15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • bardocz
    #13699
    Pedállal együtt nincsen különbség?
  • vass17
    #13698
    Igazából a jó öreg Momo még kiszolgál, ha váltok, akkor tényleg szeretnék különbséget. Ahogy olvasom a Fanatec szíjjas hajtás tényleg annyival élethűbben hat, mint a G27 fogaskerekei? Láttam, hogy végülis nincs 100 euro különbség, ugyhogy akkor inkább átgondolom a Fanatecet.
  • Fehercsoki
    #13697
    Nem meglepő, hogy nincs már kupon, egyesek nagyon pofátlan módon kihasználták...
  • Stig95
    #13696
    #13562
  • El Gigante
    #13695
    Én a helyedben spórolnék , inkább egy Fanatec csomagra, ha van már ennyi pénzt szánsz rá! Én majdnem azt vettem miután hónapok óta nem találtam DFGT-t. Frankó lett volna a fanatec, nagyon sokat gondolkodtam hogy első kormánynak vegye e ilyen drága cuccot, de találtam egy új dfgt-t. Fanatec meg majd jó lesz ha úgy érzem ez már kevés!
  • bardocz
    #13694
    Viszont ahhoz vehetsz rögtön loadcelles pedált, ami nem kicsit jobb.
  • Fehercsoki
    #13693
    Igen kb 100 eurót, viszont már alapból 100 euróval többet fizetsz a g27-ért, mivel "régen" 50k körül is lehetett szerezni, szóval döntsd el, hogy melyik éri meg:)
  • vass17
    #13692
    Azért ott még van egy kis árkülönbség, még legalább 100 Eurót rá kellene fizetni egy Fanatec-hez, ahogy látom. Még gondolkozom, hogy megéri-e, de igazából használtan se adják őket túlzottan olcsón és akkor ott még kockázat is van :)
  • Fehercsoki
    #13691
    Te tudod, hogy neked megér-e ennyit, bár fanatec nem sokkal drágábban van, érdemes azt is megfontolni.
  • vass17
    #13690
    75 ezer most jó ár egy új G27-ért? Nézelődtem és alig lehet találni, ez külföldről jönne ki ennyire.

    Amúgy mit jelent, hogy G27 Refreshed Edition, történt valami módosítás az alaphoz képest? :)
    Előre is köszönöm!
  • oneal1
    #13689
    az is egy megoldás:)

    én egy délután csináltam a regisztrációt, mondom jólvan, majd jeleznek aztán becsomagolom, erre másnap reggel 8 kor csönget a futár hogy vinné......uhh mondom bazz....:D

    lényeg, hogy ott is meglett az új!:)
  • Solt
    #13688
    Nekem basztak érte jönni! :D Kétszer eljátszották velem, hogy itthon vártam őket, de nem jöttek... a 2. után betelefonáltam a Logihoz, elmeséltem, és küldték az újat... :)
  • oneal1
    #13687
    egy kis talasztalat logitech gariztatásról:

    Nem rég ugye, a logitech kiadta a FIXIT-nek a garanciális ügyintézést, aminek senki sem örült, mert a logi majdnem mindent cserélt:)

    nem kell félni az új ügymenettől sem.

    Akinek van kormánya ami rosszalkodik küldje be nyugodtan, nekem 3 hetet kellett várnom a logitech g27-emre, de kicserélték újra.
    Pedig csak azzal küldtem be, hogy minimális kerregés hallatszódik a kormány belfejéből!

    csak egy kis tapasztalat:)
  • Ulvar
    #13686
    A segítségeteket szeretném kérni. A kormányom bal satuja kettétört. Valakinek van házi tippje hogyan orvosolhatnám a helyzetet? Nagyon fontos lenne. DFP kormány. Köszönöm!
  • Norby646
    #13685
    Köszi! :)
  • tuzfal3
    #13684
    Szép lett! Gratula! :)
  • Norby646
    #13683
    Együtt élek vele, bár nekem szerencsére elég jól a helyén marad. Ha magára az asztalra rakom, akkor túl magasan van, ha meg tökig kihúzom leszakad(na). Hát jó lenne találni valami jobb megoldást de egyelőre nekem megteszi így. :) A váltót amúgy egy kicsit lejjebb sikerült elhelyezni, viszonylag stabilan. Egy kisebb asztalra szerelhető tartó állvány szerűség jó lenne. Pl ez:



    Az egér helyére meg mehetne a váltó.
  • arty
    #13682
    koppig kihuzva nem tudom visszatolni? ;)
    sajnos akkor meg a másik irányba mozog, meg ott már a súly és a rezgés eléggé terhelné az asztalt, tán le is szakadna az a kihuzható izé.
  • bardocz
    #13681
    Nekem a váltó is odébb húzná, pedig az kényelmesebb lenne lent.
  • Norby646
    #13680
    Én ha magára az asztalra rakom, akkor túl magasan van a kormány. Ha teljesen kihúzom akkor meg nagyjából 5 percet jósolok neki feltéve, ha nem szakad le egyből. Sajnos én is inkább együtt élek a problémával, bár nekem aránylag jól a helyén marad. :)
  • Norbi1990
    #13679
    Kihúzod teljesen koppig és probléma megoldva.
  • bardocz
    #13678
    Én szimplán fölé raktam mindent.
  • arty
    #13677
    amugy nekem is ilyen kihuzható bill-tartón van a kormány és nem'tom hogy kéne rögziteni, hogy ne huzkodjam ki a játék hevében :/

    neked van megoldás vagy együtt élsz a problémával? :)
  • Norby646
    #13676
  • arty
    #13675
    kurvaszép, na! :)
  • Norby646
    #13674
    Na befejeztem a váltón lévő fémpanel javítását, nem lett tökéletes a végeredmény, de összességében meg vagyok elégedve, ráadásul az eredeti állapotától mérföldekkel jobban néz ki szerintem.









