15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • James33
    #13099
    köszönöm.
  • Fehercsoki
    #13098
    Tele van webshopokkal az internet...Egy rendes bolt nem fog neked használtat küldeni és ad rá garanciát is, amúgy 2 kormány közül inkább a dfgt-t venném mert fele annyiba kerül.
  • James33
    #13097
    Azt még elfelejtettem kérdezni,hogy a kormányok között a játékban van-e érezhető reakció különbség?
    Esetleg a játékban verseny közben valóban érezhető hatása van-e ha állítunk a fékerő elosztáson?
  • James33
    #13096
    Köszönöm kedves RT!
    Esetleg azt le tudnád írni,hogy miben jobb a ferrari kormány ?
    Sajnálom hogy típus hibás pedig olyan masszívnak nézz i a képen.
    Még egy olyan kérdésem lenne hogy rendelt-e már valaki webshopból?
    Esetleg a használtat nem sózzák rá az emberre?
    Nem merek így rendelni az árgépről sem mert lehet hogy olcsó,de az is lehet hogy használt.
    Becsomagolni be lehet a használtat is.
    Ha esetleg még írnátok véleményeket az nagyon megköszönném.
  • arty
    #13095
    dfgt megbizható, csak ugye a váltófülek ...

    ferrari sok szempontból jobb, csak sokaknak eltört már a fékpedálja (tipushiba)

    kuplung akkor jó/élvezetes, ha van H váltód is mellé :)
  • James33
    #13094
    Üdv mindenkinek!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni.
    Kormány vásárlás előtt vagyok és két kormány között gondolkozom. Az egyik a dfgt,ez ár arányban szerintem jó, bár az a baj,hogy a bajuszváltót külön kell megvenni ráadásul itthon nem is lehet kapni.
    A másik kormány amin nagyon sokat gondolkozok az a Thrustmaster Ferrari gt cockpit 430 scuderiabár erről nagyon keveset halottam. Árban ez drágább de masszívabb is. Érdekelne mindenkinek a véleménye ezekről főleg akinek van tapasztalata. Érdekelne az anyagminősége,illetve megbízhatósága,vezethetősége. Érdekelne az is hogy ha nincs a pedálon a kuplung az nagyon befolyásolja a játék élvezhetőségét?A válaszokat előre is köszönöm.
  • szikszaicsabi
    #13093
    Köszi!:)
  • Stig95
    #13092
    Ahha. Én azért írtam használtat mert már új nincs sehol.
  • cselt
    #13091
    válogass A legolcsóbb 54.980Ft
  • szikszaicsabi
    #13090
    Értem. Most jutott eszembe, hogy vehetek G27-et is. Ha már itt tartunk, meg tudod mondani, hogy G27-et hol és hány Forintért tudok venni?(Boltos beszerzésre gondolok)
  • cselt
    #13089
    G25 már nincs újon, csak használtban találsz. Ha új kell akkor marad a G27 :)
  • szikszaicsabi
    #13088
    Köszi, de én úgy értettem, hogy bemegyek a boltba és ott veszem meg. Meg hát én újat és nem használtat szeretnék venni. De azért tényleg köszi, ha így nem tudom megvenni, akkor majd megpróbálom így neten keresztül megvenni.
  • Stig95
    #13087
    itt vagy itt
    40 ezer körül mennek.
  • szikszaicsabi
    #13086
    Üdv! Azt szeretném kérdezni, hogy hol és hány Forintért tudok Logitech G25 kormányt venni? A válaszokat előre is köszönöm!:D
  • balunso
    #13085
    Nekem van egy Thrustmasters F430 kormányom arra tervezek egy F1 kormányt és hogy, lehet le venni a kormány részt a házról,mert olyan szépen eldugták a csavarokat de lehet,hogy csak speciális csavarhúzóra van szükség ami L alakú.Van aki már vett le ilyent?
  • cselt
    #13084
    Ha a pénz nem akadály, akkor Fanatec. Ne felejtsd el, hogy ahhoz hogy azt használhasd meg kell venned az alapot (450€) ehhez legalább egy kormányt (BMW 250€, formula 180€) és nem árt egy pedálszett sem (250€). Mindez legolcsóbban 880€ + postaköltség :)
  • arty
    #13083
    érdekes felvetés, mivel a komplett fanatec szett minimum 4-5x annyiba kerül a végére... vajon melyik lehet jobb ezekután ;))

    ha van rá pénzed: fanatec
  • Adam Jonas
    #13082
    Hali!

    Még egy olyanba szeretném kérni a segítségeteket, hogy a következő kormányok közül melyik érné meg a legjobban megvenni?
    - Fanatec ClubSport
    - Logitech G25/G27

    Ha jól tudom, a Fanatec-hez külön kell rendelni pedált, viszont ahhoz van Formula típusú kormány, míg a G27-hez viszont nincs, de gondolom, hogy lehet csinálni.

