15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • arty
    #12859
    https://www.dropbox.com/s/dagg9ct856u2ipv/VID_20120524_154934.mp4

    hiba video ujra. linkként nem sikerült beszúrnom, csodás sg motor...
  • arty
    #12858
    szvsz a CSR 200ért a "jó" vétel - próbáltam a legolcsóbb xbox kompatibilis kormányt venni. mivel uj, gondoltam ehez majd lesz support ... hát lofax, elite-re van, erre kb sz*rnak fanatecnél :( (driver, fw)

    bekapcs után 8.8.8 a kijelzőn és elfordul full balra és ott beragad, nem kalibrálja magát. allitolag az optikai érzékelő szar, kb minden fanatec kormányon "tipushiba" :(
  • arty
    #12857
    ma reggel ups meghozta a pótalkatrészt:



    ha gyorsan be tudom építeni, akkor "köszi fanatec" :)
  • unrealnoise
    #12856
    Mi volt a baja konkrétan? a videód már nem elérhető. Jövő héten váltok xboxra a forza miatt, aztán a fanatec pedálhoz kellene egy kormány is. mert ugye a DF GT az nem xbox kompatibilis. Igazából nem tudom milyen kormányt vegyek hozzá, csr elite túl sok lenne, csr már tűrhető lenne árban, aztán ott van még a Porsche 911 GT2, ami bár kicsit drágább, de legalább nem tudom, hogy jobb-e, mint a csr...

    egyszerűbb lenne egy PS3 meg egy GT5, de ejh, máshova húz a játékos szívem.
  • arty
    #12855
    jaja, dfgt és a pro is nagyon jó hírnévnek örvend, pedig a jó ára miatt el tudom képzelni, hogy ebből adtak el legtöbbet...
  • Fehercsoki
    #12854
    DFGT-t általában egy (közel) hibátlan kormánynak tartják.
  • Neoncsoves
    #12853
    nekem eddig DFGT-vel nem volt bajom, pedig két éve megvan. és volt időszak amikor napi szinten hsaználtam 2-3 órát vagy többet
  • arty
    #12852
    sajnos a kormánygyártók ilyenek, szinte minden gyártó legtöbb típusának vannak gyermekbetegségei :(

    közben irt a fanatec support, képekkel és rövid utmutatással örvendeztettek meg és küldenek egy gyakran meghibásodó optikai szenzort.... azt kell kicserélnem itthon, házilag, garit nem bukom el.

    fanatec = szereld magad :)
    de ha végül gyorsan megoldodik és nem lesz ördöngősség, akkor igy jobb is : hamarabb lesz kormányom, félóra szerelés meg belefér (a momo pedáljaimra és a g25 váltójának rükvercére anno több elment, de a g27em led kijelzőit is után kellett forrasztani)

