15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • fbalfonso
    #13059
    Elnézést kérek a dupla postért, de nézelődtem és úgy látom, hogy mintha újra lehetne DFGT-t venni (argep.hu). Most ez igaz vagy nem? Én úgy tudtam, beszüntették a gyártását... Mondjuk tök mindegy, mert a halál precíz FFB-jén kívül én annyit sz*ptam vele, hogy nem igaz (gombok, pedál), úgyhogy mindenféleképpen az előző postomban említett Thrustmastereken gondolkodom...
  • fbalfonso
    #13058
    Sziasztok!

    Mivel a DFGT-m egy ideje behalt, és már unom a billentyűzetes hülyéskedést, kormányvásárláson töröm a fejem. S mivel a Logitechnél ilyen árkategóriában már nincs semmilyen cucc, csak a sz*r EX vagy a méregdrága G27 (fanoktól elnézést kérek, de szerintem nem éri meg az árát), így Thrustmastert vennék. Vagy az RGT Clutch-ot (Apropó! Ez 900 vagy 270 fokos? Egymásnak ellentmondó információim vannak róla) vagy az F430-at. Szerintetek melyik a jobb választás? Véleményeket kérnék pro és kontra! Köszönöm szépen.
  • Norby646
    #13057
    Na megoldottam a kormánygondot. Egy kis szigszallag kellett a kormány "oszlop" legvégére (amin a műanyag bilincs van), illetve zsír került az egyik kicsi fogaskerék pár résébe így a lézer nem tudott rajta átvilágítani, ez zavarhatott be neki. Most jónak tűnik, az előbb teszteltem le a profilerben aztán pedig a tdu-ban is. :) Ha vkinek hasonló gondja támadna akár a kormánnyal akár a pedállal írjon nyugodtan!!!
  • Firerock
    #13056
    Sikerült megoldani. A megoldás itt található.
  • komorszabi
    #13055
    Hi,
    Kellene egy kis segítég. A probléma a következő:
    Megdöglött a Thrustmaster ferrari gt kormányom most el lett küldve a szervízbe de ki tudja h menny idő mire megcsinálják, de addig is szeretnék rFactorozni, Szóval: Van itthon 1 botkormány és azzal tudom állítani a gázt meg a féket de egér irányítás nincs az rF-ben mint a Gtr2-ben. Azt szeretném ha tudnék kormányozni az egérrel. Ez valahogyan megvalósítható?
  • Norby646
    #13054
    Néhány napi tesztelés után rájöttem hogy mégse midnen okés a momo-val... A profilerben látom hogy hiába tekerem el a kormányt teljesen marad 5% és 7% mindkét végállásban. Ráadásul (gondolo emiatt) a középállás folyton elállítódik. Ötlet? Mindjár szétszedem, megnézem hátha a pedálos megoldás itt is működik. Ezzel a kormánnyal csak a baj van mióta megvettem. Kellett nekem eladni anno a g25-t...
  • Firerock
    #13053
    Sziasztok!
    Kicsit off,de a neki szánt topic kivan halva,és nekem sürgősen kéne a segítség.
    Logitecgh Cordless Rumblepadom van és egyik napról a másikra elállítódott a két analóg kar. A Játékvezérlőkben megnéztem,és a középpont nem középen van egyiknél sem. Mit lehetne tenni hogy megjavuljon? Nem látok olyan lehetőséget hogy kalibrálás.
  • Solt
    #13052
    Használd egészséggel!
  • Fehercsoki
    #13051
    Logitech eltárolja a kártya adatait vagy a vásárlásig használja csak? Elfelejtettem a jelszavam(tehát nem feltörték csak új jelszót találtam ki amire másnap már nem emlékeztem...) és kértem új jelszót, ami nem jött meg, időközben eszembe jutott a régi jelszó, csak azzal meg már nem enged be.(gondolom azért mert kértem újat)
  • Norby646
    #13050
    Na azért ha már lenne 1 g25-m biztos nem a momo-t javítgatnám belőle... :D Tudom mert volt és imádtam, már nagyon sajnálom hogy eladtam de az már rég volt. :) Mind1 egyelőre visszaraktam a fém gyűrüt így most teljesen alap de szépen üzemel. :)

