15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • neilszab
    #12939
    Doh, a kép és a link:

  • neilszab
    #12938
    Egy kis reklám:


    Indul a [b]Seat Leon EuroCup[/b]] nyári bajnokság, a részvétel teljesen nyílt és mivel eddig elég nagy az érdeklődés, így biztosan mindeki találni fog magának méltó ellenfelet egy kiadós fightolásra:



    Katt a képre!

  • Dupi30
    #12937
    Igen a pedál sajnos télleg ilyen a momonál :S a kormánnyal nálam annyi gond van hogy kotyog egy kicsit, hangja sem kicsi, de még mindig nagyon pontos. A neten van fent pár megoldás amivel orvosolni lehet a problémát. Itt képekkel is illusztrálva van a dolog: http://www.scribd.com/doc/46859408/momojavitas
    Sajnos én ezt a módszert már nem tudtam kipróbálni mert addigra már kidobtam a pedált. Most egy RGT pedálom van lfs ben betudom állitani 2 vezérlőre szerencsére.
  • cselt
    #12936
    esetleg egy DFGT? Tudom, hogy drágább, de azzal nem igazán lenne problémád. Momonál meg azért egy idő után a kormánnyal is szokott probléma lenni.
  • Fehercsoki
    #12935
    Nem tudja valaki miért ilyen drága mindenhol a használt g27? Új ára 55k, és 50 alatt senki nem árulja, hiába több éves és nincs gari=/
  • bboyatty
    #12934
    Vazz leteszek a MOMOról erre jön valaki és lebeszél az EX-ről. :p
    Akkor MOMO lesz, a pedált meg majd megoldom valahogy. Ha a potikat kicserélném valami komolyabbra nem oldódna meg a probléma?
  • arty
    #12933
    momoról meg én beszélnék le valaki, hacsak nem akar párhetente pedált szétszedni, javítgatni...
  • Dupi30
    #12932
    Hát az én vélemény az a Formula force Ex kormányrol, hogy azt csak olyan ember vegyen aki nem akarja nap mint nap intenzíven használni. Nekem is volt és kb 1 év után a kormánnyal nem lehetett egyenesen menni, a pedálban a műanyag is kikopott és nem tudtam 100%-os gázt adni. Ismerősömnek is kb ennyi idős már a Formulája, nála a kormány ugyanugy elromlott, viszont a pedállal nincs gond. Bár hozzáteszem szinte minden nap használtam minimum fél órát, persze voltak kivételek. Szerintem inkább momo....
  • bboyatty
    #12931
    Amúgy elgondolkoztam a Formula Force EX-en, ha eltudnám tüntetni a piros gumis berakást akkor ki tudnák békülni vele. Szóval ha van valakinek ötlete szívesen meghallgatom.
  • bboyatty
    #12930
    Hát ha van WD40-ed vagy kontakt sprayd akkor szedd szét és fújd be a potikat.
    Ha nem akarod szétszedni, vannak itt még sokan logitech-esek és megmondják, hogy érdemes-e panaszkodni.
  • Anonymus20
    #12929
    Üdv, kb van egy 3 éves logitech g27-em, és most a gázpedál rakoncátlankodik kicsit, ha tövig nyomom, akkor elkezd ugrálni az érzékelő és nem mindig érzékeli teljesen benyomva. Mit tudok tenni? Logitech-től számíthatok esetleg valami kuponra vagy bármire ha elpanaszolom nekik?
  • Pepe7807
    #12928
    Akkor lehet, hogy a motor tengelyén lévő tárcsa mozog
  • bmwcrash
    #12927
    mitől lehet ez még mert szédszedtem, rögzítettem, összeraktam és semmi külnbség.
  • cselt
    #12926
    DIView progival szerintem lehetne ilyet állítani
  • lac coo
    #12925
    G27 driverben lehet valahol olyasmit állítani, hogy a kuplung pedál csak egy kisebb szakaszon működjön , ne koppanástól-koppanásig?
  • Pepe7807
    #12924
    Szerintem ugyanaz a megoldás,de nekem sosem volt momom.
  • Dupi30
    #12923
    Nekem is ugyan ez a baj a momonál, 5-10 fokkal jobbra esetenként balra érzékeli a középpontot. Itt is meglehet oldani a problémát valami hasonló módszerrel?
  • GPx8
    #12922
    Köszi. Jó ez az átalakító, csak kicsit drága, ráadásul rendelni kell. Jó lenne, ha valaki itthon meg tudná csinálni.
  • cselt
    #12921
    pl fanatec clubsport pedál megy usb-ről is.
  • arty
    #12920
    átalakítók vannak

    http://www.leobodnar.com/
  • GPx8
    #12919
    Sziasztok!
    Létezik USB-s csak pedál?
  • bmwcrash
    #12918
    rendben köszönöm a segítséget
  • Pepe7807
    #12917
    1 kis segítség a szétszedéshez


