15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • bboyatty
    #12779
    Kérdés akkor csak az, hogy 10.000 forintért találok ettől jobb kormányt?
  • cselt
    #12778
    Én hallottam már mástól is, de ez persze nem jelenti azt, hogy az összesnél jelentkezik ez a probléma.
  • Nyilas Lehel
    #12777
    garanciáztattam a DFGT-met nagyon korrektek voltak (hétfőn hívtam őket és csütörtökön már itt is volt a másik)
    arra gondoltam hogy az így leváltott kormányomat moddolhatnám. a motort akarom erősebbre cserélni, lenne értelme?
  • bboyatty
    #12776
    Az viszont nem túl jó dolog. Más is találkozott ilyen problémával vagy ez egyedi? Nem tudod?
  • cselt
    #12775
    Nekem volt MOMO-m sajna a pedál hibán kívül (amit egy kis WD-40-el lehetett kezelni ideig óráig) nekem olyan gondja is volt, hogy egy-egy nagyobb ellenkormányzás után elment a középállása.
  • Fehercsoki
    #12774
    Passz, elég ritka, de lehet találni.
  • bboyatty
    #12773
    És azt hol keressem?
  • Fehercsoki
    #12772
    Próbáld meg a piros momot megszerezni, annál minőségibb kormány nincs, nem rég láttam 16k-ért.
  • bboyatty
    #12771
    Értem, akkor nincs probléma. Azért is maradok a momo mellett mert jobban tetszik, ezt is elárulom. Vaskosabb kormány, jobb design, igaz kevesebb gomb de szerintem elég az a 6 programozható. Na majd meglátjuk mi sül ki belőle. Azért köszönöm a segítséged.
  • Fehercsoki
    #12770
    Csak a pedál a rossz, de elvileg ki lehet cserélni a potikat, neten van róla sok minden.
  • bboyatty
    #12769
    Egyik havernek volt Formula Force, 2 is és azt mondta, hogy hamar feladta a fogaskerék, (rfactorozott vele). Ha csak a pedál miatt nem ajánlod a MOMO-t akkor továbbra is kiállok mellette és ha nagyon szörnyű lesz a pedál majd építek hozzá egyet.
  • Fehercsoki
    #12768
    A pedálja elég rossz, egy ismerősömnek fél év után már teljesen rosszul érzékelt a fék pedálja, a gáz pedig csak az út 2/3áig érzékelt kb. Ha érdekel más kormány is, nekem van egy eladó hibátlan Formula Force EX-em.( a különbség, hogy csak pillangó váltó van rajta, viszont jobban bírja mint a momo)
  • bboyatty
    #12767
    Helló, érdeklődni szeretnék, hogy esetleg nincs itt olyan személy akinek van egy Logitech MOMO kormánya eladó? Első FFB kormányom lenne volt régebben egy rugós de az nem túl élvezetes. Elég sokat keresgéltem és ez a MOMO jónak tűnik, olvastam teszteket is és azt írták, hogy nagyon jó az ár/érték aránya. Esetleg ha van amiért nem ajánljátok szívesen meghallgatom. Köszi.
  • JUVEfun
    #12766
    Ez csak online a cseh és a magyar pluginról tölthető.....(pl.: innen )
  • Ombika
    #12765
    Ezt orom nezni,. E30 ez letoltheto addon hozza barki szamara?
  • JUVEfun
    #12764
    Pl.:
    Ahhoz, hogy a valóshoz hasonló FFB legyen :
    Az RBR főkönyvtárban a physics.rbz-t megnyitva/kicsomagolva van egy physics.lsp nevű fájl, abban kell megkeresni ezt:
    MaxFFTorque 135.0
    és kicserélni erre:
    MaxFFTorque 90.0
  • JUVEfun
    #12763
    Azért ezen kívül még rengeteg lehetőség van a valós FFB eléréséhez. (RBR-ben)
  • pajti
    #12762
    Bocs' az off-ért :)
    Közben sejtem mi lehet a gond, igaz még nem próbáltam.. játékban maximumon van az FFB, profiler-ben 110% az Overall Effect Strength.
    Viszont a Spring & Damper Effect Strength 0%on van,
    és valószínű ezért gyengébb az FFB.
    Más játékoknál ez nem gond. Itt valószínűleg valami sz@r van a palacsintában. :D
    Feljebb venni meg nem akarom mert akkor kamu FFB lesz állítólag.
  • JUVEfun
    #12761
  • JUVEfun
    #12760
    Szerintem csak nálad . Alapból valóban nem sok , de különböző "trükkökkel" azért be lehet állítani. Szerintem a vidin be sincs állítva ,vagy nagyon le van véve......
  • Rainbow15
    #12759
    Tudnátok mondani nagyobb külföldi bajnokságokat, és külföldi vagy magyar oval-t? :)
  • pajti
    #12758
    Kicsit nagypapásan vezet :D ,de mentségére legyen hogy elég gyenge az RBR FFB-je.. (vagy csak nálam?)
    Pedig imádom az RBR-t, a rázás még okés de a kormányzás már csak fele olyan erős mint kellene...
  • pointer4
    #12757
    Van ebben a kormányban FFB? Hát mindjárt elalszik a sofőr :D Ilyen nyugodtan még nem láttam rally autót vezetni :D
  • Fehercsoki
    #12756
    Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek, ki fogom próbálni a SimBin szimulátorait is, meg megnézem ezt a 3 hónapos iRacing-et is:)
  • pajti
    #12755

  • neilszab
    #12754
    Ez csak azért hülyeség, mert ha nem kötné senki az orrodra, hogy mi "mennyire jó", akkor évekig ellenél a Simbin cuccokkal, hogy eszedbe nem jutna, hogy ez nem a legjobb dolog a világon. Ezért mondom, hogy kezdőként "sznobság" nem foglalkozni vmivel, csak mert MÁSOK azt mondják, nem az legeslegjobb...

