15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Solt
    #12979
    Kizártnak tartom, hogy vga-n ramot cseréljenek! Átvágtak sajnos... :S Melyik üzlet volt az?
  • arty
    #12978
    vga-n ramot szvsz nem cseréltek, az hazugság... talán pont azért, hogy a garit ne kelljen meghosszabbítani :(
  • Fehercsoki
    #12977
    Értem, köszi, csak hát mi alapján lehet megítélni hogy mi számít jelentős résznek egy adott terméknél? (pl. nekem VGA-m memóriáját cserélték ki, de nem kaptam plusz garit, elég jelentős rész mivel nélküle egyáltalán nem használható)
  • arty
    #12976
    _Mindenhol_ így kellene lennie, ez a törvény, ha veled szemben nem így jártak el, akkor átvertek.

    "308. §

    (3) Nem számít bele az elévülési időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt a jogosult a dolgot nem tudja rendeltetésszerűen használni. A szavatossági jog érvényesíthetőségének határideje a dolognak vagy jelentősebb részének kicserélése (kijavítása) esetén a kicserélt (kijavított) dologra (dologrészre), valamint a kijavítás következményeként jelentkező hiba tekintetében újból kezdődik."

    Tehát Peetfire, ha kap egy új g27-et, arra a 2 év garancia újra kell induljon.

  • Fehercsoki
    #12975
    Igen de nem a terméken van a hangsúly, hanem azon, hogy te 2 évig tudd használni mindenképpen. Én még ilyennel soha nem találkoztam, hogy újraindulna a gari, persze lehet hogy van ahol így van...
  • arty
    #12974
    mert az egy MÁSIK termék, amit ugyan ugy garantálniuk kell, hogy megy 2 évet

    az alant emlitett bolt 2x cserélt nekem 640g-s samu winyot, mindig ujraindult a 3 év - harmadszorra ráfizettem egy nem-hibás szériára, arra is 3 év indult...
  • Fehercsoki
    #12973
    Ha veszel valamit, 2 évig garantálják hogy tudod használni, miért kapnál plusz 2 évet ha elromlik?
  • arty
    #12972
    Tehát ha a 2 év garis cuccod a jótállási idő utolsó napján megy tönkre, akkor a cseredarabra már nem kapsz garanciát ? :)

    Nem, újraindul. Ha főalkatrészt cserélnek, akkor pedig a főalkatrészre is ujraindul a 2 év.
  • Fehercsoki
    #12971
    Tudtommal nem 0-ról indul, de a szervizben töltött idő hozzáíródik a garihoz.
  • arty
    #12970
    cserekor 0-ról indul újra a gari!
  • peetfire
    #12969
    OFF: Bocs hogy ilyen lavinát indítottam el,csak szerettem volna kicsit kimérgelődni magam,és hátha már másnak is volt ilyen esete.
    Az igazsághoz hozzátartozik,hogy írtam már erről itt korábban,mikor a hibát tapasztaltam.
    Úgy néz ki van egy nagy széria,ami hibásan jött ki a gyárból.Visszavittem a boltba a kormányt,adtak egy másikat.Ezt még aznap visszavittem,mert ugyanazt a hibát produkálta(kormány jobbra tekerésénél őrültem kattog csattog zakatol).Mondtam is a boltnak,kint van egy hibás széria.Ők:-igen?Eddig nem is jelezte senki,hogy hibás darab lenne nála.
    Hát nem tudom hogy a többi vásárló miért nem jelezte,de ez tuti rossz széria(erről már írtak az árgépen is,hogy januárban találtak már hibás kormányokat ugyanezzel a hibajelenséggel).
    Kipróbáltak egy polcról levett darabot,hát nézzenek oda,az is rossz!
    Akkor majd várjam a telefont,értesíteni fognak!
    Telt múlt az idő,telóztam,még semmi.Eltelt pont 1 hónap,telefon.Azt mondják jött 5 db.
    Kipróbálják,és ha jó,akkor adnak belőle.Utána megint telefon,mert nem értesítettek.
    Én voltam már kellemetlen helyzetben,hogy megint telózok a kormány miatt(de hát ennyi idő elmúltával már játszani akarok).
    Szóltak,kipróbálták már 4 játékkal,még másnap ráküldik az F1 2011-et,aztán mindenképpen szólnak.Hát nem szóltak mi van az 5 új darabbal...
    Szóltam ma ismerősnek,hívja fel őket,van-e G27 kormányuk?(már kezdtem paranoiás lenni,hátha csak nekem nem akarják odaadni az újabb cseredarabot).
    Azt mondták,pénteken jön újabb szállítmány,érdeklődjön akkor.

    Ha véletlenül tényleg jön szállítmány,és lesz már benne hibátlan darab,akkor kérhetek majd plusz 2 hónap garit?Vagy ez nonszensz?