    Komorszabi: Nem próbáltam ugyan de kétlem hogy működne miután egyesek ezek szerint pl g25 alkatrészekkel oldották meg... :)

    Köszi a válaszokat am! :)
  • sure
    #13049
    Amennyire beleolvastam a talált linkekbe, az egyik megoldáshoz a mechanika cseréje is kellett, egy másik szerint G25-béllel lett megmoddolva, a harmadik meg a szenzort buherálta meg, hogy a 270 fokos fizikai elfordulást szoftveresen 900-nak érzékelje...
  • komorszabi
    #13048
    Hi,
    És ha nem tennéd fel a kormány driverét hanem simán csak 1 USB eszköznek érzékeli aztán bekalibrálod.?!
  • Norby646
    #13047
    Igen sajnos tényleg elég sokat kéne vele vacakolni. Igazából szoftveresen kéne (sztem) megbuherálni vhogy úgy hogy dfp-nek érzékelje és be tudjam állítani a nagyobb fordulatot. Bár kérdés hogy a momo-nak az ffb motorja megfogná e az adott foknál a kormányt (ahogy a dfp is ha pl 700 fokra állítod). Am köszi azért, hátha vki csinált már ilyet vagy tud róla vmit és megosztja velem... :P
  • sure
    #13046
    Ha ráguglizol a "Logitech momo 900 degree mod" kifejezésre, lesz néhány találat, de nekem úgy tűnik, hogy elég macerás, kissé mintha többe kerülne a hús, mint a leves. Ha meg nem sikerül, lehet, hogy véglegesen szétbarmolódik (és lehet venni helyette DFGT-t, amit nem kell hackelni a 900 fokhoz...)
  • Norby646
    #13045
    Bocs a helyesírási hibákért!

    "kívánt szögnél" Na ez fok akart lenni... :D
  • Norby646
    #13044
    Sziasztok! Van 1 logitech momo-m aminek tegnap szétszedtem a kormány részét mert elég nehézkesen fordult a kormány. Korábban a pedált már meg kellett műtenem mert előjött a momo betegsége és már akkor láttam hogy az előző tulaj (ugyanis használtan vettem) már megpiszkálta de sajnos elég gány módon. Azt sikerült megcsinálnom így gondoltam most jöhet a kormány része. Tulajdonképpen semmi gondom nem akadt az egésszel, sikerült összerakni megjegyzem a kormény részéhez is hozzá nyúlt az a kedves illető ráadásul még gányabb munkát végzett vele, nem is értem hogy minek nyúlt hozzá ha ennyire nincs az ilyenhez érzéke... A lényeg hog most jó viszont felmerült bennem hogy nem-e lehetne átalakítani kicsit hogy tudja ő is a 900 fokos fordulást. Egyelőre csak teszt erejég ki szedtem belőle azt a fém "gyűrüt" ami megakad a műaynagban aikor eléri a maximális fordulatot. Na igen ám, de így még nem jó mert szoftveresen ő akkor is 270 fokot mér és ha tovább tekerem csak elállítodik a kormány középpontja. Találtam róla egy kis leírást így a registribe belepiszkálva skerült elérni hogy "félig" dfp-nek érzékelje. Gondoltam ha sikerül akkor megadom neki hogy 900 fok-ot forduljon vagy annál kicsit kevesebbet így majd a motor megfogja a kívánt szögnél. A lényeg hogy amikor elindítom a profilert akkor a momo-t mutatja mindenhol de a device/game controllers-nél már logitech dfp-kénz szerepel a kormány azonban ott még mindig nem tudom beállítani és ha forgatom a kormányt csak 270-ig méri aztán csak elcsúszi ka középállása... Van valakinek ötlete? Jó lenne kicsit felturbózni ezt a kis kormányt. Köszönöm előre is a választ már ha érkezik, és bocsi a regényért! :)

