15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • XRV
    #13619
    Sztem hamar eltörne.
  • bardocz
    #13618
    Miért nem csinálsz fából?
  • XRV
    #13617
    Hol lehet ilyen gurulós szék - pedáltartó tartóeszközt kapni?
    http://www.simracingstation.com/GB/srs_gb.html
    Bal oldalt a PEDALS SUPPORT PRO-t néztem ki. Ott látni a pedáltartót, nekem az bőven elég lenne.
    Ha valaki tud olaszul, mert ott mintha jobb lenne az oldal tematikája, akkor esetleg megtudakolná, mennyi lenne az ide hozatala?
  • lac coo
    #13616
    Közben megvan sry ...:)
  • lac coo
    #13615
    G27-el hogy lehet a gombokhoz makrot rendelni, rögzíteni ??? mondjuk nyomogassa le sorban hogy " W-D-D " ? Próbálom a keystrokkal, de csak egy billentyűt vesz fel
  • SirAlo
    #13614
    Logi shopba 88k a G27
  • W aWaW Wah
    #13613
    olyat akarok majd hogy veszek egy szimulátor cockpitet, vagy építek és úgy használom az új szimulátor kormányom.
    építéssel meglenne (kormány+cockpit) 100 ból kb
    amúgy meg 180 vmi WRC üléses előre legyártott cockpittel, ahhoz már jár a g27 is.
  • W aWaW Wah
    #13612
    nem lehet kapni 1 normális korményt, g27 et nem kapni sehol, talán 100 ért valahol meg lehet venni, de kb 60-ért lenne jó, a többi is elszállt az árakkal.
    a g25 kora volt jó mikor 50 ezer volt egy fasza új kormány.
  • SirAlo
    #13611
    A pedalokba amugy barmilyen poti mukodik ha vennek bele? Vagy szamit az ohm-ja vagy valami adat kell passzoljon a meglevo potihez kepest? egy EX pedalt javitanak fel , de ugyanolyan potit nem lehet kapni, ha a csatlakozoja se passzolna akkor gondoltam arra hogy ra forrasztanam, mukodne ?
  • W aWaW Wah
    #13610
    Mi lesz a g27 utóda??
  • cselt
    #13609
    De csak egy az egybe, ne add alább :P
  • snake200
    #13608
    fana
  • snake200
    #13607
  • snake200
    #13606
    elcserélném clubsportra :
  • cselt
    #13605
    Ha már a Fanatec kormányoknál vagyunk, akkor nem ismer valaki olyat, akinek lenne CSW kormányszettje? Gondolkodom, hogy talán vennék egy ilyen összeállítást, de előtte jó lenne testközelből is megnézni.
  • SirAlo
    #13604
    Arrol mar halottam hogy talan megszunt az 50%os kupon , de a kisebbek is megszuntek ? En regebben olyan kuponal vettem a DFGT-t ami 40%os volt es csak 1 napig lehetett felhasznalni, volt 30%os is ugy emlekszek, akar egy 20%os is jol jonne nekem
  • bardocz
    #13603
    Passzolom. Az én G25-ömnek semmi baja, nem kell a kormányba kapaszkodni, és akkor nem fog eltörni.
  • SirAlo
    #13602
    Es ezt javitottak mar? Amugy valami logitech akcio vagy kupon jol jonne, nem szokott mostanaba lenni ilyesmi ?
  • bardocz
    #13601
    Nem a csapágy, hanem a csapágyház törik el benne, és lógni fog a kormány.
  • arty
    #13600
    mármint nekem van CSR, és a GT3 RS V2 lehet kb ugyanaz vagy nagyon hasonló (a csr későbbi modell)
  • arty
    #13599
    igen, kikapcsolt állapotban nehezebben jár, de használat közben ez a hátránya ~nem is létezik

    igen, valóban halk a g27 és én jobban is szeretem, mint a fanatecemet (ami kb egy CSR-előd/vagy tán azonos csak nem forza-márkázott?), noha lehet h csak a megszokás...

    fana mellett szól, hogy ha vennél xboxot, azzal is menne ;) (nekem ezért is van, de a g27et nem mertem eladni)

    legjobb ez lenne: lehetne válogatni :D
  • SirAlo
    #13598
    De a szijjas megoldas se biztos hogy mindenkeppen jobb a fogaskerekesnel , ugy tudom hogy a szijjasnal alapjaraton nehezebben forog a kormany mert jobban visszafogja a motor , ami neha hatrany is lehet, G27be mar nagyon csendes az FFB
  • arty
    #13597
    viszont fanatecben szíjas az ffb és a csr elite (loadcelles) pedálok jobbak valamivel a g27hez kapottnál

    (a 2 év gari pedig mindkettőre jár)

