15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Fehercsoki
    #13299
    Elvileg FFB kamu/nem működik szinte sehol, én ennyit hallottam és senki sem javasolja. Vegyél használt DFGT-t ennyiért vagy dobj rá 8k-t és új DFGT-t.
  • zorba3333
    #13298
    Sziasztok!
    A véleményetekre lennék kíváncsi a Genius Twin Wheel 900FF kormánnyal kapcsolatban.
    Nagyon jó árban (19k) van, 900 fokot fordul, FFB, stb, stb.
    Használ közületek valaki ilyen kormányt?
    Mennyire megbízható?
    ETS2, és OMSI szimulátorokhoz szeretném használni, tehát nem lenne rángatásnak, és egyéb durva igénybevételnek kitéve.
    Hazai tesztet nem találtam róla, és a fórumban visszaolvasva sincs róla információ.

    A segítséget előre is köszönöm.
  • DummyBoy
    #13297
    Ahogy Solt mester is mondja ... Mellesleg nekem pont nem volt vele semmi gondom, de a körbeharangozott és nagyonbeígért "űberdriver" (Mert az viszont gyengus ...) helyett az történt, hogy lapítanak mint sz@r a fűben ...
  • arty
    #13296
    sajnálom :(

    ha odavagy az autósokért, akkor kenyér és viz pár honapig, de gazdálkodd ki - szvsz az fm4 minden idők legjobbja :)
    (már ha kipróbáltad és bejön a játékmenet)
  • snake200
    #13295
    Köszönöm ! én is kb ezt sejtettem :S el van cseszve rendesen, nem lesz Forza 4 akkor egyenlöre, nincs kedvem kormányt váltani.
  • arty
    #13294
    a g25nek ugye nem ps2 gamepad csatlakozója van ... tehát ez a kábel nem jó.

    az xcm megoldása megint csak félmegoldás: FFB nem lesz, ráadásul a kompatibilitás sem az igazi (anno én is néztem, utánaolvastam... végül egy fanatec csr-t kellett vennem :( )
  • snake200
    #13293
    Sorry : link
  • snake200
    #13292
    Üdv Urak!

    Kérdésem a következö : Logitech G25 kormányt szeretnék öszekötni xbox 360-al böngégszgetve talátam ezt : http://www.konzoluzlet.hu/1_5-xbox-360-kabelek/371-ps2-gamepad-atalakito-kabel-xbox-360-ps3.html ( már ha egyáltalán kapok egyáltalán ilyet ) tehát ezzel megoldható-e? néztem az XCM átalakitót is de nem tul ocó sajna :S. Esetleg más okos tipp?
  • Solt
    #13291
    Eleinte igen, aztán jött egy firmware ami a szoftveres nyűgöket megoldotta, de maradt egy hardveres gyártási hiba, amit nem orvosoltak a mai napig sem... :S

    Garanciába szó nélkül cserélik emiatt, de ettől még bosszantó. Akinek nincs már garancia, az meg tudja javítani, tehát a kellemetlenségen kívül nagy nyűg nincs...

    Plusz ugye a kategóriájában egyedülálló a cucc. FFB-s hotas-t nem is gyárt senki, főleg nem úgy, hogy még pedál is van a szettben... Szóval ennyiért még a kellemetlenségek ellenére is egy nagyon jó kis cucc... én nagyon szeretem, és gondban leszek, ha majd cserélni kell...

    A következő lépcsőfokon már majdnem dupla ennyi minden, ráadásul FFB nélkül... :S
  • arty
    #13290
    sok volt vele a gond?
  • DummyBoy
    #13289
    Logitech G940 tulajként azt mondom, lehet jobb ez így mindenkinek ... :(
  • arty
    #13288
    naja, ezt a logitech elcseszte, a "konzolos" piaci rést meg betömködi a fanatec :((
  • Falkon
    #13287
  • Dietrich
    #13286
    Logitech – End of An Era In Sim Racing?

    de hát a konzolhoz is kell kormány...kár értük :(
  • JUVEfun
    #13285
    ..és ez mekkora megoldás :
  • zmok
    #13284
    Nagyon várom!
  • Falkon
    #13283
    Igen, volt ilyen is, de az nekem nem működött!