    Ui: Most hogy megpiszkáltam nagyon szépen forog a kormány és az ffb is sokkal könnyebben és érzékelhetőebben működik. :)
  • Fehercsoki
    #13043
    Na kormány megrendelve, így hogy euróban fizettem spóroltam 7 ezer forintot, és a kuponos 62 ezer forint helyett 194,35 eurót azaz 55 ezer forintot vontak le a számlámról. Ez olcsóbb mint az összes bolt a neten és ez pluszba ingyen kiszállítást + ne legyen rá szükség de rendes garancia intézést jelent:) (Solt-nak köszönöm a kuponos tippet)
  • GPx8
    #13042
    Telefon a barátod! :)
  • Fehercsoki
    #13041
    Kérdés: vásárolhatok euróban is a logitechtől? Mert euróval 57k lenne a kormány, forintban viszont 62k. Ha átállítom az árakat euróra akkor euróban is fogja levonni?
  • sure
    #13040
    Hm hát a "Windowst telepítsd újra" vagy a "próbáld ki másik gépen is" közül egyik se tud épp bejátszani. Csak a biztonság kedvéért, jól látom, hogy NT 6.1 (azaz WIn7) és nem NT5.1 (XP)-d van?

    Én megpróbálnám legyakni a drivert teljesen, majd pusztán csak a kormányt mint sztenderd USB-b beviteli eszközt megismertetni a Windowssal, megnézni, az oprendszer ismeri-e, ha igen, úgy elindítni a játékot. Én több fajta joysticket, kormányt használtam már XP-n és Win7-esen is, 3 különböző gyártótól (Saitek, Logitech, Thrustmaster), de a tengelyek, gombok mindegyiken működtek plug'n'play device-ként is, legfeljebb némi csicsa, mint force feedback, tényleg igényelt drivert. Szóval valószínűleg a driver okozza a galibát; rossz verzió, hibás telepítő, esetleg Win7 alatt a user ccess control miatt nem települt rendesen
  • komorszabi
    #13039
    Hi!
    Debrecenben nem tudtok vmi kontroller szervizt, mert az enyémnek a pedáljait nem érzékeli.
  • H4ver
    #13038
    Sziasztok!

    Segítség kéne egy Logitech MOMO Force Feedback Racing wheel -nek.
    Az a baj, hogy a pedálokhoz tartozó kábel elszakadt.
    Elmentem egy konzolboltba ott nem foglalkoztak a problémámmal.
    Csak annyi dolog lenne vele, hogy kicseréljék a kábelt egy újra, csakhogy nincsen megfelelő tapasztalatom és technikám hozzá. :D Segítsetek,valaki nem tudna nekem olyan helyet vagy, olyan valakit aki meg tudná csinálni?
  • Mayorpapa
    #13037
    Úgy látom más is küzködött ilyen problémával, ezen az oldalon az 5256-os és 5275-ös hozzászólást olvassátok el, sajna tovább már nem írt a gyerek, nem írta meg, hogy oldotta meg teljesen a problémát...
    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:yqtFJpGusI4J:mobilarena.hu/tema/a_nagy_kormanyos_topik/hsz_5251-5300.html+&cd=3&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a
  • Fehercsoki
    #13036
    Hú hát windowst telepítsd újra vagy próbáld ki másik gépen is.
  • Mayorpapa
    #13035
    Fehercsoki, sure: köszi a válaszokat. Kipróbáltam más, nem autó játékkal, azzal se ment, azaz a játék el se indul. Az adott játék exe hibájával lép ki. Bármilyen játékot indítok, ha a kormány be van dugva, nem indul el. Ilyet még én se láttam... Ha elindítok egy játékot, és azután dugom be a kormányt, a játék azonnal kilép minden hibaüzenet nélkül...
    Íme egy hibakép WRC 2 játéknál:

