15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • pointer4
    #13659
    Cégnek ? :ASD

  • Solt
    #13658
    Urak!

    Régebben láttam olyan kütyüt, ami a görgős széket rögzítette a pedálokhoz valami sínes megoldással... nem találom a linkek közt... :S Emlékszik valaki rá, hogy melyik cégnek a terméke volt?
  • pointer4
    #13657
    Valami ilyesmi elég is lenne, sőt, elég ha 24Von tudja a 2Ampert (ezt meg kéne nézni a dobozon), és nincs benne semmi felesleges, talán úgy olcsóbb is lehetne.

    http://www.arwill.hu/portal/Budapest_/Elektro_alkatresz/Energia_forrasok/Adapterek/Allithato_feszultsegu/1524V_5A_adapter_1_617384_207553.html
  • Norby646
    #13656
    Üdv! Vettem egy g25-ös logitech-et, sajnos annyi szépséghibája van hogy az adapter nem eredeti és még kontakthibás is. Nem nagyon értek a témához, ennyi infót találtam a gyári adapterről:

    24 Volts
    1.75 Amps
    Center Pole Positive
    pin: 190542-0000

    Tudna vki mutatni egy olyan adaptert ami ennek eleget tesz, tehát jó a g25-höz? Köszönöm előre is!
  • arty
    #13655
    g27em eladó, ha valakit érdekel :)
  • cselt
    #13654
    Én már keresgéltem, de nem találtam semmi használhatót, ha találsz valamit írd meg :)
  • Toby0501
    #13653
    Nem véletlenül érdeklődtem szoftveres megoldásról. :)
  • cselt
    #13652
    Nálam egy usb hosszabbító kábellel van megoldva a dolog, hogy ne kelljen a gép mögött bujkálni folyton.
  • Toby0501
    #13651
    Üdv urak!

    Hülye problémával fordulnék hozzátok. Adott egy DFGT, illetve egy olyan alaplap, aminek az USB porton kikapcsolt állapotban is rajta van a +5V, így viszont a gép bekapcsolásánál a kormány nem kalibrál úgy, ahogy az előző alaplappal csinálta, ami azt eredményezi, hogy ott van a középpont, ahol éppen állt bekapcsolás közben. Namost nekem nem nagyon van kedvem bújkálni, hogy kihúzzam és bedugjam a csatlakozóját. Van-e valami szoftveres megoldás az újrakalibrálásra?
  • bmwcrash
    #13650
    Köszönöm a segítséget, most tísztítás után minden hibátlanul működik.
  • bmwcrash
    #13649
    Már nem garis szóval mindegy:D
  • cselt
    #13648
    De ha csak ennyi baja van, akkor kár elküldeni mivel csomó idő mire visszakerül. Persze óvatosan kell szétszedni nehogy később rámondják, hogy emiatt romlott el.
  • bardocz
    #13647
    Szerintem inkább előbb a szerviz ha még garis :) Én sose élveztem szétszedni a pedálokat.
  • bmwcrash
    #13646
    Ja értem, köszönöm.
  • cselt
    #13645
    Érdemes lehet szétszedni a pedált és kitisztítani, a potit befújni kontakt tisztítóval. Ha ez se oldja meg, akkor mindenképpen szervíz ha még garis.
  • bmwcrash
    #13644
    Üdv!

    Nekem egy G27-esem van és az lenne a problémám vele, hogy a gázpedált ha teljesen benyomom nem mindig érzékeli fullon hanem le-le ugrál az érzékelés. Erre van valami házi megoldás, vagy szervizbe kell vinni mindenképp?
  • kisbesi
    #13643
    okés, köszi
  • arty
    #13642
    ph! kormányos topikjában van 1-2 szaki, aki esetleg elvállalja a javítást (kérdés, h nem érné-e meg lőni egy ujat hardveraprón (egy logitech ex-et vagy momo-t)
  • kisbesi
    #13641
    sziasztok, van egy logitech formula vibration feedback kormányom, amellyel sajnos problémám akadt. Balra tökéletesen működik a kormányzás, de jobbra valami borzalom, 20-30 fokkal is elfordítom, akkor sem történik semmi, aztán hirtelen majdnem teljes elfordulást érzékel. Szimulátorokon belül próbáltam beállítani, próbáltam mindenhogy, de nem működik normálisan. Szerintem az érzékelője ment tönkre, mert már szétszedtem, megtisztítottam, de nem javult. Esetleg valahogyan meg lehet javítani vagy újrakalibrálni? köszi előre is.
  • Pitbull1111
    #13640
    Üdv

    Valaki használt már sli pro kijelzőt leobodnar rotary switch el,illetve rotary encoderrel,mert ha igen leírhatná hogyan lehet működésre bírni.

