15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Dietrich
    #13419
    bár én itt mást szoktam venni, de náluk most 30,5K a DFGT
  • arty
    #13418
    én már 2010-ben vagy akár 2008-ban is csak annak ajánlottam volna :) (utóbbi évben lehet még még nekem is az volt...)
  • bardocz
    #13417
    2013-at írunk. Nem ajánlunk MOMO-t, csak ellenségnek.
  • Laceee
    #13416
    Kormány Kalauz...
  • Fehercsoki
    #13415
    Nekem Formula Force EX-em volt és soha semmi baj nem volt vele.
  • Laceee
    #13414
    Momo kormány tengelye műanyag házban forog=nem mai darabok/használt=szarrá van kopva lötyög minden irányban+pedál problémák az esetek 90%-ban... , 2 darab Momo fogyasztottam el...+Liga társak is ugyanígy.

    Bármivel előfordulhat hiba, de a DFGT-vel van a legkevesebb baj...
  • Fehercsoki
    #13413
    Ugyanúgy előfordulhatnak vele problémák...
  • Laceee
    #13412
    Azért mert strapabíróbb, mint a MoMo és az EX....
  • Fehercsoki
    #13411
    Igen lentebb lehet venni, de minek fizetnél érte 30k-t ha úgysem használod ki? Persze te döntesz én csak megemlítettem, hogy talán árkád játékokra kár ennyit költeni...
  • Szabi84
    #13410
    900 fok az mindenképp kell, ha jól olvastam ezt be is lehet állítani!
  • Fehercsoki
    #13409
    Árkádra szerintem nem kell a 900 fok:) Sőt még 900 fokon rosszabb is az árkád játék, ETS2-re viszont jól jön a 900 fok de csak a realizmus miatt, szóval döntsd el hogy csak ezért megéri-e neked. Vegyél Formula Force EX-et vagy MOMO-t.(ezeket csak használtan tudod beszerezni, viszont olcsók)
  • arty
    #13408
    olvastad? máshol kellene információt gyűjtened :)

    nem kell rohanni, lesz kormány "jövőre" is :)
  • Szabi84
    #13407
    Sziasztok!
    Olvasgattam a Logitech Driving Force GT-ről, tetszik a kormány. Van ps3 is, igaz Gran Turismo nincs meg(még).
    Nemrég olvastam hogy a Logitech már többé nem gyárt kormányt. most rohanjak boltba megvenni, míg 30 ruppóért beszerezhető, vagy várhatok vele úgyis olcsóbb lesz, amit kétlek. Ezért az árért van más fajta kormány is? Nem használnám szimulátorozni, GT Legends meg ETS2 van meg, Inkább árkád jellegre kellene.
    Köszi a válaszokat!
  • Pitbull1111
    #13406
    És tudjátok már mi lesz a g27 helyett,no és hogy kb mikor?
  • JUVEfun
    #13405
    Akkor bocs , félre értettem....
  • Fehercsoki
    #13404
    De akkor meg nem értem miért írod, mert én alapból azt írtam, hogy logitech azért nem adja el a maradék G27et(HA befejezték a gyártást), hogy gariba tudja cserélni a kormányokat.
  • JUVEfun
    #13403
    Ezt mondom én is.
  • Fehercsoki
    #13402
    Aztakurva milyen árak:O A cserét amúgy nyilván nem a bolt a saját példányaiból fogja állni, mert akkor neki kevesebb marad, a garancia a gyártó felelőssége.
  • JUVEfun
    #13401
    G27
  • Fehercsoki
    #13400
    ?
  • JUVEfun
    #13399
    A csere készüléket nem a BOLT , hanem a gyártó tárolja (garantálja) szerintem.
  • Solt
    #13398
    Nyilván van tartalék amit nem adnak el, de ez nem azt jelenti, hogy az Amerikai üzletek csak azért nem fogják árulni, mert Európában elfogyott...