  • sure
    #13034
    Az adott game exe-je száll el (ilyet még én se láttam, hallottam, bár ha "biztosnági másolatokról" van szó, azok néha egész érdekes dolgokat tudnak produkálni), vagy valamilyen egyéb, mindig ugyanaz az exe hal el? Ha az egész hibaüzenetet fülön tudnád csípni, azt már lehetne guglizni vagy értelmezni...
  • Fehercsoki
    #13033
    Próbáld nem autós játékkal használni. Bármilyen játéknál be lehet állítani kontrollerként akár egy kormányt is. Ha azok sem működnek akkor passz, próbálj még több játékot, én még ilyet nem láttam hogy egyáltalán nem indul el a játék egy kormány miatt, maximum nem működik a kormány/nem érzékeli stb, de hogy ne induljon el hát az érdekes.
  • Mayorpapa
    #13032
    Ettől értelmesebb és hatékonyabb segítség?
  • CamelX
    #13031
    Erre egy +1, de ezt pont ajánlottam is már :) árban is viszi a prímet és grafikában/kontroller támogatásban is full
  • cselt
    #13030
    Ha moddolásban gondolkodsz, akkor valóban megéri a G27, de ha csak egy olcsó és jó kormányt keresel, akkor szerintem DFGT. Egyedül a pedálja lehetne jobb, de maga a kormány nagyon frankó és még ott van a sok gomb, ami nagyon hasznos tud lenni :)
  • Solt
    #13029
    Én simán elmondtam mi van, tudomásul vették, küldték az újat. Ennyi volt nálam...
  • Fehercsoki
    #13028
    Igazad van, egyébként ha baj van akkor mit kell csinálni? Levideózni mint fanatecnél vagy lefényképezni vagy csak leírni a hibát esetleg visszaküldeni valahova?
  • Solt
    #13027
    Nekem ez nem sikerült, pedig velem aztán igencsak kedvesek! :)) De valaki itt írta már, hogy neki sikerült... attól is függ biztos, hogy milyen ügyintézőt fogsz ki...

    Én nem reszkíroznék pár ezer forintért az tuti...
  • Fehercsoki
    #13026
    Ha random boltból veszem akkor is intézhetem én a garit logitechnél nem?
  • Solt
    #13025
    Csak nem mindegy, hogy a logitechtől veszed, vagy xy shoptól... ha valami gáz van, telefonálsz, és kapod az újat pár nap alatt. Az xy shop meg ül rajta hetekig, aztán kezdődhet a fenyegetési lánc 30 nap után... megér ez nem egész 3000.- Forintot?

    Keress valami ismerős céget, akinek van EU-s adószáma, vedd meg a nevükre, és lejön még 1x %...
  • Fehercsoki
    #13024
    Konzolstúdió-ban lenne 60 szállítással, nem hallottam még róluk semmit rosszat.(bár én még nem vettem náluk semmit)
  • Fehercsoki
    #13023
    Dél körül még 102 ezer volt, tudom, mert betelefonáltam miatta, ők is mondták hogy igen bugos, és azóta javították ki.
  • Solt
    #13022
    Végigvittem, 95xxx forint... :) Valamit nem jól csinálsz! :)

    Az, hogy az árgépen mennyiért van... én ilyen tételt biztos nem vennék meg ismeretlen üzletben. Arról nem beszélve, hogy ismerjük az árgépen lévő üzletek java részének üzletpolitikáját... :S
  • Fehercsoki
    #13021
    Vagyis már nem, már csak 96 megint(úgy tűnik akkor megérte telefonálnom mert legalább ezt megcsinálták, és elég gyorsan). 62300 lenne a kuponnal, az is 2300al több mint árgépről szállítással, és úgy fizethetek a futárnak és nem kell utalgatni.
  • Fehercsoki
    #13020
    Aha csak 102 ezer a shopban ha már berakod a kosárba:) 60-ért van szállítással együtt árgépen.