    kb a lehetetlen döntés kategória :D
  • Fehercsoki
    #13596
    G27-nél én nem hallottam kerék csapágy törésről, amúgy Fanatec nem képvisel valami nagy minőséget, ellenben logitech igen, és nagyon jó a support.
  • Stig95
    #13595
    G27. Garinál is jobbak. Meg szerintem jobban támogatott játékok szempontjából.
    Erősebb anyagokból van állítólag.
  • SirAlo
    #13594
    Arba ugyanaz a ketto
  • SirAlo
    #13593
    Hello, szerintetek Fanatec Porsche 911 GT3 RS V2 + CSR elite pedal vagy G27 ? Ugy halottam hogy a GT3 V2-be mar javitottak a V1 hibait, van valakinek tapasztalata is? Aztan a G27 is ugyanigy alakult ahogy olvastam, ott is most jott ki a masodik valtozat, ott nem tudjatok pontosan mi kerult javitasra? Ha jol tudom G25 DFGT es a 27nel is problema volt a kerek csapagy muanyag haza ami szettort, azt javitottak?
  • Szabi84
    #13592
    és azt sem kapni, igazából nem lehet elfogadható árú és jó kormányt kapni
  • SirAlo
    #13591
    Sajnos DFGT alatt nem igazan van jo kormany:( folotte meg tul dragak ( DFGT is eleg draga) szoval nem sok valasztas van:)
  • Fehercsoki
    #13590
    Attól függ mennyit költenél rá.
  • XRV
    #13589
    Sziasztok!
    Milyen kormányt érdemes venni?
    Barátomnak kellene egy kormány, ez lenne az első kormánya. Kocsit vezet szóval nem gyerek.
    Csak ne lenének elszállva az árak.
  • Tomporjoker
    #13588
    Na annak külön örülök én is
  • sure
    #13587
    örülök, hogy nem az lett a vége, hogy kontaktos a kormányod
  • Tomporjoker
    #13586
    Nah. Sikerült megoldani az én problémámat is. A kormánnyal, soft-tal semmi gond nem volt. Az ominózus játék (TERA) volt túlbuzgó és azonnal érzékelte a kormány és belőtte rá az irányítást mintha a kormány egy sima controller lenne. Ami azt eredményezte hogy az egér folyamatosan jobbra húzott koppanásig. A megoldást a játék egy ini fájljában történő módosítás jelentette. Egyszerűen csak kikapcsoltam a kontroller automatikus észlelése opciót, és láss csodát.. Okosan megnéztem más játéknál is, de ott persze nem okozott gondot a kormány hiszen azok a játékok nem ismerték fel és állították be önkényesen kézi kontrollernek. Még egyszer köszönet sure kollégának, aki jótanácsokkal látott el és türelmes volt.
  • szikszaicsabi
    #13585
    Megoldódott.:)
  • szikszaicsabi
    #13584
    Sziasztok!
    Lenne egy nagy problémám a Logitech G27 kormányommal. Tegnap még minden klappolt vele, aztán este, mikor kikapcsoltam, a Windows frissítéseket telepített. Ma pedig amikor játszani akartam és beállításokat módosítani, egy felkiáltójelet találtam mellette sárga háromszögben. Lefuttattam a hibaelhárítót, mire az ezt adta ki: A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot, mert az illesztő egy korábbi példánya még mindig a memóriában van. (Kód: 38). A Profiler is sz*r. Mit egyek? HELP!
  • Tomporjoker
    #13583
    Igen próbáltam, de úgy is vitte az egeret. Ez a remegés ötlet jó, csak nem remeg egyik mutató sem az általad linkelt ablaknál. Megpróbálom a játékban a másodlagos irányítást átállítani valamire de nem joy- os dolgokra, hátha. Amúgy hol kellene kalibrálnom a kormányt? Régen volt ilyen tekerd erre tekerd arra ezt nyomd azt nyomd... Köszönöm szépen a sok tippet és türelmet!
  • sure
    #13582
    Nem tudom, nekem nincs ilyen gondom, igaz, az egerem nem Logitech, és csak Profilert használok (azt hittem, erre gondoltál, hogy Logitech Gaming Software...), de ha ez 2 külön cucc, akkor arra tippelek, hogy ha a profilerben a kormány van alapértelmezettre állítva, a gaming software-ben meg az egér, akkor az utóbbi az "erősebb". Azt próbáltad, hogy a problémás játék indítása előtt kilépsz a profilerből? Ez még mindig kevésbé irritáló, mint a kihúzás, illetve közelebb visz a probléma gyökeréhez, ha ez megoldja a gondot.

    Mondjuk ha nem mozgatod a pedálokat, és a kormány középállásban van, nemigen kéne mozgatnia semmit semerre. A #13574-ben linkelt képernyőnél, ha a Properties (Tulajdonságok) gombra kattintasz, az alább látható vizuális tengelz megjelenítés kell feljöjjön, ha valamelyik tengely "remeg", vagy nem abban az állapotban látható, mint a képen, akkor vagy kalibrációs hiba, vagy kontakthibás (kikopott) a kormány:



    Nem lehet a problémás játékokat úgy konfigurálni, játékon belül, hogy ne legyen egyik kormány tengely se hozzárendelve mozgáshoz? Több ötletem jelenleg nincs, nem kell kihúznom a kormányt a nem szimulátoroknál, sőt, pl. DCS World-ben az oldalkormány tengely be van állítva a joy mellett a kormány pedáljaira is, de ha épp nem a DFGT pedálokat használom, akkor sem lép be magától az oldalkormány.
  • Tomporjoker
    #13581
    Úgy van ,hogy a játékokban működik a kormány is és az egér is. A profilerben látszódik csak a kormány. Az egér nem. A logi gaming softwareben csak az egér látszódik a kormány nem. A probléma annyi hogy ha olyan játékkal akarok játszani amihez egér és bill kell csak , bezavar a kormány pl egyirányba rántja a játékban a kurzort, vagy folyton előre mozgatja a karaktert stb. Ilyenkor ki kell húznom a kormány és ezt szeretném valahogy kikerülni. Gondolom a logi gaming softban is éne látni a kormányt, úgy ahogy az egeret, de sjanos ott nem látszódik. És ha látszódna akkor gondolom ott tudnám állítani hogy melyik játéknál legyen off a kormány. Vagy te pl ha nem szimulátorral játszol akkor kihúzod a kormányt és kész?
  • sure
    #13580
    Nem tudom, kéne-e látni a profilerben az egeret, eddig úgy értelmeztem, hogy az egér látszik a profilerben, és a DFGT nem, de most elvesztettem a fonalat, hogy mi hol nem látszik és mi nem működik rendesen.