    amikkel viszont semmi gondom nem volt:
    - Logic3 JT226
    - Logitech Wingman Formula Force gp (piros)
    - MS wireless wheel v2 (a v1 volt a leégős(!), MS sem kivétel a selejt szériáival :D olyanom nem volt hálistennek)
  • Fehercsoki
    #12851
    Szerintem ki lehet írni, hogy vatera, de egyébként ezt én is meg tudom erősíteni, általában több ott az érdeklődő, és drágábban is el lehet adni, csak ha mondjuk eladod 23k-ért, akkor abból pár ezret még levon a vatera.(pontosabban neked kell átutalni, ha meg nem teszed meg, akkor eladják a tartozásod behajtó cégnek és azzal nem jársz jól)
  • Rainbow15
    #12850
    V**** nevű aukciós oldalon is hirdesd, ott drágábban mennek, nekem is ott sikerült eladnom, persze apróhirdetéses oldalon is voltak érdeklődések és pofátlan ajánlatok :)
  • Neoncsoves
    #12849
    hát megpróbálom akkor 22 körül elpasszolni... legfeljebb árat csökkentek. nagyon hajlok ismét az eladásra, 3-4 hónapja hozzá sem nyúltam a kormányhoz, néha van 1-2 napos időszak hogy elkezdek szimulátorokkal játszani de semmi állandó... ezért gondolkodok az eladásán mert ki sem használom :\
  • Solt
    #12848
    Nem írtál hülyeséget... a bolt intézi.
  • peetfire
    #12847
    Erre én is gondoltam,de amíg garanciális,addig nem a bolt intézi?
    Bár lehet hogy most egy jó nagy hülyeséget írtam...
  • wollnerd #12846
    Egyenesen a Logitech Supportot kellett volna hívnod, nem a Konzolvilágot....
  • peetfire
    #12845
    Ezt nem értem amúgy...
    Egy ilyen eszközt,mint ezek a kormányok is,hát száz meg ezer órákat kéne tesztelniük a gyárban,hogy kibírják az állandó igénybevételt...vagy nem?
    Erre meg idő előtt megadják magukat!
    Ez nem más mint silány minőség,hanyag összeszerelés!
    Ennyi pénzért ezt nem lehetne megengedniük!
    Vagy álomvilágban élek?
    Kedden vittem vissza a G27-et,azóta még nem hívtak.
    Nincs Magyarországon hibátlan G27??Vagy mire kell várni?Most szerelik össze japánban??
  • fighter111
    #12844
    Nem tudjátok, hol lehet venni adaptert egy Thrustmaster RGT FFB Clutch-hoz?
  • arty
    #12843
    Ja, fanatec gari :DDD
  • pajti
    #12842
    Gari van még rá?
  • Rainbow15
    #12841
    Én egy újat adtam el 23e-ért, 2 hét alatt kelt el, de nem sok jelentkező volt rá. Sok sikert!
  • Fehercsoki
    #12840
    Mivel 30 ezer az új ára, ezért szerintem egy pár hónapos garis DFGT menne el 25ért, de persze egy próbát megér, max árat csökkentesz.
  • arty
    #12839
    és eddig bírta a fanatec csr kormányom...

    video

  • Neoncsoves
    #12838
    szerintetek egy két éves DFGT-t el lehet adni 25ezerért? vagy a 20-22ezer reálisabb ár érte? nincs agyonhasználva és tökéletesen működik is...
  • peetfire
    #12837
    GA Speedy...csak feketében.
    A cockpitet pedig teljesen magadra tudod állítani,mind kormánymagasságban,üléshosszban,pedáltávban.
    Pedál-, és kormányszög is állítható.Szal teljesen univerzális :)
    Kormááááááááányt akarooooooooooook
  • arty
    #12836
    képet! :)
  • peetfire
    #12835
    jah bocsánat...üvegszálas :)
  • peetfire
    #12834
    Gondolom azért tudnak róla egy ideje.Nem létezik hogy nem.
    Először egy T500RS-t szerettem volna venni,de abból a pénzből kijött a G27,és egy cockpit(szénszálas versenyüléssel).
  • arty
    #12833
    komoly :) szegény logitech, az azért nagy pofon lesz, ha vissza kell hívnie egy nagyobb szériát...
  • peetfire
    #12832
    Hehe...hibás széria van kint G27-ből!Cserébe is hibásat kaptam!
    Hazaviszem,kibontom,játszok negyed órát...erre előjön a kattogáskerregésremegés!
    Visszacsomagol,irány Pest.
    Srácok néznek furán(még nekem volt égő,olyan mintha én rontottam volna el),azt mondják más it vett belőle,de senki sem jött vissza reklamálni.
    Hát nekem márpedig hibás...
    Várakozás,srác kipróbálja,tényleg rossz.
    Újat levesz polcról(magamban rimánkodok,próbáldkipróbáldki,mert ha hazaviszem,kibontom,és rossz,senki sem vakarja le rólam,hogy valamit elbalf@szkodok),kipróbál,hát a zsírúj bontatlan is rossz!
    Gondolatban megkönnyebbülök,nem én vagyok balf@sz!
    Adat felvesz,telefon jön ha van valami változás,és mehetek érte(remélem most már egy hibátlan darabért).