    Ti melyiket ajánlanátok ár/minőség szempontjából, és miért?
  • bardocz
    #13081
    És hosszú távon biztos, hogy kényelmesebb.
  • Fehercsoki
    #13080
    Vegyél egy gamepadot, annyira biztos használható mint ez a kormány...
  • Adam Jonas
    #13079
    Nem is konzolhoz kellene nekem, hanem PC-hez. Alapvetően nekem most az lenne az elsodleges szempont, hogy hordozni tudjam, mivel hetvegen leszek csak itthon. Itthon most eg DFGT-m van, viszont ugye ezt nem tudom minden heten hurcolni.... :)
  • arty
    #13078
    konzolokkal nem kompatibilis, meghát bohóckodásra amúgy is jobbak ezek a tákolt pécés fosok :)) (rfactor, lfs, pcars meg a többi tartalmatlan, negyedkész nulla)

    de amúgy jah, légkormány = használhatatlan. nincs semmiről semmi visszajelzés, a karodnak fárasztó, drága, stb stb stb. pont mint a mikrofos ócskasága a wireless speedwheel, bár az a hulladék legalább olcsó

  • Fehercsoki
    #13077
    Hát xboxon bohóckodáshoz talán jó, de simezni nem az.(mondjuk a simraceway sem igazi sim) Alapból ki venne simhez pedál nélküli kormányt amit ráadásul neked kell tartani és így max 180 fokot tudod rendesen elforgatni, a többihez már nagyon erőlködni kell és még el is ejted.
  • Adam Jonas
    #13076
    PH!-t lassan 1,5 éve nem olvasok, szóval az nem én voltam. :)
  • arty
    #13075
    ph!-n nem te kérdezted? :) nem volt elég meggyőző az ottani ellenvélemény? :))
  • Adam Jonas
    #13074
    Sziasztok!

    Erősen gondolkodom a SimRaceWay-féle, pedál nélküli kormányon. Van valakinek ilyenje, vagy valaki hallott róla valamit, hogy milyen is ez a kormány? Számomra eddig az a csábító benne így külalakra, hogy kicsi, s könnyen hordozható, ráadásul a mostani DFGT-met is "csak" 360 fokon használom, azt pedig ez a kormány is tudja. :) Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy megér-e ennyit (~120 dolcsi) a cucc?
  • Mákvirág
    #13073
    Igen rá lehet. Én a G-27-re tettem reá.
  • bardocz
    #13072
    Vajon a momo kormánykerekét rá lehet applikálni a G25-re? Előkerült a törött, és ahogy megfogtam, áh, még nem volt kényelmesebb kormányom.
  • arty
    #13071
    a g27 h váltoja finomabban jár, a 25é kattog, ettől kicsit műanyaghatásúbb

    ha belefér az 50e, vedd a g27et, de alkudj :) hacsak nem pár hetes darab...
  • Relax99
    #13070
    Mindkettő használt és eléggé megkímélt, a szekvenciális váltó igazándiból abszolút hidegen hagy, részben eleve a h váltó miatt szeretnék logit, a 27 garis általában fülessel játszok szóval a zaj meg nem zavarna, jelenleg egy formula force ex-em van, annál nem hinném, hogy zajosabb a g25
  • arty
    #13069
    újak, használtak?

    azt vedd amelyik garis
    ha fontos, hogy halkabb legyen, akkor g27
    ha kell szeki váltó, g25
    stb :)

    ha mindkettő megkímélt darab, de gari egyikre sincs, akkor talán g25 - 30ért jobb az ár/telj aránya. árgép szerint 55-60 körül indulnak az uj, garis g27ek... így az annyira nem lenne jó vétel.

    viszont én anno, mikor haver g27ét kipróbáltam, pár héten belül lecseréltem a g25öm... :D

    na, ezek után se lesz könnyebb a döntés :D
  • Relax99
    #13068
    Üdv kérdésem a következő: g25 30k-ért vagy g27 50k, szerintetek?
  • Prince of Máté
    #13067
    Kicsit offos kérdés, de nem ismer valaki valamilyen helyet/boltot/bevásároló központot ahol ki van rakva egy Logitech G25/27-es kormány kipróbálásra? Mármint játékra kész állapotban, nem csak úgy lerakva egy asztalra.
    Szeretném kipróbálni milyen játszani vele.
  • pointer4
    #13066
    G25 pedál potihoz, van valakinek vásárlási javaslata?
  • Lacko86
    #13065
    sziasztok!
    G27 gázpedáljához való potmétert lehet kapni valahol Magyarországon?
  • komorszabi
    #13064
    Énis szeretnék vásárolni Ferrari gt experience KORMÁNYT nem kell pedál mert az enyémet nem érzékeli a kormányban lévő alaplap nem tudom hogy hívják és ezt kellene kicserélni.Szóval csak kormányt vennék.
  • lac coo
    #13063
    Üzemképtelen DFGT kormányt vásárolnék, ha csak kormány van az is jó .
  • fbalfonso
    #13062
    Persze, azért DFGT lett megint, most adtam le a rendelést... (Jobban utánanézve a Thrustmastereknek, inkább lemondtam róluk)
  • SirAlo
    #13061
    Nekem meg nem volt semmi bajom DFGT-vel
  • arty
    #13060
    270, tutira (havernak van... dfgt-t vett mellé :D )