    De szerintem ne ragozzuk... majd kiderül pár hét múlva.
  • Fehercsoki
    #13397
    Persze hogy nem adják el, kell hogy gariba tudják cserélni a mostaniakat.
  • Solt
    #13396
    Már miért szednék le amíg van raktáron? Abbahagyják a gyártást, és akkor ami már kész van el sem adják? Ettől függetlenül remélem, hogy csak készlethiányról van szó.
  • Fehercsoki
    #13395
    Jó hát azokat nem néztem, de ha abbahagyták volna a gyártást akkor mindenhonnan leszedték volna.
  • Solt
    #13394
    Nem csak a magyar oldalon nincs, az osztrák és a német oldalon sincs... gondolom az Európai raktárakban nincs.
  • Fehercsoki
    #13393
    Amúgy csak a magyar honlapról tűnt el a G27, amerikain például fent van.
  • IXEMGabeo
    #13392
    Tisztában vagyok azzal milyen vagyok, hogyan döntök és mit, miért csinálok. Nem is az a kérdés, hogy nekem miért kéne megváltoznom, hanem tényleg az, hogy jó-e minden úgy, ahogyan a dolgok állnak. A váltóm jelenleg még működik, de eléggé óvatosan kell használnom, mert lazul a rúgója sajnos. Ilyen a kormány típus ennek okán tanulságnak nem azt szűröm le, hogy legközelebb saját magamon kell változtatni ilyen helyzetben, hanem azt, hogy soha többet nem veszek Thrustmaster kormányt. Igaz, hogy veszít az élményindexéből, de automata váltóval is lehet tolni. Minden csak viszonyítás kérdése.
  • Solt
    #13391
    Te így látod, de kívülről ez bizony erősen egál... ők hibáztak, hogy így álltak hozzá, te meg hibáztál, hogy hagytad magad. Kettőtök közül egyébként így most kinek jobb? Neked, vagy nekik? Nem vagyunk egyformák ebben igazad van, de a végeredmény, hogy mit kapunk a pénzünkért szerintem egyformán izgat mindenkit, aki pénzt ad egy termékért, amitől a szórakoztatását várja...

    De ne értsd félre, mindenki úgy jár el, ahogy jónak látja... én csak próbáltam megvilágítani a kérdést egy másik szemszögből.
  • IXEMGabeo
    #13390
    Majd elkerülöm az ilyen szitukat és nem lesz gond. Ne félts engem. Nem tartottam ennél az esetnél annyira fontosnak, hogy most itt kekeckedjek. Van gondja mindenkinek az életben ez nem újdonság. Viszont nem vagyunk egyformák éppen ezért ne hozd ki, hogy az én saram volt, mert nem így kellett volna viselkedniük. Nekik szerintem abból lett elegük, hogy állandóan bajom volt a kormánnyal, dehát mit csináljak visszavittem és láttam a pofájukon azt, hogy mennyire nagy teher nekik, hogy átvegyék és orvosolják a FIXit által a hibát. Az ő hozzáállásukkal volt a gond nem az enyémmel. Nekem már elegem lett a sok cipekedésből, a sok problémával, ami ezt a kormányt övezte innentől kezdve nem érdekelt már az egész. Ha besokallsz van az a pont, amikor semmi nem érdekel csak legyél már túl az egészen. Ugyanígy voltam vele így nem szerettem volna további bonyodalmakba bonyolódni a fogyasztóvédelmi kérdésekkel és egyebekkel. Tisztában voltam vele hisz tanultam is, csak nem alkalmaztam ennyi a lényeg. Lentebb már Neonnak és Artynak is írtam már.
  • Solt
    #13389
    A FixIT akkor van, ha a Logitech shopból vásárolsz... ha kiskereskedőnél vásárolsz (mondjuk IPON), akkor ezt a kiskereskedő intézi helyetted, de ugyanúgy a FixIT-n keresztül... ( ha jók az infóim )

    Ha valamit be tudnak adni neked, az azt jelenti, hogy nem vagy képben! :) Nem kell a joghoz érteni, erre ott van a fogyasztóvédelem... ők leírják mit lehet, mit nem. Ha valami nem tiszta, írsz nekik, és a véleményüket kéred.