    A kormányban lévő 6 csavar is elég kopott volt, sajnos csak egy képet találtam róla, azon se nagyon látni mennyire kopottak voltak:



    Egy kis festék ezen is segített:





    Bocsi a sok képért! :)

  • Norby646
    #13673
    Hát egyelőre így néz ki lakkozás nélkül, sajnos van rajta 2 apróbb hiba, gondolom egyértelmű hol...:



    Holnap veszek lakkot, lefújom, kipolírozom és kész. Lövök róla majd egy képet.
  • Norby646
    #13672
    Köszi, sztem is ezüst jobban mutatna (most összeraktam a váltót a lemez nélkül és így a fekete műanyag látszik a lemez helyén, tényleg kicsit egyhangú így), bár egységes probléma hogy nem maradt lakk tehát azt kéne vennem 1 flakonnal. Na mind1 ennyit megér, holnap úgyis arra járok ha minden igaz. Amúgy persze rakok majd ki képet!

    A gittelés aránylag jó lett bár messze nem tökéletes, de egy ilyen kicsi egyenetlen vékony fémlemezből már nem igen tudok többet kihozni. Na holnap lealapozom, veszek egy lakkot aztán had szóljon. ;)
  • tuzfal3
    #13671
    Szerintem ezüstre csináld, a fekete túl egyhangú lenne. A végeredményről tegyél majd képet!
  • Norby646
    #13670
    Az igazság az hogy a karbon annyira nem jönne be ebben a formában. Ha már szálcsiszolt fém nem lehet akkor inkább lefújom. Csak ezzel kicsit több a macera. Na mind1 majd meglátjuk milyen lesz a végeredmény. Na ezüst vagy fekete? :)
  • snake200
    #13669
    vagy karbon matrica? ha találsz valahol, ahol nem csak 1 négyzetmétert árulnak
  • Norby646
    #13668
    Próbáltam, végül felengedett valamennyire a ragasztó, de nem eléggé, kicsit meghajlott a lap 1-2 helyen. A ragasztót élmény volt eltávolítani. Nagyjából kiegyengettem, most szárad a gitt. Holnap megcsiszolom és meglátjuk. Már csak a színt nem tudom. Van ezüst festékem ami megmaradt abból amit a kocsihoz . Ahhoz van lakkom is meg alapozóm is. Feketére gondoltam még viszont abból a lakk fekete jobban nézne ki mint a selyem matt, viszont csak az utóbbiból van itthon és az kevésbé gyűjti az ujjlenyomatokat. Mi a véleményetek?

    A legjobb egy méretre vágott/fúrt szálcsiszolt fémlap lenne jó de sztem amennyiből ezt ki lehetne hozni jobban járok ha lefestem a meglévőt. :)
  • snake200
    #13667
    leszedéshez esetleg hőlégfúvó?
  • Norby646
    #13666
    A g25 váltó részén a fém panelt hogy lehetne javítani? Elég karcos, sajnos az előző tulaj nem igen vigyázott rá, viszont engem nagyon zavar. Festésben otthon vagyok aránylag, de nem tudom ezzel mit kéne kezdeni. Sajnos egy nagyon vékony, puha lemez van valami gyengébb ragasztóval felragasztva a műanyag alapra, viszont amíg rajta van nem tudok vele dolgozni. Mivel nagyon vékony a lemez így a karcolások javítása is nehézkes, de még rosszabb , hogy nehéz levenni a műanyag alapról anélkül, hogy szanaszét hajlana, vagy más baja lenne a lemeznek. Ötlet?
  • pointer4
    #13665
    Ez teljesen jó.
  • Norby646
    #13664
    Bocsánat most látom csak hogy elírtam a bemenetet. AC100~240V/50~60Hz :) Köszi a választ!
  • arty
    #13663
    jó lenne ez, ha bemenetként megenni a 230V-ot, de ahogy nézem az nem megy neki :)
  • Norby646
    #13662
    Ja meg persze van hozzá 8 féle csatlakozó, olyanok mint amilyenek vannak ahhoz amit linkeltél.
  • Norby646
    #13661
    Köszi, közben találtam itthon egy AC/DC adaptert. az van rajta hogy:

    input:

    DC9~15v 8.0A
    AC100~140V/50~60Hz

    output:

    DC12/15/16/18/19/20V 4.5A
    DC22/24V 4.0A
    DC5V 1A (USB port)

    és még egy ilyen van rajta:



    Vélemény? :D

    Más: Eladó logitech momo, ha valakit érdekel, írjo privátban!
  • Solt
    #13660
    Naaaaaaa... :D