért gondoltam hogy felrakok egy másik (nem JOBB) drivert.
    Mivel hogy létezik (linkeltem is: #12703), akkor csinálták mikor még nem volt gyári ps-s támogatás, tehát az amit a Logitech honlapjáról oly lelkesen linkelgettek.
    Sajnos a kérdés feltétele után egy nappal felvilágosítottak, hogy ez a driver 64bites oprendszerhez nem készült.
    Remélem ezek után a téma lezártnak tekinthető.
  • lac coo
    #12711
    Off:

    Eladó egy működésképtelen DFGT kormány, megkímélt állapotban, dobozával.
    Konkrétan az optikai érzékelő kis műanyag tárcsája ment benne tönkre, ha tudsz szerezni hozzá, 10 perc alatt javítható. Ezt leszámítva szép állapotban van, nem törött, nincs agyon hajtva , vigyáztam rá .Minden egyéb jó rajta, motorok , pedálok stb, csak ez kis műanyag vacak öregedett el benne.
    Alkatrésznek, vagy javításra. 15 000 HUF. Érdeklődni PM. fót, pest környékén átvehető .
  • Dietrich
    #12710
    én is DFP majd DFGT meg szerintem vagyunk még egy páran DFGT tulajok, de én se értettem mi lehet jobb driver mint a Logitech kormányhoz a gyártó a Logitech drivere?
  • Debilon
    #12709
    dettó, logi oldaláról driver leszed, és azóta is így használom DFGT-met
  • cselt
    #12708
    Én DFGT-t használok, de nem nagyon tudtam mit akarsz :D Logitech oldaláról leszeded az oprendeszerednek megfelelő drivert és felrakod.
    Ez után a kormány megjelenik a játékvezérlők között, ott rányomsz a tulajdonságokra, majd settings és ott állítgathatod a dolgokat. Ennél többet nem tudom, hogy hol lehetne állítani.
  • Black Ghost
    #12707
    Jó driver van fen, fel is ismeri a kormányt, látható a DFGT képe, valami mégse stimmel. Az oprendszerrel is lehet gond, 1,5 éves, oda szoktam rá figyelni, de valószínű megérett egy újratelepítés.

    Amúgy félreértés ne essék, vevő vagyok minden jó tanácsra, csak ez a "gulizz rá" már egy kicsit elavult. Számomra teljesen természetes hogy először rákeresek, és csak utána kérdezek, és mivel ez egy kormány topik, joggal feltételeztem hogy valaki használ DFGT-t, így tudja mit akarok.
  • Dietrich
    #12706
    töröld le.
    húzd ki usb-ből a kormányt!
    indísd el a 64bites telepítőjét, majd mikor kiírja keresi a kormányt és mutatja az usb-t akkor dugd be a kormányt usb-be.
    ha nem így tettél elképzelhető a rossz driver telepítés. ha úgy tettél ahogy leírtam akkor pasz máshol van a hiba.
  • Dietrich
    #12705
    Akkor még1x, hogy érsd.
    Minden Logitech kormány működik PC-n aminek USB csatolója van. (régi kor régi game portja most nem játszik)
    Tehát teljesen mindegy azt PS2-ra PS3-ra adták ki! Legyen az Momo, DFP, DFGT, G25, G27..teljesen midegy.
    Sőt van/volt a piros EX kormány PC-re kiadták ennek kék színű verzióját PS2-re. semmi különbség nem volt a két kormány között csak a színe meg az ára. A piros 17K a kék 13K volt. Aki PC-re akart venni és tudta ezt megvette a kéket :)
    Szóval te úgy kezdted honnan lehet drivert leszedni mert nem találsz hozzá..erre írtam a guglit példának.mert egyértelmű logitech-hez logitech oldalról.
    De megmutatom neked mit küldtek el neked a profik:
  • Black Ghost
    #12704
    Nálam az a gond hogy nem enged belepiszkálni, módosítani, átírni semmit (kivétel a kormányszög).
    Itt lehet látni a kezelőfelületet, bár ez is DFP-t mutat.
  • Black Ghost
    #12703
    idézet: "...ilyen viszont nincs. Így maradtam a már általam is ismert gyári drivernél ."

    PS3-hoz készült, jó ideig nem volt pc-s támogatás, és aki ilyen típust használt, annak szüksége volt pc-s driver-re.
    peti193 volt olyan kedves és küldött egyet, de ez 32 bit-s oprendszerhez való.
  • Dietrich
    #12702
    "A gond az hogy csak 32bit-es rendszerhez jó, nekem pedig 64 kell, ilyen viszont nincs."

    Akkor nem értem én mit töltöttem le a Logitech oldaláról kiválasztva a 64 bitest és faszán működik is win7 64 biten?

    Kevered a DFP-vel mert ahhoz nem volt Logitech oldalán PC-hez driver..vbiszont ami Logitech oldalán van driver az általános minden kormányhoz jó driver. Telepítésnél felismeri milyen kormányt dugtak be az USB-be.

    A kérdésedre meg olyan választ kapsz ahogy felteszed.
  • Debilon
    #12701
    vagyis az op. rendszer :)
  • cselt
    #12700
    Nem a játék igényli, hanem a kormány.