    Én sem szeretem a konfliktusokat, de ettől még az érdekeimért kiállok, ha úgy adódik, mert ez az érdekem. Mérgelődjön inkább az eladó azon, hogy felidegesítettem a makacsságommal és azzal, hogy nem tudott hülyének nézni, mintsem én azon, hogy igazságtalanság ért, és nem tudom megvédeni magam... :)

    Ha nem csíped, hogy ingerültek veled, akkor tegyél ellenne... szólj, hogy ezt nem tűröd, ennyi. Azért jársz így mindig, mert megérzik, hogy megtehetik veled... pontosabban az emberek 80%-a inkább behúzza fülét farkát, mert nincs képben, kellemetlen a vita, nem ért hozzá, stb. Ha tudod előre, hogy olyan szituációba kerülhetsz ami vitát szülhet ( garanciális reklamáció ), akkor készülj fel... aki felkészült azt nem érik meglepetések. :)

    Az a meglátásom, hogy a te gondod nem IPON függő... máshol is eljátsszák majd ezt veled, ha így állsz hozzá! :) Mindig és mindenhol azt fogják megtenni veled, amit megengedsz... otthon, vagy fórumokon már hiába mérgelődsz... ;)
  • IXEMGabeo
    #13388
    Hmm. Akkor változtak a dolgok ezekszerint. Ez még akkoriban valóban nem így volt, hogy FIXitnek kellett volna írjak. Igazságszerint én odáig nem mentem, hogy a fogyasztóvédelemhez fordulok egészen addig én is udvarias voltam. Nem engedtem meg semmit sem, nem követelőztem mégis beadták ezt a maszlagot, hogy kifizetés utáni 3. nap. Inkább hagytam az egészet és úgy voltam vele, hogy majd óvatosan kezelem a kormányt. Nem szeretem a dolgokat túlbonyolítani és a joghoz sem értek sajnos. Nem szerettem sosem a jogot pedig még fél év natúr és fél év gazdasági jogot is tanultam. Utáltam, mint a szart. Én egy életművész, művészet és tudomány pártoló ember vagyok, aki nem szereti a konfliktusokat, utópisztikus életszemléletem van és az embereket sem túlzottan kedvelem alapból még akkor sem, ha normálisan viszonyulok hozzájuk. Nem nagyon tetszik, hogy szigorú jogszabályokhoz vagyunk kötve, már eleve azért sem, mert az emberek nem tudnak 100%-osan a szabályokhoz ragaszkodni még akkor sem, ha vész esetén szeretnek rá hivatkozni. Akkor hirtelen mindenki okos lesz, ha veszélyben érzi magát. Általában a nagy hajtás miatt, amit írtál is mindig olyan környezetbe kerülök, hogy pont velem ingerültek, amit én meg nem csípek.

    Utolsó sorra meg az eddig leírtakra annyit, hogy mázlid van.:) Én sem próbáltam általánosítani csak eddig, amit az IPON-nál tapasztaltam az nem volt túl biztató.
  • Solt
    #13387
    Anélkül, hogy védeném őket, a következő a helyzet! :) Van egy FixIT nevezetű szegedi (ha jól emlékszem) cég, ahova a kiskereskedők garanciális probléma esetén leküldik a terméket. Innentől kezdve náluk pattog a labda... Az, hogy te nem kapsz levelet az IPON-tól, az azért van, mert ez a cég nem jelez vissza nekik... Te reklamálsz, ők reklamálnak tovább... :)

    A logitech shopból vásárolt termékeknél is már ez az eljárás. Eddig elmondtad mi a nyűgöd, és, ha olyan volt a baj, már kaptad is az újat. Na ez megszűnt... most regisztrálni kell ennek a FixIT-nek a honlapjára, ott kapsz egy RMA számot, kijönnek a cuccért, elviszik, ha javítható akkor javítják, ha nem, akkor kapod az újat.

    Na most ez a FixIT nevű cég engem is megszívatott. Regisztráltam, vártam a futárt, semmi. Eltelt 5 nap ( másnap jönniük kellett volna ) semmi... én írtam nekik, hogy mégis mi van!? Jött az elnézést kérő válasz, megbeszéltünk egy időpontot, vártam a futárt, egész nap semmi... Na erre bedurrant az agyam, felhívtam a logitech központot, elmondtam mi a helyzet, elnézést kértek, és küldtek egy újat. Ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy amikor te leadod, a kiskereskedő továbbadja, nem rajtuk múlik, hogyan tovább...

    A másik ami nagyon fontos, hogy tisztában legyél a jogaiddal, kötelességeiddel, lehetőségeiddel. Velem, ha valaki flegma, vagy megpróbál hülyének nézni, akkor egyszer szólok udvariasan, majd, ha ez nem segít, akkor elkérem a vásárlók könyvét, leírom a nyűgöm, bevésem az illető nevét, majd odaírom a végére, hogy levélben kérek tájékoztatást az ügyem kivizsgálását és a meghozott lépéseket illetően.