    GTR2: 2000 Ft
    GT Legends: 2000 Ft
    Race07 + Race ON: 2000 Ft
    1 db iR pálya/kocsi: 3000 Ft

    Szépen mindent ki kell próbálni amit lehet és saját MAGADNAK felépíteni a véleményed! ;)
  • Rainbow15
    #12753
    IR-t ki tudod próbálni most, 3 hónap ingyen van új regeknek.
  • Fehercsoki
    #12752
    Nem sznobságból akarom a legjobbat, szeretnék minél realisztikusabb vezetési élményhez jutni, hiszen akár need for speedezhetnék is, ha ez nem lenne fontos... iRacing-et akkor kihagyom, nekem túl drága, netKaron még gondolkozok, rFactor szerintem nem olyan jó, Simbintől meg akkor már megvárom a GTR 3at.
  • neilszab
    #12751
    iRacing-gel csak akkor mehetsz ha van aktív előfizud és aktív netkapcsoaltod, csak így működik. Az iRacing akkor éri meg, ha valóban fanatikus vagy és valóban sok időt és sok pénzt tudsz rááldozni, akkor viszont nagyon!

    A netKar vezetési élményben sztem jobb (magánvélemény), mint az iR, viszont hozzá a körítés, meg a szolgáltatás, az gyakorlatilag nulla, az arra nagyon jó, hogy ha csak úgy menni akarsz, élvezkedni és csiszolni a technikádat, meg néha menni egy-egy előre szervezett futamot online, viszont ehhez képest az a 4-5 ropi nem pénz érte.

    Illetve csak azért mert nem a legjobb, nem szabad elfeledkezni az rFactorról és az Simbin játékairól sem, ezeknek is bőven van annyira jó a fizikája, hogy évekig találsz bennük kihívást és emellett rendkívül jó hozzá körítés és az online rész, nagyon jó futamokat lehet velük rendezni. Nem kell egyből "besznobulni" :)

    your choice!
  • Fehercsoki
    #12750
    Köszi megnézem, egyébként melyiket éri meg jobban megvenni, iRacing vagy netKar? iRacinget tudom offline tolni ha nem fizetek havidíjat csak megveszem a játékot?
  • neilszab
    #12749
    Az AC-re azért még várhatsz jó fél évet... nem érdemes szerintem addig kivárni, ha most van meg benned a bruszt! ;)

    Ha nK-zni akarsz, akkor ide nézz be: link
  • Fehercsoki
    #12748
    Mindet:) NetKar Pro-t kipróbáltam, a fizika nagyon tetszik, de sajnos a demóban csak 1 autó és 1 pálya van. Megvenni meg nem akarom, hamarosan itt az AC.
  • neilszab
    #12747
    Ha most kezded a szimulátorozást, akkor teljesen fölösleges a legjobbal kezdened, tekintve hogy amúgy sem fog érezni az apró különbségeket és a nem a legjobb szimek is böven vannak annyira jók, hogy évekig nem fogod még feszegetni a határaikat.

    Javaslom, hogy inkább elsö körben neked szimpatikus ligát/közzösséget és versenysorozatot keress! ;)

    Milyen verdákat szeretsz?
  • Fehercsoki
    #12746
    Ezeket én is ismerem, csak dönteni nem tudok, valójában most kezdenék szimulátorozni, és a legjobbat keresem.
  • neilszab
    #12745
    Erre a kérdésre nehéz válaszolni, mert fizikán belül is sok tényező van, egyik szimulátor ebben, a másik abban az erősebb. Szigorúan a fizikát nézve összességében jelenleg az iRacing és a netKar Pro-t tekinti a "szakma" a legjobbnak, illetve ami szintén nagyon jó ilyen tekintetben, az az Live For Speed és az rFactor2 beta.

    Ami pedig ilyen értelemben még nagyon várós az az Assetto Corsa és a GTR3, ezek év végére/jövő év elejére várhatók.
  • Fehercsoki
    #12744
    Jelenleg melyik autó szimulátor rendelkezik a legjobb fizikával?
  • cselt
    #12743
    Be
  • SirAlo
    #12742
    DFGT-n ahol a logo van es vilagit is azt be lehet allitni dudara vagy barmi masra
  • juve60
    #12741
    sebességfüggö irányitás 0% ez a lényeg
    nálam a kanyarodás meg a többi 50 %
  • Pitbull1111
    #12740
    Sziasztok !

    Valaki esetleg megosztaná velem a kormánybeállítását?G 27,vagy momo racing érdekelne,és elsősorban a digitális kanyarodásos rész ,hogy állítjátok .valamint a profilerben is érdekelne mit állítotok.
    köszi !