15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • fighter111
    #12819
    Bátyámnak is Momo-ja van már vagy 6 éve, és soha semmi baja nem volt. Persze lehet, hogy csak ő volt szerencsés, hogy ilyet fogott ki, szóval ne engem okolj, ha azt veszel és mégse jó, de nem hinném, hogy rossz lenne :)
  • bboyatty
    #12818
    Miért ne momo-t? Mindenhol olyan jó kritikák vannak a momo-ról, hogy nem jön, hogy elhiggyem, hogy szar. Ha csak a pedálos dolog, hogy hamar feladja akkor az nem számít. Egyszerűen nem tetszik az EX, nézegettem már boltban, meg is fogdostam de annyira műanyag érzete van az egésznek, vékony a kormány kerék, a sequenciális váltó is kicsit érdekes. Nem akar a szemem megbarátkozni vele. Momo-t is fogdostam már és tetszik, hogy vastag a kormány, van bot váltós is, jó a design is. Tetszik, hogy nincs csak 6 gomba kormányon, nem is kell több attól.
  • arty
    #12817
    Nekem volt momo-m. EX-et vegyél :D
  • bboyatty
    #12816
    Egy akármilyen FFB-s kormány. Nem tudom még hogy mi lesz a vége, momo vagy formula force ex, kb amit találok hamarabb és jó árban. Tudom, hogy le akartatok beszélni a momo-ról de valamiért csak jobban smakkol mint az ex.
  • arty
    #12815
    milyen tipus?
  • bboyatty
    #12814
    Azt meg mondja meg nekem valaki, hogy ha veszek egy használt kormányt, hogy tudom ott a helyszínen letesztelni? Nem akarok bevásárolni valami szart. Mire figyeljek oda? Köszi.
  • neilszab
    #12813
    rF-ben alapból nincs ilyen, illetve hát a valódi autóban is be lehet azért rántani fokozatba kuplung nélkül... ha jól van megírva a mod, akkor viszont előbb utóbb szét fog csesződni a motor (a váltó nem tud), de ilyen kevés van.

    Van viszont egy mod direkt arra a célra, amit te szeretnél: rF Grinding Tranny Mod
  • acsati
    #12812
    Huh innen még mindig nem sikerült letöltenem? Nincs valakinek ide fizetett regje és tud letölteni?
  • fighter111
    #12811
    Köszi mindenkinek a választ, dolgozok az ügyön.
    Azért azt még meg szeretném kérdezni, hogy, hogyan lehet elintézni, hogy rFactorban a kuplungot a váltáshoz le kelljen nyomni? Kikapcsoltam az auto clutch-ot, de azzal csak annyit értem el, hogy elinduláshoz kell használni.
    Bocs, hogy nem éppen ideillő a kérdés, de gondoltam itt sok az okos :)
  • acsati
    #12810
    Hejj mit találtam! A linkeken lévő oldalról hogy kell letölteni? Vagy azokat a fájlokat honnan tudnám beszerezni? Mert arról az oldalról ahova fel vannak töltve csak olyan szar programot enged letölteni.
  • acsati
    #12809
    Azt hogyan csináljam?
  • koanla
    #12808
    Hát, ha pedig XP alatt működik, akkor HW-esen jónak kell lennie. Tehát mégis azt mondanám, hogy driveres gond lehet. Esetleg még annyit meg lehet próbálni, hogy valami kéttengelyes joysticknek állítod be, ha tudod és engedi. Egy próbát megér. Több ötletem sajnos nincs.
  • acsati
    #12807
    Szét lett szedve, meg lett nézve, aztán XP-n jó is lett. De Win7-en csinálja csak azt, hogy a féket nyomottnak érzékelni. Driverre azt írja, hogy naprakész.
  • koanla
    #12806
    Ha jól tévedek, ez a kormány kéttengelyes. Így ha mondjuk a féked nem megy, akkor az is okozhat ilyen problémát. KH=kontakthiba. Meg kell nézni, hátha HW-es gondja van tényleg. Mondjuk driver nélkül sem lesz egyszerű az élet, azt meg megint csak nem lesz egyszerű szerezni. A Win7 tudott hozzá drivert egyébiránt?
  • acsati
    #12805
    Na most az volt, hogy XP-n jónak tűnt a tesztnél minden szépen működött, kalibráltam. De itt Win7-en sajnos ugyan az. A féket úgy érzékeli, hogy le van nyomva :(