    Elöre is köszi
  • Laceee
    #13639
    ÓÓÓÓ basszus, most kínlódok egy ilyen kormánytartóval, az egyik boltban rendeltem, mert azt írták, hogy van raktáron, de azt mégse volt, 2-3 hétre ígérték a szállítást, ha nem hívtam volna őket, akkor még most is aludnának, úgynézki jövőhéten megjön a delux verzió, amihez nincs ugye a DFGT pedál rögzitő...
  • unrealnoise
    #13638
    Eladó lett ez a lényegében alig használt cucc + Wheel Stand Pro, ha kell hozzá!, annak akinek GT-re fájna a foga szvsz kihagyhatatlan ajánlat: Link
  • arty
    #13637
    aztarohadtéletbe :(
  • thedriver
    #13636
    Már nincs is, a Thrustmaster F430 is jó vétel 44,99-ért. Itthon kb a háromszorosa.
    Mondjuk nem tudom, hogy ide szállítanak-e...
  • Stig95
    #13635
    :O Azt hogy?
  • b-type
    #13634
    szép:

  • GPx8
    #13633
    Kár.
  • hungary27
    #13632
    csak 1 napig volt érvényes
  • GPx8
    #13631
    240 USD
  • hungary27
    #13630
    200dollárért G27
    http://www.amazon.com/Logitech-941-000045-G27-Racing-Wheel/dp/B001NT9TK4/ref=br_lf_m_7823609011_1_4_ttl?ie=UTF8&m=ATVPDKIKX0DER&s=electronics&pf_rd_p=1674774142&pf_rd_s=center-3&pf_rd_t=101&pf_rd_i=7823609011&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=0ZCBG16TY9JXH1CCTQWY
  • cselt
    #13629
    ejj, pedig most jönnek az új játékok újra fellendülhet kicsit a dolog, most nem szabad abbahagyni :)
    De persze megértem, a gitározás is nagyon jó dolog :)
  • sanzik
    #13628
    Hát már abba hagytam másfél éve a szimezést egy másik hobbi miatt (gitározás),úgy hogy egyelőre nem hiányzik. És most nem is látok rá sok esélyt,hogy tekergetni fogom még a kormányt,de ki tudja.... :)
  • cselt
    #13627
    De remélem csak azért adod el, mert valami még jobbat veszel helyette és nem azért mert abbahagyod a szimezést :)
  • sanzik
    #13626
    Hali!
    Logitech G27 eladó! A pedál load cellás (PTRacing)!
    Másfél évet volt használva és ugyan ennyit állt a dobozában. Tökéletesen működik.
    A load cellás átalakítás önmagában egy 30 ezer forintos upgrade,ha valaki nem ismerné.
    Ár:65K
    Ha valakit érdekel, többit priviben.
  • Pitbull1111
    #13625
    Üdv !

    Ha esetleg lenne köztetek olyan ,aki vállalná hogy átépít nekem egy T500 RS F1 kormányt,leobodnar kijelzővel,rotary kapcsolókkal stb.Írjon rám priviben.Van hozzá egy frankó leirásom,képekkel de mivel semmilyen műszerész vénám nincs hozzá se kezdek.Azért írok ide mert itt szinte mindent megcsináltok házilag,hátha valaki kedvet érezne ehhez is.

    Előre is köszi !

  • bardocz
    #13624
    Ha belejössz, akkor a 250euro-ból egész cockpitet építhetsz magadnak :DD Vannak nagyon jók, teljesen fából építve.
  • XRV
    #13623
    ok, igaz, végül is egy próbát megér :)
  • bardocz
    #13622
    Szar a fórum egy ideje. Nem hinném, hogy ha megcsinálod fából, az eltörik.
  • XRV
    #13621
    Az a szám meg hogy kerül oda?
    Én csak egy €, vagyis eurót szimbolizáló jelet tettem altgr+u
  • XRV
    #13620
    Nah megkérdeztem őket. Ezek el vannak szállva ott Rómában. 250€ kérnek érte, ebben benne foglaltatik a szállítás költsége is. :)