    Árgép...2012. január 27. G27 értékelés:
    "Kattog
    Vettem egyet, és ha jobbra kormányzok kattogott. Kicserélték gariban, az is kattogott... Felhívtam az eladót, kibontott még 2-t azok is kattogtak, a széria nagyrésze sorozathibás!!!"

    Úgynézem pont egy ilyenbe futottam bele én is
    De hogyan lehet kint egy hibás széria?Miért nem hívják vissza a hibás darabokat??
  • Laceee
    #12831
    Valószínüleg a Logitech supporton múlt a dolog, nem rajtuk...
  • peetfire
    #12830
    Sziasztok :)
    Csak egy kellemetlen és egy kellemes élményt szeretnék veletek megosztani :)
    Kb. 2 hónapja vettem 55-ért egy használt G27-es kormányt.
    A kormány ez év januárjában lett vásárolva a Konzolvilág-ban.
    Sajna előjött egy hibája,mégpedig olyan,hogy a kormány jobbra tekerésénél őrült kattogásba,kerregésbe kezdett.Mintha az ffb rosszalkodott volna.
    Pénteken visszavittem a boltba,mert versenyezni egyáltalán nem lehetett így vele.
    Ma viszont értesítettek,hogy tényleg rossz a kormány...holnap mehetek,és kapok egy zsírújat
    Külön köszönönet a Konzolvilágnak
    (bár ha garis,gondolom kötelező cserélniük,ha nem javítható)


  • Fehercsoki
    #12829
    Ha használtan veszed, kérdezd meg, hogy karban volt-e tartva, ha azt sem tudja hogy hogy kellene akkor ne vedd meg, momo különösen igényli.
  • bboyatty
    #12828
    Na akkor veszem a fáradságot és elolvasom, hogy mire is számítsak.
  • Fehercsoki
    #12827
    Pedáloknál a poti a leggyakoribb hiba, teli van az internet momo javítási leírásokkal.
  • bboyatty
    #12826
    Mégis mi pontosan a pedálok hibája? És mi a megoldás rá? Nem vagyok nagy elektro zseni, de szerintem egy poti cserével megbirkózok.
  • Rainbow15
    #12825
    Nekem is jobban bejön a momo, volt olyanom, a pedált megjavítottam, azon kívül gond nem volt vele, a pillangó váltó pedig nagyon bejött nekem.
  • bboyatty
    #12824
    Tudom, hogy DFGT jobban megéri, azt is volt szerencsém tapizni és meg is venném de már lejjebb leírtam,. hogy a 10ezres kategóriából kell választani. Ha tőbbet szánnék rá 10k-nál akkor már g25 lenne.

    #12822: Tudom, hogy jobb a 900 fok de meg is kell fizetni az árát. Egyenlőre marad a momo és ha nem jön össze akkor az EX és ha majd úgy döntök, hogy kell egy profi kormány akkor elkezdek gyűjteni és veszek egy g27-et.
  • Fehercsoki
    #12823
    Igen de dupla annyiba kerül egy DFGT mint egy Momo vagy EX.
  • balazsgigi
    #12822
    Hát én GTS-ben,de még a TDU-ban is hiányolnám a 900 fokos elfordulást.
  • arty
    #12821
    Mert irritáló a pedálbug. Az EX lehet, hogy műanyagabb, de ott legalább nincs ennyire általános probléma és ráadásul olcsóbb is.

    Vagy akkor DFP ;) Mindegy, csak momo-t ne. Mész a játékban és nem érted miért nem sikerül nyerni, miért vagy lasabb, sokszor éppcsak. Félóra szerelés. Utána megint jó két hétig. Aztán megint nem. EZT nem lehet szerintem megfizetni, váltó ide, kevésbé müanyag kinézet oda.

    Persze a te pénzed, a te idegeid.
  • bboyatty
    #12820
    Nem téged okollak majd nyugi. Ha találok akkor biztos momo lesz és mint ahogy azt már lejjebb is mondtam nem vad szimulátorozásra kell, csak lazább autókázáshoz, TDU, GTS...annyira nem vonz a szimulátorozás.