    Van valami ehhez hasonló kormány, minél olcsóbb, de működik Win7 alatt?
  • acsati
    #12804
    Igen próbáltam XP-n kalibrálni, csak ott meg az volt a probléma, hogy ha egy kicsit is hozzáértem valamelyik pedálhoz, akkor úgy érezte, hogy padlóig nyomtam.
    (mi az a KH?)
  • koanla
    #12803
    Meglehet, hogy nagyon triviálisat kérdezek, de próbáltad XP alatt kalibrálni? Az is okozhat ilyen szimptómát. Meg KH is persze. De ha nem tetted meg, akkor mindenképp kalibrálj és utána nyomozz csak.
  • koanla
    #12802
    Mivel nem biztos, hogy annyira egyszerű másik adaptert szerezni, ezért megoldás lehet, hogy rámérsz. Elvileg az adapteren rajta van, hogy mennyi feszültséget kell leadnia. Ha nem ad le semmit, vagy nem annyit, akkor azzal van gond. Ha leadja a kellő mennyiséget, akkor érdemes megnézni a kormányon belül a dolgokat. Találkoztam már olyannal is saját régebbi kormányomnál, hogy a táp bemeneti csatlakozója elengedte a NYÁK-on a forrasztást. Csak át kellett pöttyenteni és jó lett. De lehet bármi más gond is, amit látatlanban, nyomozás nélkül nem lehet megmondani.
  • Fehercsoki
    #12801
    Esetleg próbáld meg szétszedni(burkolatot szedd le, hogy látszódjon az FFB motor), ha nincs semmi egyértelmű hiba(pl. törött fogaskerék, szakadt kábel), akkor valószínű, hogy az adapter a rossz, de először mindenképp adapter csere.(sokkal egyszerűbb mint szétszedni a kormányt)
  • bboyatty
    #12800
    Hát ha szakértők ha nem picivel több információ kéne hozzá, hogy így látatlanba tippeljenek valamire.
  • fighter111
    #12799
    Oké, kösz, csak gondoltam megkérdezem a szakértőket előbb.
  • Fehercsoki
    #12798
    Próbáld ki másik adapterrel akkor...Ha nem értesz hozzá, akkor mást nem nagyon tudsz tenni.
  • fighter111
    #12797
    Jó, talán tényleg nem adtam meg elég infót, de a helyzet az,hogy sokat nem tudok mondani. Egyszerűen a kormány működik, egyedül a force feedback nem. Ha jól emlékszem egyik napról a másikra ment tönkre.
    A kormány amúgy egy Thrustmaster RGT FFB Clutch.
  • neilszab
    #12796
    Hehe.... tényleg azt gondolod, hogy ennyiből megmondjuk, hogy mi baja van??

    Ha nem indul a kocsid felhívod a szervizt, hogy rossz az autód, mondják meg mi a hiba??!!

