15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Tomporjoker
    #13579
    Tehát a profilerben is kéne látnom az egeret? Amúgy win7 64bit. Honlapról szedtem a drivert win7 hez. Megpróbálom újrarakni az egeret meg mindent hátha úgy menni fog. A kékhalál után befejezte az installt 2x-ra.
  • sure
    #13578
    Hát, szerintem meg nem teszi a dolgát tökéletesen, ha egy Logitech terméket nem mutat...ami inkább a driver rosszul installálása miatt lehet, nem a profiler végett (az, hogy az installnál kékhalált kapott a gép, nem annak a jele, hog minden rendben ment az eszköz felismertetésénél). A helyedben teljesen eltávolítanám a kormányt, eszközkezelőben is kitörölni, kormányt kihúzni, reboot, és tiszta telepítés, ha jól emléxem, a telepítő varázsló emlékeztet majd, hogy mikor csatlakoztasd a kormányt. Nem írtad, milyen operációs rendszered van, de ha Windows 8, és régebbi driver CD volt mellékelve a kormányhoz, húzd le a Logitech support oldalról az oprendszeredhez való legfrissebb drivert, ne a CD-ről telepítsed.
  • Tomporjoker
    #13577
    Értem. De a profiler szerintem tökéletesen megy nálam, teszi a dolgát. Viszont a logitech gaming software-ben nem látom a kormányt csak az egeret (g500) és ugye elvileg fel kellene raknom a kormányhoz ezt a gaming softot, de az egerem miatt már eleve fent volt és az első installnál kékhalált is kaptam, de aztán valahogy felment a kormány mert működik. De úgy nem látom az egér mellett a gaming softban mint ahogy magát az egeret. És gondolom ott ki tudnám kapcsolni hogy most nem a kormánnyal irányítom az mmo -t hanem egér billel. Vagy nincs más megoldás, ha pl tera-zok akkor kihúzom a kormányt usb-ből?
  • Tomporjoker
    #13576
    Köszönöm a tippet! Ez jó lenne ha az egérre be tudnám állítani hogy alapértelmezett legyen. A gond akkor van ha olyan játékkal játszok amihez nem kell a kormány. Pl mmo Viszont kihuzogatni se szeretném mindig. De ha nincs más lehetőség akkor kihuzogatom.
  • sure
    #13575
    Profilerben meg elvileg itt lehet állítani az alapértelmezett eszközt - már ha megjelenik...



    Ha nem jelenik meg, akkor vagy a profiler nincs jól telepítve, vagy a kormány nincs jól felismertetve a géppel. Az egérrel összeakadást szinte kizárnám, esetleg adott játékokban bizony be kell manuálisan konfigurálni a kormányt.

    Igazándiból nem egészen értem, mi nem működik, vagy mit takar a "nem jelenik meg úgy, mint az egér" - egyáltalán nem látszik a profilerben?
  • sure
    #13574
    Hello, itt próbáltad már?
  • Tomporjoker
    #13573
    Sziasztok! Nemrég szert tettem egy DFGT-re és az lenne a kérdésem hogy lehet valahol szabályozni hogy bizonyos játékoknál ne ő legyen az alapértelmezett? Szerintem sikerült installálni a kormányt, mert már játszottam vele több játékkal is. De! A logi gaming szovftverénél nem jelenik meg úgy mint a szintén logi gamer egerem. A profiler progi viszont működik rendben. Csak félig raktam fel a kormányt? Összeakadhat az egérrel?