    Zmok, a kuplung, pedig egy másik logitech kormány, egy wingman, és programban összehoztam, és a wingman gázpedálja a kuplung! :) Így teljes! :D Holnap keresek összképet! :)
  • Fehercsoki
    #13282
    Vagy veszel egy olcsó joystickot, elrontod, hogy ne ugorjon vissza középre, aztán leszeded azt a programot amivel a joystick egyes helyzeteire gombnyomásokat lehet rendelni és már meg is van a H váltó.(egyszerű de nem túl esztétikus módszer)
  • zmok
    #13281
    Lehidaltam..., zseni vagy, ennyi....
  • Falkon
    #13280
    A váltó alapja egy joytick! Azt le kell nyúzni! Kell még egy gamepad is! Annak az alaplapja kell! És még kell 8 mikrokapcsló! Építkezhetünk is! A joytick karja lesz a váltó rúd. A mikrokapcsolókat rá kell forrasztani a gamepad csupasz alaplapjára! Építeni kell az egésznek egy dobozt! Program segítségével beállítod a fokozatokat!
    Nagyjából ennyi, googleban vannak leírások! Holnap rakok fel képet is! :)
  • zmok
    #13279
    Kíváncsivá tettél, hogy oldottad meg?
    Nekem is DFGT-m van.
  • Plebii
    #13278
    Itt egy elég friss reagálás logitechéktől az új kormányra.

    New G wheel
  • thedriver
    #13277
    Biztos, hogy nem mutattak be G27 utódot sehol. Kamu az infó.
  • JUVEfun
    #13276
    Azt hiszem RD fórumon olvastam,,,
  • Solt
    #13275
    Úgy legyen... én is linket pls... :D
  • arty
    #13274
    linket pls! (g29? :D )
  • JUVEfun
    #13273
    Szerintem nem eszik olyan forrón a kását , az amerikai piacon már bemutatták a g27 utódját......
  • bardocz
    #13272
    Nekem van egy elfekvő DFGT-m, de abban azért nem ugyan az az ffb. Csak most venni egy új G27-et, egy ideig biztosan a semmiért. Longboardot veszek az árából, és azt használom is.
  • Solt
    #13271
    Ja-ja... :S asszem még idén vennem kell egy G27-t tartalékba... :S
  • bardocz
    #13270
    Neee, pár éven belül akkor nem lehet normális kormányt normális áron venni :S
  • Solt
    #13269
    Ez nagyon nem hangzik jól... :(
  • arty
    #13268
    ha nem javítható, a pedált megvenném :)
  • DANIELTRUCKER
    #13267
    Még egyszer köszönöm!
  • Fehercsoki
    #13266
    Prohardver.
  • bardocz
    #13265
    http://prohardver.hu/index.html
  • DANIELTRUCKER
    #13264
    Köszönöm szépen a gyors választ. Annyit kérdeznék még hogy mi az a PH?
  • Fehercsoki
    #13263
    PH-n van valaki aki Logitech termékek javítását vállalja, tőle kérdezd meg. Egyébként alkatrészként biztos el tudod adni.
  • DANIELTRUCKER
    #13262
    Sziasztok!

    G25-ös kormányommal történt egy olyan dolog hogy valamilyen magasfeszültségű áramütést kapott (amit igazából nem értek) és megsült az áramköre, legalábbis a kormány részének biztos. Arra lennék kíváncsi hogy ez javítható-e egyáltalán és ha igen akkor hol. Igazából Komárom-Esztergom megye illetve ennek környékén kellene szerviz tipp, de csak ha javítható. Ha viszont nem javítható akkor még arra lennék kíváncsi hogy eladható-e egy ilyen hibás példány.

    A segítséget előre is köszönöm!
    Üdv:DANIELTRUCKER
  • fekete0012
    #13261
    van megoldás
  • MauroN
    #13260
    Egyébként lehet?