  • cselt
    #12968
    Oké te nyertél, te tudod hogy kell ezt kezelned hajrá!
  • Solt
    #12967
    No, hát így már azért más a leányzó fekvése... :)
  • arty
    #12966
    Már meg ne haragudj, de hány ilyen ügyed volt neked életedben? Ha vitáig juttok, a boltos általában személyesen csak a pofádbaröhög... utána vesznek komolyan, miután megkapják a hivatalos leveledet, netán utána a fogyasztóvédelem információs levelét a vizsgálat megindításáról. Na, abban a szakaszban sokan valóban feladják, de ez a "meglengetem a fogyvédelem szót és máris minden megoldódik" urban legend.
  • arty
    #12965
    off: a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy máskor mindig a végletekig korrektek voltak garis ügyintézéskor, ám ezúttal egy elgörbült láb egy s1155ös foglalatban, egy alaplapon a problémás. ezért én nem vállaltam a felelősséget, a kisker detto nem, sőt a nagyker sem foglalt az ügyben állást - azt találták ki, hogy visszaküldik a gyártónak (gigabyte) a lapot és majdmeglátjuk...

    nem szó szerint küldtek el a 'csába, hanem elmondták, hogy ha nem tetszik az ügymenet, akkor ők készséggel visszaadják a lapot azzal, hogy én görbítettem el a lábat - ami ugye érdekes ügyet indítana el, hiszen nekik kell bizonyítani a helytelen használatot (képtelenség), viszont a bíróságon a döntés laikusok hozzák meg, ilyen olyan szakértői vélemények alapján. aztán reménykedhetek, hogy nekem ítélnek ... nos, ennyire kétesélyes (miközben "filléres" tétel) helyzetben én nem állnék neki évekig pereskedni, mert a végén akár rá is fizethetek.

    persze, tudom, hogy van sok pozitív kimenetelű ügy, de gondolom senki nem garntálja, hogy a polgárit én nyerem ezesetben ;)

    (nem szoktam hagyni magam egyébként, nemrég kártérítést is fizetett nekem a főgáz az elcseszett ügymenetük miatt (gáz-szolgáltatóváltás volt) :P sajna ott is már "békéltetésig" jutottunk és a rááldozott idő kezdte nem megérni nekem - ezekszerint nekik se)
  • cselt
    #12964
    Már meg ne haragudj, de ha így állsz hozzá, akkor úgy vernek át meg addig szívatnak amíg csak akarnak. De persze a te dolgod, várj türelemmel :))))))
  • Solt
    #12963
    Én nem foglak győzködni, ha neked így megfelel, a te dolgod. :) Ha nekem egy boltos nyíltan ilyet mondana, még a mentőautóban is ugrálnék a fején...

    Jogilag nyeregben vagy... vagy élsz ezzel, vagy nem! A labda a te oldaladon pattog. Én fix, hogy rájuk uszítanám a fogyasztóvédelmet!
  • arty
    #12962
    persze-persze :)))))))

    Solt: megmondta a bolt, hogy belesz*rnak. biztos nagy eredménye lenne a békéltetésnek...
  • cselt
    #12961
    Szerintem elég csak megemlítened a fogyasztóvédelem szót és egyből készségesen segíteni fognak neked, de ez itt eléggé off már.
  • Solt
    #12960
    Nem! A békéltető testület a következő lépcső, de a bírói gyakorlat szerint a 30. napot követően már neked adnak igazat! :) Ha nem hiszel nekem, keress fel egy fogyasztóvédelmi fórumot... :)
  • arty
    #12959
    oké, de ha nem parázik be a bolt, akkor polgári per a következő lépcső

    good luck megnyerni :)
  • Solt
    #12958
    Így szól a jogszabály,


    4. § (1) A forgalmazó köteles a fogyasztót tájékoztatni arról, hogy a kijavítást vagy kicserélést a Ptk. 306. §-ának (2) bekezdése értelmében - az áru tulajdonságaira és a fogyasztó által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelő határidőn belül, a fogyasztónak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni.
    (2) A forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze.

    A 30. nap után erre lehet hivatkozni: "a fogyasztónak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni."

    Azért a 30. nap, mert ez már a duplája a jogszabályban foglalt 15 napnak, ami már jelentős kényelmetlenség. Ezt felvázolod a boltnak, és, ha nem reagálnak rá, akkor közlöd velük, hogy a fogyasztóvédelemhez fordulsz. Neked fognak igazat adni, ez fix... a boltnak erre meg nincs szüksége, és beadja a derekát...

    Udvariasan, de keményen és határozottan kell fellépni...
  • arty
    #12957
    nekem pedig egyből nulla az arányom :)

    hogy a fogyasztóvédelem mellettem áll, az nem újdonság, ám törvény előtt az édeskevés. egész egyszerűen a törvény nem szankcionálja a 15-30-akármyennyi napig elhúzódó garanciális ügyintézést, az egyetlen kitétel a "törekednie kell" passzus, az pedig nevetségesen egyszerűen bizonyítható, hogy megvolt

    sajnos :(
  • Solt
    #12956
    Nem így van. A 30. nap után a fogyasztó védelem már neked ad igazat! Egyik boltnak sem érdeke, hogy idáig fajuljon a dolog. Nekem a 30. napon az erre való hivatkozás eddig 3 esetben hozta azt, hogy vita nélkül visszakaptam a pénzemet.
  • arty
    #12955
    10. hete van gariban az alaplapom és az említett gumi jogszabály semmiféle határidőt nem ró a kiskerre, hogy rendezze a garanciális problémát.