    Ha képben vagy, udvarias, de határozott vagy és az igényed is jogos, akkor minden a te oldaladon áll. A 30. napon én közöltem volna, hogy vagy kérek egy újat, vagy kérem vissza a vételárat... ha nem, akkor megint vásárlók könyve, eset leírás, majd feljelentés a fogyasztó védelemnél... mindezt higgadtan, udvariasan, stb...

    Nekem eddig ez 100%-ban bevált. A fogyasztóvédelmi jogszabályok felolvasása általában elég szokott lenni, hogy a továbbiakban a rendes mederben haladjanak a dolgok. :)

    Anélkül, hogy megakarnálak bántani: Az emberrel úgy viselkednek, ahogy hagyja... minél többet engedsz meg a másiknak, annál pofátlanabb lesz... főleg, ha látják, hogy nem vagy képben! Attól függetlenül, hogy ez a magatartás gusztustalan a másik fél részéről, sajnos a te hibád is, hogy így jártál.

    Az IPON-nak elképesztő forgalma van... nem csodálom, ha az ott dolgozók egy-egy nap után nem fülig érő mosollyal és kedvesen fogadnak. Velem is volt már udvariatlan az egyik pénztáros hölgy, de odahajoltam közel hozzá, hogy más ne hallja, és közöltem vele, hogy, ha nem akarja, hogy most itt azonnal visszamondjam a rendelést arra hivatkozva, hogy milyen stílusban beszélt velem, majd ezt az egészet a nevével együtt belevéssem a vásárlók könyvébe, akkor elnézést kér, és nekifutunk még egyszer a történetnek, mintha mi sem történt volna... Elpirult, elnézést kért, ment minden a maga módján tovább. Ahol ilyen ipari mennyiségű ember fordul meg naponta, ott elkerülhetetlen sajnos, hogy egyes alkalmazottakból ne jöjjön elő a pokróc stílus néha...

    A XIII.-kerületben velem mindig normálisak voltak eddig. :)
  • IXEMGabeo
    #13386
    írtam helyett írtak ott középen***
  • IXEMGabeo
    #13385
    Pedig leírtam, hogy, hogy jártam velük. Telephelyük régebben a Francia úton volt, de áttették a székhelyüket a 13. kerületbe. Ott fordult elő velem az az ominózus eset, amit leírtam. Egyébként pedig elég bunkó és flegma srácok dolgoztak ott, de én mindig kikapom az ilyeneket... Nemcsak ez volt velük a probléma, hanem eleve e mailezgettek velem, hogy 2 hét múlva kész lesz a javítás, de még további 2 hét elteltével sem írtam majdnem másfél hónapos csúszással én válaszomra írták, hogy akkor be lehet menni. Most érted nekem kellett e mailt küldeni, hogy hogy áll a szervízelése a cuccnak. Ezek nagyívben szartak a vásárlói igényre. Pont ezért szartam le az egészet, mert elegem lett belőlük. Mondtam is magamban, hogy többet IPON-tól kormányt nem fogok venni. VGA kártyám szerencsére 3 éve bírja nincs probléma és nem is volt vele.
  • Solt
    #13384
    A cuccaim 90%-a az IPON-ból van, soha semmilyen gondom nem volt velük, pedig volt pár garanciális ügyem! :)
  • IXEMGabeo
    #13383
    Az biztos, ha az iponról vásárolsz ők tuti meg fognak próbálkozni ezzel...
  • Fehercsoki
    #13382
    Abban teljesen biztos vagyok, hogy tűnt már el a G27 a logitech honlapjáról, szóval érdemes reménykedni, valamint biztosan lett volna valami hír arról ha új kormány jelenne meg hamarosan.(ha meg nem akkor csak pénzkiesés ha nem árulják a G27t)
  • Solt
    #13381
    Amikor én anno G940-t akartam és nem volt elérhető, akkor az volt ott, hogy nincs raktáron, a szállítási idő több mint egy hét, vagy valami ilyesmi.

    De legyen neked igazad, és csak készlethiány legyen a háttérben... :) Vagy a G29! :D
  • Fehercsoki
    #13380
    Hát igen ezt hallottam és én is úgy tudtam hogy a kormányok maradnak. Szerintem készlethiány, egy nagyobb... Volt már hogy levették, többször is.