    Köszönöm előre is a segítséget!
  • Hecker007
    #13572
    80k körül van a médiában új G27, pont tegnap láttam, volt vagy 8-10 dobozzal :D
  • Dietrich
    #13571
    nem lehet kapni DFGT-t vagy G27-t?
    sebaj..van egy ilyen is 171K-ért.
  • Falkon
    #13570
    Azt elfelejtettem, hogy ajándék egy Logitech Wingman, ami a kuplung szerepét játssza! :) A kormány része lóg, de a pedáljai tökéletesek! :)
  • Falkon
    #13569
    Eladó az én DFGT-m is. 2,5 éves, alig használt. Konkrétan lassan 1 éve csak a dobozában pihen. Tökéletes állapotban, dobozában, vigyáztam rá. Ára 20000 forint! :) Személyes átvétel, posta játszik!
  • Firerock
    #13568
    Ebbe bele sem férnék :D
  • neilszab
    #13567


    Race07 és GTL Legends Hotlap verseny, a fődíj Formula Student versenyautó tesztvezetés , mely a 10 legjobb köridőt elérő versenyző között kerül kisorsolásra!

    A részvétel nyílt , további részletek:
    Nyerj Formula Student élményvezetést Hotlap-ozással!
  • neilszab
    #13566
    Oculus Rift + iRacing + motion cockpit

    PH: Autószimulátor magas fokon
  • tipitmi
    #13565
    na az jó hír hogy tartósabb lett, de 100 ezret nem ér, majd lemegy az ára idővel.
  • Szabi84
    #13564
    Ebben én is benne vagyok, nem sok esélyt látok rá hogy ilyen kormányom lesz, bele mennék egy felújított változatba is, ha tudnám az mit takar és egy kicsit olcsóbb lenne.
  • Dietrich
    #13563
    DFGT-vel kapcsolatban kommenteket kell olvasni.
    G27 meg javítva lett, de legalább jól fel ment az ára is 100K-ra :(
    link
  • Stig95
    #13562
    Nem tűnt el. Frissítették. Viszont én sem értem miért nincs a nagy és kiskereknél.
    Kuponnal normális áron hozzá lehetett jutni de állítólag a kuponok megszűntek. Én még éppen hozzájutottam normális áron.

    Egy kis Logitech történelem és pár szó az új szériáról.
    2012 szeptember végétől befejezték az előző széria gyártását.
    2012. októberétől már csak új szériás kormányt gyártották.
    2013 februárig a belső rendszert még nem állították át, így hagyományos cikkszám került a dobozra, doboz is maradt a régi.
    2013 márciustól a rendszer átállt és az új cikkszám alatt postázzák Európában is.
    Az új szériás kormány erősebb anyagokból van - több kritikus pontját megerősítették a garanciális ügyek tapasztalatai alapján, viszont ez nem jelenti azt, hogy többet tudna!
    Amelyik kormányon (alján) a pid szám helyett már csak "sn" számot találunk (ami 3x hosszabb, mint az eddigi pid), az már az új széria. Ha minden igaz ezekre már 3 év gari van.

  • tipitmi
    #13561
    Mi lett a régi kormányokkal?
    Logitech g27 utód nélkül eltűnt, ami maradt az irreális áron van fent, van egyáltalán valami jó középkategóriás kormány? De azért kuplung meg váltó legyen rajta.
  • Neoncsoves
    #13560
    Logitech DFGT-m eladó. 4 éves, alig használt, frankón működik a mai napig. Ára 20.000-ről indul, alkudni lehet belőle minimálisan, átvétel lehetőleg személyesen. Ha érdekel innen valakit akkor várom az üzeneteket!
  • arty
    #13559
    jaja, +1 az EX-nek
  • Fehercsoki
    #13558
    PH-n most is van jó sok.
  • cselt
    #13557
    Az a Microsoft jó kormány, én is azzal kezdtem, de már XP-re is úgy kellett ügyeskedni, hogy felismerje a gép, úgyhogy szerintem már win7-tel is felejtős a dolog.
    A logi Formula Force EX valóban jó lehet, ha találsz használtan.
  • Fehercsoki
    #13556
    Nem szimezni kell neki valószínűleg, szóval miért ne vehetne magának ennyiért valamit?