    Ha polgári perre mész, ők simán igazolják, hogy "törekedtek" a javíttatásra. Ma - a jogszabályi háttérnek köszönhetően - gyakorlatilag nemlétezik fogyasztóvédelem a témában.
  • Solt
    #12954
    Felém az volt az első kérdésük, hogy érvényes-e még a kisker garanciám... ha igen, először oda kell vinnem! :) Na mindegy... végül is így még jobb... :)
  • cselt
    #12953
    Én amikor gariztattam szartam a boltra és egyből logit hívtam, bescanneltem a számlát és már küldték is az újat :)
  • Solt
    #12952
    Amíg a kisker garancia a bolthoz köti, addig a logitech is a bolthoz fogja irányítani.
  • Solt
    #12951
    Hát, ez a te hibád, hogy eddig húzhatták...

    Hivatalosan két hét áll a bolt rendelkezésére, hogy rendezze a garanciális ügyet. Pontosabban a két hét alatt, törekedniük kell rá, hogy rendezzék. Ez így elég gumi jogszabály, ezért van az, hogy a 30. nap után már lehet a fogyasztóvédelemmel fenyegetőzni, és a pénzt visszakérni. Vagy csere darab, vagy a pénz...

    Ha visszakaptad a pénzt, akkor felhívod a logitech ügyfélszolgálatot, elmondod, hogy jártál, közlöd, hogy te ezek után inkább tőlük vennéd meg, de ők túl drágák, erre ők adnak neked kedvezményt, és 1 hét múlva nálad az új cucc...

    Ahhoz, hogy a bolt és a nagyker egy pöcs, a logitech-nek semmi köze... szerintem a világ legjobb supportja...
  • cselt
    #12950
    Jobban jártál volna, ha kihagyod a dologból a boltot és egyből a logitechel intézed szerintem.
  • peetfire
    #12949
    Hihetetlen,hogy május 22-n adtam le az üzletben a hibás G27-re adott csere G27-est(ami szintén hibás volt)...és azóta nem történt semmi.Náluk van a kormányom.Ennyi idő alatt nem tudnak újabb darabokat behozatni az országba?Ez nevetséges!Megkérdeztem,hogy nem lenne-e gyorsabb,ha inkább a Logi ügyfélszolgálatán én intézném a garit,de a bolt azt mondta,Ők az illetések ez ügyben.
    Lassan 2 hónapja nincs kormányom.
    Ez lenne a hírhedt Logi support?
    Vagy az üzlet komolytalan?
  • bardocz
    #12948
    Úgyis hozzáerősödik a lábad, és ugyan olyannak fogod érezni.
  • GPx8
    #12947
    Kár. Egyforma erősségű két pedál kéne, akkor tudnám máshoz is hasznámi.
  • Tomo15
    #12946
    Nem! A kuplungé keményebb mint a gázé.
  • sure
    #12945
    Tényleg csak a nyelv miatt lehet érdekes, hogy hol jelenti be az ember, jó eséllyel a magyar nyelvű ügyfélszolgálat úgysem Magyarországról történik (de ha mégis, nem a helpdeszkes fog azonnal taxiba vágódni és elmenni a hibás cuccért, és/vagy kiszállítani az újat...).

    Ahogy itt olvastam a fórumot, nagyjából mindeki elégedett volt a Logitech supporttal, nekem szerencsére még nem akadt gondom a termékeikkel, hogy szükség lett volna rá (egér, 2 joystick, negyedik kormányt - DFGT - nyúzom, és az előzőeket sem azért adtam el, mert elromlottak).
  • Nyilas Lehel
    #12944
    javaslom a kínai ügyfélszolgálatot ott tényleg nem gond ha elküldöd melegebb éghajlatra, de a holland sem rossz csak kicsit sokat nevetnek a viccescigitől
  • GPx8
    #12943
    G25-nél a gáz és a kuplung pedál rugója egyforma erősségű?
  • zozoSpirit
    #12942
    http://hardverapro.hu/apro/logitech_g25_elado_53/hsz_1-200.html
    Hátha esetleg érdekel valakit. Csak egyben eladó!
  • Anonymus20
    #12941
    Hogyha logitechékkel szeretnék beszélni garancia ügyben akkor a magyar ügyfélszolgálatot hívjam föl? Mert egyszer sikerült Svájcba telefonálnom, és úgy intéztem el, de magyarul könnyebb lenne :D
  • bboyatty
    #12940
    Hát igen tudom, de mivel nem vagyok nagy szimulátoros és nem is szeretnék sokat költeni, csak hobby szinten vezetgetnék ezt azt, ezért gondoltam, hogy elég lenne egy MOMO. Ha nagyon szar lesz a pedál akkor kibaszom a kukába és építek egyet én házilag.

    #12937: Köszi, lementettem a linket, ha szükség lesz rá valamikor akkor megpróbálom.