    10:57-nél szedi le az érzéklőt, neked az mozog.
    Ne tévesszen meg, hogy g25, mert a g27 is ugyanilyen,csak a másik motoron van az érzékeló
  • bmwcrash
    #12916
    nem sajnos
  • arty
    #12915
    már nem volt garis?
  • bmwcrash
    #12914
    ok de elakadtam ott hogy nem tudom szétszedni a kormányt kicsavartam minden csavart de nem jön szét
  • Pepe7807
    #12913
    A motor végén lévő érzékelőd valamiért mozog, rözítsd stabilan és jó lessz.
    Jó az is ha oda szigetelőszalagozod.
  • bmwcrash
    #12912
    Hali!
    Miért van az hogy a logitech g27 -esem minden játékban egy időután rosszul kalibrálja magát és a középpontot kb balra 30 fokban méri fel aztán egyre balrább...?
    Hogy lehet megoldani?
  • arty
    #12911
    na, mára hozta az UPS a cseredarabot...
    május 24 -> június 19.

    az új kormány egyelőre működik, szal köszi fanatec :D
  • Dupi30
    #12910
    Egy kis tapasztalat illetve vélemény a Thrustmasters Rallye GT (RGT) kormányról. Még aprilis eleje körül került hozzám egy újszerű épp hogy használt darab. Eleinte nagyon tetszett ám szinte mindennapi intenzív használat után jöttek a hibák: 2 hónap után a jobb váltókapcsoló elromlott, hiába nyomtam nem reagált. A bal oldalon található Cross-button gombok is kedvünk szerint működtek. A kormány pontossága főleg középállásnál vesztett a pontosságábol, lfs-ben még egyenseben is folyton korrigálni kellet az autót. A múlt hét óta már valamiért elképesztően hangossá vált a kormány, nyöszörgött minden kis mozdulattól is, még végül 3 hónap használat után úgy ahogy van elromlott. Egy kattanás és már nemis reagált a kormány mozdulatára. Viszont a pedálja kitűnő darab még mindig nagyon precízen lehet vele gázt adni fékezni és kuplungozni. Még szerencse hogy nem dobtam ki a régi Logitech momo kormányom ami már 7-8 éves és még mindig szépen működik a pedált leszámitva. A főbb szimulátorokban mint pl LFS vagy RFactor lehetővé teszi hogy 2 vezérlőt használhassak egyszerre igy egy momo kormány és egy RGT pedálsor remek párosítás :)
  • Fehercsoki
    #12909
    Bocsánat, de ezúttal tényleg itt a rendes hirdetés(az előző 2t leszedtem, mivel meggondoltam magam 2x is), és már csökkentett áron: Logitech Formula Force EX hibátlan eladó.
  • Fehercsoki
    #12908
    Pontosabban itt van. Az előző link rossz.
  • Fehercsoki
    #12907
    Eladó Formula Force EX
  • Tomo15
    #12906
    Újonnan ennyiért csak használhatatlan noname szutykot kapsz.
  • komorszabi
    #12905
    Köszi a segítséget, lesz ami lesz:)
  • Fehercsoki
    #12904
    Nem jó ötlet, ott a kormánykalauz, használható FFB-s kormányok ott vannak, azokból válassz, media marktban sok az ami nem is FFBs csak vibra motor van benne.
  • arty
    #12903
    ott lesz egy g27, egy momo és pár noname vacak... felesleges kör szvsz :)
  • komorszabi
    #12902
    Köszi a segítséget. Szerintem ebből az lesz h bemegyek a Média Márkt ba és ott döntöm el.
  • Fehercsoki
    #12901
    Újan kapsz ennyiért egy Formula Force EX-et, de ezt is csak magánembertől, mivel már nem árulják tudtommal.(de valakinek esetleg maradhatott egy bontatlan új és azt kapod meg ennyiért kb.)
  • komorszabi
    #12900
    És ti milyet ajánlanátok újonnan 15000 ért?