  • fighter111
    #12795
    Sziasztok!
    A helyzet az, hogy valamiért nem működik a force feedback, és az lenne a kérdésem, hogy ez mitől lehet?
    Én arra gondoltam, hogy az adapterrel lehet valami probléma, de érdekelne a ti véleményetek is.
  • arty
    #12794
    pedig működik, 2 havernak is volt ilyen kormány és 7x64-en használták!
  • bboyatty
    #12793
    Szedjétek ki a potikat, menjetek el egy elektronikai boltba és vegyetek egy fokkal minőségibb potit bele és kéz csók.
  • acsati
    #12792
    Pedig mondom már játszottam a Dirt 3-mal ezzel a kormánnyal csak nem tudom, hogyan :D

    #12790: kértem segítséget apámtól, aztán kiderült, hogy a fékpedálnál nem érzékel valamit, aztán holnap majd megpróbál valamit kezdeni vele
  • cselt
    #12791
    Nekem is volt ilyen kormányom, sőt az ffb-s változata is járt nálam már, de sajna a legnagyobb baja ezeknek a kormányoknak a driver volt. Én úgy emlékszem, hogy még xp alatt is kisebbfajta varázslás kellett, hogy működésre bírd (mondjuk utána nagyon szépen ment). Win7 alatt főleg 64 bitessel szerintem felejtős működésre bírni :S
  • bboyatty
    #12790
    Multiméterrel. Így néz ki!
  • acsati
    #12789
    huh hát ahhoz sajnos nem igen értek. mivel lehet azt lemérni?
  • bboyatty
    #12788
    Ha valamennyire értesz az elektronikához akkor szedd szét és mérd le a potit.
  • acsati
    #12787
    Nem segített a WD40 :( Viszont kipróbáltam XP-n is, ott meg olyan, hogy ha egy kicsit nyomom meg a pedált akkor, úgy érzékeli mintha padlóig nyomnám... Sehogy sem jó :(
    Melyik a legegyszerűbb, legolcsóbb kormány ami működik is Win7-tel?
  • bboyatty
    #12786
    Nem szánok rá többet 10nél, nem komoly szimulátorozásra kell, csak néha mikor kedvem van csapni egy kört TDU-ban, vagy F1-ben legyen egy kormányom.
  • juve60
    #12785
    10e ft alatt formula force ex-t vegyél( vaterán biztos találsz) a momot meg felejds el,az a leggyengébb logitech kormány, ha kicsit többet szánsz rá akko 20e körül kapsz dfgt-ét ami nagyon jó kormány,ha olyat veszel aminek megvan a számlája és 2 évesnél fiatalabb akkor felhivod a logitechet hogy elromlott a kormányod és küldenek egy ujjat helyette,ha formula ex-et veszel akkor meg kapsz féláron egy uj dfgt-ét ami igy kb 25e és visszakapod a ex árát amia számlán szerepel
  • bboyatty
    #12784
    Próbáld meg WD40-el befújni a potit.
  • acsati
    #12783
    Szerintem nem, mert úgy emlékszem régebben is csinált ilyet, csak nem tudom hogy oldottam meg, vagy csak gondolt egyet és jó lett. De a Dirt 3-al is Win 7 alatt játszottam és jó volt. Meg lennének hozzá driverek neten csak egyik link sem működik már :(
  • Fehercsoki
    #12782
    Akár tönkre is mehetett...
  • acsati
    #12781
    Sziasztok!
    Légyszíves valaki segítsen rajtam. Nem tudok tovább guglizni, mindenhol kerestem már, de egyszerűen sehol sincs már fent.
    Van egy régi Microsoft SideWinder Precision Racing Wheel típusú kormányom (igaz nem ffb) és ehhez keresnék valami drivert.
    Windows 7 64 bites oprendszerem van, felismeri, de a kalibrálásnál mindig azt érzékeli, hogy teljesen be van nyomva a fékpedál. Pedig régen tudom, hogy játszottam vele, még a Colin Dirt 3-mal. Ott tudom, hogy jó volt, de most meg nem tudom miért csinálja ezt.
    Valaki segítsen, mert már nagyon idegesítő :(
  • Fehercsoki
    #12780
    Nem. A következő kormány a DFGT, de az már 20 fölött van, vagy ha kifogsz egy piros momot de az is minimum 16k körül lesz, és nagyon ritka.