    Amúgy én Logitech Formula Force EX-et ajánlom, driver van hozzá, és FFBs.(használtan lehet megvenni csak 6-8k körüli áron, teszteld le mielőtt megveszed)
  • Debilon
    #13555
    semmit ennyiért
  • Czdano
    #13554
    Sziasztok! Kormányt szeretnék venni, lehetőleg 10e forint alatt. Az előzővel (thrustmaster force feedback racing wheel) is csak annyi problémám volt, hogy egyszerűen megszüntették hozzá a driver fejlesztését (legutóbb windows 7 sp1-en ment, mára már mindenkinek kék halált dob felfrissített oprendszerrel), ezért most szeretnék egy olyat venni, ami még egy jó ideig támogatva lesz ilyen téren. (egy ismerősöm microsoft sidewinder force feedback wheel-t javasolt, van is fent használtan egy 6 ezerért, de gondoltam azért megkérdezem itt is)

    Nagy elvárásaim nincsenek, fék és gázpedál legyen hozzá + pillangóváltók. :) Ilyen feltételekkel Ti mit javasolnátok?
  • Szabi84
    #13553
    hardverKER oldalán:

    DFGT:
    Elég nagymértékű készlethiány van a termékből, ráadásul hatalmas túlrendelésünk is van rá, így a várható beszerzés több hét is lehet, pontosabban nem tudom a jelenlegi helyzetben megjósolni.:(
  • Dietrich
    #13552
    onnan hozzák..bár amikor gariban hozták nekem a külső dobozon HongKongi cím volt raktárként megjelölve onnan került Hollandiába.
  • Plebii
    #13551
    Én is kuponnal vettem Logitechtól. Ha minden igaz Hollandiából érkezett 3 nap alatt itt volt. Garipapír, számla, stb. 45k plusz én 10-ért vettem a kupont, ami nem volt olcsó, de még így is megérte, mindennel 55-ért, mint a kitudja milyen állapotú használtakat ennyiért.
  • cselt
    #13550
    Régebben ez valóban igaz volt, de azóta szerintem sokat fejlődtek minden téren.
  • unrealnoise
    #13549
    az a baj, ahogy nézem kupon nics jelenleg. vagy én nem találok. pl. a hardveraprón. de a logitech ezt is beszünteti ugye, így nem is csodálom, hogy már nem nagyon van.
    majd köv fizukor lesz valami, ha más nem, marad ez a drágább DF GT.
  • Fehercsoki
    #13548
    És ezt miért gondolod? Logitech külföldi raktárból küldi. Ha lehet rendelni akkor van is nekik.
  • Szabi84
    #13547
    de ha kerereskedőnél nincs akkor gondolom a logitechnél sincs
  • Fehercsoki
    #13546
    De miért nem veszel akkor kuponnal logitechtől? PHn árulják a kupont. (olcsóbb mint a bolti így is!)
  • unrealnoise
    #13545
    hát igen, meg ugye vettem egy mobil cockpitet, ami DF FT-re van kialakítva. Innentől kezdve jó lenne minnél előbb beszerezni, lehetőleg egy újat, hogy sokáig bírja...

    ebay-en drágán vannak, vagy felújítottak. logitech hu sopból meg 46000 Ft. az a vicc, hogy ennél olcsóbban nem látok. mondjuk legalább ingyen kihozzák. :D Ennyiért nem csoda...
  • Fehercsoki
    #13544
    Nem megbízható és szar a gariztatás.
  • unrealnoise
    #13543
    a végén még veszek egy fanatec-et... :)
    mondjuk annak utána kellene nézni, hogy melyik mennyire oké és megbízható
  • Dietrich
    #13542
    Egyszer az volt a hír, hogy leálltak a kormány gyártásával majd az hogy még sem.
    Jó lenne tudni mi az igazság, mert a raktári készletek feltöltése nem 1-2 napos dolog.
  • unrealnoise
    #13541
    Már majd három hete meg van tőlük rendelve, és semmi. Fel is hívtak, hogy igénylem-e a továbbiakban is a rendelésem fenntartását...

    Online nem sok boltban van, tulképp elillant minden logitech kormány. nem tudom mi történt...
  • Szabi84
    #13540
    egy másik boltnak írtam, azt válaszolták jelenleg egyik beszállítójuknál sem elérhet:S, de köszi megpróbálom ezt